Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 01. 31. 12:57

Bund   

Klassz a szitu ismét... valamikor tesztelnie kellene visszafelé a duplaalj nyakvonalát 142-nél.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 16. 12:30
Előzmény: #439  Törölt felhasználó
#440
Köszi.

Szóval akkor ezek szerint az, hogy belengetik az usa kamatemelést, nem feltétlenül jelent egyben bund esést is...
kár, tegnap du már kezdett egészen ígéretesen mozogni.
Törölt felhasználó 2014. 07. 16. 09:36
Előzmény: #436  goapsy1
#439
Minden nagy forgalmú és likvid tőzsdei instrumentum a jövőt árazza, minél likvidebb, annál inkább.

Ehhez jön még a market makerek saját, jól felfogott érdekükben végzett mindenkori zavaró tevékenysége. Nekik ugyanis nem igazán jó az, ha a tömeg (is) nagyot nyer a likvid instrumentumban. A Bundnál jelenleg mindenki (azaz a tömeg) esést vár... aminek előbb vagy utóbb be is kell következnie, csak hát lehetőleg nem akkor és úgy, ahogy azt a tömeg várja. Az ilyen kirázós machinációkra láthattál tegnap egy kisebb napon belüli ízelítőt.

Tahát ahhoz, hogy esni tudjon, először el kell bizonytalanítani a shortra fogadókat. Ezt meg lehet tenni:

1) volatilis hullámvasutazással a vélt stoppszintek tartományában, ld. tegnap.

2) erőből a tömeg ellen cibálni az instrumentumot. Ehhez hatalmas finanszírozás szükséges, amellett veszélyes is, mivel a tényleges német kötvényekkel rendelkező alapok bizonyos szint felett masszív kötvényeldásokba foghatnak, ami nem érdeke sem a Bundesbanknak sem a német államnak.

3) A passzátszelet a Bundnál is a jenkik fújják. Yellen tegnap elvileg hozamemelkedést valószínűsítő kijelentéseket tett. Az amcsiknál a tavalyi hozamcsúcsokról viszont korántsem történt akkora visszaesés mint pld. a németeknél... tehát a piac által valószínűsített (jenki) hozamemelkedés kimerülhet annyiban is, hogy innen egyszerűen nem esnek már tovább a hozamok, hanem stagnálásba kezdenek a jelenlegi szinteken. Egyébként ez a jenki költségvetésnek is éppen megfelelő volna, hiszen továbbra is viszonylag kedvező szinten tudna eladósodni a piac felé.

A fentiek mellett hozamemelkedéssel járhatna még az infláció emelkedése illetve a gazdaság érezhető fellendülése is. Az inflációval kapcsolatban Yellen egyelőre még halandzsázik, a részleges fellendülést viszont elismeri, bár ott is igyekszik hűteni a kedélyeket.

Mindezt összevéve a Bundnál nem számítanék a közeljövőben a 147.00-146.5 körüli szint komolyabb letörésére. Ha mégis letörne, az nagy szerencse volna a csúcsról shortolók számára. 146.8 körül már célszerűnek tűnne a meglévő shortok apasztása. Egy kisebb pozit még az alá kerülve is érdemes lehet meghagyni, mivel ott meg már sokan átülnének ismét longba, ami újfent kirázásra indíthatná a market makereket - Bund esetében ezek a Bundesbank illetve Finanzagentur -, csak ezúttal az ellenkező irányba; azaz várható volna egy hirtelen leszúrás, amihez jól jöhet valamekkora dugi short megtartása fentebbről.
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 15. 18:09
Előzmény: #437  sieben
#438
én az ilyen törzsi cívódásokat nem követem, a kedves kollégák majd lerendezik egymás közt :)

amúgy sztem nem azonos birkanyíró és taxis.
sieben 2014. 07. 15. 18:04
Előzmény: #435  goapsy1
#437
"De mint ahogy egy-egy jó tippért sem jön a tippadó, hogy felezzük a hasznot, nyilván a rossz tippet sem fogom senkin behajtani."

Ez így rendben is van.
Csakhogy a kétarcú taxisbirka, akihez idejársz tippekért, a dax topikban így őrjöng, mert ketten beírtunk 9805-öt.

ForcaG (#127817)
sieben (#127798)

"(#127826) Re: zárt osztály...
Értékelés: 0
előzmény (#127810: taxisgyuszi) | válasz erre | Ma, 16:20
9805 mi? haha :D ... ahogy kutyából nem lesz szalonna, kóklerből sem lesz sohasem guru... "halálóra, ugz"... :)) csak a sok parasztvakítás meg a tippmix megy.
taxisgyuszi"
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 15. 17:09
Előzmény: #432  Törölt felhasználó
#436
Végül tartottam, úgy néz ki, nem is baj:)

Megtennéd, hogy elmeséled pár szóban, hogy a yellen által belengetett vártnál korábbi usa kamatemelés hogyan hathat a bundra?
ahogy elnézem, esegetősen :))

Ha kamatot emelnek, gondolom a Germany 10-Year Bond Yield is emelkedni fog 1.2 környékéről, az pedig bund esést eredményez, ha jól okoskodom?
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 15. 17:05
Előzmény: #431  sieben
#435
Nekem igazából teljesen mindegy, ki hogy és hol kereskedik. Szempontokért járok ide, mások nézőpontját elolvasni, és összevetni az enyémmel.
Pénznyelő kolléga pedig sokkal többet tud nálam a bundról, tehát nyilván figyelembe veszem azt, amit ír.
Aztán megnézve a trendet, technikai képet, stb eldöntöm, h nyitok e pozit, vagy sem.

Ha sikerül, jó, ha nem sikerül, verem a fejem a falba :)
De mint ahogy egy-egy jó tippért sem jön a tippadó, hogy felezzük a hasznot, nyilván a rossz tippet sem fogom senkin behajtani.
ÉN nyitottam a pozit, nem más, mindenki kereskedése az ő saját felelőssége.
Törölt felhasználó 2014. 07. 14. 19:08
Előzmény: #369  Törölt felhasználó
#434
kilátások update: link
gold66 2014. 07. 14. 18:54
Előzmény: #432  Törölt felhasználó
#433
Ez a legkorrektebb válasz , ami a feltett kérdésre adható volt ! +++
Törölt felhasználó 2014. 07. 14. 18:19
Előzmény: #430  goapsy1
#432
Ezt neked kell tudnod. Ha félelmeid vannak a pozid kilátásaival kapcsolatban, akkor mindenképp jobb ha dobod. Nem helyes olyan pozíciót dédelgetni, amiben megingott a bizalmad.
sieben 2014. 07. 14. 17:49
Előzmény: #430  goapsy1
#431
"Most inkább arra térek ki, melyek azok a gyanús jelek, amelyek arra utalnak, hogy csak egy szokásos tőzsdei oktatóval találkoztál össze aki mivel a tőzsdén képtelen pénzt keresni, kénytelen a tőzsde oktatásából vagy egyéb módon megélni.

2.1. Nincs is saját brókerszámlája. Vagy ha volt, akkor már lenullázta őket.

2.3. A kockázatos stratégiákat népszerűsíti, amelyekkel napi/heti 10-30% hozamot lehet elérni. Mindezt mézesmadzagként húzza el az orrod előtt, anélkül, hogy megmutatna egyetlenegy konkrét példát (éles számlát) ahol ez kivitelezésre került volna min. 100 kereskedés átlagaként.

2.5. Állítja milyen eredményeket ért el eddig, de a tőzsdeszámláját homály övezi." Írta TőzsdeGuru. :)
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 14. 15:35
Előzmény: #429  Törölt felhasználó
#430
lehet, hogy dobnom kéne ezt a shortot... nagyon nem képes esni, legyen bármilyen a piaci környezet...

és ha ez egy további fel előtti erőgyűjtés, gond van.
Törölt felhasználó 2014. 07. 12. 20:35
Előzmény: #428  gold66
#429
Elegendő információ van már szerintem ezeken az oldalakon, hogy mindenki eldöntse, neki melyik irány megfelelő.

Van egy német elemző, úgy hívják, hogy Günter Hannich. 2011 őszén - 5300-as Daxnál - 3000-re várta, azóta folyamatosan armageddonban utazik (immár negyedik éve). Mindennap jelennek meg hírlevelei, hívják TV-be, rádióba, konferenciákra, könyveket ad ki... egyszóval remekül megél ebből.

Mi a tanulság ebből?... Nem tudom.
gold66 2014. 07. 12. 20:10
Előzmény: #422  Törölt felhasználó
#428
Jó volna végre megérezni, mikor indul már végre az a le kör . Kíváncsian várom a hétfőt , mi lesz ha a DAX indul fel, akkor a BUND is megy utána , ha pedig a DAX esik tovább , akkor a BUND meg emelkedik vissza a csúcsra ???

A német , meg az amcsi hatalmas hozamkilengések talán ??? megnyugszanak , és lehet hogy lesz egy nyugodtabb pár nap, amikor egy - két napra adni fogja a beszállási jelet :)

Azért, csak érdekesség ként :

link

ha bárki az elmult 4-5 hónapban longolta volna, vagy ki-be ugrált volna, degeszre kereshette volna magát benne , viszont ahogy elnézem ezt mindenki kihagyta, és a CERTI életében alig volt pár darab kötés benne ....... :)
Pedig nem is olyan régen, 1000 alatt volt az is, mint most a TS , és triplázott , miközben a TS certiben bennragadt emberkék, simán felezték , vagy lassan harmadolták tőkéjüket !

Ha lesz egy kori 147-ig, lehet hogy a long certit kellene figyelni az újabb felkőr lekereskedéséhez ?
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 11. 13:05
Előzmény: #426  goapsy1
#427
szerencsére úgy néz ki, ez a fülescsésze nem validálódik
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 11. 12:58
Előzmény: #425  Törölt felhasználó
#426
attól, hogy ennyire nem hajlandó lejjebb menni.

m5-ön csinált egy klassz kis fülescsészét, 148-as célárral - ismét.

nem a tartással van gond, tartom én bármeddig, hanem azzal, h nagyon közeli a kiütési ár.
Törölt felhasználó 2014. 07. 11. 12:46
Előzmény: #424  goapsy1
#425
Ha 147.4-nél nem dobtad, mert úgy gondoltad, hogy még megy lejjebb is, akkor most mitől ijedtél meg?
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 11. 12:41
Előzmény: #422  Törölt felhasználó
#424
hát, ha a 148.7-nek nekimegy, az már nekem bőven elég lesz :S (mármint, h kivágjon a pozimból)

frász törje ki, jó lett volna 147.4 körül kidobni a shortot, ott már bőven nyerő volt.

jöhetne már minimum a 147.22-147-es sáv visszatesztje...

nyomorék erste, letörne a keze, ha nem csak 1, napokon belül kiütődő certit üzemeltetne?
Törölt felhasználó 2014. 07. 11. 12:32
Előzmény: #418  emerald
#423
az úriember által gyártott elemzés csalóka, mert a chartok bal oldalán nem látható hosszabb előzményeket nem mutatja.

Tudvalévő, hogy trendfordulatkor az alakzatok értelmezési iránya is megfordul. Ami szimpla fej/váll volt csökkenéskor és általában leszakadás történt belőle, az longossá váló trendben többnyire érvénytelenné válik... és fordítva.

Csökkenő trendek tele vannak fordított fej/vállakkal és mindenféle fülescsészékkel, amik rendre besülnek és a várt iránnyal szemben folytatódnak.
Törölt felhasználó 2014. 07. 11. 11:53
Előzmény: #421  goapsy1
#422
Igen arra, és ez 150 feletti Bundot jelentene, ill. szerintem lesz is annyi... de addig még sok víz folyhat le a Rajnán.

A Bund ciklusokban mozog. Jelenleg kevés a valószínűsége annak, hogy nagyobb köztes lekör nélkül nekimegy a 150-nek (a hozam pedig az 1%-nak). Ennek is eljön az ideje, de szerintem majd csak hónapok múlva.
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 11. 11:03
Előzmény: #420  Törölt felhasználó
#421
arra a hozamra gondolsz, ami most 1.211?
az mit jelentene, 150 feletti bundot?

Topik gazda

birkanyiiroo
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek