Topiknyitó: Portfolio 2012. 10. 25. 14:12

Végtelen nyomorba döntenek a megszorítások?  

Ugrás a cikkhez
Kiújult a vita a válságkezelés lehetséges módozatairól, amióta az Európai Unió és a Nemzetközi Valutaalap közölte a költségvetési kiigazítás hatásairól szóló becsléseit. Eszerint ugyanis a nagy megszorítások a gazdasági növekedést olyan mértékben...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=174766
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Diana9024 2012. 10. 25. 23:27
Előzmény: #1  portfolio
#2
Az biztos, hogy bármilyen, engem érintő megszorítás, vagy a bank/távközlés/energetika stb szektorok részéről esetleg bekövetkező újabb költség-továbbhárítás hatására nekem kevesebb pénzem marad, ezért kevesebbet fogok vásárolni és ennek következtében a magyar GDP az én csökkenő vásárlásaim miatt arányosan csökkenni fog.

Ebből így tehát nem lesz gazdaság-élénkülés, hanem akkor ebből gyorsuló gazdasági visszaesés következik be.

Így néz ki a helyzet az én mikrogazdaságom, az én családi háztartásom nézőpontjából.

Remélem, ezzel tisztelt jogvégzett meg egyházi előélettel rendelkező politikusaink is tisztában vannak, illetve lesznek.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 10. 25. 23:37
Előzmény: #2  Diana9024
#3
idevág link
szivacs
szivacs 2012. 10. 26. 02:12
Előzmény: #2  Diana9024
#4
"Kiújult a vita a válságkezelés lehetséges módozatairól, amióta az Európai Unió és a Nemzetközi Valutaalap közölte a költségvetési kiigazítás hatásairól szóló becsléseit. Eszerint ugyanis a nagy megszorítások a gazdasági növekedést olyan mértékben vetik vissza, hogy az adósságráta még emelkedik is."

Ezt is megértük: az imfeu kimutatta, hogy az eddig vaskézzel kikényszerített gazdpolja biza' kontraproduktív volt.

Rémlik, mintha pár rögvest lehurrogott közgazdi pont efféle tapasztalatokról számolt volna be évek óta már.
Törölt felhasználó 2012. 10. 26. 08:35
Törölt hozzászólás
#5

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek