Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 03. 29. 08:12

DAX  

Minden ami DAX.



Előrejelzés, visszatekintés, napi chartkövetés, hír, füles, megérzés, nyerő-vesztő... minden.



Jelen pillanatban a németeknél általános a vélemény, hogy a DAX kb. 600 ponttal van "alulértékelve" az amerikai indexekhez képest. Önerőből hogyan fogja tudni ezt ledolgozni? Le tudja egyáltalán?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
emerald 2015. 08. 23. 20:06
Előzmény: #165379  Placa
#165380
Ez pedig igaz, vitának helye nincs :)
Akkor is hazudnak ha kérdeznek valamit....:D
re:árfolyam küszöb
Placa
Placa 2015. 08. 23. 19:58
Előzmény: #165345  emerald
#165379
mint annó megtudtuk: usa QE-k alatt max. 10%-os korrekciók voltak, ez tény
eu QE alatt jelenleg 20%-os korrekció van, ez is tény
re: mindenható QE
ps: semmi sem biztos, még az sem, ami de... re: eurchf árfolyamküszöb
Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 19:28
Előzmény: #165375  Törölt felhasználó
#165378
Igen, ha gondolod kereshetjük a különbséget magunk én és te, te és mások között de itt az oceánon a zöld üres és semmi tengerén ringatózva van ennek értelme? mert szerintem nincs. Ha mi vagyunk az utolsó túlélők akiket a cápa még nem zabált föl, és itt ringatozunk a tengeren ahol a cápa rajtunk kivül már mindenkit felzabált akkor van-e értelme ennek az egésznek? vagy te vagy én? vagy éhen hal a cápa? vagy elúszik? statisztikai alapon vagy te agy én éhen halunk s a cápa jól lakik. Én viszont azt mondom, a cápa is jól lakik, mi is életben maradunk. Publikáció jövö héten addig van egy pár (száz millió) elintézni valóm . De ha túlélem igérem a kánaánt, a túlélés földjét hozom el nektek. Ha nem is a tejjel mézzel folyó kánaán lesz. Egy sziget ahol partot lehet verni, kikötni és újragondolni mindent egy olyan világban ahol az emberek 84 százaléka elsüllyed. Hogy ott és aztán mi lesz azt nem tudom. Kitör az éhség lázadás, vagy anarchia lesz azt nem tudom. Engem is elsodor a víz. Mint mindannyiunkat, s megnyugszunk
Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 18:52
Előzmény: #165375  Törölt felhasználó
#165377
-.)
emerald 2015. 08. 23. 18:50
Előzmény: #165366  Törölt felhasználó
#165376
:)
Valami hasonló mint az egyes pontban foglaltad....
Olyan egy makacs ember vagyok, h a fejembe veszem ha másnak sikerül, nekem is fog!

De lehet h végtelenül hülye mert eközben nem foglalkozok százalékosan a matematikai esélyeimmel....😄
Na mindegy, ez már a harmadik szakmám lenne, max tanulok még egy újat.
Habár azt mondta valaki h mint nő 3%-al több esélyem van a piacon a sikerre mintha pasi lennék.....😋

Konklúzió:
Hidd el hallom és értem amit mondasz....
Remélem hogy ha azt kell tennem, lesz annyi józanság, önismeret, és lelkierő bennem h bevállalom ha nem megy abba kell hagyni.
Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 18:39
Előzmény: #165368  Törölt felhasználó
#165375
"Király"

Neeeem, az valaki más, és... :)

"Hidd el az olyanokért csinálom mint te."
Nagyot nőttél ma -is- a szememben, de közben tudom, hogy "csak" azért mondod, mert hasonlatos a családszerkezetünk, és így a családodért teszed, csak áttételesn fogalmaztál ;-)
...na jó, nekem is gurul a sör, má csak szófosok...
Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 18:32
Előzmény: #165364  emerald
#165374
így így
Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 18:25
Előzmény: #165359  Drian875
#165373
Ja, így pontos, így értem, magam is ezt rajzoltam/gondolom!
köszi!
Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 18:21
Előzmény: #165357  Törölt felhasználó
#165372
"hétfő doji kb 100-100 pontos kanócokkal,"

ezek a kanócok nálam már felrobbantják az ágyút.
Kedd, várom.
Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 18:18
Előzmény: #165354  Törölt felhasználó
#165371
Na ez jó, de szerintem a két felvázolt lehetőségen túl van egy harmadik is:

elfogadom az első opciót, majd lépek és a kapott 7%-al rohanok dobókockázni!

:)

"Lehet gondolkodni, csak az van , hogy a másik oldal (Dolgozz te buzi) sokkal rosszabb. Sokan ezt akarják kikerülni,"

Sokan lehet, de nem mindenki.
Engem pl az a dolog hozott -egyrészt- a tőzsdére, hogy 100 évesen már nem nagyon fogom tudni longolni a munkát. Jelen körülmények között "jobb" számítás szerint 65 évesen elzavarnak majd haza és kakukk.
Olyan kevés az idő addig, ...addig a végéig. És én ugyan türelmes alkat vagyok, ráérek gyűjtögetni, de meddig?

szoktam mondani, hogy nem az a szegény, akinek kevés van, hanem az, akinek sokra van szüksége.
Hogy árnyaljam a képet az előbbi eszme tükrében; Akkor vagy igazán szegény, ha jelen körülmények között, emberi számítás szerint nagyon sok évet ragad el az életedből a "gyűjtögetés".

Azt hiszem, itt lesz a gond
1.) az emberek ezt az időt redukálni szeretnék egyszer és mindenkorra, és élvezni is a végén a javakat.(kapzsiság)
2.) megszagolva a könnyen jött pénz lehetőségét, kevesebbet már soha nem is akarnak kapni. (mohóság, telhetetlenség)

matek=hátralevő évek száma + pszichológia
Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 17:56
Előzmény: #165352  Drian875
#165370
Ja, megnéztem a 40-es rsi-t, amit írsz. de nálam semmilyen 80as értéket nem vett fel a közel (távolban sem) múltban. szóval ezt nem értem. Elmagyaráznád?
Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 17:54
Előzmény: #165352  Drian875
#165369
Köszönöm a véleményezést! (Mindent és mindenkit szívesen fogadok)

Ha B vs lenne az nagy lelki csalódás lenne bennem.

A leading diagonalról van rajzod? Szívesen megnézném!

Ezzel együtt -már megint csak a rajzomhoz ugarnék vissza link
A piros három nem lehet, hogy nem ott van /még!/ hanem csak kék három, pénteken elkészült, vagy holnap elkészül kék négy egy ED-ben?
Azt tudom, hogy Ed-ben négy alámehet egy-nek. De kettőnek is? És egyáltalán, amit művelt itt ATH óta, az beleférhet egy esetleges ED-be? Amit csinált kék első hullámának amúgy is jobban tetszene hármas szerkezetnek (ED), mint ötösnek (imp)
...csak hát kék kettő hsz. Azt meg nem tudom, hogy ED-n belül lehet-e.
Szóval ez nagy hülyeség, lehetetlen? Vagy más is nézte már ezt?

Nella, szerinted ezt az ötletet kukázzam ki? (Nagyon még nem vizsgáltam meg -hirtelen ötlet)
Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 17:51
Előzmény: #165361  Törölt felhasználó
#165368
Király,
Hidd el az olyanokért csinálom mint te.
Kapsz 1% előnyt, és már csak -19%-ról indulsz.
Van aki hallgat, s remélem meghallja.
Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 17:49
Előzmény: #165364  emerald
#165367
:)
Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 17:48
Előzmény: #165362  emerald
#165366
Hogy miért csinálom,?
Ez egy jó kérdés. Ennek több síkja van.
1. mert kíváncsi vagyok, hogy tudom-e sikeresen csinálni? Ez egy teszt, nem csak a sajátom. Mivel én a maximumon csinálom ezért ha elbukom akkor úgy jövök, ki , hogy ezt nekem nem lehet csinálni.
2. teli van hülyékkel statisztika.
3. Érdekel a módszertan. Nem hiszem, hogy okosabb vagyok mint a többiek, de ha csak egy picit vagyok okosabb mint a többiek az már előny. Lehet, hogy ez az előny 0.0001% vagy 10% nem lesz elég, de tudom jól, ha megcsinálom és tisztességgel végig csinálom akkor tudni fogom, hogy ezen úgy véreztem el, hogy nálam sokkal okosabb emberek győztek. Okosabbak. Jobban tanultak. Szerencsésebb háttérrel, több tudással, jobb mentorokkal indultak, és én békében hunyok el. A világgal nincs gondom.
Egész egyszerűen érdekel.
Itt van pl ez a sok könyv, hogy így tradelj, meg úgy tadelj. Ezeket a módszereket simán be lehet programozni egy gépnek. A legtöbbről kiderül, hogy kamu. Józsi, Gpsz Joe leírta, eladta a könyvet oszt jónapot.
Ma már nincs olyan, hogy van egy jó trader a Balázs Szilárd, vagy bárki. A kötéslistáját betáplálom egy adatbázisba, és egy algoritmus megtanulja. Ha azt gondolod, hogy ez lehetetlen, akkor elmondom neked, hogy ma már egy végzős informatikus hallgató a jobbak közül ((( ELTE Info kar ))) leprogramoz neked egy olyan szoftvert, hogyha valaki belép a boltodba 97%-os valószínűséggel megmondja neked, a nemét, az életkorát, azt, hogy fog-e vásárolni akár 1 ft értékben. A jővő. Az itt van. Gondolj bele.
Egy ilyen szoftver után (ami nem bonyolultabb mint az EWI) tradelget.
atiska83
atiska83 2015. 08. 23. 17:47
Előzmény: #165357  Törölt felhasználó
#165365
Az örök longos! :) Én átállok a sötét oldalra jövő héten! ?:)
emerald 2015. 08. 23. 17:27
Előzmény: #165360  Törölt felhasználó
#165364
"Mert a legtöbb esetben az fogod látni, hogy az elérhető "reális" hozam nem lesz elég a lét fenntartáshoz. Ezért nagyobb kockázatot fogsz vállalni és .... Veszíteni fogsz. A legtöbb 'trader' ilyenkor szokott lebunkózni, hogy "hüléye" mennyé má", meg "anyád", aha.. persze, s mennyi pénz van a bank/tőkeszámlájunkon? Null (or) 0? "

Ja, ja....ez pszichológia és úgy hívják kapzsiság.
Kersztül mentem rajta, és igen a mai napig nagy harcban vagyok a kapzsi énemmel, de ütöm vágom ahol csak lehet...:D

Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 17:25
Előzmény: #165362  emerald
#165363
Figy,

Én csak azt mondom, hogy itt magunk vagyunk a magunk szánláival amit csak mi magunk látunk. Ha nem marketingesek vagyunk akik azért kapják a lét, hogy meggyőzzenek másokat akkor magunkat nem kell becsapnunk.
Én csak a következőt mondom.

1- láttam csávót aki pénzt keresett ezzel
2- nem biztos, hogy ez nekünk elég
3
_attól hogy a csávó nem keresett elég pénzt nem biztos, hogy hülyeséget gondolt
= aha
használd amit mások már kitaláltak
4 oké de én ennél többet akarok
aha ahhoz kell megdolgozni, DE meg van az 'alap' évi 1-2, 8-9 referencia
5 ezt olyan emberektől tudom, akik hitelesek
6 mitől lesznek hitelesek
7 attól, hogy reprodukálni tudom
8 6-7 százalék kevés
9 igen tudom de ez is valami és nem veszítünk
10 ezen felüli nyereséget lehet értelmesen koczkáztatni
11 értelmesen - igen ez egy külön téma
12 külön téma
13 igen
pl az alapok a (tőkevédett)csak azt a nyereséget tették ki kockázatnak amit már az államkötvényeken (fix hozam) behoztak
14 ez kockázat kezelést jeletnt?
15 igen
16 ez rossz?
17 igen, rossz vagy jó mindegy de ez van
19 nem leszek milliómos?
20 nem, nem feltétlen
31 akkor hagyom a ... fenébe
33 oké
34 de ha mégse akkor 3-9% évente ki tudsz venni valamiből amiből ha belegondolok semmit se tettél
35 igen ez jó de kevés
36 kevés de több mint a semmi. ez az a pont ahol el kell döntened, hogy foglalkozol-e vele, vagy hanyagolod. Én azt szoktam mondani, hogyha szövögyári munkásként ennek a többszörösét keresed akkor csináld azt.
37 óó
38 igen
39 4-7 százalék?
40 igen ez az ami "biztos"
41 ...
emerald 2015. 08. 23. 17:09
Előzmény: #165354  Törölt felhasználó
#165362
:)
Oksi, értek mindent....csak még egy valamit mondj el....

Bakker Te minek csinálod?!

Én elmondom miért:
1) van egy rövid távú stratim ami qva jó, ez emelkedő számlaegyenleget produlkál(na) ha nem próbálnék folyton hosszútávba gondolkozni...
2) jó lesz a hosszú táv is, majd csiszolok rajta
3) nem várok csodát, micro pozikkal dolgozok, a lényeg a tapasztalat
és a gyakorlat szerzés. Elégedett vagyok az eredményeimmel, sőt
boldog!
4) ha év vége előtt nem sokkal lesz a következő fórumtali
Te leszel az első aki megnézheti a számlatörténetemet amióta nyitottam itt az xtb-nél. (nem hinném h majd szégyenkeznem kell)

Szóval adj nekem még fél évet lécci és ha neked lesz igazad(égek a számlám miatt) esküszöm egy életre abbahagyom a kereskedést...😉
Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 17:06
Előzmény: #165346  Törölt felhasználó
#165361
Sör - megyek én is, de csak a hűtőig :-)

4-7% aki kicsit nem érdemli - ne hidd, én ismerek olyat, ki a tuti 4-7% ért odaadná a love-t (De az átlag tuti nem, igazad lehet)

publikáció - várjuk! :)

program - őszinte tiszteletem/csodálatom érte, hogy tudsz ilyet gyártani (meghajol)

Topik gazda

birkanyiiroo
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek