Topiknyitó: Portfolio 2014. 10. 17. 12:52

Tíz magyar magánszemélyt tiltottak ki az Egyesült Államokból  

Ugrás a cikkhez
Tíz magyar magánszemély, köztük három adóhatósági ember neve szerepel azon a listán, akiknek visszavonták az Egyesült Államokba a beutazási engedélyüket - mondta el név nélkül az egyik érintett közéleti szereplő, saját magát is a kormány gazdasági...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=58&i=205178
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 10. 20. 23:46
Előzmény: #335  Dezso_Laszlo
#340
"Nem az lenne a kedvező, ha GAZDASÁGI - és nem politikai - kérdésekkel foglalkoznánk?"

de

viszont banánköztársaságban a kettő nagyon összefügg, úgyhogy óhatatlanul ide tartozik a politika
Dezso_Laszlo 2014. 10. 20. 23:42
Előzmény: #337  upgrayeddAKS
#339
Itt most ÉTOLAJRÓL van szó és áfacsalásról, nem olajszőkítésről, amiben Pintér - egy FKgP-s pártelnök szerint (ez nem a reklám helye) - profi.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 10. 20. 23:40
Előzmény: #324  Csakisazigazat
#338
nem vagyok IT guru, de szerintem komolyabb és/vagy célirányosabb hackelés ill. titkosszolgálati módszerek (lehallgatás, megfigyelés, esetleg "direktbe" a szerverek lefoglalása) nélkül (aminek ugye nem lehet a teljes lakosság a célpontja, mivel ahhoz semmilyen szinten nincs megfelelő erőforrásuk) csak az ISP, vagyis a szolgáltatód helyzetét tudják meghatározni
a posta talán a gmail-es "passportodhoz" vagy egyéb módon, pl. a sütikhez fért hozzá, de egy dinamikus IP-cím, gateway, stb. alapján azért fizikailag "belőni" valakit elég nehéz, hacsak nem mobil internetről nyomja épp
amikor nem azt használtam, akkor nekem gyakran egy német várost adott meg egy-egy ilyen "okos" alkalmazás, mert a céges intraneten belül nem tudott beazonosítani, csak azt a szervert "látta", amin keresztüül az internetre kapcsolódtam... mondjuk az real-time nyomta az "adatot", egy programozó nyilván többet is megtudna, de arra meg ott van a már említett erőforrás-korlát...
szigorúan szvsz.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 10. 20. 23:30
Előzmény: #335  Dezso_Laszlo
#337
"De több nem lehet, mert az már sérti az olajos áfacsaló bűnszervezetet, ami a jelek szerint ORBÁN ÜZLETE.)"

...is

amúgy mire tippelnél, miért tartja maga körül sintérpintért? azt a pintérsanyát, aki az olajszőkítések környékén pont zsernyák volt... :)
(persze ez lehet véletlen egybeesés is... ráadásul a valóság a legtöbb esetben sokkal komplexebb, mint ahogy a konteósok "legyártják" nekünk, arra valamilyen mértékben fogékony embereknek...)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 10. 20. 23:26
Előzmény: #333  Törölt felhasználó
#336
nincs más hátra, bele kell repülni az új WTC-be pár mélymagyar terroristának :)
ezek a finomkodó jenkik csak így fognak bevonulni, és ránk "erőszakolni" valami plurális demokrácia-féleséget :)
a magyarok túl nagy része sajnos túl hülye hozzá...
szerintem vegyük is rá pampát, hogy vállalja el a mártírságot - a nemzetet ért megaláztatást megtorlandó :)
Dezso_Laszlo 2014. 10. 20. 23:25
Előzmény: #331  Törölt felhasználó
#335
"Micsoda meglepetés, hogy alig írnak a Fidesz hívek ebbe a topicba." Az elvárásod furcsa. Nem az lenne a kedvező, ha GAZDASÁGI - és nem politikai - kérdésekkel foglalkoznánk?

Korrupció? a független ügyész asztala, semmi közünk hozzá. Ja, hogy AZ ÜGYÉSZ NEM FÜGGETLEN? Az már hiba. Majd ha KÖZVETLENÜL VÁLASZTJUK és nem állami kinevezés/visszahívás működik, majd akkor. De hol van még itt Amerika ...

(Mellesleg. Az MNB elnökét sem mi választjuk. A rendőrfőnököket sem, ügyészeket meg aztán pláne nem. A bírákat, iskolaszékeket sem ... akkor meg most mi a fenét akarunk? Demokrácia? Hááát ... mondjuk, kis jóindulattal korlátozott demokráciánk van. De több nem lehet, mert az már sérti az olajos áfacsaló bűnszervezetet, ami a jelek szerint ORBÁN ÜZLETE.)
Törölt felhasználó 2014. 10. 20. 22:58
Előzmény: #332  Bekre_Pal
#334
Az van, hogy egy modernkori demokráciában és jogállamban nem véletlenül vannak a rendszerbe építve a sokat hangoztatott fékek és ellensúlyok intézményei. A birkamenetesek persze folyton kiröhögték az aggodalmakat, mert mindig találtak (tálaltak nekik) számukra hangzatos célokat (ellenségeket), amivel legitimálták az aktuális rész lebontását.

De ez a folyamat bizony szükségszerűen ide vezet. Sőt , ennél sokkal tovább is. Jó lenne itt megállni. Ha lehet még...
Törölt felhasználó 2014. 10. 20. 22:48
Előzmény: #332  Bekre_Pal
#333
Tegyük hozzá azt is, hogy amerikaiak valószínűleg nem véletlenül megvárták ezzel az önkoris választásokat, hogy a belpolitikai beavatkozás látszatát is elkerüljék.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 10. 20. 22:41
Előzmény: #331  Törölt felhasználó
#332
még megy a belső eligazítás, egyelőre gondolom, ki kell puhatolni, mekkorát rúgnak az amerikaiak a bilibe,mekkorát lehet hazudni a választóbirkáknak a 24 órán belüli beéégés veszélye nélkül

nagy lehet a zavar, lázár elvtárs sem kicsit volt ma indiszponált, szerintem ilyen szar napja még nem volt az elmúlt évek tolvajlásai alatt
Törölt felhasználó 2014. 10. 20. 22:35
Előzmény: #314  Törölt felhasználó
#331
Micsoda meglepetés, hogy alig írnak a Fidesz hívek ebbe a topicba. Pedig ez példa nélküli helyzet. Hogy az USA egy EU tagállammal ilyen viszonyba kerüljön, ez nagyon súlyos. Az is, hogy a korrupció ilyen szintre emelkedjen, ez példa nélküli. Az ország nemzetközi megítélésének (ezen keresztül pénzben mérhetően is) rettenetes károkat okoz. Meg az is durva, ahogyan ez az egész itthon kezelve van... Ez az ügy objektíve nagyságrendekkel súlyosabb holmi Öszödi beszédnél. Ez egy nagyon súlyos külpolitikai, diplomáciai válság (az azeri baltás lepkefing ehhez képest, pedig az se volt semmi), a mögöttes korrupciós történeten felül.
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2014. 10. 20. 21:48
Előzmény: #328  Törölt felhasználó
#330
Most kedvenc aktuális nevetni késztető szlogen amit a Face-en láttam:"Magyarország üzeni az USA-nak,hogy több tiszteletet a korrupciónak!"
Sigorszky 2014. 10. 20. 21:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#329
Sok minden eszembe jutott arrogáns írása kapcsán, de hagyjuk. Nem ér annyit az egész... Mindenesetre a lábam közé nyúltam ezek után, hogy megbizonyosodjam, vajon fiú vagyok-e, vagy lány. Nos, sejtem kit gyanít a nickem mögött, de rossz nyomon jár. Viszont az tuti, hogy nem fogok magával levelezésbe kezdeni, meggyőzni úgyse tud, felesleges, minden eddigi írását olvastam, újat mondani soha nem fog már. Erősen bánom, hogy beszóltam, de hát nem bírtam visszafogni magam. Lehet, a jövőben sem tudom majd, bár azért megpróbálom.
Törölt felhasználó 2014. 10. 20. 19:31
Előzmény: #322  Csakisazigazat
#328
Vagy egy önkormányzati hivatalnok a polgármesterrel karöltve próbál kitúrni a vagyonodból és ezért meghal egy ártatlan ember.

Latin Amerika!

link
exmnbs1 2014. 10. 20. 19:18
Előzmény: #326  exmnbs1
#327
bocs tuareg
exmnbs1 2014. 10. 20. 19:16
Előzmény: #322  Csakisazigazat
#326
taureg
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2014. 10. 20. 19:16
Előzmény: #324  Csakisazigazat
#325
Sőt ha a webkamcsi be van aktiválva még képet is látnak úgy,hogy te nem is tudsz róla.
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2014. 10. 20. 19:12
Előzmény: #322  Csakisazigazat
#324
Ezért nem is szívesen szeretek írogatni sehová,mert egy pillanat és tudják ki vagy.Múltkor meglepődtem ,hogy még egy postai weboldal is azonnal kiírja hány méterre és hány kilométerre vannak hozzám a helyi posta hivatalok úgy,hogy címet sehová nem írtam .Akkor egy állami szerv azonnal tudja még az előfizető nevét is,nemcsak hogy hol laksz.
Törölt felhasználó 2014. 10. 20. 19:10
Előzmény: #319  Törölt felhasználó
#323
Na de én pont hogy nem pártokról beszéltem, sőt hangsúlyoztam, hogy nem a pártoktól olyan az irány, amilyen. Azért rossz az irány, mert az emberek fejében a valósággal ellentétes kép van a gazdaság működéséről, és arra a politikusra szavaznak, aki ezt az igényt elégíti ki, jelenleg ebben a legjobb a Fidesz, de azért láttuk rendesen az MSZP populizmusát is, a Jobbik meg még a Fideszt is felül tudja licitálni ebben hülyeségben. De teljesen mindegy, hogy milyen párt, mert nem ezekből fakadnak a problémák.

És a félreértések elkerülése végett, ha egy nagyon erős és az országban mindent uraló államszervezetet jóindulatú és hozzáértő emberek vezetnék, akkor sem lenne jelentősen jobb a helyzet hosszútávon. Sőt, én megkockáztatom, hogy valahol Orbán és Gyurcsány is jó szándékú embereknek érzik magukat, de ha ez nem igaz, az sem változtat a lényegen. Az emberek fejében ott van egy kép a jó szándékú diktátorról, aki úgy irányítja az országot, hogy az felvirágozzon, és ha az ő és emberei kezében van az államgazdaság irányítása, akkor piaci verseny kell ide. Nem, ez óriási tévedés! Nem a diktátor rossz szándékától vagy inkompetenciájától lesz a diktatúra rossz, és nem a vezetők rosszindulatától vagy inkompetenciájától lesz az az ország gazdaságilag gyenge, ahol megszüntetik a versenyt. Nem, hanem a rendszer logikájából!
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2014. 10. 20. 19:09
Előzmény: #321  Csakisazigazat
#322
"Ez ám a jelzés

A Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) című német konzervatív lap a magyar állampolgárok ellen ellrendelt amerikai beutazási tilalom ügyéről írt hétfői számában. Stephan Löwenstein kiemelte, hogy a washingtoni vezetés intézkedése révén Magyarország "egy szintre került olyan államokkal, mint Oroszország és Uganda"."
Vagyis ez már az a szint,ha ellenállsz illetve útjában állsz a hatalomnak ,akkor plakátragasztás után halálragázolnak.
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2014. 10. 20. 19:04
Előzmény: #316  Törölt felhasználó
#321
Pffffffffff... :(

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek