Topiknyitó: bpmcwap 2009. 05. 26. 19:36

Ingatlanadó kalkulátor  

Sziasztok,



mivel engem érint ezért azzal kezdtem hogy amint lett kis időm csináltam egy kalkulátort. Ha valakit érdekel vagy szintén érint az itt megnézheti és kiszámolhatja, hogy kell e neki majd fizetni, persze ez még csak a tervezet, de ha lesz végleges akkor úgy fogom korrigálni ahogy kell.

A cim-: ingatlanado.try.hu link



ui: egyébként szvsz teljesen korrekt, pláne ahhoz képest, hogy a teljes országra vetítve kellett egy egységes irányt belőni.

Üdv mindenkinek!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 05. 28. 16:16
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#21
valaki azt mondja meg nekem (mert eddig még nem esett róla szó), hogy mi van az ipari, illetve iroda ingatlanokkal??? azok után is kell adót fizetni?
mivan mondjuk egy 300 szobás 4csillagos szállodával? vagy egy Arena Plázával??? az lenne a legundorítóbb, ha ezek után ezt nem kéne fizetni, hisz ők még jobban kéne hogy fizessék, hisz nekik az ingatlan a bevételi forrásuk!!
míg a családi házakat a már leadózott jövedelemből vásárolták...
Törölt felhasználó 2009. 05. 28. 01:37
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#20
beütöttem a mi lakásunk adatait is. Kiadott 44,7milliót (Zugló). 3 éve vettük 26-ért
Szerintem 30 körül ér most (a válság miatt a fene se tudja mennyiért lehet eladni).
De szívesen odaadom bárkinek 39-ért, akár az Apeh-nek is:-)
Elég vicces, hogy nem számít mekkora a telek (pl. ha van egy 70 m2 es házam egy 5000 m2-es telken akkor kevesebb a számított érték mint egy 85m2-es lakás esetén ugyanott)
Knight Tyris 2009. 05. 28. 01:15
Előzmény: #5  bpmcwap
#19
"A helyi iparűzési adót a jövő évtől kezdve nem az önkormányzatok, hanem az APEH szedi be - jelentette be Oszkó Péter.

Mit kell tudni a vagyonadóról?

2010-től bevezetni tervezett vagyonadó központi adó lesz, amelyet az APEH szed be önbevallás alapján - mondta Oszkó Péter pénzügyminiszter csütörtökön.

A vagyonadó a 30 millió forintnál értékesebb ingatlanokra, a nagyértékű autókra, a vízi és légi közlekedési járművekre terjed ki. A 30 millió forintnál értékesebb ingatlanok esetében 50 millió forintig 0,35 százalék adót kell fizetni, ezen érték felett pedig 0,5 százalékot. Az ingatlan értékének megállapítását értékövezeti besorolással segítik. "

Törölt felhasználó 2009. 05. 27. 14:11
Előzmény: #17  stock33
#18
és mivan, ha éppen társasházban lakik az ember??? vagy ikerházban???
stock33
stock33 2009. 05. 27. 14:08
Előzmény: #16  stock33
#17
Brutál lesz majd, amikor az APEH igatlanszagértői véleményt követel, bizonyítandó, hogy nem ér 30M-et egy lakás, mindeközben jóval alacsonyabb összegért meg van hírdetve az ingatlan, és a kutyának se kell.
stock33
stock33 2009. 05. 27. 14:06
Előzmény: #15  vic911
#16
Megnéztem édesanyám házát, a kalkulátor szerint majd 29M-et ér. Mindjárt szólok neki, hogy vetesse le a hírdetést, miszerint 25M-ért eladó. Nem érdekli valakit? 1 éve van fent a hírdetés, volt vagy 2 érdeklődő, semmi komoly.
vic911 2009. 05. 27. 14:00
#15
azért jól át van ez gondolva. több egymásból következő dologért duplán honorálnak: pl. családi ház mellé az egyedi fűtésért is jár pár bónusz millió.. fizetek a sok m2-ért, és azért is, ha a sok m2-be sikerül elrejtenem 3-nál több szobát vagy félszobát... végülis lehetne 1000m2-es kecóm is 1 szobával... ja s saját költségen leaszfaltoztattuk az utat, hogy törjön le a kezem
Törölt felhasználó 2009. 05. 27. 13:45
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
a portfolio is kijött egy kalkulátorral, ami kb. uolyan, mint bp-é.

link
Törölt felhasználó 2009. 05. 27. 11:18
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#13
úgy látszik igen, mert hiába vetnék ki, úgyis kibújna a fizetés alól, aki teheti...
Törölt felhasználó 2009. 05. 27. 05:05
Előzmény: #3  bpmcwap
#12
" Ráférne az önkormányzatokra és ezekből az adókból lehetne fejleszteni a városokat, ezeket az adókat számon lehetne kérni a polgármesteren, stb... szóval azért ez az ingatlanadó nekem pl nagyon tetszik, pedig engem vastagon érint.

bpmcwap"

Te még mindig egy idegen bolygón élsz.
bpmcwap
bpmcwap 2009. 05. 26. 20:59
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
Én úgy módosítanám, hogy 30 alatt 0,1%ot mindenki fizessen be. ez a 30milliósra nézve is csak 30000 forint ÉVENTE amit szvsz lehetne vállalni azért hogy szebb legyen az ingatlantulajdonos környezete (lásd TH kk felújítási alap...)
Törölt felhasználó 2009. 05. 26. 20:40
Előzmény: #5  bpmcwap
#10
Lehet, hogy én tudom rosszul és tényleg megkapják az önkorik.
(mondjuk más kérdés, hogy ez eleve amúgy is jobb lehetőségekkel bíró önkoriknak kedvez jellegéből adódóan, egy szabolcsi faluban aligha van akár egyetlen 30 millió feletti lakóépület is).
Törölt felhasználó 2009. 05. 26. 20:39
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
Bocs, bp ezen beírására reagáltam vele: "Ráférne az önkormányzatokra és ezekből az adókból lehetne fejleszteni a városokat, ezeket az adókat számon lehetne kérni a polgármesteren, stb... szóval azért ez az ingatlanadó nekem pl nagyon tetszik, pedig engem vastagon érint."
Törölt felhasználó 2009. 05. 26. 20:38
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
Oké, tudom, de hogy jön ez ide?
Törölt felhasználó 2009. 05. 26. 20:20
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#7
Az önkormányzatoknak eddig is volt lehetőségük helyi adóként ingatlanadót kivetni.
Törölt felhasználó 2009. 05. 26. 20:18
Előzmény: #5  bpmcwap
#6
semmi gáz
kell ez a topik legalább sülyeszti a többit

bpmcwap
bpmcwap 2009. 05. 26. 20:16
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
én még ott tartok hogy az önkormik kapják, ha úgy van ahogy írod akkor tényleg gáz.
az erről szóló topikot kerestem de nem találtam, lehet csak nem szúrta ki a szemem...
Törölt felhasználó 2009. 05. 26. 20:05
Előzmény: #3  bpmcwap
#4
"Ráférne az önkormányzatokra és ezekből az adókból lehetne fejleszteni a városokat, ezeket az adókat számon lehetne kérni a polgármesteren, stb... szóval azért ez az ingatlanadó nekem pl nagyon tetszik, pedig engem vastagon érint."
1. Butaság ez az önkoriknak megy duma. Éppen ellenkezőleg. Jelen formájában ez egy központi adó, ami egyébként éppenhogy kiváltja sok esetben a helyi pl. építmény-, telek-, vagy kommunális adót. Ez tehát jelen formájában (és ebből nekik juttatott rész nélkül) éppenhogy csökkenti az ő bevételüket.
2. Jelen formájában borzasztóan sok hibája van. Lásd az erről szóló topicot.
bpmcwap
bpmcwap 2009. 05. 26. 19:47
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
kár lenne eltörölni. Ráférne az önkormányzatokra és ezekből az adókból lehetne fejleszteni a városokat, ezeket az adókat számon lehetne kérni a polgármesteren, stb... szóval azért ez az ingatlanadó nekem pl nagyon tetszik, pedig engem vastagon érint.
Törölt felhasználó 2009. 05. 26. 19:41
Előzmény: #1  bpmcwap
#2
felesleges dolgoztál vele
fidesz eltörli ugyis. :)

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek