Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 09:07

Ebroker  

Illő lenne felébredni a qrva életbe!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 05. 20. 16:20
Előzmény: #974  Törölt felhasználó
#980
Nem írható le a RT.
A könyvelőm szerint sem.

"
Az szja-törvény 67/A. § (3) bekezdése szerint az értékpapírral kapcsolatos járulékos költséges számolhatók el a nyereséggel szemben. Az szja-törvény 67. § (9) bekezdés bb) pontja szerint járulékos költségnek kell tekinteni többek között a "külön törvény szerinti befektetési szolgáltatási tevékenység, a befektetési szolgáltatási tevékenységet kiegészítő szolgáltatás vagy árutőzsdei szolgáltatási tevékenység ellenértékét is". A fenti szabály a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIlI. törvény (a továbbiakban: Befektetési törvény) előírásaira utal. E törvény 5. § (1) bekezdése határozza meg a befektetési szolgáltatási tevékenység, míg (2) bekezdése a kiegészítő szolgáltatás körébe tartozó szolgáltatásokat. E szolgáltatások körébe a valós idejű adatszolgáltatás nem tartozik. Ugyanakkor a Befektetési törvény 8. § (5) bekezdés g) pontja szerint "a befektetési vállalkozás befektetési szolgáltatási tevékenység végzése és kiegészítő szolgáltatás nyújtása mellett kizárólag ... pénzügyi eszközre vonatkozó adat, információ értékesítést ... folytathat". Tehát, mivel a Befektetési törvény külön szabálya kiemeli, hogy az információ értékesítés, így a valós idejű adatszolgáltatás a befektetési szolgáltatástól és kiegészítő szolgáltatástól eltérő, egyéb szolgáltatás, így az az értékpapírral kapcsolatos járulékos költségnek nem tekinthető, tehát a tőzsdei ügyletből származó nyereséggel szemben sem számolható el.
"
Forrás: link
Törölt felhasználó 2010. 05. 20. 16:05
Előzmény: #965  Törölt felhasználó
#979
Szerintem ne idegeskedj.

T+3 napos elszámolás miatt az internet bank felületén maj 3 nap múlva látod a mai "valóságot".
Ez egy kicsit zavaró tud lenni, de szerintem meg lehet szokni. Hogy forgatják-e ez idő alatt a pénzünk, azt nem tudom. Talán.

Viszont feldobok egy kérdés, ki tudja a választ!?

Az előzmények:
A Cib rendszerében a NetBankban volt, hogy minuszos egyenleget mutatott 3napig, mert az egész pénzemért aznap 3 különböző műveletet csináltam (1 vétel, 1 eladás, 1 vétel).
Ezt olyan különös módon könyvelte a rendszer, hogy a mai napig sem bírom átlátni. Lényeg, hogy a napot negatív egyelneggel zártam, holott ez teljesen lehetetlen volt.

Ime a nagy kérdés:
Ha a Tárgy nap a hó utolsó előtti 2.nap, mely példánkban a szerda. Az elszámolásT+3. Leghamarabb Hétfőn telik le (Szerintem ne idegeskedj.

T+3 napos elszámolás miatt az internet bank felületén maj 3 nap múlva látod a mai "valóságot".
Ez egy kicsit zavaró tud lenni, de szerintem meg lehet szokni. Hogy forgatják-e ez idő alatt a pénzünk, azt nem tudom. Talán.

Viszont feldobok egy kérdés, ki tudja a választ:

Elötte az előzmények:
A Cib rendszerében a NetBankban volt, hogy minuszos egyenleget mutatott 3napig, mert az egész pénzemért az nap 3 különböző műveletet csináltam (1 vétel, 1 eladás, 1 vétel).
Ezt olyan különös módon könyvelte a rendszer, hogy a mai napig sem bírom átlátni. Lényeg, hogy a napot negatív egyelneggel zártam, holott ez teljesen lehetetlen volt.

Ime a nagy kérdés:
Ha a Tárgy nap a hó utolsó előtti 2.nap, mely példánkban a szerda. Az elszámolásT+3. Leghamarabb Hétfőn telik le.
A havi zárás Az egyenleg "minuszos" na most akkor 3 vagy 5 napnyi hitelkamatot fizetek? (Vagy?).
A havi záráskor az egyenleg a Bank T+3 elszámolása miatt "minuszos" (Lásd előzmények).

Akkor most 3 napnyi hitelkamatot fizetek?
:-)
waryou 2010. 05. 20. 15:55
Előzmény: #977  waryou
#978
"e-szolgáltatási díj" így hívják
waryou 2010. 05. 20. 15:53
Előzmény: #974  Törölt felhasználó
#977
Amit üzenetként küldtek adóigazolást, abban ott szerepel a szolgáltatás díja, ez csökkenti az adóalapot, az 1500ft-os jóváírás pedig növeli. Én így értelmeztem ha már odaírták :))
Törölt felhasználó 2010. 05. 20. 15:52
Előzmény: #974  Törölt felhasználó
#976
Reál havidijat NEM lehet leírni.

Nekem itt is, meg ott is beenged, a régi mégsem muxik. Már 3 hete. Szóval mindenkinek más!!
Törölt felhasználó 2010. 05. 20. 15:51
Előzmény: #965  Törölt felhasználó
#975
Az átutalgatással kapcsolatban: Ebroker brókerdij (normál..) 0.55% az ugye 2x0.55%=1.1%, utalás ingyenes.

KBC: 0.25% - 0.25% + utalás 0.02% = 0.52%

1.1% ~ 0.52%. Ja, KBC-nél nem ingyenes az utalás. NAÉS?
Törölt felhasználó 2010. 05. 20. 15:51
Előzmény: #972  waryou
#974
én is pont ezt akartam írni
ebroker.hu lapról simán beenged és semmi változás
és mostanában nem fagy le és műkszik
szóval meg vagyok elégedve

egy dolgot nem értek: tényleg le lehet az adóból (árf.nyereségadóból) írni a reál havi díjait? ha igen, ez hol van leírva? mert 12 havi díjat érdemes lenne visszaigényelni - ha lehet. ha valaki jól informált, kérem segítsen :))
Törölt felhasználó 2010. 05. 20. 15:49
Előzmény: #971  Törölt felhasználó
#973
Nekem normál van, de ennek ellenére be tudok lépni, de a régit már csak bámulhatom. Azt is hozzá kell tegyem, hogy nekem már az új van legalább 3 hete. Szóval nagy a káosz.
waryou 2010. 05. 20. 15:48
Előzmény: #965  Törölt felhasználó
#972
Én is a www.ebroker.hu oldalról lépek be, használom a rendszert, semmi változás nincs, javaslom ott próbálkozzatok.

Ha eladsz részvényt akkor a pénzt csak T+3 nap után tudod átvezetni saját folyószámlára, ez eddig is így volt. Megbízást adhatsz a terhére, de ki nem veheted csak 3 nap elteltével.
Törölt felhasználó 2010. 05. 20. 15:46
Előzmény: #970  Törölt felhasználó
#971
rosszul másoltam,
Bocs, ez a jó:

(#948) Re: eBroker belépés
Nálam továbbra is kifogástalanul megy. A levelező ablak is ott van. Kötöttem is már ma - az már más kérdés, hogy nézem, ahogy esik a dax tl 12...
Mondjuk én Magánbefektető csomagban vagyok reállal, talán a normál csomag problémás?
kispangit
Törölt felhasználó 2010. 05. 20. 15:44
Előzmény: #969  Törölt felhasználó
#970
Hát örülök hogy ezt irta, jó neki, de hogy én nem tudom haszálni már, az fix. Szerencsére már a KBC-nél kereskedem, csak ez még megvan, púpnak a hátamra.
Törölt felhasználó 2010. 05. 20. 15:42
Előzmény: #967  Törölt felhasználó
#969
itt írta

(#948) Re: eBroker belépés
Aha, ez az a híres-nevezetes új felület!
Én a www.ebroker.hu-ból továbbra is a régibe lépkedek be, és nem is változtatnék ezen, ha nem kell.
kispangit
Törölt felhasználó 2010. 05. 20. 15:39
Előzmény: #967  Törölt felhasználó
#968
igen, de ő azt írta, hogy most is használja, úgy értettem, megbízást is elfogad

lehet, hogy nem így értette?
Törölt felhasználó 2010. 05. 20. 15:32
Előzmény: #966  Törölt felhasználó
#967
Engem beenged. Nem mintha lenne vmi értelme:

Tájékoztatjuk Önt, hogy a jövőben részvények, befektetési alapok valamint állampapírok árfolyamait az új eBroker kereskedési rendszerben tekintheti meg, illetve megbízásait is már csak ott rögzítheti.
Törölt felhasználó 2010. 05. 20. 15:24
Előzmény: #956  kispangit
#966
nem értem, ha téged beenged a régi felületre, akkor engem miért nem?
(magán számlám van)

az új nagyon rossz
Törölt felhasználó 2010. 05. 20. 15:10
Előzmény: #958  Törölt felhasználó
#965
Én is azért választottam korábban a CIB-et mert minden számlám ott van, így legalább az átutalgatás ingyenes.
Tegnap azonban zártam egy pozit 12:00 körül , a felszabadult pénz viszont csak az ebrokerben látszik a portfóliómban a T+2, T+3 rublikáiban . Hiába akarom a pénzt átutalni az internetbankon át, a felszabadult pénzemnek nyoma sincs internetbankon , eltűnt, lába kélt. Tegnapi belső(!!!) levelezőn keresztüli írásomra azt írták, hogy biztonsági okokból telefonon vagy személyesen szarakodjak. Holott pár napja még MAIL-ben kérdezték a számlaszámomat !!!! Mi ez ha nem trógerság ?

Ma már válaszoltak az ebrókeres levelemre:

Tisztelt Ügyfelünk!

A rendszer az elszámolásnál valóban megkülönböztet T , illetve T+3 napos egyenleget. Amennyiben részvényt ad el, a pénzösszeg az eladást követő 3. munkanapon válik elérhetővé. Megbízást már enged a rendszer T+3 napos egyenleg terhére is, de az összeg átvezetésére, felvételére csak akkor van lehetőség, ha már a T naposban látszik......

Jól emlékszem hogy eddig ilyen nem volt ?
Máshol is bénáznak így ?
3 napig forgatják a lóvémat, vagy mi a franc ?

Más:
A rendszer 10 perc után kiléptet automatikusan és válaszuk alapján nem lehet átállítani. Beteg.

Na jó, többet nem panaszkodok :-)
Hónap végefelé biztos hogy megszüntetem.
Törölt felhasználó 2010. 05. 20. 14:38
#964
A KBC a K&H anyacége, és nem fordítva...
Portfolio
Portfolio 2010. 05. 20. 14:25
#963
Üdv,

kérjük, az ügyfélszolgálatos neveket mellőzzétek.

Kösz.
Törölt felhasználó 2010. 05. 20. 13:51
Előzmény: #960  Törölt felhasználó
#962
Valami van köztük az biztos. Még a logójuk is azonos.
Törölt felhasználó 2010. 05. 20. 13:46
Előzmény: #959  tris
#961
Melyik Bankot fogod választani, ha szabad tudnom?
Bár sejtem.
..

Topik gazda

Mummy
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek