Topiknyitó: Portfolio 2012. 10. 25. 14:12

Végtelen nyomorba döntenek a megszorítások?  

Ugrás a cikkhez
Kiújult a vita a válságkezelés lehetséges módozatairól, amióta az Európai Unió és a Nemzetközi Valutaalap közölte a költségvetési kiigazítás hatásairól szóló becsléseit. Eszerint ugyanis a nagy megszorítások a gazdasági növekedést olyan mértékben...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=174766
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 10. 26. 08:35
Törölt hozzászólás
#5
szivacs
szivacs 2012. 10. 26. 02:12
Előzmény: #2  Diana9024
#4
"Kiújult a vita a válságkezelés lehetséges módozatairól, amióta az Európai Unió és a Nemzetközi Valutaalap közölte a költségvetési kiigazítás hatásairól szóló becsléseit. Eszerint ugyanis a nagy megszorítások a gazdasági növekedést olyan mértékben vetik vissza, hogy az adósságráta még emelkedik is."

Ezt is megértük: az imfeu kimutatta, hogy az eddig vaskézzel kikényszerített gazdpolja biza' kontraproduktív volt.

Rémlik, mintha pár rögvest lehurrogott közgazdi pont efféle tapasztalatokról számolt volna be évek óta már.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 10. 25. 23:37
Előzmény: #2  Diana9024
#3
idevág link
Diana9024 2012. 10. 25. 23:27
Előzmény: #1  portfolio
#2
Az biztos, hogy bármilyen, engem érintő megszorítás, vagy a bank/távközlés/energetika stb szektorok részéről esetleg bekövetkező újabb költség-továbbhárítás hatására nekem kevesebb pénzem marad, ezért kevesebbet fogok vásárolni és ennek következtében a magyar GDP az én csökkenő vásárlásaim miatt arányosan csökkenni fog.

Ebből így tehát nem lesz gazdaság-élénkülés, hanem akkor ebből gyorsuló gazdasági visszaesés következik be.

Így néz ki a helyzet az én mikrogazdaságom, az én családi háztartásom nézőpontjából.

Remélem, ezzel tisztelt jogvégzett meg egyházi előélettel rendelkező politikusaink is tisztában vannak, illetve lesznek.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek