Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
stock33
stock33 2015. 03. 02. 15:04
Előzmény: #2097  Törölt felhasználó
#2100
mondod te.... mármint hogy rosszabbul járnak....
aztán ha te kerülnél hasonló helyzetbe és kiderülne, hogy a csalók nem a te részvényeidet preferálták, így a pénzeden inkább másfajta részvényeket vettek, így mások teljes megtérülést kapnak te meg max 20e eurót, akkor lehet jogtalannak éreznéd azt, hogy egy bűnöző döntött arról, hogy te semmit se kapj, más meg mindent vihet...
Törölt felhasználó 2015. 03. 02. 15:03
Előzmény: #2094  stock33
#2099
A BEVA meg majd beszór piacon 100 mrd-nyi papírt szerinted. És a tőzsdén is mindenki hülye, hogy nem tudja, hogy így zajlik a kártalanítás, ezért ezt nem is árazza.
stock33
stock33 2015. 03. 02. 15:02
Előzmény: #2096  noworf
#2098
ezért mondom azt, hogy nekem nem logikus a részvényosztás

ha kp-t kapsz, akkor biztosan tudod mire számíthatsz + gyorsan megkapod 20e euróig a kártérítést + a fölötte rész se vész el (feltétlenül), csak az már időigényesebb
és így nem azon kell izgulnod, hogy vajon az általad utalt pénzből olyan részvényt tartottak-e, ami neked megfelel, és nem másfajta részvényeket fognak találni a BC keler számláin, így mások viszik a vagyont te meg hoppon maradtál, mert a bűnözőket épp akkor csípték nyakon, amikor az általad favorizált részvényt inkább short-olták a pénzedből...
Törölt felhasználó 2015. 03. 02. 14:59
Előzmény: #2092  stock33
#2097
"Ugyanúgy kezel" = úgy, hogy a tulajdonosok összeségében biztosan rosszabbul járnak vele (és egyenként is legfeljebb csak ugyanúgy járhatnak, sokan rosszabbul járnak).

Kártalanítási változatokban elég nehéz jobbnak nevezni azt az alternatívát, ami összeségében biztosan rosszabb eredményt biztosít a károsultaknak...

noworf 2015. 03. 02. 14:58
Előzmény: #2088  stock33
#2096
Rispect!
Egyébbként mindenképpen " lottó" a dolog mert az ügyfél pillanatnyi helyzetétől függ az érintettsége, a kár volumene!
stock33
stock33 2015. 03. 02. 14:57
Előzmény: #2093  Törölt felhasználó
#2095
+ ne feledd, hogy kártalanítást nem csak a BEVA fizethet, ki kell verni az utolsó garast is a hunyókból, teljes magánvagyon bevonás a kártalanításba
stock33
stock33 2015. 03. 02. 14:56
Előzmény: #2091  Törölt felhasználó
#2094
20e eurós fizet, és utána hitelezőként a felszámolásban érvényesíted a további követelést

UGYANÚGY, AHOGY AZ OBA-NÁL IS VAN
Törölt felhasználó 2015. 03. 02. 14:55
Előzmény: #2088  stock33
#2093
"nézd, én remélem, hogy mind 100%-osan kártalanítva lesztek"

Te reméled? A te megoldási változatodban, ha megvannak a részvények, akkor is csak 20e eur jár max. és kész, hiszen a papírok a BEVA-hoz kerülnek. Te ezt tartod jogosnak, igazságosnak. Akkor hogyan írhatod a fentit?

A te megoldásodban mindenki, akinek 6 millió feletti értéke volt, bukik. (ha részvényben volt, ami meg is van, akkor is, mert a te megoldásodban azt nem adják ki).
stock33
stock33 2015. 03. 02. 14:55
Előzmény: #2089  Törölt felhasználó
#2092
egy törvénynek minden esetet kezelnie kell, úgy, hogy ne lottóhúzással legyen egyenértékű a megoldás

amit én írtam az bármilyen esetet ugyanúgy kezel
Törölt felhasználó 2015. 03. 02. 14:55
Előzmény: #2088  stock33
#2091
"nézd, én remélem, hogy mind 100%-osan kártalanítva lesztek"

Te reméled. A te megoldási változatodban, ha megvannak a részvények, akkor is csak 20e eur jár max. és kész, hiszen a papírok a BEVA-hoz kerülnek. Te ezt tartod jogosnak, igazságosnak. Akkor hogyan írhatod a fentit?

A te megoldásodban mindenki, akinek 6 millió feletti értéke volt, bukik. (ha részvényben volt, ami meg is van, akkor is, mert a te megoldásodban azt nem adják ki).

noworf 2015. 03. 02. 14:54
Előzmény: #2086  Törölt felhasználó
#2090
Felhívnám , némileg szelektív, figyelmedet arra a tényre, hogy néhányan az átvétel pillanatában aktívak voltak és nekik roppant fontos, hogy mi történt pontosan, meddig bc és mikortól mnb!
Szerinted nincs jelentősége. A te véleményed!
Törölt felhasználó 2015. 03. 02. 14:51
Előzmény: #2072  stock33
#2089
"pénznyelő leírt egy vélekedést. azt ő is látja, hogy sok sebből vérzik a vélekedése."

A tényszerűség kedvéért: a te általad leírt szintén vélekedés (mert biztosat te sem tudsz) legalább ennyi sebből vérzik.
stock33
stock33 2015. 03. 02. 14:49
Előzmény: #2083  noworf
#2088
nézd, én remélem, hogy mind 100%-osan kártalanítva lesztek
és hogy a BC-s rablóbanda sittre kerül, hosszú évtizedekre

és mindössze annyit írtam le, hogy szerintem mi a logikus
aztán ha a valóság nem az, akkor számomra nem logikusan kezelik az ilyen eseteket. ettől a véleményem nem fog megváltozni, én abban látok logikát, hogy ha a kártalanításba nem a bűnözők szólnak bele, és nem attól függ ki mit kap, hogy a nagy csalássorozatot melyik percben leplezik le (ez így kártalanítási lottó)
noworf 2015. 03. 02. 14:47
Előzmény: #2080  stock33
#2087
Én is úgy gondolom , hogy az osztozkodásba való bevonás ebben a formában teljesen jogtalan, ebben egyformán gondolkozunk.
Az MNB hatalomátvételének pillanata meghatározóan fontos, hisz ezt követően semmi nem tűnhetett el, ha igen, és ez bebizonyosodik akkor megszűntnek tekinthető a pénzügyi rendszer.
Törölt felhasználó 2015. 03. 02. 14:46
Előzmény: #2084  noworf
#2086
én erre a válaszodra válaszoltam:

"Csak a béke kedvéért...
A felügyelő biztosok tevékenységéért a Magyar Állam ill. A MNB felel. Ha és amennyiben az átvételt követően bármi, mégyszer bármi eltűnik akkor azért az MNB felel, abban az esetben bűncselekményt követ el"

az állítás igaz, csak nincs jelentősége, nem kapcsolódik a történethez. Erre próbáltam rávilágítani, ezek szerint kevés sikerrel.
Törölt felhasználó 2015. 03. 02. 14:44
Előzmény: #2065  Törölt felhasználó
#2085


(bocsánat, ezt időnként be fogom rakni, amíg nem jön válasz, sorstárasat nem találok.
Sajnos hivatalos álláspontot nem találtam. Nagy gondban vagyok.)

Sziasztok,

Tisztelt Szakértők!

Usa nasdaq részvény van a BCash számlámon. Szerintetek ezt is eladhatták a tudtom nélkül?

Van valaki hasonló cipőben?

(Az újsácikkekben csak a KELER-nél nyilvántartott részvényekről írnak, ezek sorsáról, de USA részvényekről nem, velünk mi lesz?) Most már eléggé kezdek kétségbe esni. Az se lenne jó, ha 180 napos átlagon számolnának el velem, mert az a piaci ár alatt van jóval.

plusz kérdés:
KELERnek van köze USA részvényemhez, melyet Budacashen keresztül vettem?

nagyon kösz a választ előre is
noworf 2015. 03. 02. 14:40
Előzmény: #2082  Törölt felhasználó
#2084
Talán ha azt is elolvasnád, hogy mi volt a kérdés, amire megpróbáltam válaszolni, akkor nem másról írnál...
De ez már megszokott nálad!
noworf 2015. 03. 02. 14:36
Előzmény: #2073  stock33
#2083
Kedves stock!
Hangsúlyoztam, hogy az info az exbrókeremtől származik!
Mivel nem brókerként/ ügyfélként ismerjük egymást a jóindulatát nem kérdőjelezhetem meg! A tőle kapott info igazságtartalmát nem áll módomban ellenőrizni sajnos, ez csak info, ha nehezményezed hogy leírtam, a te dolgod és jogod, nem tudok vele mit kezdeni!
Azt azért megjegyzem, gondolom nálad, nálam több infóval rendelkezhet belülről...
Azért meg, hogy igaz legyen amit mond, ha megengeded szurkolnék egy kicsit, sokunk számára lenne ez kedvező végkifejlet!!!
Törölt felhasználó 2015. 03. 02. 14:35
Előzmény: #2076  noworf
#2082
nem az "átvételt" követően tűnik el, hanem már eltűnt.
A felügyelőbiztos azt vizsgálja, hogy az egyenlegközlők (ami az ügyfelek jogos követelése), és a tényleges állapot között van-e hiány.
Egyébként joga van pozíciókat zárni, mint ahogy az a határidős pozíciók tekintetében már meg is történt/történik.
stock33
stock33 2015. 03. 02. 14:35
Előzmény: #2079  tchongee
#2081
lesz majd elszámolás, de ehhez kell egy összesítés. és amíg nem igazolja vissza minden egyes ügyfél a számokat, addig nem tudni, hogy mennyit loptak el.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek