Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:39

Erősödő Phylaxia  

19.-én felfüggesztve a kereskedés aztán meg sem állunk 150ft-ig
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 06. 21. 18:37
#116560
Az Úr 2009. esztendejének lunius havában felgyorsultak az események.
Törékeny hajónk a Santa Maria 1912 épp a Sargasso-tengeren sodródott 8-as csomóval, s ebben a lassú haladásban nem is volt más dolgunk, minthogy a lábunkat lógassuk a tengerbe. Meleg volt, nagyon meleg és az édesvízkészletünk is kifogyóban volt. Csak Colombus Jenő és pár szemfüles tiszt tartotta a kegcukorbeteg tünetekben szenvedő legénységben a lelket. Ezekben az unalmas napokban reggelente csak az árbockosárában kuporgó ügyeletes hangját lehetett hallani.
Mennyi? - kiáltotta. 22?
Ne károgj! - feleltük vissza kórusban. Figyeld a földet!
A következő napokban JK tiszteletes volt fent a magasban, de ő csak a „nem fogtok kirázni” imával volt elfoglalva. Miközben Sly 36 rendszeresen odaégette a maradék szárított halat amit Mongóliából kaptunk. Hát semmi különös nem történt, illetve az egyik nap egy hajótöröttet szedtünk fel, aki fura kiejtésével rögtön barátkozni akart mindenkivel, bár a legénység furcsállotta, hogy mindenkit végigkérdez: neked sok van? Jók leszünk?

Az egyik reggel váratlanul feltámadt a szél és a 17m darabos kilences hullámot. (Ami egyébként nem is volt ott csak oda volt rajzolva a tengerre.) Elsodorta az „ismeretlen” irányból támadt szél.
Már tudtuk valami NAGY készül itt és most! Egész éjszaka alig bírtunk aludni és feszülten figyeltük a bet.hu.posta.galamb reggeli megérkezést. Nem hiába!
Másnap reggel a kapitány mindenkinek 50%-s alkoholt osztott szét, amely az eddigi poshadt vízhez szokott legénységet valósággal táltossá varázsolta.
Kis Fólia, a féllábú tengerészinas rögtön gratulált Colombus Jenőbának a nagyszerű és egyébként is ugye jók vagyunk mester, had elsőnek én, - ugye többé nem kell felsikálnom a fedélzetet egyedül.
KOI-FÖLD! : kiáltott torkaszakadtából Jenő.
Ez már Amerika!: kiáltották vissza a hívők.
Az! - mormolták a többiek kórusban.
Megyünk! Vegyünk! - kántálták a média vitorlások
Egész nap 50 csomós sebességgel repült hajónk a Santa Maria 1912 egészen a partokig.
A legénység egy része gyorsan elcserélte a hét és nyolcas üveggyöngyöket az indiánokkal pár kiló aranyra, hogy aztán másnap az maradék üveget is becseréljék drágakőre, mielőtt tápos tibor és keg steisándor beszórja az apportos gyöngyeit az bennszülötteknek.

Bingggg Binggg!! Ébresztet fel egy hang szundikálásomból. Épp jókor! Hiszen a pénztár felett kigyulladt a felirat „nbm kérjük fáradjon a pénzárhoz”. Hátranéztem. Mögöttem iszonyat tömeg. Na nektek se sok marad ebből- gondoltam. De ha majd elmentek akkor visszajövök a zsákkal. Addig meg csak tapossátok egymást )))
Törölt felhasználó 2009. 06. 21. 18:35
Előzmény: #116551  Törölt felhasználó
#116559
Azt gondolom, hogy csökken a részvényenkénti érték, a milliószámra bővülő részvénycsomagokkal.
Engem inkább az érdekel, hogy hol érdemes már venni.
Én 20-21 körüli bekerrel voltam itt már egy jó ideje, és 18-on sikerült eladni. Ezzel már elfogadható a veszteségem, válság ide vagy oda, és azért ezt a phílnek köszönhetem. Ha 22-őn kiszálok még pluszban is lennék, de annyira nem voltam gyors. Van olyan szint ahol gondolom érdemes visszavenni. Kíváncsi vagyok mások véleményére. Ha tud valaki okosat hozzászólni.
Törölt felhasználó 2009. 06. 21. 18:28
Előzmény: #116557  Törölt felhasználó
#116558
Sziasztok egy kérdés most raktam be egy eladást és17-ig engedett ez hogy lehet ? köszi a választ.
Törölt felhasználó 2009. 06. 21. 17:44
Előzmény: #116556  Nyugi
#116557
majdnem,gondoltam,hogy van valami grafikon elemzés erről a pár napról mondjuk...
Nyugi 2009. 06. 21. 17:21
Előzmény: #116554  Törölt felhasználó
#116556
Erre gondolsz?
link
gbaker 2009. 06. 21. 17:04
Előzmény: #116553  Törölt felhasználó
#116555
Én visszavettem azt a 2 X 10 K-t amit 15-ön és 21-en eladtam.
Törölt felhasználó 2009. 06. 21. 17:01
Előzmény: #116553  Törölt felhasználó
#116554
szevasztok
valami elemzés mostanában a phyláról nem jelent meg valahol vagy egy kis grafikon esetleg nem tud valaki ilyet?????
Törölt felhasználó 2009. 06. 21. 16:41
Előzmény: #116548  Törölt felhasználó
#116553
Sejtettem, hogy nem fog a vevő jelentkezni itt. Én vettem 14-en, ki vett még?
Törölt felhasználó 2009. 06. 21. 16:09
Előzmény: #116550  feel
#116552
Üdv "feel"!

Bizonyára igazad van, de utánnanézhetsz ill. utánnahalgathatsz (Gazdasági Rádió), hogy igazán konkrét tervek az alaptevékenységből vannak. Az én vesszőparipám pedig az, hogy az alaptevékenységet vagyis a gyógyszergyártást kellett volna erőltetni....Akkor minek kellett futni ilyen tiszteletköröket?
Törölt felhasználó 2009. 06. 21. 16:05
#116551
Szia Rob!

Ezt nehéz megmondani, de szerintem ha tételesen utánnaszámolnánk bizonyára elképesztő adatot (számot) kapnánk, főleg így 300 db. millió részvény után....
feel
feel 2009. 06. 21. 16:03
Előzmény: #116547  Törölt felhasználó
#116550
Szerintem meg TP igenis sokat tesz az arfolyam emelkedeseert ami elobb utobb bekovetkezik.
Folyamatosan targyal megy az uzlet utan ha reszvenyhigitassal tudott penzt szerezni akkor ez van.
A munka folyik a cegnel a jovobe kell nezni!!!
Bizom a cegben tovabbra is!!!
Törölt felhasználó 2009. 06. 21. 16:01
Előzmény: #116547  Törölt felhasználó
#116549
Szia Művezető!
Szerinted, mennyi most az egy részvényre eső valós érték?
Törölt felhasználó 2009. 06. 21. 15:53
Előzmény: #116547  Törölt felhasználó
#116548
Ki vette meg ezt a sok részvényt?
Nyílván való, hogy nem Ti mert akkor nem tudοdt volna ilyen brútálisan emelkedni a napokban.
Törölt felhasználó 2009. 06. 21. 15:46
#116547
Üdv Mindenkinek!

Nem tudom, hogy feltűnt e valakinek az, hogy az utolsó tőkeemelést figyelembe vesszük átszámolva 25 Ft-os névértékre (40 millió db) a Phylaxia Holding 1912 Nyrt. részvény darabszáma 300 millió db-ra nő. Ilyen db. szám növekedést óriási eredménynövekedésnek is kísérnie kellet volna, de sajnos ez a mondat megmarad feltételes mondatban. Vagyis kijelenthető, hogy az „apportok” szinte köszönő viszonyban sem voltak a befogadott értékeivel. De maradjunk egy kicsit az „apport” szónál:

-hogyan is értelmezhetjük az „apport szót: pl. van két, nyereséges cég, az egyik részvényeket bocsájt ki, a másik cég azt befogadja így kihasználva szorosabb együttműködésüket (szinergiák), ill. az eredményen (nyereségen) osztozkodnak természetesen annak az arányában ki milyen részesedést szerzett a másik cégben. Fontos megjegyezni, hogy ebben az esetben egyik fél sem akar megválni a másik fél részesedésétől, vagyis nem igényelnek készpénzforrást.
-A Phylaxia Holding 1912 Nyrt. esetében ez az apport megoldás nem volt járható, hiszen évek óta veszteségesen működött, és jogosan el lehet gondolkodni, hogy akkor az általa kibocsájtott részvényeket milyen cégek fogják befogadni. Mint tudjuk mégis nyereséges cégek fogadták be a Phylaxia által kibocsájtott részvényeket, ennek pedig két oka lehetett:
- a Phylaxia tőzsdei cég és az általa kibocsájtott, ill. befogadott részvényeket viszonylag könnyen lehet készpénzre váltani (hiszen vevő mindig van és lesz a tőzsde világában), a második ok az „apportok” nem valós (piaci) beárazása. Ilyen feltételekkel már érthető, egy évek óta veszteséget termelő cég ilyenféle „apportos” sikere….

Természetesen elgondolkodtató, hogy akkor kinek is üzlet a Phylaxia Holding 1912 Nyrt által „nagyüzemben” elkezdett részvénygyártás. A holdingnak minden féleképpen, hiszen ezáltal túlélte a csőd közeli helyzetet, a befogadóknak még inkább, hiszen a tulajdonukban lévő cégeket vagy legalábbis egy bizonyos részüket felturbózott értékbecsléssel tudták készpénzre váltani, itt egyedül a kisrészvényesek buknak, ill. buktak.
Nagyon kíváncsi lennék, hogy az EWT vajon mennyi részvénnyel rendelkezik a mai napon, hiszen nem véletlenül darabolta szét a nagy „csomagját”, hiszen öt százalék alatt nem kell jelenteni eladás után a tőzsde és így a nyilvánosság felé. ( De ugyanígy megemlíthetném a Gonda házaspárt- Palota Gumi Kft- vagy az Euro Generál Építő és Szolgáltató Kft is.) Ezeknek a tulajdonosoknak esze ágában sem volt befektetőként gondolkodniuk, hanem a lehető legelső adandó alkalommal készpénzé tenni a részvénycsomagjukat lásd Kácsor „urat”….
Szinte verseny alakult ki abban ki tud előbb „borítani”, ekkor pedig elgondolkodtató mennyit is ért a befogadott rész. Csak egy példa: Steiner úr a mai napig adja a részvényeit pedig a 25 Ft-os névértékű részvénye 27 Ft-os kibocsájtású áron került „apportálásba”. Úgy látszik, nem igazán számít….. De ha már a KEG Nyrt.-nél járok itt ki lett jelentve, hogy készpénzre van szükségük a fejlesztés miatt, és bizonyára emlékszik mindenki, hogy az EWT természetesen itt is megjelent…….

Az utóbbi tőkeemelés sem bizonyára a kisbefektetők érdekeit fogja szolgálni, hiszen jogos az a vélemény, hogy akkor a Bankár Holding miért nem közvetlenül szerzett részesedést az N-GENE cégben.(Azt tudni lehet, hogy van már közvetlen részesedésük is.) Gondolom, azért mert az apport útján a Phylaxia Holding 1912 Nyrt. részvényeivel valamilyen adó optimalizálást tudnak majd elérni - hiszen ebben nagyon jók - és ha a molekulából mégis lesz valami gyógyszer alapanyag – akkor, mint a 75,000 db részvény elővásárlási jogosként bejelentkeznek és cserébe visszaváltják majd a részvényeket vagy esetleg fizetnek valami kis „bonuszt”. Mivel szó sem volt a Phylaxia részesedéséről, ez a forgatókönyv a leírt adatok alapján nagyon is valós. Ha nem tudják, a molekulát gyógyszer alapanyagként felhasználni még mindig eladhatják a Phylaxai részvényeket a tőzsdei forgalomban, ezáltal csökkentik a veszteségüket, Jól fel van ez a történet felépítve……

Befejezésül pedig Dr. Tóth Péter mindig azt mondta egy sikeres „apport” után hogy ez egy történelmi pillanat, mert …… Szerintem meg az lett volna történelmi pillanat, hogy a veszteséges évek működése után fogta volna magát és kis csapatát és az adandó pillanatban átadta volna a cég vezetését olyan embereknek, akinek nem a részvénynyomtatás lett volna a „hobbijuk”, hanem egy eredményesen működő cégért dolgoztak volna………
higins79 2009. 06. 21. 15:02
Előzmény: #116545  exmnbs1
#116546
most kezdem igazán érezni az izét:)..neked szántam a mondatot és nem magamnak:)..
exmnbs1 2009. 06. 21. 13:08
Előzmény: #116535  higins79
#116545
Akkor most hagyd abba.....
Törölt felhasználó 2009. 06. 21. 12:56
Előzmény: #116543  Törölt felhasználó
#116544
Kerestelek egész tavasszal Szurka mester. Iszonyú milyen hule károgó brigád jött a Ti generációtok után.
Jó, hogy itt vagy.
Törölt felhasználó 2009. 06. 21. 12:48
Előzmény: #116542  BudFox
#116543
na , vazze , holnap 9 ft lesz ez a phylaxkaka !
BudFox
BudFox 2009. 06. 21. 10:38
Előzmény: #116541  Törölt felhasználó
#116542
Yes Sir !!!
Törölt felhasználó 2009. 06. 21. 08:01
Előzmény: #116540  Törölt felhasználó
#116541
sziasztok
van itt olyan aki a PortfolioPro-t használja?

Topik gazda

toptrader07
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek