Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 03. 29. 08:12

DAX  

Minden ami DAX.



Előrejelzés, visszatekintés, napi chartkövetés, hír, füles, megérzés, nyerő-vesztő... minden.



Jelen pillanatban a németeknél általános a vélemény, hogy a DAX kb. 600 ponttal van "alulértékelve" az amerikai indexekhez képest. Önerőből hogyan fogja tudni ezt ledolgozni? Le tudja egyáltalán?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Drian875
Drian875 2015. 08. 23. 13:49
Előzmény: #165332  joe001
#165340
Találó!

Tegyük még hozzá, hogy a megtakarítással rendelkezők nagyon nagy része a középkorosztályhoz tartozik, akiknek a nyelvismerete konvergál a nullához, röghöz kötöttek és a pénzügyi tudás jelentős részét még Marx adta.... Szóval igencsak hátrányos helyzetűek.

Aki kizárólag Béten kereskedik és már több, mint egy éve van a piacon az szvsz le fogja darálni a számláját és elkullog. Ez a BÉT és a magyar brókerek (és díjak, rendszerek) a tőzsde homokozóját jelentik. Lehetünk szittyák és védhetjük, de egy két daytrader a Bét blue chipjeinek forgalmával összehasonlítható forgalmat csinál... Persze valahol el kell kezdeni, de nem véletlen, hogy a profik lassan egy évtizede elhagyták a Bétet. Anno 100-200 db hatit lehetett gond nélkül nyitni, ma egy ekkora pakk már piacbefolyásoló tényező, feltéve ha kapsz
Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 12:51
Előzmény: #165338  emerald
#165339
A méretes jelzővel én vigyáznék, különben is ezek csak találgatások. Az talán látható volt, hogy a február óta tartó falmászás lufi és ki is durrant.
Távolabbról nézve pedig - link 2008 januárjában volt ilyen méretű kitárazás (!) nem állítom, hogy ugyan az a helyzet, vagy 2011 augusztusban

Kicsit távolabbról ugyan ez a kép - link

Na mindegy ez természetesen csak szájkarate,
a jövőt senki sem látja - aki ennek az ellenkezőjét állítja az téved és/vagy hazudik

(ma úgy látom kijött belőlem a kötekedő állat, mindig ez van ha fibo vonalakat látok) de caesar elemzésével is az a bajom, hogy jó oké szép rajz, de és akkor hogyan lesz ebből
kereskedés? hol kell nyitni? hol a stop?
tudom, hogy ezzel most tényleg belemegyek pár
ember komfort zónájába de mi a kereskedési terv ez alapján?
emerald 2015. 08. 23. 12:05
Előzmény: #165337  Törölt felhasználó
#165338
No akkor nézzük más szemszögből is...
-Közeleg a hónap vége, igyekezni fognak a bikák húzni
-csütörtökön indul a három napos Jackson Hole ahol Jellen beszélni fog. Van esélye némi feldumálásnak...

Ha nem hétfőn, de a jövő héten lennie kéne egy méretes felrántásnak.
Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 11:13
Előzmény: #165330  Törölt felhasználó
#165337
Szia,
Beszállhatok én is a tippmix-be?

link - Szerintem rövidtávon a 9925 szint lesz kritikus, ha onnan nem következik be egy gyors felpattanás, akkor 9250 nálam a következő szint ahol megállhat az esés, vagy újra lehet gondolni a dolgokat,

Arra semmiképpen sem számítok, hogy innen egyenes úton új
12500 pont fölötti csúcsra mennénk ( az igazi 'őrület' a falmászás 9680-12500 már meg volt )

Szerintem egy két lépcsős konszolidáció lesz.
Egy kisebb emelkedés ledolgozza a mostani esés egy részét, és abból egy újabb esés alakul ki ami viszont már nem lesz olyan heves és drámai mint a mostani volt

Jelen állapot szerint nekem 9250 (8750) lesz az a szint
ahol eldől hogyan tovább, fel (és új csúcs,
de legalább 11000 szint) vagy egy konszolidációt követően újabb alj.

Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 11:11
Előzmény: #165334  Törölt felhasználó
#165336
caesar tökéletes a grafikonod teljesen klaffol az enyémmel egy kis különbséggel nekem a 4-még nem itt van itt csak 4 A- ja ér véget időben túl rövid és pontban kevés írtam is tegnap hogy föl megy majd innen egy szeszélyes B ami új csúcsra is viheti a DAXot majd le a nagy C 8500-9000 közé és ott a 4 vége de ez majd valamikor jövőre és tökéletesen egybe vág a 2009-töl indult emelkedéssel.
vaczak 2015. 08. 23. 11:06
Előzmény: #165332  joe001
#165335
Jó leírás, én kb. pontosan ezt az utat jártam be kb., oszt most jól megrágtak a cápák. Amikor 5-10 százalékokat kerestem cerizéssel (igaz pici pakkokkal) egy békés nyári oldalazásban, könnyen elfeledkeztem a kockázatokról és mellékhatásokról. A jüan leértékelésével kapcsolatos hírt meg örömmel fogadtam eleinte, mert jó alkalomnak tűnt a 11600 körüli shortok zsíros lezárására. Utána meg nem hittem el, hogy nem lesz fordulat és a többi már történelem. Balszerencsének legfeljebb az esés gyorsulása BÉT szünetre való időzítését mondhatom, de ott is csökkenteni lehetett volna a bajt ha szerdán az amerikai jelekre lezárok mindent és/vagy hallgatok az őrangyalra és komolyabb shortot nyitok.
Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 10:58
Előzmény: #165332  joe001
#165334
Szia,
Helyes meglátás, hasonló utat jártam be, mindig féltem külföldi szolgáltatónál számlát nyitni,
ennek ellenére döbbenet ha össze akarom hasonlítani a hazai/bét erste adta lehetőségeket
depriv 2015. 08. 23. 10:50
Előzmény: #165330  Törölt felhasználó
#165333
Az alapvető probléma most a DAX bontásaival, hogy van benne egy trendirányú szakasz, háromszöggel a közepén (!!!), valószínűleg dZZ:
link

Ez a szakasz b-nek túl hosszú. A hsz. és a zz szakaszok alapján ugyanakkor nem lehet motive.

Ezen a ponton dönteni kell, hogy:
- tévedés a dZZ, és a szakasz 'nyilvánvaló' bontásával szemben ráerőltetsz valami motive számozást (ötödik hullám a rajzodon)
- ez bizony dZZ, és a nagy képet innentől csak hardcore játékosoknak érdemes piszkálnia.

_Én_ egyelőre elhiszem, hogy ez _nem_ motive, és kisebb szakaszokon próbálok fogást találni.

Önbizalom (és számlaméret) kérdése...

A most aktuális szakaszra vonatkozó agyalásaim:
link
joe001
joe001 2015. 08. 23. 10:22
Előzmény: #165320  Törölt felhasználó
#165332
Hali ...

nem érted pedig egyszerű ..arra viszi őket a folyó...

rendes magyar szamuráj régebben , hogy kezdett el tőzsdézni?

2005-2010ig kb (utána gözöm sincs mer rég nem olvasom az oti rovatot) belépett valami csodálatos magyar szolgáltatóhoz (fizetsz a könyvért vagy stop van vagy célár stb ...követő stopról tán még most sem hallottak azt bámulhatod a monitort)...

na a magyar szamurájunk ált 90%ban az oti-val akart (meg esetleg a másik3 blue is befigyelt ) csilliárdos lenni (persze akkor még a kis részvényekben is volt néha 3-500 millás forgalom néha és várták a duplázást triplázást...ó phylaxiával a forintozás gyönyörei).....

a zőm ugyi átadata vidáman a többinek a pénzecskéjét majd távozott egy komoly ,de drága tapasztalattal megerősödve ....:)

a régi kisebb számú maradék meg arra figyelt fel , hogy a 8-10-12 milliárdos forgalom a kedvencbe leesett 2-3 milliárdra és erősen manipulativ mozgásokat végez....

és jött a megváltó erste amikor nem kellett szolgáltatót váltani ,új platformot tanulni , esetleg devizás folyószámlát nyitni ,minek is ott a csuda eszköz a certi (ami swingre a magyar blueknál jó dolog sztem)....

persze aztán hőseink észrevették, hogy certizni, olyan mint a cápák között úszkálni egy nagyobb darab véres hússal....

igy vezet (vezetett) egyenesen egy magyar otizó (részvényező) útja a dax certihez ...sztem persze...

Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 10:22
Előzmény: #165329  emerald
#165331
ehhez nem tudok szólni, usa-t sosem értettem (még annyira sem, mint daxot)
Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 10:18
#165330
Na, amit ígértem.

link

Tudom, tudom, ezt már rég látja mindenki, de elmondom, hogy mit gondolok.

A rajz az W1. Igazándiból meg kívántam nézni magasabbról ezt a hetet, hogy hogyan illik a múltba, jövőbe.
A magasabb számozás a 2009es aljtól van. Ezt pirossal számoztam. Az egy és a kettő (Piros) korábban is stabil volt, a hárommal voltak/vannak kétségeim. Azonban így hetesen máshogy néz ki... Egészen egyszerűen piros hármat még nem gondoltam elkészültnek. Mint ahogyan a kék számozás is mutatja, fekete négyből ötbe, van kék egy, kettő, és három, de hová is sunnyasszam be kék négyet és ötöt?
Egyszerűen nincs kék négynek alj, csak ott ahol most is ül. /Ezért volt/van longom -most már jó szar helyről. KO neki holnap :( /
Viszont így nézve, hetesen, piros három fibo szerint simán lehet már ott is, és akkor irány a piros négy, ami még most rózsaszín.
Persze ezen verzióhoz, hétfőn, kedden szakítania kell a piros számozáshoz tartozó piros csatornát felülről lefelé, és go to 9K. Na lehetne piros háromhoz tartozó "A". Bizony, még csak nem is négy!!! az után jöhetne a Kappa által -is- vizonált "roham" "B".
Egészen egyszerűen, mert Elliott szerint -is- az "A" hullám töri a korábbi emelkedő csati alját, majd utána jön csak a "B". Ez lenne mosta piros vonal. Ha fekete 5ben ( ez = piros három) volt a csúcs, az ahhoz tartozó "A"nak szakítni kell. (A három hullám az meg lenne hozzá, jól látható W1en) Ezt a törést piros le nyíllal jelöltem rózsa négy felett.
De ugyan így történ korábban is az alacsonyabb tf-en. Feket háromban is van egy öt (ezt nem jelöltem, de ott van :-) ) Nos, ebből az "A" jól láthatóan törte a fekete trendvonalat lefelé, majd visszatesztelte "B"nek, és befejezte fekete négyben "C" vel. Itt a zöld nyíl a piros vonalnál, jelzi, hogy fel, fel, fel.

...csak elb@sztam korábban a számozást, mert D1-en úgy látszott, hogy nagyon kell még egy fel és piros három még nincs kész... Grrrr...

Az előbb felvázolt esetből kifolyólag, tényleg azt gondolom (most), hogy piros vonalnak törnie kell. Az indiket a dax lesz@rja. Napon belül meg sem fog látszódni, ha csinál egy rohadt kanócot oda! Ez meg hetes ráadásul, szóval van neki öt rohadt napja rá!!!! Simán beeshet 9,5K-9K ig hogy az erste-ben ne is legyen long certi rá hogy lekereskedehesse senki. (Ne gyertek azzal, hogy senkit nem érdekel az erste! Ez nem így van!! Őket bizony érdekli a saját sorsuk!!!)

összefoglalva:
1.) ha az ott piros három (ahol van jó) akkor rendben van a az ATH-tól idáig tartó út lefelé, viszont eliottilag nem elég 10K felett megállnia. Be kellene néznie a piros vonal alá.
Tehát az irány a jövő héten (legalább is H-K-SZ) a mély (a rajz indije sem up-os -zöld piros vonal)
Amúgy ezen version esetén kérem szépen valaki számozza be nekem fekete négyből fekete ötbe tartó utat a kék számokkal!!! -főleg kék öt, négy és három érdekel!

2.) Mégis csak sz@r helyen van piros három, mert még nincs kész, sőt fekete 5 sem, mivel az ott csak kék három még. Kék négy pedig holnap készül el, mert holnap vagy réssel nyit fel, vagy itt a 10K felett picivel, vagy csak benéz éppen alá a piros vonalig és rakétázik majd felfelé, hogy befejezze művét együttesen kék öt=fekete öt= piros ötben valahol a 13K-s magasságok felett jócskán. (Amivel aztán lesz@rja nagy ívben jelenleg az indiket is)
Tehát jövő hét végére már fel!

Ez esetben viszont érdekelne nagyon az ATH-tól való lefele kori út számozása, mert már annyira összetett, hogy egyszerre csinál, meg minden alakzatot a dax ááááá.

Remélem jó leszek gurunak, mivel az irány kettős. Nah, mindegy, szerintem a héten és a nem is a 10Knál, hanem a 9,8-9,9Knál dől majd el a dax sorsa (Piros aljvonal)

Várom a véleményeket! Köszönöm aki elolvasott!
emerald 2015. 08. 23. 10:03
Előzmény: #165326  Törölt felhasználó
#165329
Daxnak valóban itt van egy erős támasz zónája, ha az tartja masszív long jöhet igazad van. Sp is visszapattanhat akár 38-50%-ot, kérdés honnan fog?!
Ami elbizonytalanít, vagy kivárásra int, és igyekszem hétfő reggelig nyitott maradni és nem elköteleződni semmilyen irányba:
link
link
link

No comment a grafikonok magukért beszélnek.
Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 09:54
Törölt hozzászólás
#165328
vaczak 2015. 08. 23. 09:49
Előzmény: #165326  Törölt felhasználó
#165327
Érdemi pozitív hír és az ázsiaiak fordulata hiányában semmi nem menti meg a certit már, egy leszúrást tuti megér a nagyoknak 10K alá, én nem látok fordulatra okot/jelet. Felpattanás lehet (persze külön méreg, ha arra 9950-től kerül majd sor), de szerintem is van még néhány száz pont az esésben (erős kérdés persze, hogy miután saját hülyeségem és az ünnepi zárás miatti balszerencse miatt a teljes idei nyereségem elégett egy hét alatt, merek-e majd shortolni).
Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 09:29
Előzmény: #165321  Törölt felhasználó
#165326
Egyenlőre nincs hír, ami vinné még lefele a DAXot 4 rés volt abból 1 van be töltve a kimerülési rést töltötte be. Biztos lesz föl pattanás de a kérdés hogy a 10000-es certi kiütése előtt vagy után. Akár hogy nézem a 10000 nagyon fontos és erős támasz elliotti alapon is egy A hullám vége, valamint a három rés, továbbá egy csatorna alj, valamint 10100-200-nál van egy dupla csúcs alj is, nekem ennyi elég a longhoz. Az indikröl nem is beszélve ki esnek a térképről.
Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 09:25
Előzmény: #165312  emerald
#165325
"igaz"
David Copperfield
Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 09:20
Előzmény: #165300  Törölt felhasználó
#165324
..."fiúcskák és műcsöcsös darázsderekú"...

műcs@cshöz műp@cs dukál ;-)

Szóval ne is akarj oda menni.
Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 09:16
Előzmény: #165294  emerald
#165323
Na na, csak semmi "szerénykedés"!

Itt a fórumon mindig is Te voltál a leg"aranyosabb" számomra! :)

Különben is, előbb-utóbb a szempontok, értékrendek megváltoznak még ott is, ahol csak ez a három volt fontos a kezdetekben. És ha nincs más "érték", akkor jön a "rend"ben van, mehetsz effektus! Ez pedig kinek jó? (sztem egyik félnek sem)
Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 09:12
Előzmény: #165293  goapsy1
#165322
:)))))

Mi van, vicceskedünk?

...látod milyen jó kedven van, ha nincs longod zutyiban? / meg shortod sem ;-) /

A végén kiderül, hogy csak árt neked a tőzsde!
Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 09:10
Előzmény: #165289  goapsy1
#165321
:)

ha, haha!
+++
áááááááá!
;-)

...hát ez kú... jó!

Na ezen jót nevettem!

Köszi!

(amúgy rajzoltam vmit (na nem egy Vasarely, de ha bejön legalább annyit ér. Majd mingyá' felteszem véleményezni)

Topik gazda

birkanyiiroo
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek