Topiknyitó: Seismic 2017. 07. 13. 18:55

Opus Global Nyrt Forecast  

Mert kellett :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Seismic
Seismic 2018. 07. 15. 11:34
Előzmény: #7736  pomperj
#7740
A ceginfon minden adat elerheto a cegek tavalyi teljesitmenyerol..becsleshez eleg..tervezni keves..en ugy fogom fel mint egy kockazati tokebefetetest, mint egy statup vallalkozast, ahol a fo tev. az EUs penzek minel nagyobb aranyu lehivasa..a sajat kockazatturo kepessegemhez es ennek megfeleloen tartok belole mennyiseget..
pomperj
pomperj 2018. 07. 15. 11:11
Előzmény: #7738  zsoltee77
#7739

Jol hangzik ;-)    Csak keveri a szezont a fazonnal; -)
.
Tudod, a hollandok 80 even  at kuzdottek, haboruztak, ha kellett gatakat szakitottak at, renduletlenul, mire megszabadultak a spanyoloktol. Negy generacion at. Lattal te ilyent valaha a szalmalang magyaroktol? Mit gondolsz, miert irta a Szozat-ba, masodik szonak ezt  Kolcsey ? 
.
De ne maradjunk a szimbolikanal. A MOL es az olaj fundamentalis kapcsolat. Az OPI mint politikai papir es annak tozsdei ara viszont erzelmi kapcsolat. Az mas teszta. Gondolod, hogy mondjuk fel evvel a valasztas utan, a magyar invesztor ugyanazt az eros politikai lehelletet fogja erezni a tarkojan mint veteli szandekot erosito tenyezot,  mint a valasztas heteben? Fraszt. Lelohad az, sot, ha megnezed a chartot,  akkoriban felugrott 280 pontot. Mara meg a 800--->640 eses arra utal, hogy tobb mint fele maris disszipalodott. Es nem kicsi, hanem nagy a valoszinusege, hogy folyatodik tovabb. 
 
zsoltee77
zsoltee77 2018. 07. 15. 09:58
Előzmény: #7736  pomperj
#7738
Opiból kivonni a politikát annyi értelme van, mint megvizsgálni, mire menne a MOL, ha hirtelen elfogyna a kőolaj. Kicsi a valószínűsége.
Overthetop
Overthetop 2018. 07. 15. 08:33
Előzmény: #7736  pomperj
#7737
Ez tetszett! :D De én a helyedben, hogy igazán "profi" munkát végezzek az előző 800-as felmenetelt is kimecceném a grafikonból! Egyből minuszban is lenne a papír!! Úgyis ott lenne a helye fundásan... nemde!?! Na szép napot főnök! :)
pomperj
pomperj 2018. 07. 15. 07:21
Előzmény: #7734  Seismic
#7736

Igen, politikai papir. Egy ideig.
.
OPI most annyira az, hogy a fundakrol maig nincs sem hasznalhato adatmennyiseg, sem sum-of-the-parts jellegu "osszeadjuk a reszeket a total-kephez" elemzes, es nincs profit-becslesi attekintes a megvasaeolt cegekrol. Nincs atfogo kep az adossagokrol sem. Kivulrol es tisztan invesztor szemmel OPI egy osszedobalt kartyavar. Nem atgondolt strategian alapulo epitkezes. Persze, lehet amugy is nezni.
.
Es ha a politikat kivonjuk az OPI-bol? Ha valasztas hatasat elhagyjuk az arfolyam gorbejebol? 
Nem fog tetszeni, lejjebb. Marpedig a valasztas elobb-utobb kiarazodik belole. Szerintem eppen most megy ez a folyamat. Es igen: a tozsden mindig kiarazodnak a politikai esemenyek. Egy amerikai 1 Trillio dollaros adocsokkentesi beavatkozas tortent feel eve,  es ev vegere az mind ki fog arazodni az SP500-bol is. Most meeg hat, egyre kevesbe.
.
Aki megnezi OPI volumen alakulast,  pontosan latja hogy erdeklodes a politikai csucs- esemenyek idejen van. Maskor meg bezuhan  a volumen es vele az ar is csorog lefele. Most eppen ez  folyik, nekem  "erdektelen". Igy nezne ki OPI az Apr. valasztas nelkul. Nem kell kommentar.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180715v00ojgffm.jpeg
.
Nem biztos, hogy a "csoport" egyhangu velemenye, barmilyen lelkes is, legyozi a technikai elemzest. A chart  invesztorok tenyleges tevekenysegenek alapjan keszul, nem fikciokra epul.  Ki fog derulni melyik lesz kozelebb a jovendohoz.  
Törölt felhasználó 2018. 07. 14. 22:16
Előzmény: #7732  pomperj
#7735

"Ha ott atmegy, akkor mar nagyon nem kellene eladni...hanem kemenyen ket kezzel markolni a poziciot, es megtartani. Van benne meg 70-90Ft rally," Opimus topik #53029
Hálás köszönet érte.
Keményen markoltuk a pozíciót, mert a mi butus kis fejünkbe csak az az infó fért bele, hogy nem kellene eladni csak tartani, tartani. Tulajdonképpen én csak most szembesültem vele, hogy csak miattad tartom, azóta is. 😎
;-) Amúgy NagyBarnaMacika ezen kommentedre írt hozzászólása nagyon nem volt szép tőle. Brummm,brummm /mint mindig/ ;-)
Nosztalgiázgattam egy kicsit, ha rosszak lesztek folytatás következhet... 🤣
Seismic
Seismic 2018. 07. 14. 15:05
Előzmény: #7726  pomperj
#7734
most is annak tartom :)...de már előtte egyetértettem abban hogy apport-bejelentés nélkül lefelé fog menni rövidtávon..el is küldtek a Konziba hogy azt beszéljem le..meg shortos topic :) hétfőn valszeg megnézi a rövidtávú céláramathosszűtávon pedig amit leírtál: politikai papír, 4 év 2/3ad..elmúlt 8 évből itélve szabadrablás
thinkpositive
thinkpositive 2018. 07. 14. 08:22
Előzmény: #7732  pomperj
#7733

Én meg csak azt nem értem, hogy mi a célod az állandó riogatással és a mínusz végtelenbe mutató ábráiddal.
Mondd meg, hogy szerinted hol lesz az alja és milyen időtávon, valamint azt, hogy mondjuk 1 év múlva hova várod. Megjegyezzük és megtárgyaljuk akkor, rendben?
Április 9-től június 5-ig (748-as csúcs) jól lehetett kereskedni a papírral, csak azóta mutat monoton csökkenő tendenciát, de aki azóta tartja valószínűleg hosszabb távon gondolkozik. Ezt is megnézzük majd 0,5-1 éves időtávlatban.
Senki nem tagadta az indikátor paraméterekek hasznosságát, de ha egy adott papírnál egy adott indikátor az esetek 95%-ban a normál tartományban van, akkor ott felesleges tovább hangolni. Az RSI default értéket nézve 2017 januárjában volt a mostaninál alacsonyabban, azelőtt meg 2015-ben. A választási para kapcsán sem ment ilyen mélyre, de 2017 január óta csak az volt az egyetlen alkalom, hogy 30 alá nézett. Játszhatsz a számokkal, de ez akkor is túladott most. Mellesleg senki nem mondta, hogy ez az alja és nem is megy lejjebb soha. ;)
pomperj
pomperj 2018. 07. 14. 06:37
#7732

Csak azt nem  ertem, hogy az OPI nagyjabol apr.9 ota rossz befektetes volt, es aki tartja, az mind lejjebb van azota.
Ehhez kepest a tenyek nem nagyon zavarjak a vakhitu cedulasokat. 
 Es nehanyan meg azt is tagadjak hogy az indikatorokban azert vannak a parameterek hogy az adott ceg adott helyzetehez igazitsak oket, es ugy nezek meg. 
Okay ;-)
 
Metwolf
Metwolf 2018. 07. 13. 20:25
Előzmény: #7730  thinkpositive
#7731
"Vagy abban is addig kell tekerni, hogy még benn legyen?"
Jajmár micsoda kérdés, ezt sem tetszik tudni?... :D
thinkpositive
thinkpositive 2018. 07. 13. 20:20
Előzmény: #7726  pomperj
#7730

Keltner-ből is bőven kilóg lefelé.
Vagy abban is addig kell tekerni, hogy még benn legyen?
thinkpositive
thinkpositive 2018. 07. 13. 20:13
Előzmény: #7717  pomperj
#7729

Betesszük a gyűjteménybe emellé:
http://keptarhely.eu/images/2018/03/07/v00/20180307v00nsyah7.jpeg
Kösz, hogy szóltál. ;)
zsoltee77
zsoltee77 2018. 07. 13. 20:07
Előzmény: #7726  pomperj
#7728
Ha elég sokan trédelnek még a hagyományos bollinger alapján a béten, akkor azt kell használni. Az amcsi piacon ha már _mindenki_ a keltner csatornát használja, akkor azt. Még soha senkitől nem hallottam egyik topicban sem, hogy a keltner csatornát használná, vagy akár eltekerné a bollinger vagy az rsi beállításait. Ezeknek pont az a lényege, hogy mindenki az alapbeállításokat nézegesse, különben nem is fog működni.
Metwolf
Metwolf 2018. 07. 13. 19:55
Előzmény: #7717  pomperj
#7727
Alapbeállítást használok pont mint a legtöbben, szerintem teljesen rendben van úgy(14-es).
Ha jól értem, akkor nálad addig állítgatjuk felfelé az RSI-t ameddig akarjuk, csak azért, hogy ne legyen túladott az adott papír. Azt is mondhatnám, hogy bármi van te mindig tudod magad igazolni, nem rossz! :-)
Barnamackó pedig csak kontraindikátor.
pomperj
pomperj 2018. 07. 13. 19:33
Előzmény: #7719  Törölt felhasználó
#7726

Nem erdekel Bollinger....masokat se nagyon. 
Manapsag Keltner csatornara szokas tradelni.
 
Egyebkent meg 2 hete  tettem fel a leforditott csesze figurat...sok pajtas hulyesegnek titulalta hamar, mert nem hallott rola..… aztan ma eppen tokeletesen megvan. 
Es mi a pokoli ? Az, hogy van ott a charton egy sokkal nagyobb is. Szoval, OPI tovabbra is "erdektelen".
Coralie
Coralie 2018. 07. 13. 18:40
Előzmény: #7722  Törölt felhasználó
#7725
A joslatokat gyakran felulirjak az erdekek az nem hiba, es a josokon sem kerheto szamon. Minden gyorsan valtozik
Coralie
Coralie 2018. 07. 13. 18:37
Előzmény: #7723  bullorbear
#7724
Moderatorok nem mindig nezik a chartot.
bullorbear 2018. 07. 13. 18:36
#7723
610 kiemelt szint. ott a hosszútávú támaszvonal. ha az elesik, r.i.p. opi
Törölt felhasználó 2018. 07. 13. 18:28
Előzmény: #7716  JM Keynes
#7722
És mára egy utolsó hozzászólás tőlem neked. Van aki már évekkel ezelőtt szólt és azóta is. Na ez mennyire vicces? 🤣🤣🤣 Üdv.!
Törölt felhasználó 2018. 07. 13. 18:27
Előzmény: #7717  pomperj
#7721
nem rossz elképzelés ta alapon meg is állja a helyét ez elvileg rendben is van , 
de én inkább a forgalmat nézném, egy kamu átkötés volt (3m darab) erre sokan ráugortak tegnap
nagyrészt kb azok szórhatták  ki  sztem a hurrás speki csapat
mert csak azok kereskednek itt már aktívan

Topik gazda

Seismic
Seismic
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek