Topiknyitó: Portfolio 2015. 05. 08. 10:38

Orbán szerint nem a németek pénzén élünk, pedig de!  

Ugrás a cikkhez
"Mi nem a németek pénzén akarunk sikeresek lenni", mert nem szeretünk más pénzén élni - jelentette ki a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara (DUIHK) éves taggyűlésén tartott csütörtöki beszédében Orbán Viktor miniszterelnök. Bár ez nagyon...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=58&i=213781
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 05. 08. 13:46
#20
Szo.
Fogalmazzunk tömören, egyértelműen, objektíven és vitathatatlanul.
A németek pénzén élünk - de a németek belőlünk élnek.
Azért lehet ott annyi az átlagfizetés - mert itt annyi amennyi, mi tartjuk el őket, alájuktermelünk - ahogy Kína az USA-nak.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 05. 08. 13:14
Előzmény: #18  Jon_Arbuckle
#19
számíthatsz a nagyvonalúságomra :)
Jon_Arbuckle
Jon_Arbuckle 2015. 05. 08. 13:07
Előzmény: #17  Bekre_Pal
#18
és indokoltam is, akkor remélem így most jó :)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 05. 08. 13:03
Előzmény: #15  Jon_Arbuckle
#17
nem írtam én semmit azon kívül, hogy ágnes olvtársnő és te indokolhatnátok amit írtok, de szerintem ezt túl fogjuk így ragozni :)
Jon_Arbuckle
Jon_Arbuckle 2015. 05. 08. 12:57
Előzmény: #14  Bekre_Pal
#16
minősítettem egyébként.
vitatni max a megállapítást vitatom, amit a cím sugall: miszerint mi a németek pénzén élünk..
amely megállapítást enyhén szólva gyérül és igénytelenül egyoldalúan támyasztja alá a cikk - ennek szólt a minősítés

"én még csak nem is minősítettem "
te az én hozzászólásomat minősítetted, amit szintén nem támasztottál alá..
Jon_Arbuckle
Jon_Arbuckle 2015. 05. 08. 12:51
Előzmény: #14  Bekre_Pal
#15
kössz hogy megérted (tudod dolgozom, hogy ne más pénzén éljek)
én is megértem h te miért nem mész bele..
nem tudom te mit írtál ami áll szerinted, amit én ítam az biztosan áll.
üdv
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 05. 08. 12:29
Előzmény: #13  Jon_Arbuckle
#14
vitattad, minősítetted, mindegy

én még csak nem is minősítettem

megértem, ha nem akarsz belemenni, de attól akkor még áll, amit írtam, na további szép napot
Jon_Arbuckle
Jon_Arbuckle 2015. 05. 08. 12:12
Előzmény: #11  Bekre_Pal
#13
koma, te ülsz fordítva!
született egy cikk, aminek a tartalmát én nem vitattam, csak mínősítettem, hogy kissé egyoldalúan áll a témához.
Nem volt célom, hogy érveket soroljak, csak megköpködtem a cikket, amit az összes hozzászóló tesz (te is) semmivel nem magasabb színvonalon. Ezzel nem tudom mi bajod van, talán nem erre van ez a fórum?
Elnézést hogy nincs időm válaszcikket írni, amiben felsorolom az EUszerződés MO-ra hátrányos feltételeit (kvóták stb), amiket a nagyok állítottak össze, hogy a piacaikat ne veszélyeztessük.
Törölt felhasználó 2015. 05. 08. 12:08
Törölt hozzászólás
#12
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 05. 08. 12:01
Előzmény: #9  Jon_Arbuckle
#11
fordítva ülsz a lovon

született egy cikk, vitatod, de hogyan, már ne is haragudj, a levegőbe pufogtatsz

én nem vitattam, hadd ne én dolgozzak helyetted

úgyhogy ezért erőlködj többet komám
Dezso_Laszlo 2015. 05. 08. 12:00
Előzmény: #7  morci
#10
A németek nem a rossz üzleteikről híresek, ellenkezőleg. Hogy mégis ilyen dajkamese jelenik meg, mégpedig valós tényekkel "alátámasztva", az azt valószínűsíti, hogy ezek a valós tények nem mérvadóak az üzlet "jósága" tekintetében.

Az EU egyfajta válasz a globalizáció "kihívására" ... vagyis az európai birodalmi hagyományok (egyenlőtlen kereskedelmi szerződések) folytatására tett kísérlet. Ma, sok évtizeddel a kezdetek után nagyjából sejthető, hogy - hatásos kohézió hiányában - csődje csak idő kérdése.

Másképpen: az EU egy abszolút hosszútávú vállalkozás ... az idézett cikk pedig egy rövidtávú tényhalmaz. Hogy mégis megjelent, az mutatja: milyen sokféle próbálkozás történik az EU életben tartására.

Ami viszont valós, rövidtávú veszély, az az orosz medve. Ez létre tudna hozni jelentős - önvédelmi - kohéziót az EU-ban, ez magyarázza Putyin (rendkívül alaposan kitervelt) "energiastratégiáját".
Jon_Arbuckle
Jon_Arbuckle 2015. 05. 08. 11:47
Előzmény: #8  Bekre_Pal
#9
te sem erőlködtél sokat: "biztos egyenesen mi tartjuk el a németeket"

én minek erőlködjek többet?
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 05. 08. 11:43
Előzmény: #7  morci
#8
meg Jon_A is megerőltethetné magát jobban az érvelésben, ha már itt tartunk

biztos egyenesen mi tartjuk el a németeket
morci 2015. 05. 08. 11:33
Előzmény: #3  mpagnes
#7
Kedves mpagnes, a cikkíró alá is támasztotta a véleményét, amely szerint a németek pénzéből élünk. Te viszont ezt azzal cáfoltad, hogy nanehogymá !!!
Mivel magam is úgy látom, hogy Németország nélkül rövid idő alatt lerohadna kis hazánk, megkérlek, hogy hozzál pár érvet a véleményed alátámasztására.
Jon_Arbuckle
Jon_Arbuckle 2015. 05. 08. 11:25
Előzmény: #1  Portfolio
#6
uncsi már ez a demagóg hozzáállás, amely kizárólag az eurósítható ki és befizetésekből csinál mérleget, hogy ki mennyire haszonélvezője az uniónak...

A németeknek meg csak áldozathozás és veszteség ez az egész EU, minket meg jótákonyságból vettek fel, hogy belénk tömhessék a felesleges pénzüket. Nekünk nem kellett semmilyen áldozatot hozni...
jajj..
oldmeg 2015. 05. 08. 10:58
Törölt hozzászólás
#5
Phylaxa 2015. 05. 08. 10:58
Előzmény: #1  Portfolio
#4
Azoknak a támogatásából élünk, akik netto befizetők az EU-ban. E támogatás nagyságrendje pedig akkora, amennyivel kevesebbet fizetünk be, mint amennyit kapunk.

Tehát nemcsak a németek támogatásából élünk, hanem az összes netto befizetőéből.
mpagnes 2015. 05. 08. 10:50
Előzmény: #1  Portfolio
#3
ÜGYES !!! de azért ezt senki nem gondolja komolyan ugye?? még, hogy a németek pénzéből, jaj.....mert aztán szoktak népek a birodalom pénzéből élni....ez fordítva van kedves cikkíró, mert úgy logikus
Törölt felhasználó 2015. 05. 08. 10:46
Előzmény: #1  portfolio
#2
LOL!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek