Rookie1

Regisztráció: 2025-03-12 10:11:48

Hozzászólások száma: 13

Utolsó hozzászólás: 2026-06-10 16:08


Tapasztalat: 3
Aktivitás: 4
Népszerűség: 1


utolsó 20 hozzászólás

Mtelekom 2026. 06. 10. 16:08
Néhány napra kalkuláltam, de közben volt egy kis időm olvasgatni és arra jutottam a nagyon vegyes vélemények alapján, hogy nem biztonságos, így inkább kihagyom. Sosem voltam tellhetetlen, így megelégszem azzal, amit a Telekom hozott az utóbbi pár évben. Köszönöm az infót!
Mtelekom 2026. 06. 10. 16:01
Köszönöm!
Mtelekom 2026. 06. 09. 19:04
Sziasztok!
Tudom, nem ide tartozik, de kezdőként hátha kapok segítséget-infót.
Házfelújítás előtt állok, ezért eladtam a MT részvényeim kb 16%-át. A pénzre július eleje környékén lesz szükségem, ezért gondolkodom, hogy veszek rajta némi SpaceX részvényt pénteken. Melyik platformot ajánljátok egy kezdőnek? Otp számlám van és úgy tudom, hogy ott ez nem működik. Előre is köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat!
Mtelekom 2026. 04. 21. 13:41
Csak a 15% Szja-t kell az osztalék után fizetni. Szocho csak az árfolyamnyereség után fizetendő.
Új részvények/alapok/stb. 2025. 11. 23. 12:54
#4
Sziasztok!
STRT Holding részvényről van valakinek véleménye?
ÉPDUFERR Nyrt. 2025. 11. 13. 13:12
Most 18.2
Mtelekom 2025. 04. 15. 16:29
Igen.
Mtelekom 2025. 03. 23. 16:50
Ez a szituáció megfordult már a fejemben. Aztán elgondolkodtam, hogy ennél a cégnél, vajon minek kell történnie ahhoz, hogy beszakadjon az árfolyam. Talán nem várható a covidhoz hasonló világszivatás, más pedig nem nagyon ad okot a Telekom tartós gyengülésére. Talán egy háború, de az igen valószínűtlen, hogy elér minket és aki az ellenkezőjét állítja, az csak tudatosan hülyíti a befolyásolhatókat a jövő évi választás előtt. Ezektől eltekintve, igen szép kilátásokkal kecsegtet a cég további fejlődése, de ha van ellenvélemény, akkor azt szívesen "meghallgatom". Érdekel a BÉT, de kezdőként még rengeteget kell tanulnom, hogy külső vélemények nélkül átláthassam a figyelmeztető jeleket és buktatókat. 
Mtelekom 2025. 03. 23. 16:08
Csak június - július körül lesz esedékes az ingatlanvásárlás. Azonban, ha osztalék fizetés utáni közeljövőben megint lesz srv, akkor az emelni fog az áron. Sosem voltam kapzsi és most sem vagyok az, de a komoly kiadások előtt, szeretném maximalizálni a nyereséget. Ezért (is) vagyok bizonytalan a teendőben.
Mtelekom 2025. 03. 23. 08:57
Erre gondoltam én is, de nem vagyok otthon a részvények terén. Azonban, így elbukom az osztalékot.
Mtelekom 2025. 03. 23. 08:52
Gondolom, hogy osztalék előtt igencsak felugrik az ára. Nem érdemes addig tartani és akkor eladni?
Mtelekom 2025. 03. 23. 08:18
Sziasztok! Tanácsot kérek a hozzáértőktől, kezdőként. Ha június - július környékén szükségem lesz az Mtelekom részvényben lévő összegre ingatlan vásárlás miatt, akkor mikor adnátok el a részvényeket? Amikor felmegy az ára osztalékfizetés előtt, vagy a májusi osztalékfizetés után? Kb 30000 darabról van szó és kb 1000 Ft átlagáron vettem őket, két részletben.

friss hírek További hírek