Topiknyitó: Portfolio 2016. 10. 02. 11:45

Szinte biztos: nem lesz meg az 50%  

Ugrás a cikkhez
Gyenge a részvételi aktivitás.Két ábra az 50% esélyeiről - II. 2016.10.02 11:45Szerintünk ez az igazán fontos ábra. Azt mutatja, hogy azokon a szavazásokon, amelyeken a részvételi arány 50% körül alakult, milyen napközbeni részvételi adatok érkeztek...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=238118
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ts3 2016. 10. 02. 19:17
Előzmény: #117  Törölt felhasználó
#120
Arról beszélj, hogy sikerült eltalálnod a szavazó fülkébe?
szivacs
szivacs 2016. 10. 02. 19:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#119
Zajlik a brüsszelisztánban kifundált integráció.

"Migránsok kezdték el verni a helyi lakosokat több városban is
Három településen is összeverekedtek a migránsok és a helyi lakosok." link
Törölt felhasználó 2016. 10. 02. 19:16
Előzmény: #116  ts3
#118
ez egy troll!!!
miért eteted?
Törölt felhasználó 2016. 10. 02. 19:15
Előzmény: #116  ts3
#117
Kinek hamis? Neked nem lehet hamis!
ts3 2016. 10. 02. 19:14
Előzmény: #112  Törölt felhasználó
#116
A te hamis állításaiddal mi van? Igazolnád végre?
Törölt felhasználó 2016. 10. 02. 19:11
Előzmény: #113  sanka
#115
csúfosan elbukott a uszító propaganda ez tény, legalábbis nem mondhatják hogy az zemberek ezt akarták az érvénytelen szavazásra

jhétn jön a törvény módosítás kétharmados
mert a zemberek azt akarják

))
Törölt felhasználó 2016. 10. 02. 19:10
Előzmény: #113  sanka
#114
Tudod is te, hogy ki a főnököm! Ebben is tudatlan maradtál!
sanka 2016. 10. 02. 19:08
Előzmény: #112  Törölt felhasználó
#113
Főnököd megbukott!!
Törölt felhasználó 2016. 10. 02. 19:07
Előzmény: #110  ts3
#112
Te tudod a legjobban, hogy a hamis állításaidat még soha, senkinek nem sikerült igazolni!
ts3 2016. 10. 02. 19:06
Előzmény: #108  Törölt felhasználó
#111
Voltál népsavazni?
ts3 2016. 10. 02. 19:05
Előzmény: #108  Törölt felhasználó
#110
Ezek szerint nem tudod igazolni a hamis állításaidat. :))
Törölt felhasználó 2016. 10. 02. 19:03
Törölt hozzászólás
#109
Törölt felhasználó 2016. 10. 02. 19:02
Előzmény: #106  ts3
#108
Nnna!
Ezekkel a válaszokkal igazoltad is, minden úgy van, ahogy leírtam!

A jóságod nem ismer határokat!

ts3 2016. 10. 02. 18:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#107
Te sem pösti, én sem vagyok pösti, akkor te jól lelumpenproliztad magadat is?

Jó anyád nem tanított meg arra, hogy ne ítélkezz elhamarkodottan.
ts3 2016. 10. 02. 18:19
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#106
"Bünteted a magyarjaidat, képes vagy rájuk szabadítani mindenféle szedett-vedett népséget. "
Mivel én nem szabadítottam senkit senkire, ezért ez részedről rágalmazás.

"Akiket aztán a szolidaritás emlegetésével,amivel takarózol, rázúdíthass a védtelen, tudatlan birka tömegekre! "
Erre az emlegetésre kérek egy példát, vagy különben hazudsz.

"Mert te olyan jószívvel tudod ajánlani a 4 millió magyar szegénynek!"
Előbbiből adódik, hogy itt sem mondtál rólam igazat. Miért jó ez neked?
Törölt felhasználó 2016. 10. 02. 18:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#105
Ez egy szép undorító ocsmány fogalmazás! MINT MAGA AZ EMBER.
iguazu 2016. 10. 02. 18:19
Törölt hozzászólás
#104
iguazu 2016. 10. 02. 18:11
Törölt hozzászólás
#103
Peterbond 2016. 10. 02. 17:53
#102
Én kicsit meg vagyok rökönyödve itt egyes emberek kijelentésein. Most akkor az igenek többségét jósoljátok az alábbi hozzászólásaitokkal?
Személy szerint úgy laza 85-90%-os NEM arányra számítok. Sőt igazából a 95%-ot se tartom kizártnak. Inkább az érvénytelen szavazatok száma lesz igen magas. Igen kb elenyésző.

Ergo az ilyen "Ti migráns hordák bejövetelét akarjátok" tipusú kijelentések max arra az 1-2 %-ra aggathatnátok.

Azt meg főleg nem értem hogy miért MÁSOKAT hibáztattok a szavazás eredménytelenségéért. Ez több okból is nevetséges.

1. Az érvényesség mint CÉL alapból a kormány és Orbán Viktor célja volt. Nagyot fegyvertényt akart felmutatni, azt hogy az ország egységesen mögötte áll. Ez még akár működhetet volna ha nem lenne a 3. pont lentebb.
Egy sima népszavazás 80-90%-os egyöntetű véleménnyel önmagában egy elég erős fegyvertény.
( természetesen holnaptól ezt is fogják kommunikálni, nem kell félni. )

2. A népszavazás Csont nélkül érvényes és eredményes lenne ha nem módosította volna 2011-ben az ALAPTÖRVÉNYBEN a FIDESZ (!) az 1997-es törvényt. Akkor a szavazásra jogosultak 25%-ának kellett egy véleményen lenni az érvényességhez. Ezt emelte meg a Fidesz azzal a feltétellel hogy a lakosság felének + 1 szavazatnak kell lenni. ( Tudva hogy már az 50%-os részvétel is alig szokott meglenni )
Akkor persze azért volt ez hogy ne használhassák ellenük ezt a lehetőséget. Most önmaguk ellen sült el a saját törvényük. Persze idézhetnénk pár mostan hőbörgő kommenttársat aki védte ezt aa szigorítást most meg sí hogy nem lesz érvényes a szavazás.

3. A Fidesz világ életében egy kemény belső magra épített és ezt azzal próbálta egybentartani hogy aki kívül van az mind ellenség ( Ballib, Brüsszelita, kommunista amit akartok ). Az alacsonyabb részvételhez ez a komoly mag ( 1,5-2 millió fő ) bőven elég volt a választások megnyeréséhez. Nem volt sose konstruktív egy párt felé se vagy bármilyen más szavazótábor felé vagy esetleg a más véleményen lévők felé. Kritikák sose érdekelték és nem akart megfelelni más csoportoknak is akik láthatóan pártnélküliként nem találtak maguknak egy pártot sem akire voksolhattak volna. És természetesen a jelenlegi kommentelők és alap fidesz hívők is így voltak vele. Aki csak más véleményen volt mint ők bármiben ( legyen az korrupció, Paks2, Magánnyugdíjpénztár, vasárnapi boltzár stb... ) az csakis ellenség lehet, tehát kommunista, vagy zsidó, vagy brüsszelita, vagy ballib, libbant esetleg migráncsimádó. Nem volt átmenet.

Na és ekkor jött el az a helyzet amit az 1-es és 2-es pont okozott. Nem volt elég ez a tábor. Kellettek a táboron kívülről is megnyerni embereket. Leginkább a párton kívülieket ( a 10-15%-os balos tábor önmagában kevés is lenne, a jobbik táborért meg kűzdeni sem kellett ). Na és a fentiek után azt hitték csak keményebben kell nyomni ugyanazt a kommunikációt amit a magnak eddig toltak és az elég lesz. Hát ez ütött vissza. Nem tanultak a hibáikból és még egy ilyen hulla egyszerű helyzetben ahol tényleg könnyű lett volna más párt szimpatizánsait megnyerni a saját ügyüknek itt se sikerült meggyőzniük elég embert akik egy rövid időre is bizalmat szaavaztak volna nekik és adtak volna Orbán kezébe egy még erősebb fegyvert ( mert természetesen a NEM-ek kimagasló győzelme is egy több milliós népszavazáson igenis erős fegyvertény ).
És most a kérdés az hogy ebből le tudnak-e vonni következtetéseket a jövőre nézve vagy továbbra is megy majd az "Ez az ellenség műve" szintű kommunikáció.

Érdemes volna ezen elgondolkodnia sok iteni kommentelőnek is.

Ugyanis ez a népszavazás a Fidesz kudarca ( nem az országé ) és nem is a mingránshelyzet kezelésének kudarca. De mindenképp annak a övetkezméne hogy itt a pártok évek óta csak árkokat ásnak így lassan tényleg elképzelhetetlen itt egy nemzeti összefogás bármilyen politikai ügyben ( érdekes pl az Foci EB részvételnek,vagy az Olimpiának egy ország tudott egységesen örülni.

És a kudarc azért is annyira hihetetlenül nagy mert szinte minden kedvezett nekik. Egy "jól" feltett kérdés. Egy 10 milliárdos sose látott kampány, az ellenzék teljes képtelensége. Én arról hogy mit üzen a bal oldal csakis fideszes ismerősöktől és fideszes kommentelőktől értesültem. Kék plakátot meg álmomból felriadva tudnék élethűet rajzolni. Fideszes telefont még választás napján is kaptam mikor már rég voltam szavazni. Facebook csak a "Ne kockáztassunk"-al volt tele egész héten.
És így is már azt kommunikálják hogy 3 millió "NEM" szavazat is jó eredmény lenne. Ami kb a Fidesz és a jobbik tábor össz szavazója.
Törölt felhasználó 2016. 10. 02. 17:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#101
Rettegj!

Nem jöhetnek a ellenőrizetlen zöldhatártúró, állampolgárság nélküli, gazdagon megfizetett, világszegényeid!
Nem lesznek akik megvédjenek majd a 4 millió magyar szegénytől!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek