Topiknyitó: zotyó 2009. 12. 15. 20:51

ADÓBEVALLÁS 2009.  

Az adókiegyenlítés szabályai változatlanok,vagy történt változás a 2008-as bevallásra vonatkozó szabályokhoz képest?

Ha tud valaki valamilyen információt,előre is köszönöm.

Üdv:
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kata311
kata311 2010. 02. 01. 12:16
Előzmény: #99  bestiland
#100
ja, egészségükre............:)))
bestiland 2010. 02. 01. 12:13
Előzmény: #97  kata311
#99
Mármint,hogy Téged kedvel valaki?
Kaptál egy csomó mínuszt, arra. :))
bestiland 2010. 02. 01. 12:12
Előzmény: #94  kispangit
#98
Köszönjük.
Az a helyzet, hogy paragrafus ide vagy oda, ezt én akkor is a tevékenységgel kapcsolatban felmerült költségként kezelem, és így is fogom bevallani.
Ennyi erővel az APEH szóvá tehetné, hogy miért egy magasabb jutalékkal dolgozó brókernél van valaki, mert így alacsonyabb lesz az adóalapja, és az veszteség az APEH-nak.

Ezek után feltenném még a kérdést, hogy pl. a kbc-nél való kereskedéshez kötelezően fenn kell tartani egy K&H-s számlát. Amennyiben ezt másra nem használom, akkor az itt felmerülő számlakezelési díjat is el lehet számolni. Szigoróan szvsz! Ti hogy látjátok?
kata311
kata311 2010. 02. 01. 12:08
Előzmény: #96  bestiland
#97
besti 87 hsz-ed mire írtad???
bestiland 2010. 02. 01. 12:04
Előzmény: #93  kata311
#96
Katikám!
Úgy tűnik, ezt benéztem.
Sajna az 5.§ (2) h/ nem vonatkozik a 6.§ a/ és d/-hez. :(

Ez volt a hamis realizmus. Ezt szerettem volna látni. :)))
Törölt felhasználó 2010. 02. 01. 09:56
Előzmény: #94  kispangit
#95
üdv
olyan kérdésem lenne,
hogy tavaly márciusban kivettem az otp fiókban
az összes otp részvényemet közel 1 milla bukoval,
átvittem a pénzem az erstehez és
ott nyitottam netbroker számlát
és ott vettem otp részvény vissza.
év közben sokat daytradeltem,de még mindig megvan az utolso vétel decemberből .
tavaly igy visszajött a 1 milla bukom,
de az a kérdés h ebbből le is kell e még adóznom.
mertakkor már közel se leszek nullán
vagy ne foglalkozzak vele
és fel se tüntetssem a bevallásomban?
kispangit 2010. 02. 01. 09:06
Előzmény: #90  bestiland
#94
ennek az egésznek a legkardinálisabb kérdése a reál. nekem a cib eddig adóalapot csökkentett vele - magyarul levonta. adóalapot a letőzsdézett részével növelt. majd szólok, ha megjött a kimutatás, idén mi van. az apeh eddig nem kifogásolta.
kata311
kata311 2010. 02. 01. 08:37
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#93
amikor eladod a papírodat, akkor számolod el mindkét - beszerzési és eladási - jutalékot

besti, honnan veszed?
Törölt felhasználó 2010. 02. 01. 08:22
#92
Hali!

Nem értem.
Az oké, hogy az ügyleti költséget is beleszámolom a nyereség/veszteség összegbe, de:
ha pl. 2009-ben olyan papírom volt, ami 2008-as beszerzésű, és azt eladom, keletkezik mondjuk nyereség, akkor a 2009-es évi eladás költségét tudom elszámolni, vagy a 2008-as ehhez a papírhoz tartozó, de előző évi vétel ügyleti költségét is? Igy lenne logikus, de az nem számít, hogy korábbi adóévi a vétel?

Köszi,
Je@n
peggy01 2010. 02. 01. 02:31
Előzmény: #90  bestiland
#91
"6. § Pénzügyi eszköz

a) az átruházható értékpapír,

b) a pénzpiaci eszköz,

c) a kollektív befektetési forma által kibocsátott értékpapír,

d) az értékpapírhoz, devizához, kamatlábhoz vagy hozamhoz kapcsolódó opció, határidős ügylet, csereügylet, határidős kamatláb-megállapodás, valamint bármely más származtatott ügylet, eszköz, pénzügyi index vagy intézkedés, amely fizikai leszállítással teljesíthető vagy pénzben kiegyenlíthető,

e) az áruhoz kapcsolódó opció, határidős ügylet, csereügylet, határidős kamatláb-megállapodás, valamint bármely más származtatott ügylet, eszköz, amelyet pénzben kell kiegyenlíteni vagy az ügyletben résztvevő felek valamelyikének választása szerint pénzben kiegyenlíthető, ide nem értve a teljesítési határidő lejártát vagy más megszűnési okot,

f) az áruhoz kapcsolódó opció, határidős ügylet, csereügylet, valamint bármely más származtatott ügylet, eszköz, amely fizikai leszállítással teljesíthető, feltéve hogy azzal szabályozott piacon vagy multilaterális kereskedési rendszerben kereskednek,

g) az f) pont alá nem tartozó, más származtatott pénzügyi eszköz jellemzőivel rendelkező, áruhoz kapcsolódó opció, tőzsdei és tőzsdén kívüli határidős ügylet, csereügylet, valamint bármely más származtatott ügylet, amely fizikai leszállítással teljesíthető, és nem kereskedelmi célt szolgál, ha azt elismert elszámolóházon keresztül számolják el vagy rendszeres pótbefizetési kötelezettség érvényes rá,

h) a hitelkockázat átruházását célzó származtatott ügylet,

i) a különbözetre vonatkozó pénzügyi megállapodás,

j) az éghajlati, időjárási változóhoz, fuvardíjhoz, légszennyező anyag vagy üvegházhatású gáz kibocsátásához, inflációs rátához vagy más hivatalos gazdasági statisztikához kapcsolódó opció, határidős ügylet, csereügylet, határidős kamatláb-megállapodás vagy bármely más származtatott ügylet, eszköz, amelyet pénzben kell kiegyenlíteni vagy amely az ügyletben résztvevő felek valamelyikének választása szerint pénzben kiegyenlíthető, ide nem értve azt az esetet, ha a megszűnés oka a nemteljesítés,

k) egyéb, az a)-j) pontban nem említett eszközhöz joghoz, kötelezettséghez, indexhez, intézkedéshez kapcsolódó származtatott ügylet, eszköz, amely rendelkezik a többi származtatott eszköz valamelyikének jellemzőivel, ideértve azt, hogy valamely szabályozott piacon vagy multilaterális kereskedési rendszerben kereskednek vele, elismert elszámolóházon keresztül számolják el és teljesítik vagy rendszeres pótbefizetési kötelezettség érvényes rá, valamint a Bizottság 1287/2006/EK rendeletének 39. cikkében meghatározott származtatott ügylet. "
bestiland 2010. 01. 31. 23:30
Előzmény: #89  peggy01
#90
Köszi kedves peggy01!
Viszont nekem úgy tűnik,hogy pont az 5. § (2) h/ pontjába fér bele a reál-time!

Ti nem így látjátok?

Sajnos magát a 6. §-t nem tudom belinkelni, de akit érdekel, itt a felső címszónál megnyitottam, és elolvastam.
link
peggy01 2010. 01. 31. 23:06
Előzmény: #87  bestiland
#89
"5. § (1) Befektetési szolgáltatási tevékenységnek minősül a rendszeres gazdasági tevékenység keretében, pénzügyi eszközre vonatkozóan végzett

a) megbízás felvétele és továbbítása,

b) megbízás végrehajtása az ügyfél javára,

c) sajátszámlás kereskedés,

d) portfóliókezelés,

e) befektetési tanácsadás,

f) pénzügyi eszköz elhelyezése az eszköz (értékpapír vagy egyéb pénzügyi eszköz) vételére vonatkozó kötelezettségvállalással (jegyzési garanciavállalás),

g) pénzügyi eszköz elhelyezése az eszköz (pénzügyi eszköz) vételére vonatkozó kötelezettségvállalás nélkül, és

h) multilaterális kereskedési rendszer működtetése.

(2) Kiegészítő szolgáltatásnak minősül

a) a pénzügyi eszköz letéti őrzése és nyilvántartása, valamint az ehhez kapcsolódó ügyfélszámla vezetése,

b) a letétkezelés, valamint az ehhez kapcsolódó értékpapírszámla vezetése, nyomdai úton előállított értékpapír esetében ennek nyilvántartása és az ügyfélszámla vezetése,

c) a befektetési hitel nyújtása,

d) a tőkeszerkezettel, üzleti stratégiával és az ezekkel összefüggő kérdésekkel, valamint az egyesüléssel és a vállalatfelvásárlással kapcsolatos tanácsadás és szolgáltatás,

e) a befektetési szolgáltatási tevékenységhez kapcsolódó valutával és devizával történő kereskedés,

f) a befektetési elemzés és pénzügyi elemzés,

g) jegyzési garanciavállaláshoz kapcsolódó szolgáltatás,

h) a 6. § e)-g), j) és k) pontjaiban foglalt származtatott ügyletek alapjául szolgáló eszközhöz kapcsolódó befektetési szolgáltatási tevékenység vagy kiegészítő szolgáltatás.

6. § Pénzügyi eszköz
....
"
bestiland 2010. 01. 31. 22:35
Előzmény: #85  pf2
#88
Igen?
A végkifejletről is írnál?
bestiland 2010. 01. 31. 22:34
Előzmény: #83  kata311
#87
Igen. Ráadásul miért kellett ezt külön egy törvénybe beletenni? Olyan minimális összeget takar évente. Nem az egész ország tőzsdézik reál time-mal. Nevetséges!
De Katám! Téged igencsak kedvel valaki!! :DD
bestiland 2010. 01. 31. 22:32
Előzmény: #82  peggy01
#86
Nagyon köszönöm a korrekt választ. Nos, ez elég görény dolog!! :DD
pf2 2010. 01. 31. 21:44
Előzmény: #84  pf2
#85
Ugye amikor , mint cég költségként elszámolható - és elfogadták - magánszemélyként miért nem tudom elszámolni??

ez volt a döntő kérdés a perben
pf2 2010. 01. 31. 21:42
Előzmény: #81  gazmber
#84
Az Apeh állásfoglalása a Bíróságot nem érdekli különösebben , véddje meg az igazát a másik féllel szemben és gyözzön a jobb.

Viszont igy sokan nem számolják el, ez tény.
kata311
kata311 2010. 01. 31. 20:14
Előzmény: #81  gazmber
#83
ez az, amit soha nem fogok megérteni
mert az áramot, telefont, stb, stb ... másra is használod, nade a reált?
peggy01 2010. 01. 31. 20:11
Előzmény: #80  bestiland
#82
"Befektetési törvény külön szabálya kiemeli, hogy az információ értékesítés, így a valós idejű adatszolgáltatás a befektetési szolgáltatástól és kiegészítő szolgáltatástól eltérő, egyéb szolgáltatás, így az az értékpapírral kapcsolatos járulékos költségnek nem tekinthető, tehát a tőzsdei ügyletből származó nyereséggel szemben sem számolható el."
gazmber 2010. 01. 31. 20:05
Előzmény: #80  bestiland
#81
...csak...Apeh nek volt már róla állásfoglalása ha jól tudom...
A villany, telefon, internet, pc beszerzése, javítása, stb....ezekről is lehetne számla mégsem számolható el...

Topik gazda

zotyó
3 2 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek