Topiknyitó: Portfolio 2011. 06. 21. 21:20

Orbán: ősszel várható az újabb adósságcsökkentés  

Ugrás a cikkhez
A miniszterelnök szerint a következő, kora őszi államadósság-csökkentés mértéke 2-3,5 százalék között várható. Orbán Viktor ezt kedden közölte a TV2 Tények című műsorának adott interjúban. Az MTI összefoglalója szerint a vagyontranszferből származó...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=151310
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szivacs
szivacs 2011. 06. 27. 11:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#28
Megjegyzem, "A megjegyzések le vannak tiltva ennél a videónál.".
Megjegyzem.
szivacs
szivacs 2011. 06. 27. 11:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#27
"mint egy kaszkadőr, dupla botlábon"
"a tolvaj gyűlöli, azt, akit meglopott"
- sajnos stimmel :-(
Törölt felhasználó 2011. 06. 27. 06:09
Törölt hozzászólás
#26
Törölt felhasználó 2011. 06. 27. 04:27
Törölt hozzászólás
#25
szivacs
szivacs 2011. 06. 22. 14:40
#24
"Csaba László: rendkívül fontos lépést jelentett be a kormány
PF 2011. június 22. | 10:20

Rendkívül fontos, nagyon sok szempontból az államadósság mostani csökkenése - jelentette ki Csaba László egyetemi tanár a Duna TV Közbeszéd című műsorában. A közgazdász egyenesen jó befektetésnek nevezte a kormány keddi döntését."
commander8 2011. 06. 22. 13:20
Előzmény: #22  commander8
#23
Kivlov itt vagy még?
Azt látod, hogy igazat mondott, mond a vezéred?
Jobban élünk, mint 1 évvel ezelőtt?
commander8 2011. 06. 22. 12:43
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#22
Belátjuk, sőt ezt mondtuk 2002-től gyakorlatilag mostanáig. Csak volt mindig valaki, aki ezt ellehetetlenítette. Igen alternatív a memóriád.

link

Nézd végig, és akkor kíváncsi lennék a véleményedre.
BudFox
BudFox 2011. 06. 22. 12:10
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#21
Én is igy gondolom...a sok roma majd igy sem lesz hajlandó dolgozni..mert hát hogy képzelik hogy ilyen "alantas" munkára befogni őket...meg mi az hogy ilyen árokból szemetet szedni..stb..

Igy nem kapnak pénzt..az állam megspórol szerintem 100.000 segély árát. az komoly lesz.

Még valami..
tegnap Ausztriába kiugrottam..az árokparton csatasorban állt 6 ember, és az autóút mellett kézzel kaszálta a füvet,
másik 5 ember a szemetet gyűjtötte...

És ugye Ausztria a top 5 országban benne van a fejlettség terén..

NEM kell megijedni a munkától, van munka itt is bőven. ezt kell a népbe belenevelni.
Törölt felhasználó 2011. 06. 22. 11:54
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#20
A tervek szerint ezek a gulágok indulnak:

1. Stadionépítések
- A Puskás Ferenc Stadion bontását októberben kezdik, közmunkásokkal.
- Az új debreceni stadiont 4000 közmunkás fogja építeni, az Észak-Kelet Magyarországi és a Központi régiókból. A visszahívott szolgálati nyugdíjas rendőrökből (ugyanebből a régiókból) 1300 fő vesz részt szervezési és közbiztonsági feladatok végrehajtásában. A közmunkásokat konténerekben szállásolnák el, a rendőrök is ott laknának, de ők dupla méretű és jobb felszerelésű lakókonténereket kapnak.

2. Víztározóépítések
- Beregi-víztározó: 8000 közmunkás a Kelet-Magyarországi régióból, 2500 rendőr felügyeli őket.

3. Gátépítés és földmunkás
- Kulcs: A megcsúszott löszfal megerősítése. 2200 közmunkás, 350 rendőr.
- Budapest, Római-part: 1800 közmunkás, 150 rendőr.
- Tisza, a Szolnok-Csongrád közötti 120 km-es szakasz. 6500 közmunkás, 1200 rendőr.
- Főútvonalak felújítása és erdősítés: 5500 közmunkás, 1400 rendőr.

VALAKI MONDJA MEG MIVEL CSÖKKENTI EZ AZ ÁLLAMHÁZTARTÁS HIÁNYÁT?
Törölt felhasználó 2011. 06. 22. 11:44
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#19
azt beláttam, csak éppen azt motyogom hogy ez látszatra lesz, egyébként elhibázott az egész...nem beszélve arról hogy államcsőd az az adóbevételek összeomlása miatt lesz.
Törölt felhasználó 2011. 06. 22. 11:41
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#18
na, csak belátod te is, hogy kiadácsökkentés kell, különben csőd lesz.
ezért kell: rokifelülvizsgálat, segélysztornó, korhatáremelés stb...
Törölt felhasználó 2011. 06. 22. 11:41
Előzmény: #16  commander8
#17
orbánékkal az a legnagyobb baj hogy leragadtak a középkorban.
és ez nem vicc.
nemhogy európát meg a világot nem tudják fogni, de még azt sem hogyan működik a gazdaság meg a globalizmus...stb.

csak annyit tudnak hogy hatalmat meg kell tartani, és hogy egyértelmű az uralkodók és szolgák világa.ja, és nem beszélve hogy ebbe beleillik a zavaros kereszténységes, aranybullás, vármegyés, nagymagyarországos...stb. lelkületük is..

tényleg ilyesmiket tanítottak a bibóban?
commander8 2011. 06. 22. 11:34
Előzmény: #13  szivacs
#16
Becsülöm az optimizmusodat, de nem tudok egyetérteni veled.
Ez az adósságcsökkentés is nem más, mint pótcselekvés. Nem igazán tudunk értelmes dolgokat kitalálni, akkor a még meglévő pénzből gyorsan csökkentsük az adósságot.
Aztán majd csak megsegít bennünket a jóisten. Ha már ez sem lesz akkor meg ott folytatjuk ahol abba hagytuk, süketelünk dumálunk, sulykoljuk a hülyeséget, mert a magyarnak semmi sem számít.
Törölt felhasználó 2011. 06. 22. 11:30
Előzmény: #13  szivacs
#15
Készültek hatástanulmányok?
Még az sem világos mi a cél. Költséglefaragás, egyes rétegek szivatása vagy kommunista éra utáni nosztalgia ébresztése? A tervek annyira kuszák, hogy legjobb akarattal sem lehet igazán lemérni a hatásukat.
Törölt felhasználó 2011. 06. 22. 11:24
Előzmény: #11  commander8
#14
ja, ezek olyan céltalan félretanulmányozott dolgok mint az hogy az emberiség jó irányba változik, meg kinevelhető a kommunista embertípus, meg ha lakást , munkát adsz pl. a cigónak akkor alapból változik....

arról van itt szó hogy versenyképes erős exportáló ipart, meg egy önellátó mezőgazdaságot kéne összehozni aztán lehet terelgetni ebbe vissza a lógósokat, mert ezek hoznák a bevételt és nem utolsósorban a magyar dolgozóhoz menne a profitja nem a multihoz, ez pörgetni fel a gazdaságot...erre jobb helyeken régen rájöttek....

de az hogy kósalajcsinak stadiont építenek a gulágosok állami pénzből....hát én ebben nem látom hogy pörgeti a gazdaságot...

nem beszélve arról hogy megtámogatja a sameszeket mondván növeli a versenyképességüket, aztán orrbarúgja a munkavállalóikat akiket bármikor kirúghatnak és helyettük mehetnek a gulágosok 30 ezerért...hát ebben sem látok semmi előremutatót.

MÉGEGYSZER NE FELEJTSÜK!
azokat a munkákat amelyeket közmunkában csináltatnak, azokat eddig versenyszférások csinálták jórészt...szóval ők meg elveszítik a munkájukat és nem fizetnek adót sem, mennek ugyanoda ahol megalázó rabszolgaként pintér fegyőrei fogják őket embertelen körülmények között szolgaként kezelni!

nem vicc! nézzétek meg, miért kell sokszáz rendőr egy építkezésre a közmunkások mellé?
mert a rendőr aztán tud vezetni egy építkezést mi?

romániában divat a fegyenceket pl. utépítésen dolgoztatni, konkrétan láttam ilyet....
szivacs
szivacs 2011. 06. 22. 11:20
Előzmény: #10  szivacs
#13
Tudni nem tudom, de biztos vagyok benne, hogy készültek.
Ugyanakkor abban is biztos vagyok, hogy 1990-óta még soha nem készült olyan mérnöki precizitású hatástanulmány, amire az országban meglévő szaktudás és az információk, adatok pedig lehetőséget adtak volna. :-(
Törölt felhasználó 2011. 06. 22. 11:13
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#12
Senki sem tiltja hogy iskolába járj...
commander8 2011. 06. 22. 11:11
Előzmény: #10  szivacs
#11
Szivacs, te úgy látod, hogy hatástanulmányok készülnek arról, hogy minek mi lesz a következménye?
Mert én nem ezt látom.
Pénzbehajtás felsőfokon.
Az összes többi meg süket duma.
szivacs
szivacs 2011. 06. 22. 10:56
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#10
Minden változtatásnak többféle hatása van, pozitív és negatív irányba is. Erre szolgálnak a hatástanulmányok, hogy ezeket megpróbálják előre felmérni. Ilyesmit csinálunk itt mi is, csak ne essünk abba a hibába, hogy meglátunk néhány várható hatást és azt gondoljuk, hogy más hatások nem lesznek. Ez afféle társadalom-mérnöki munka, amihez mérnöki alapossággal elvégzett társadalom szociológiai ismereteken alapuló modellezést kell végezni és még úgy is nagy marad benne a bizonytalanság.
A több szem többet lát alapon összeszedhetjük a várható hatásokat, úgy teljesebb kép állhat össze, mint egyénileg.

Én is hozzátennék egyet:
azok akik közmunkával töltik majd az idejüket, addig sem csinálnak mást. A "más" között az alábbiak szerepelhetnek:
- munka, bejelentve,
- munka, nem bejelentve,
- láblógatás és ezzel egyenértékű tevékenység,
- család gondozás és szaporítás,
- egyéb szorgoskodás, jogellenesen (pl. gyűjtögetés és annak feldolgozása)
Amennyiben ezen időtöltések kissé visszaszorulnak, az előnyös lehet.
Az első kettő (munkavégzés) fekete/szürke, azaz árletörően olcsó munkaerőt von ki a piacról, ami növeli a legálisabb munkavégzők iránti keresletet. Ezzel a közmunkába vonásnak van munkahelyteremtő hatása is. Hogy ez milyen mértékű, azt viszont most senki nem tudja kiszámolni, csak annyi biztos, hogy lesz.
Törölt felhasználó 2011. 06. 22. 09:18
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
HOGY ÉRTSÉTEK:
én most a magyar gazdaság egyensúlyáról és adóbevételeiről beszélek, nem a társadalmi igazságosságról.

MIBŐL LESZ AZ ÁLLAMNAK BEVÉTELE??????
Törölt felhasználó 2011. 06. 22. 09:16
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
gondolkozz még egy kicsit!
attól hogy megdolgozik érte (amit én is helyeslek)még az állam kiadása ugyanaz marad, sőt növekszik nem is kevéssel (lásd a részleteket, ahol állami pénzen utaztatják, szállásolják őket).

gátat is építenek, lehet, de a legnagyobb projektek közt 2 darab stadionépítés van és hasonlók.
ezeket eddig a versenyszféra építócégei csinálták...most majd a gulágosok...de én be nem teszem a lábam egy olyan stadionba amit 50 éves rendőrök meg 10 éve nem dolgozó lerokkant cigók építenek fel, mert félek hogy rámomlik....
és ebben semmi előítélet nincs, csak az hogy ezek szakmunkák amihez érteni kell.
Törölt felhasználó 2011. 06. 22. 09:11
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
A versenyszférában szerinted ki fog 30.000 Ft-ért gátat építeni? Senki.
Nyilván a szakmai tudás igénylő feladatokra többet fognak fizetni és nem azt fogják a közmunkások csinálni. A fő gond, hogy az iskolázatlan tömegeket sehol nem foglalkoztatják csak a segélyből élnek. Most megdolgozhatnak érte, lesz rá lehetőségük, de ha nem tetszik nekik, akkor nem lesz segély se. Na itt lesz szerintem hatalmas megtakarítás.
Egyébként tényleg elég gulag szaga van a történetnek, de nekem meg elegem van 2 millió segélyből élő iskolázatlan bunkó eltartásából.
Törölt felhasználó 2011. 06. 22. 09:06
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
arra pl. senki sem vállakozik hogy a közmunkás gulágok rabszolgatömegei miatt a versenyszférában tönkremenő valódi adófizetők miatti kiesést megérik-e a közmunkaprogramok..

szerintem nem.
mondjuk okés, nem ingyen kapják a segélyt ...de a költsége akkor is több lesz, pl. utaztatás, szállásolás...stb.
plusz a kieső adóbevételek.

jó, a rokik , rendőrök is megdolgoznak ugyanazért a pénzért amit eddig ingyen kaptak...de ettől az államnak még ugyanannyi, sőt a költségekkel együtt sokkal több lesz..tehát akkor hol is lesz itt állami megtakarítás?
csak a versenyszféra fog leépülni újfent..

érted te ezt kivlov?
kérlek gondold csak át!

és ez csak egy téma.
Törölt felhasználó 2011. 06. 22. 09:01
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#5
pedig előbb utóbb valami hasonló jöhet, ugyanis a legelemibb matematikával kijön hogy 1-2 év és vagy államcsőd lesz vagy valahonnan tovább kell lopniuk... (vagy hitelt felvenni, eu mentőcsomagot kérni..stb).

ugyanis megtakarítások ide, közmunkák oda, csak szórják a pénzt, míg valódi adófizetők száma rohamosan csökken.
és még csak látni sem lehet hol lesznek itt valódi adótermelő munkahelyek...

akkor kinek nem jön ki hogy becsődöl a gazdaság?
gazmber 2011. 06. 22. 08:43
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#4
a kurmányszóvivő terjesztette "rémhír", hogy a 2milla feletti vagyonokat befagyasztanák(?)...az államadósság csökkentő alapba(?)...ősszel könnyebb fagyasztani- hűvösebb lesz a légkör -:)
Törölt felhasználó 2011. 06. 22. 08:30
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
húzzál sorszámot a gyogyónál...
Törölt felhasználó 2011. 06. 22. 06:41
Előzmény: #1  portfolio
#2
csak nehogy vagyontranszferálják az emberek megtakarításait, élen a bankszámlákkal...ezektől a tolvajoktól kitelik.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek