Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 02. 11. 20:34

Beperelték a MÁV-ot a zsidók deportálása miatt  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Miguel
Miguel 2010. 02. 14. 13:09
Előzmény: #139  mondoka
#140
És persze ne feledjük azt a stratégia tévedést sem, mely szerint Sztálin a Távol-Keleten várta a támadást.(elsődlegesen)
Ez is egy ok volt anno a németekkel történő kiegyezésre-paktumra,azért hogy ne kelljen 2 fronton hadakoznia.
A másik ok ami miatt a németek a támadás mellett döntöttek az olaj/üzemanyag hiánya.
Ne feledjük az arab régióból nem juthattak üzemanyaghoz, csak a Kaukázus jelentett számukra kiutat.
Stratégiai hiba volt nyár elején támadni a SZU ellen, amit Hitler azzal magyarázott:
villámháborús tervei szerint a karácsonyt már Moszkvában akarta tölteni.

Tél tábornok pedig segített az oroszoknak.
mondoka 2010. 02. 14. 12:56
Előzmény: #138  yossarian78
#139
A háború akkorra már csakugyan eldőlt. Lényegében. De nem életszerű az a helyzet hogy a csakugyan barbár módon viselkedő ellenség előtt mikor kellett volna letenni a fegyvert... -Illetve hogy lett volna egy olyan pillanat amikor ez kivitelezhető lett volna.
Valószínűsíthető hogy ez a háborús pusztításon kívűl nem mentette volna meg a terrortól a lakosságot, de az egyszerű sorozott katonákat sem.

"Budapest ostomával kapcsolatban annyit azért érdemes leszögezni, hogy mi támadtuk meg a Szovjetúniót és nem fordítva. "

Ez az újonnan előkerült bizonyítékok ismeretében már egy eléggé cinikus kijelentés!
Sztálin ugyanis egyértelműen a Németek megtámadására készült. A kérdés csak az volt hogy ki támad hamarabb. Hitlernek nem volt más választása mint a megelőző csapás. Lesz ami lesz.
Kétségtelen hogy jó lett volna ebből az egészből kimaradni. Bár egyfajta szövetségesi viszony állt fenn országaink között ekkor. Plusz a visszakapott területekért versengés és rivalizálás ment, -nem lehetett a Román együttműködésnél lentebb adni.
És az a tény is megdöbbentő hogy a Vörös Hadsereg még a harcok kitörése előtt, a támadó hadműveleteket gyakorolta 41-ben. Egyáltalán nem védekezésre készült, csak még nem volt teljesen felállva, felkészülve a támadásra. És például a Német Königsberg és Budapest megszállását szimulálta, gyakorolta ! Ezt tervezte! Vajon tényleg lett volna választásunk??

yossarian78
yossarian78 2010. 02. 14. 12:02
Előzmény: #137  tokos.
#138
Ha jól emlékszem a Sortalanságban volt egy olyan rész, amikor egy vasutas megpróbálta elkérni a vagonban utazó zsidók értékeit, arra hivatkozva, hogy arra már ugyse lesz szükségük. Valószínűleg néhány schaffhausent sikerült vasutas honfitársunknak megszerezni. Erőszakkal nem hiszem, hogy el tudták volna venni talán valamiért cserébe (víz stb). A szállítás során valóban nem törödtek az emberekkel (víz, étel, wc stb), bár itt az a fő kérdés, hogy ezt a szállítást ki intézte a máv vagy németek. Azt sajnos el kell ismerni, hogy a magyar közigazgatás maximálisan kiszolgálta a németeket a deportálások során, nélkülük nem is lehetett volna végrehajtani.
Budapest ostomával kapcsolatban annyit azért érdemes leszögezni, hogy mi támadtuk meg a Szovjetúniót és nem fordítva.
Maga a város védelme nem szolgálta az ország valódi érdekeit. Hitler lényegében feláldozta a várost, hogy időt nyerjen. A háború ekkora már régen eldőlt. A város védelme értelmetlen és felesleges volt, csak annak elpusztításához vezetett. Párizst nem védték és nem is pusztult el.
A védekezés hősiessége jobb ügyet érdemelt volna.
tokos. 2010. 02. 14. 00:34
Előzmény: #99  Törölt felhasználó
#137
szerintem ennel bonyolultabb lesz az ugy. Konnyen el tudom kepzelni, hogy fognak talalni szavahiheto tanukat, akik elmeselik, hogy ok lattak X-nel a husz kg aranyat, a masik meg termeszetesen tanusitja, hogy emennel mennyi dragako volt, amit az ut vegere lenyultak.

na most megkerdezem, ki fog talalni tanut arra, hogy ezeknek nem volt egy vodor aranya, vagy fel taska gyemantja, es ki tanusitja, hogy ez nem tunt el az utazas vegere.

Nekem mindossze egy kerdesem azert lenne, mikor karpotoltak oket, az nem minden vagyonuk utan volt? kulon neztek, hogy mit vittek a nacik, mit a magyar allam, es csak az allam altal elvitt cuccok utan kaptak? Csodalkoznek.

loxo 2010. 02. 13. 23:15
Előzmény: #126  Törölt felhasználó
#136
"mindig is arra gondoltam hogy a tortenelmet elsokezbol kell meglatni es megtapasztalni" Így van Mike! Megkell becsülni a még élő tanúkat. Az emlékeket tovább adni! Nekem is megvan a favorit hadszínterem és történelmi korom.
Lehet, hogy ezekről a témákról kellene fórumozni, mert a tőzsdei mozgás egy kamu altatás. A "leeeee" meg a "feeeel" teljesen értelmetlen. F@szság! Az sem érti, aki írta! Tőlünk független a mozgás, a múlt alapján számolt statisztikai becslés meg olyan mint a fing esztergálás! Lekötjük magunkat, közben azt hisszük, hogy keresünk! Ja, a következő trendfordulóig. Jó, ha nulla a vége!
Ezekkel a megemlékezésekkel legalább ébrentartjuk a nemzeti öntudatunkat! A bibsik ősszel a pesti metróállomáson táncoltak! Mi legalább itt emlékezzünk meg őseinkről, és a történelmi hőseinkről!
Törölt felhasználó 2010. 02. 13. 22:56
Előzmény: #132  Törölt felhasználó
#135
csak futolag neztem meg de nekem mar evtizede lassan a kaosz elmelet a dinamikus rendszerek es a nemlinearis egyenletek a kedvenc temam

errol mar fli2-nek sokszor tartottam kiseloadast msn-en is
marmint az olyan instabil rendszerekrol mint amilyen a tozsde is

nagyon izgalmas terulet
Törölt felhasználó 2010. 02. 13. 22:49
Előzmény: #133  Törölt felhasználó
#134
El is határoztam, hogy nem olvasok híreket, elemzéseket, adatokat, fórumot :), csak a görbét nézem :)
Persze nem fog menni. :)
Viszont a számosságot csökkenteni fogom, mivel a brókereknek keresek 50%-ot.
Tényleg kamu ez a DT már motoszkált ez bennem olyan 2-3 hónapja.
Törölt felhasználó 2010. 02. 13. 22:46
Előzmény: #130  Törölt felhasználó
#133
Ja és a hónapban 1,5 mFt mozgatásával a határidősön sikerült 6 eFt-ot keresnem. B@sszameg.
Törölt felhasználó 2010. 02. 13. 22:44
Előzmény: #131  Törölt felhasználó
#132
www.moneywheel.hu

De 11.-ik cikk után leállt, lehet csődbement :))), pedig tanulságos, elgondolkodtató.
És megkérdőjelez, igazol, ha érted, mire gondolok :)
Törölt felhasználó 2010. 02. 13. 22:35
Előzmény: #130  Törölt felhasználó
#131
milyen oldal az?
nem ismerem
Törölt felhasználó 2010. 02. 13. 22:30
Előzmény: #127  Törölt felhasználó
#130
Májki!

Amúgy olvasd el a Moneywheel oldalt, besz@rás. Én kész vagyok tőle, most gondolkozom, hogy Markers-t használjak-e vagy nem, DT-zek-e, vagy nem.
Persze én már függő vagyok, úgyhogy a kimenet(el) nem is kétséges :)
Törölt felhasználó 2010. 02. 13. 22:25
Előzmény: #126  Törölt felhasználó
#129
Mért Mo.-on is több helyen van más nemzetiségú katonai temető.
A katona mindenhol megérdemli, hogy legalább egy követ odategyenek, ahol meghalt, mert tisztelni kell az ellenséget is.
Nem misztifikálni akarom a dolgot, de...
Törölt felhasználó 2010. 02. 13. 22:23
Előzmény: #125  Törölt felhasználó
#128
Májki!

Nagy játékos vagy!
Győzzön a JOBBIK. :)
NBH szűrő hopp... :) mindjárt kopogtatnak :)

Amúgy egy kaftános, tárgyilagos ügyvéd maga mondta, hogy nonszensz, és blődség az beadvány, nem is tudja, hogy a butaság, vagy a pénzéhség az erősebb. Én az utóbbira tippelnék.
Törölt felhasználó 2010. 02. 13. 22:11
Előzmény: #126  Törölt felhasználó
#127
Értelmesen költöd el a pénzed.Kívánom ,hogy sikeresen kereskedj és minél több jusson arra , hogy első kézből szerezz további történelmi tapasztalatokat !
Törölt felhasználó 2010. 02. 13. 21:53
Előzmény: #122  Törölt felhasználó
#126
igen ez is nagyon erdekes tema :)
ott is voltam az ardenneki attores helyszinen
Bastogne-nal konkretan

az amerikai sherman tankok meg ott vannak :)

mindig is arra gondoltam hogy a tortenelmet elsokezbol kell meglatni es megtapaztalni
elmentem normandiaba is vegigjartam a teljes kb 70 kilometeres partraszallasi szakaszt
elmentem a nemet es az amerikai katonai temetobe is
igen talan kevesen tudjak de van franciaorszagban nemet katonai temeto... csak nem nagyon reklamozzak

nahat ez csak egy erdekesseg volt tenyleg..
Törölt felhasználó 2010. 02. 13. 21:49
Előzmény: #116  mondoka
#125
koszonom hogy elmentetted
azert valasztottam Jozsa Bela szoveget mert teljesen targyilagos politikamentes es a vegen nemi konkluziot is kozol melyet en is osztok

nem ujdonsag hogy a nyugat nem koszonte meg ebben az esetben sem amit tettunk

nagyon sok erdekes anyag van meg errol a hires egyetemi zaszloalj hoseirol kulon konyv is megjelent

szerintem errol a mavos perrol is fog meg jonni hir hamarosan
hiszen nem veletlenul dobtak be ezt a temat meglatjuk mit akarnak kihozni belole a valasztasokig

meg hogy a tozsdet is hova manipulaljak addig
Miguel
Miguel 2010. 02. 13. 13:21
Előzmény: #118  ujonc
#124
Ha nem törlik ki esetleg itt is található pár adalék.
link
Törölt felhasználó 2010. 02. 12. 23:52
Előzmény: #122  Törölt felhasználó
#123
Köszönöm!
Törölt felhasználó 2010. 02. 12. 23:15
Előzmény: #121  Törölt felhasználó
#122
Törölt felhasználó 2010. 02. 12. 23:10
Előzmény: #120  Törölt felhasználó
#121
Józsa Béla

Topik gazda

zsihaha
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek