Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 02. 11. 20:34

Beperelték a MÁV-ot a zsidók deportálása miatt  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 02. 11. 20:34
Törölt hozzászólás
#1
Törölt felhasználó 2010. 02. 11. 21:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#2
Ezt ma hallottam előszőr.. vérlázító.

Esetleg mi nem perelhetnénk Moszkvát?
Vagy Bukarestet?
Az összeg nem meglepő.. asszimilációs emlékek?? -elvesztek.. pedig sokat köszönhetnek nekünk.. sajnos nem csak visszamenőleg.
mondoka 2010. 02. 11. 21:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#3
Beperelték. És hogy ez az abszurd dolog mennyire komoly azt nemtudom. De az Usában zsidó holo ügyben nem sok tréfa születik. Meg a bírósági ítélkezzésük is egy vicc néha.
A mikrohullámúsütő gyártót is megbüntették mert nem írta hogy macskát ne szárítsanak bene.
Így hát ez az ügy így elég nyomasztó. És az hogy van hogy az Usában lehet erről pereskedni.A MÁV-nak semmi köze az Usához.
-És ne legyen az ember antiszemita! Ne legyen kéremszépen! És még magyar javaslatra vonta vissza az ENSZ azt a határozatát, hogy kéremszépen így szólt hogy: A CIONIZMUS AZ FASIZMUS.
Na de ne legyünk antiszemiták sem, annak ellenére hogy 1240millió $-ra perlik a MÁV-ot, ami közel 245Milliárd forint!!!
És mivel a MÁV állami cég, ha az állam mögé állna egy vesztes per után ez 245 000 Ft, tehát kétszáznegyvenötezer Forint minden magyar állampolgár zsebéből csecsemőktől az aggastyánokig !
Ez a MÁV több éves teljes költségvetése.
Javaslom pervesztés esetén hajtsák csak végre a MÁV-ot, ha ez kell nekik és üzemeltessék! Adjanak maguknak ingyenjegyet...
Vagy árverezzék el egy kis apróért. Az állam esetleg visszaveszi 40-50milliárdért.
De még ez is rablás persze.
mondoka 2010. 02. 11. 21:45
Előzmény: #3  mondoka
#4
Beperelték. És hogy ez az abszurd dolog mennyire komoly azt nemtudom. De az Usában zsidó holo ügyben nem sok tréfa születik. Meg a bírósági ítélkezzésük is egy vicc néha.
A mikrohullámúsütő gyártót is megbüntették mert nem írta hogy macskát ne szárítsanak bene.
Így hát ez az ügy így elég nyomasztó. És az hogy van hogy az Usában lehet erről pereskedni? A MÁV-nak semmi köze az Usához.
-És ne legyen az ember antiszemita! Ne legyen kéremszépen! És még magyar javaslatra vonta vissza az ENSZ azt a határozatát,(1993-ban), hogy kéremszépen így szólt hogy: A CIONIZMUS AZ FASIZMUS.
Na de ne legyünk antiszemiták sem, annak ellenére hogy 1240millió $-ra perlik a MÁV-ot, ami közel 245Milliárd forint!!!
És mivel a MÁV állami cég, ha az állam mögé állna egy vesztes per után ez 245 000 Ft, tehát kétszáznegyvenötezer Forint minden magyar állampolgár zsebéből csecsemőktől az aggastyánokig !
Ez a MÁV több éves teljes költségvetése.
Javaslom pervesztés esetén hajtsák csak végre a MÁV-ot, ha ez kell nekik és üzemeltessék! Adjanak maguknak ingyenjegyet...
Vagy árverezzék el egy kis apróért. Az állam esetleg visszaveszi 40-50milliárdért.
De még ez is rablás persze.
Törölt felhasználó 2010. 02. 11. 21:54
Törölt hozzászólás
#5
Törölt felhasználó 2010. 02. 11. 22:00
Előzmény: #4  mondoka
#6
Holnap beperelem a Zil gyár utódát. Nagyapámat ilyen autóval vitték börtönbe mint kulákot. Nem akarta a téeszbe adni a földjét. 2 hónapot ült, mint a szocik ellensége. Ezalatt többször meg is verték telefonkönyvvel. Ezért még a akkori telefontársaságot is beperelem.
A történet nem vicc!!!!
mondoka 2010. 02. 11. 22:01
Előzmény: #4  mondoka
#7
A Magyar állam már a nemzetközi békeszerződések és mindenféle igény szerint is megfizette a jóvátételt. A vasút annakidején is állami volt még talán hangsújosabban is mint most.
Ez olyan mintha egy bíróság elítélne egy tolvajt, vagy egy gyilkost, és utána egy másik per indulna a kéz ellen ami lopott vagy ölt, vagy bármit is elkövetett.

Abszurd az egész.
Abszurd, de az a helyzet, hogy érzik hogy mindent lehet nekik.
Törölt felhasználó 2010. 02. 11. 22:08
Törölt hozzászólás
#8
tokos. 2010. 02. 11. 22:16
#9
Megkerdeznem a nagyon liberalis forumtarsaimat, hogy ezt a dolgot nem erzik-e gyomorforgatonak.

Amugy feltetelezem, ez egyfajta probaper lesz, a magyar allam mar megkapta a magaet, a flelossegre vonhato maganszemelyek mar elhullottak, igy jonnek a jogi szemelyek, akikrol le lehet huzni meg egy adag bort.
ha ez bejon nem nagyon lesz megallas, jonnek a teglagyarak, aminek a teglaibol epitettek a lagereket, aztan a vegyipari gyarak, amik a mustargazt gyartottak, a gazszolgaltatok, aminek a gazaval a kemenceket befutottek, a fegyvergyarak, es ki tudja, hogy mit nem fognak meg kitalalni.

Es meg egy kerdes, vajon miert tortent az, ami tortent?
Törölt felhasználó 2010. 02. 11. 22:35
Előzmény: #9  tokos.
#10
Sajnos eddig nem fajult vita-fórummá.

Vkit az 1%-ból kérdeznék:
A holokauszt ezek után sem a pénzről fog szólni?
Törölt felhasználó 2010. 02. 11. 22:47
#11
..javaslom valaki készítsen egy szívszorító filmet a zsidók MÁV beperléséről is...hátha Oscar-díjas, könnyeket előcsalogató lesz és végül kasszasiker is
Törölt felhasználó 2010. 02. 11. 22:49
Előzmény: #9  tokos.
#12
..nincs ebben semmi gyomorforgató..
..mindenki úgy szerez pénzt, ahogy
tud
bír
akar
..és, ahogy azt megengedik neki.

...az élet már csak ilyen.
Törölt felhasználó 2010. 02. 11. 23:09
Előzmény: #9  tokos.
#13
Nagyon abszurd, annyira, hogy látok esélyt arra is, talán nemsokára jön egy hír, csak vicc volt az egész.
Ha viszont tényleg komolyan gondolják, hogy 66 év elteltével ilyen ökörséggel előhozakodva ekkora összeget lehet leakasztani, akkor ne csodálkozzanak, hogy nem fogják szeretni őket.
Bár lehet, hogy ez is a céljuk. Sok felháborodott ember lesz emiatt, aztán lehet antiszemitázni őket.
Egyébként ha ez véletlenül bejönne nekik (esélye szerintem szinte nulla), akkor aztán tényleg lehet felkészülni a további eszement ötletek által vezérelt pénzszerzési beadványokra.
Törölt felhasználó 2010. 02. 11. 23:18
Előzmény: #9  tokos.
#14
Tokos, én már leírtam a véleményem róla:
1. Egy kis csoportról van szó (néhány tucat emberről), ez semmit nem jelent. Egy repülőgépbaleset esetében (amiből évente van 1-2 nagyobb) több a károsultak száma, mégsincs a pereknek ekkora hírértéke, pedig biztos vannak.
2. Nem egészen értem, hogy egy Chicagói bíróságnak milyen jogköre van a MÁV felett és az ítélete mennyiben lesz kötelező érvényű és végrehajtható-e ránézve. Szerintem sehogy. Tehát furcsa is az egész, számomra értelmezhetetlen.
3. Ezen kívül is van egy jogi problémám ezzel, hiszen az állam már fizetett kártérítést, az állami vasúttársaság pedig annak része volt, illetve annak megrendelésére dolgozott. Így önmagában a vasúttársaság nem okozott az állam által okozott káron felül kárt, így jogérzékem szerint alaptalan is ez a kártérítési igény. Olyan, mintha egy balesetben miután kifizette a káromat a balesetben hibás fél biztosítója, perelném mondjuk az útkezelőt, hogy hozzájárult, hogy a baleset okozója létrehozza a balesetet; vagy a benzinkutat, aki eladta a pályamatricát, ezzel segítve a baleset okozóját, hogy felmehessen velem együtt az autópályára; vagy a baleset okozójának szüleit, hogy megszülték a baleset okozóját és a szülésorvost, aki ezt egyértelműen elősegítette, stb. sorolhatnék még extrém példákat.
4. Ez a hír viszont egy dologra biztosan kiválóan alkalmas: indulatkeltésre.
Törölt felhasználó 2010. 02. 11. 23:18
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#15
ez az egész kb. annyira abszurd,h a máv meg simán beperelheti őket,mert érvényes jegy nélkül utaztak nem??...elmaradt pódíjak+65évnyi kamat..
Törölt felhasználó 2010. 02. 11. 23:29
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#16
"...elmaradt pódíjak"

pódíj az meg mi? pó-síkság vagy pó folyó díj? :DD

u.i.: a poénod viszont nagyon jó volt!!..megér egy Oscar-díjas filmet..mondom én, hogy ebből film lesz...azt még nemtom, hogy tragédia, thriller, sci-fi vagy vígjáték...avagy romantice
Törölt felhasználó 2010. 02. 11. 23:42
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#17
Tényleg vicces. Meghalt egy csomó ember. Hahahaha. És nem kellett retúr jegyet venniük. Hahahaha. Sőt mivel kényszerítették őket, jegyet se vettek. Hahahaha. Sőt a németek helyében beperelném őket, hogy nem fizették ki se az utaztatás, se az elszállásolás költségeit sem. Hahahahaha. Pedig kaját is kaptak. Hahahahaha. Aztán még a gáz is sokba került. Hahahahaha. Egyre viccesebb.

Szerintem, ahol emberek tízezrei, százezrei, milliói halnak meg, mindegy, hogy kicsodák, az baromira nem vicces. De aki szerint humoros, az majd nyugodtan írja meg ide, amikor elveszítette valamelyik közeli hozzátartozóját, biztos ki lehet rá találni valami morbid viccet, ami mögé még oda lehet tenni, hogy LOL, meg néhány smileyt és aztán meglátjuk, hogy megmaradt-e a humorérzék...
jumbo2 2010. 02. 11. 23:45
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#18
Érdekes, sosem láttalak háborogni azon, hogy Gyurcsány egy zsidótól elkobzott villában lakik. Az Apró klán örökségében.

Ez legalább ennyire gyomorforgató.
De a szemedben nyilván vannak egyenlőbbek.
Törölt felhasználó 2010. 02. 11. 23:50
Előzmény: #18  jumbo2
#19
Én eddig azt hittem, hogy ennél értelmesebb vagy, hogy a kettő között különbséget tudsz tenni. Tévedtem.

Ki beszélt itt pártpolitikáról? Sőt ki beszélt itt a zsidókról? Én általában írtam, amit írtam. Nem értetted meg. Nem az én hibám.
exley 2010. 02. 11. 23:56
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#20
Kegyelemdöfés a Mávnak. Amit a vezetők elsíboltak, /50 év alatt/abból simán ki tudná fizetni a MÁV a kártérítést.

Topik gazda

zsihaha
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek