Topiknyitó: Portfolio 2010. 10. 12. 08:11

Ér-e 938 forintot a CIG Pannónia részvénye?  

Ugrás a cikkhez
Tegnap vette kezdetét a CIG Pannónia részvényeinek nyilvános jegyzése. Két héten át a kisbefektetőké a pálya, október 25-én pedig az intézményi befektetők vásárolhatnak be a maradékból. Bár az életbiztosító vérmes reményekkel és látványos...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=139687
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 10. 12. 15:22
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#20
áprilisban 250,- ft-ért jegyezhettek a "félközeli" emberek.
2 hétig úgy volt, hogy én is kapok belőle; magyarul még 250-ért sem nagyon kellett a bennfenteseknek...

ennek ellenére még akár sikersztori is lehet, de nem rövidtávon!
Törölt felhasználó 2010. 10. 12. 14:58
#19
Az első tőzsdei hetében +/- 5 %. Utána egy-két hónap alatt visszacsorgás a kedvezményes jegyzési árra. Itt el lesz egy darabig. Ezután törvényszerű egy mínusz 20 %, mert a kedvezményesek is eladják, nem bírják tovább cérnával. Hosszabb távon, ha nem lesznek jó, kimagasló eredmények, a jegyzési ár 20-40%-a körül stabilizálódik. Jó esély van rá, hogy a jegyzési ár lesz a történelmi maximum. A jelenlegi tőzsdei hangulatban és gazdasági helyzetben nem látom nagy esélyét egy bevezetés utáni ralinak.

Következtetés: A jegyzés rizikós, legfeljebb csak kedvezményes áron ajánlható. Érdemes a papír tőzsdei viselkedését egy ideig tanulmányozni, megvárni egy-két gyorsjelentést, csak aztán foglalkozni vele.
Törölt felhasználó 2010. 10. 12. 14:15
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#18
Nagy várakozások ,óriási bukás

Törölt felhasználó 2010. 10. 12. 14:14
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#17
Meglátjuk majd, mivel nem fogunk tudni közös nevezőre jutni döntse el majd a tőzsde.
Én azért egy 20%-os emelkedést valószínűnek tartok az első hetekben. Tömören ennyi a véleményem.
Törölt felhasználó 2010. 10. 12. 14:06
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#16
Ő is bukni fog, ha nem adja el majd a tőzsdén min. 750ért és vár a csodára. Fél éven belűl 750 alatt lesz az ára.
Törölt felhasználó 2010. 10. 12. 14:04
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#15
Hülyeséget viszont nem kell írni. Ő kedvezményesen jegyzett. Azzal gyakorlatilag biztos, hogy nem fog bukni, mert ha nagyon ki akar szállni, az elején ki fog tudni nyerőben.
Törölt felhasználó 2010. 10. 12. 14:03
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#14
Ez nem tankönyv. Gondold végig, amit írtam. Egy kis junk, jegyzés nélkül simán tud menni 20-50-100%-ot is az elején. Egyszerűen pont azokért, amiket írtam. Egy ilyen méretű papír, jegyzéssel, pláne jelentős kedvezményes jegyzővel biztosan nem fog nemhogy duplázni, de 50-20%-ot se ugrani az elején. Pár %-ot tényleg mehet. Na de az meg nem biztos, hogy megéri a költségek miatt.
mondoka 2010. 10. 12. 14:00
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#13
Kedvezményesen vette, szerintem ha nem ül rajta több hónapot nyerni fog. Ha ül akkor veszíteni. És aztán éveket várhat hogy pénzénél legyen vagy nyerjen ha sikerül nagyonfelfutnia a kezdetben veszteséges cégnek.
Törölt felhasználó 2010. 10. 12. 13:56
Előzmény: #8  fokukac
#12
bukni fogsz vele
Törölt felhasználó 2010. 10. 12. 13:53
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
Rendben, úgy látom észérveket próbálsz felsorakoztatni, amik a papíron, és a tankönyvben meg is állják helyüket, de a valós életben nem így működnek.
Nem tudom elképzelni, hogy az első pár napban eshetne a papír, ha már ekkora média-, és roadshow köritést kapott. Ennyi. Mindenki tudja, hogy drága, mégis venni fogják, amikor látják, hogy emelkedik.
Törölt felhasználó 2010. 10. 12. 13:39
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#10
A KEG-el való összehasonlítás több ponton is hibás.

1. A KEG-ben nem volt jegyzés. Tehát BÁRKI, aki venni akart, az kénytelen volt a tőzsdén megtenni. Egy ilyen papír SZÜKSÉGSZERŰEN emelkedik az elején (lásd még Hybridbox). Egyszerűen mert nincs eladó, csak a bennfentes, aki nyilván csak mutatóba tesz be ajánlatot az elején, aki venni akar, csak tőle tud. Az elején. Aztán ahogy egyre több papír kerül a piacra, megforul a játék.
2. Kapitalizációban is van némi különbség. Egy kicsi, spekipapír sokkal volásabb, mint egy midcap. Itt intézményi befektetők is lesznek, stb. stb. Ja és kevésbé valószínű a szándékosan felmutyizott ár, mint az egy KEG szintű papírnál.

De mégegyszer: aki tud 20%-os kedvezménnyel jegyezni, az egyrészt kevésbé túlárazottan kapja meg, másrészt nagy eséllyel nyerőben ki tud szállni, ha akar. Tehát az ő számára a jegyzés összehasonlíthatatlanul kevesebb kockázattal jár, mint annak, aki a teljes árat kell kifizesse.
exmnbs1 2010. 10. 12. 13:39
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#9
aki Járaira hallgat, az meg is érdemli
fokukac 2010. 10. 12. 13:38
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#8
én jegyeztem tegnap kedvezményesen.
kissé szorongok ugyan, de hátha tényleg lesz egy IPO-ralli...
Törölt felhasználó 2010. 10. 12. 13:37
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
Figyelmesen szoktam olvasni, de összafoglalom akkor amit gondolok. Szerintem megéri teljes áron jegyezni, mert lesz benne egy IPO rally. Ennél sokkal nagyobb junk papírokat téptek szét az első pár kereskedési napban.
Törölt felhasználó 2010. 10. 12. 13:33
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
Nem értem, miről beszélsz. Írd le világosabban. Te kedvezményesen jegyeznél? Mert ha igen, az más megítélés alá esik. De ha figyelmesen olvasod el, amit írtam, akkor én arról írtam elsősorban, aki a teljes árat fizeti.
Törölt felhasználó 2010. 10. 12. 13:30
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#5
Miért ? A KEG bevezetéskor ért 1600-at ? Nem
Felhúzták 2000-re ? Igen.
Aki 750-en jegyzett kapzsi kisbefektető lesz és duplázni akar ? Igen.
Tehát 25 % emelkedésért érdemes lehet kockáztatni a jegyzést ? Szerintem igen
mondoka 2010. 10. 12. 13:30
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#4
A lényegre tapintottál most.
joepappa
joepappa 2010. 10. 12. 13:22
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
a válsz egyszerűen: nem ér annyit.:)
Törölt felhasználó 2010. 10. 12. 13:15
Előzmény: #1  portfolio
#2
Jó cikk.

Valóban nagyon drágának tűnik a 938 Ft-os ár. Bár azt hozzátenném, hogy ez a maximum, nem biztos, hogy annyi is lesz.

És ami a cikkből kimaradt: mezei spekik számára további erős negatívum, hogy az intézményiek és a kedvezményes jegyzők 20%-al olcsóbban kapják meg a papírokat. Ezzel az a hatalmas probléma, hogy ők már 25% nyerőben lesznek azon az árszinten, ahol a mezei, kedvezmény nélküli speki 0-án. Azaz, ha a tőzsdei bevezetéskor emelkedne is a papír, közülük sok potenciális kiszálló is lehet már.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók