Topiknyitó: Portfolio 2006. 04. 19. 15:01

Markers Grafikonr.  

Kedves Portfolio.hu Olvasók,



kérjük, hogy a Markers Grafikonrajzoló szolgáltatással kapcsolatos kérdéseket ezen fórumban tegyétek fel. A program fejlesztője is ezeken a hasábokon válaszol "Fejlesztő" név alatt.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 05. 02. 08:49
#20
Még az előző kédésemhez szeretném hozzáfűzni:

Hogy van az , hogy az előfizetés napjai a regisztráció pillanatától ketyegnek, de lehet, hogy az aktiválásra 1 vagy 2 hetet várni kell. Pedíg a pénzt átutaltam, a szolgáltatást mégsem használhatom, az előfizetői napok meg telnek. Úgy volna jó, hogy legalább a pénz átutalásával egyidejűleg már lehetne használni a szolgáltatást. Meddíg kell vajon várni rá? Füredi
Törölt felhasználó 2006. 05. 02. 08:36
#19
Tisztelt Portfólió!

Kb. 7 napja már átutaltam az emelt szolgáltatás összegét a megadott számlaszámra. A kiküldött szerződést aláírva visszaküldtem. Sajnos még a Markers-em nem aktív. Kapok e valamilyen értesítést arról, hogy a szolgáltatást aktivizálták, vagy van e telefonszám amin érdeklődhetek?

Válaszukat köszönöm. Füredi
Törölt felhasználó 2006. 04. 25. 16:59
Előzmény: #17  bpmcwap
#18
Bp, köszi testvér.
És te csinálnád meg ezt a grafikonrajzolót?
A tőzsdecápákra raknád fel?
bpmcwap
bpmcwap 2006. 04. 25. 15:07
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#17
gentlemanus!
Amibroker 4.8
Nem ismerem, de sokan használják és azt mondják többet tud mint a markers, de adatokkal neked kell feltöltened.
Jelenleg folyamatban van a vizsgálata egy grafikonrajzolo program elkészités lehetőségének, mely ha lesz rá igény, energia és idő akkor el fog készülni rövid időn belül...
Tátongo ür maradt a FREE Markers után... :(
Portfolio
Portfolio 2006. 04. 24. 10:17
Előzmény: #11  ny.janos
#16
Kedves Érintettek,

Az ingyenes szolgáltatás versus fizetős szolgáltatás kérdése mindig is kényes pont lesz. A fejlesztésbe fektetett munkaráfordítás piaci értékét egy pénzügyi portálon nem szükséges magyarázni. Minden ilyen vonatkozású kérdés idealisztikus, a piac dönt arról - meglehetősen érzelem mentesen -, hogy mi életképes és mi nem.

Az árazás mértékét illetően szintén a kereslet vagy igazolja a jelenlegi árakat, vagy nem.

Előfizetési szintek; Igen, jelenleg megfontolás tárgyát képezi, hogy kialakításra kerüljön egy nap végi árakat tartalmazó csomag is.

Egyszeri, vagy havi díj kérdése: nem kell sokáig keresgélni ahhoz, hogy időalapon fizetett szoftveres szolgáltatásokat találjunk.

A Markers fejlesztőjének és a Portfolionak is az a célja, hogy egy értékes terméket kínáljon piacképes áron a hazai tőzsdéző rétegnek. A fejlesztések a jövőben is folyamatosak lesznek.
Törölt felhasználó 2006. 04. 24. 09:06
Előzmény: #14  bpmcwap
#15
Ok, köszi.
Ha találtál valamit léccci szóljál.
Szija.
bpmcwap
bpmcwap 2006. 04. 24. 08:59
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
on-lineban ajánlom a tőzsdeforum grafikonrajzoloját!
link
A részvény nevére klikkelve lehet grafikonokat rajzolni.Nem szükséges telepiteni, bárhol, bármikor elérhető,nincs gond a proxyval, stb...
Hátránya:közvetlenül nem lehet menteni az elkészitett grafikont, de egy képlopoval kivágva megörökitheted müvedet... :)
Vannak letölthető programok is, csak még nem kaptam meg a linkeket, de amint meglesznek felrakom a saját oldalunkra!!! Üdv!
Törölt felhasználó 2006. 04. 24. 08:53
Előzmény: #12  bpmcwap
#13
bp,
vannak más ingyenes grafikonrajzoló programok? Ha igen, lécci adjál már linket.
bpmcwap
bpmcwap 2006. 04. 24. 08:43
Előzmény: #11  ny.janos
#12
.....
Kedves fejlesztő!

Nem szeretnék hálátlannak tünni, de ha ez a válasz ny.jános hozzászólására, akkor az egy kicsit necces...
Másrészről szerény véleményem szerint azzal hogy ő - és mellesleg mi is a mi portálunkon (szándékosan nem irom melyiken, talán tudod)- Markers-szel készült grafikonokkal, elemzésekkel gazdagitotta oldalát az neked csak ingyen reklám volt eddig, hiszen azért vannak más grafikonrajzolok is nem csak a Markers.Minnél több csatornán találkozhattak a Markerszel az emberek annál többen ismerhették meg és annál többen használták, igy a nagy számok alapján, te most annál több embertől kérhetsz pénzt...

Üdv!
További sikeres fejlesztést!
ny.janos 2006. 04. 23. 20:05
#11
Nos nekem több dolog nem tetszik ebben a változásban.

- Olyan 15 perces adatokért kér a portfolio a grafikonrajzolóban 1600 Ft + ÁFA havidíjat, amely adatok éppen a portfolion ingyenesen elérhetőek. Épp ezért igencsak értelmetlen arra hivatkozni, hogy azért kell érte fizetni, mert a tőzsde ezért is pénzt kér.

Akkor tulajdonképpen ezt az összeget a programért magáért fizetjük. Ehhez viszont állati sok szerintem évi 19ezret legombolni. (Akkor inkább már fizettessenek ki velem egy összeget előre, s onnantól használhatom a programot. Vagy talán az MS Office-ért is évente fizetünk??)

- 3 év fejlesztés, s 3 év munkája van a programban. Erről az a véleményem, hogy a Chartcenter felhasználóinak tesztelése, s a hibák folyamatos jelzései nélkül még 2 év múlva sem lenne végleges változat. Talán közölni kellett volna már az első verzióknál, hogy majd egyszer fizetős lesz a program de addig is jól jön a segítség, utána meg le lesztek sajnálva kedves tesztelők…

- Ténylegesen fejlesztésre szorult a portfolio grafikonrajzoló programja, aminek én magam is előfizetője voltam 2003 év közepétől. Csakhogy amíg akkor a grafikonrajzoló program és a cikk archívum, kötéslisták együttesen kerültek 825 Ft + ÁFA-ba, addig most csak a grafikonrajzoló 1600 Ft + ÁFA. Ugyan már! A most már „alapszintű”-nek nevezett grafikonrajzoló ténylegesen kevesebbet tud, mint a Markers, de csak ne fizessek már 3-szor annyit (cikkek + kötéslista + Markers: 2425 Ft + ÁFA) a kenyérért a boltban, aminek kifestették a homlokzatát, s felszerelték klímával! Ha viszont mindenáron velem akar valaki valamit megfizettetni, akkor legalább a véleményemet kikérhetné!

- Szükség van-e egyáltalán mindenkinek 15 perces késleltetésű grafikonra, vagy megelégedne-e egy intraday grafikonnal a nap végén, tőzsdezárást követően? Szerintem legalább annyian nem érdekeltek a realtime/15 perces adatok grafikonon megjelenítésében, mint amennyien igen. Sokan vannak szerintem rajtam kívül, akik dolgoznak, s nem érnek rá napközben egyfolytában grafikonokat nézni, s csak nap végén szeretnének elemezni. (Talán olyanok is vannak, akiknek a munkahelyükön nincs lehetőségük telepíteni a programot a gépükre, tehát semmi értelme megvásárolniuk.)

Ezek tükrében azt gondolom érdemes lenne újra megfontolni a tarifákat, amelyek elég önkényesnek tűnnek.

Szerintem megoldás lenne elfogadható tarifák kialakítása mellett egy teljes értékű demo verzió létrehozása, amelyben a tőzsde zárása után lennének elérhetőek a 15 perces adatok. Akár még ezért is hajlandóak lennének szerintem fizetni a felhasználók egy jelképes összeget. De hogy 1600 Ft-ot fizessen az is, aki ténylegesen nem is tudja használni a lehetőséget, az abszurd. Meg aztán az is megesik, hogy a kevesebb néha több. Pont egy gazdasági/tőzsdei portálon ezt tudni illene…
Portfolio
Portfolio 2006. 04. 21. 10:46
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
Igen, a szolgáltatás csak a fizetés után érhető el.
Törölt felhasználó 2006. 04. 20. 16:57
#9
bejelentkeztem a szolgáltatásra de nem enged belépni csak akkor aktivizálodik ha már az átutalás is megtörtént?
Portfolio
Portfolio 2006. 04. 20. 09:48
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
Az elírást javítottuk, az árak most már helyesen olvashatók itt:
link
Törölt felhasználó 2006. 04. 20. 08:32
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#7
3 hónapos előfizetés
Real-Time adatokkal Késleltetett
Ft/hó + ÁFA Legjobb 5 Legjobb
Magánszemély 3590 4290 1750
Vállalati előfizető 5350 7700 1750

Az előfizetésre kattintva pedig az ár:
magánszemély, 3 hónap, grafikonrajzoló( real time) 4290Ft/hó +áfa

Most akkor mennyi az előfizetés? 3590 vagy 4290 F
PImre 2006. 04. 19. 23:28
#6
Nagyon kellemetlen, szinte gyermeteg hiba a program előfizetésnél, hogy a régi portfolio felhasználók nem tudnak a meglévő nick nevükkel regisztrálni, mert a rendszer azt írja ki, hogy hiba, ilyen felhasználó már létezik. Ezt ma megírtam egy másik fórumon, és nagyon gyorsan, korrekt választ kaptam. Íme:

Kedves Pimre,

Kérjük azon felhasználókat, akik már regisztráltak és most elő is szeretnének fizetni (a jelenlegi felhasználónév megtartása mellett), hogy írjanak e-mailt az

elofizetes@portfolio.hu

címre: szolgáltatás, időtartam, adatmélység, számlázási cím... stb adatokkal.


Na én megtettem, írtam emailt a megadott címre ma kora délután 1/2 2-kor. Mivel fizetni akartam volna (jobb meggyőződésem ellenére), reméltem egy hasonlóan gyors választ. Elvégre jövő héten már el sem érem a régi programot, ha minden igaz.

Mostanáig se kép, se hang.
Kedves Fejlesztő! Szólnál az illetékeseknek, hogy segítsenek?

Köszönöm
bpmcwap
bpmcwap 2006. 04. 19. 20:28
Előzmény: #4  bpmcwap
#5
HELYESBITÉS!!!!
"Persze lehetséges, hogy te nem az árfolyam szolgáltatást szeretnéd értékesíteni, hanem a programod, de akkor azt áruld ne a programod"
Helyett:
Persze lehetséges, hogy te nem az árfolyam szolgáltatást szeretnéd értékesíteni, hanem a programod, de akkor azt áruld ne az ÁRFOLYAMSZOLGÁLTATÁST!!!
bpmcwap
bpmcwap 2006. 04. 19. 20:21
#4
Mielőtt elkezdeném elismerésem, fejezem ki a programért-bár én csak a 2.3as verziót szoktam használni, mert az valóban stabil és megbízható, a 3.0ast eddig 5ször töltöttem le 3különbözö gépen de sajnos egyiken sem működött-volt, hogy szinte egyáltalán, volt hogy csak részben.
Ne haragudj meg az alábbi sorokért, csak valahogy nem biiirom magamban tartani… Szerintem ez igy nem tisztességes eljárás a felhasználókkal szemben! Először is éveken keresztül segített neked a fejlesztésben minden egyes ember aki letöltötte és tanácsokat adott, tapasztalatait, problémáit, kívánságait leírta a programmal kapcsolatban. Ezek után így ripsz ropsz az eddig ingyenes programot fizetőssé tenni, háát szerintem nem igazán egészséges… Ámbár mindenkinek meg kell élnie valamiből, és persze érthető hogy te sem dolgozol ingyen még ha úgy is tűnt eddig, hogy hobbi esetleg emberbaráti szinten űzöd a fejlesztést - gondolok itt az eddigi ingyenességre, illetve arra hogy még is csak évekig lett fejlesztve a nagyérdemű segítségével, akik tesztelték (a pikantériája, hogy most ugyanazoknak az embereknek szeretnéd el adni)
De legyen. Mondom, magam is megértem, bár szerintem más módon is meglehetett volna ezt oldani – például banner a programban, mely ugyan úgy változik ahogy az árfolyamok, tehát szerverről tölti a frissebbeket… Na de a szolgáltatáshoz kapcsolódó ÁR és ÉRTÉK ARÁNY valahogy számomra sehol sincs… Először is aki tőzsdézik annak van egy brókercége, ahonnan lehet kapni akár real- változó árfekvésben, a teljesség igénye nélkül Equitas 2400forint, Concord 2999, Erste 2400, Quaestor 3200- illetve késleltetett árfolyamokat szinte bárhol INGYEN! Ehhez képest amit máshol ingyen megkapni azért is kérsz pénz, amiért pedig máshol még megbízásokat is adhatok, számlát is vezethetek és a tőzsdézéshez tartozó egyéb szolgáltatásokat is igénybe vehetek , hát azt is a legdrágábban adod a felsorolt szolgáltatásokat NEM nyújtva. Persze lehetséges, hogy te nem az árfolyam szolgáltatást szeretnéd értékesíteni, hanem a programod, de akkor azt áruld ne a programod.
Ha valaki akkor én teljes mértékben tisztában vagyok vele hogy ennek a programnak mekkora háttér szükséges- adatok tárolása, szerver bérlés illetve uzemeltetés, stb stb stb, elsősorban nem azzal van problémám, hogy ezért némi támogatást vársz! Tiszta sor!!!! Egyértelmü! Bár jó lenne ha továbbra is ingyenes lenne- na de az ugye más felépítést követelne, lásd feljebb a bannerre utalva- , nem nagyon hiszek benne magam sem ezért majd kénytelen leszek egyéb ingyenes grafikon rajzoló programok után nézni, vagy valami olyat keresni amit elég egyszer megvenni. Gondolj a tőzsdézők zömére, sajnos jó néhányan még a real árfolyamokat is úgy kunyizzák a topikokban.

Neked továbbra is sikeres fejlesztést és sok felhasználót kívánok akik hajlandóak áldozni egy grafikon rajzoló programra!

Üdv:
bpmcwap

Ui: Na most ezt hova kellene irnom???? Biztos ami biztos bekopizom a portfoliora is!
Törölt felhasználó 2006. 04. 19. 16:07
#3
Tisztelt Felhasználók!

Sajnos egy banális hiba miatt a beállítások menüben történő bármilyen változtatás után a proxy beállítások is megváltoznak emiatt a program nem tud csatlakozni az adatbázishoz.

A javított telepítő csomag letölthető:
link

Amennyiben a hiba már jelentkezett, akkor a "C:\Program Files\Markers\Markers 3" mappában található markers.ini fájlt el kell távolítani a telepítés előtt.

Elnézést a kellemetlenségért!
Törölt felhasználó 2006. 04. 19. 15:59
#2
Tisztelt Felhasználók!

Üdvözlök mindenkit a fórumban.

Fejlesztő

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek