Topiknyitó: Portfolio 2017. 04. 10. 08:43

Valószínûleg hiába tüntetett 80 ezer ember  

Ugrás a cikkhez
Mintegy 70-80 ezer fõ tüntetett ma azért, hogy Áder János államfõ ne írja alá a CEU ellehetetlenítését célzó törvénymódosítást. A Magyar Nemzet információi szerint azonban hiába: Áder - amilyen késõn csak lehet - aláírja a
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
elemes
elemes 2017. 04. 10. 15:14
Előzmény: #59  morci
#61
...És a nyelvtannáciság minek a biztos jele...?
morci 2017. 04. 10. 15:16
Előzmény: #61  elemes
#62
Mi az a "nyelvtannáciság" ?
elemes
elemes 2017. 04. 10. 15:20
Előzmény: #62  morci
#63
morci 2017. 04. 10. 15:41
Előzmény: #63  elemes
#64
Ez jó! Talán van a nemciklopédiádban valami a következőre is: - Állít valami homályosat egy hozzászólásban, majd amikor rákérdezek, hogy mire gondolt, akkor azt válaszolja, hogy a kérdés ismétlődő jellegére való tekintettel erre most nem válaszol, ha már eddig soha sem válaszolt. - Állít (korábban) valami hasonlót Budfox, majd amikor rákérdezek, akkor Vazsmegyei üzen neki, hogy ne válaszoljon, mert az "kontraproduktív" lenne. - Eközben nincs egyetlen 5 szónál hosszabb mondata, amely helyes és egyértelmű lenne. (Csodálkoznék, ha a hosszú hozzászólásodban arra válaszoltál volna, amit gondolt...) Fórumnáciság?
elemes
elemes 2017. 04. 10. 15:45
Előzmény: #64  morci
#65
A fórumon az a szép hogy nem lehet válaszra KÉNYSZERÍTENI az embereket :-)))
elemes
elemes 2017. 04. 10. 15:47
Előzmény: #64  morci
#66
Ja, nem tudom, mire gondolt. Tehát nem tudom, hogy arra válaszoltam-e. Írt pár dolgot, amin elgondolkodtam és ezt összefoglaltam. Ha elolvassa (hosszú lett) akkor jó.De ha nem olvassa el, nekem az is jó.Nem neki írtam, hanem gondolkodtam.
morci 2017. 04. 10. 15:50
Előzmény: #65  elemes
#67
Az viszont a fórumon SEM szép, ha valaki hülyeségeket írogat, időnként érezhetően csak azért, hogy bosszantsa a többieket. Fórumnáciság? Egyébként te is írtál valami szépet az 1998 és 2002 közötti időről, ezzel kapcsolatban is felmerült bennem hogy vajon mire gondolhattál, mert bennem arról a 4 évről semmi jó nem maradt meg (mármint a politikából).
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 04. 10. 16:02
Előzmény: #52  Vazsmegyei
#68
tehát nem tudod kifejteni mondjuk ez volt a papírforma, de gondoltam, hogy a te előadásodban tekintem meg
elemes
elemes 2017. 04. 10. 17:18
Előzmény: #67  morci
#69
"vajon mire gondolhattál, mert bennem arról a 4 évről semmi jó nem maradt meg" Ez nagyszerű példája annak, hogy a már az ÉSZLELÉST is átszűrjük a prekoncepcióinkon :-)vagyis amíg bármiféle érzelmi viszonyulás van bennünk, addig tényszerű észlelés nem létezik.
elemes
elemes 2017. 04. 10. 17:20
Előzmény: #67  morci
#70
Persze, mindenkinek joga van hülyeséget írni. És mindenkinek személyes döntése, hogy ezen felidegesíti magát vagy ignorálja. Bizonyos értelemben olyan ez, mint a gyereknevelés. Ha szeretném, hogy szóba álljanak velem a gyerekeim, akkor ennek megfelelően kell kezelnem őket akkor is, amikor épp tökre nem értünk egyet, vagy (szerintem) hülyeséget beszélnek, esetleg szándékosan.
_Sigorszky
_Sigorszky 2017. 04. 10. 17:23
Előzmény: #70  elemes
#71
"...mindenkinek joga van hülyeséget írni." Tessék, itt az újabb magyaridők moslék: link
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 04. 10. 17:26
Előzmény: #71  _Sigorszky
#72
mondjuk az adónkból gründolt álhírgyárnak szerintem pont nincs joga hülyeséget írni
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 04. 10. 17:30
Előzmény: #69  elemes
#73
én is katasztrofálisnak találtam az akkori ciklust, nyilván nekem is torzult az érzékelésem. csak így lehet, mert a másik lehetőség az lenne, hogy valóban katasztrofális volt
_Sigorszky
_Sigorszky 2017. 04. 10. 17:32
Előzmény: #72  _Bekre_Pal_
#74
Ebben igazad van. Ámbár minden józanul gondolkodó ember tisztában van vele, hogy mit is jelent ez a név: Magyar Idők. Ma pont úgy kell olvasni a híreket, mint 40 évvel ezelőtt, a sorok között...
salve 2017. 04. 10. 17:56
Előzmény: #58  elemes
#75
"Az illiberális rendszerben nincsenek önszerveződő közösségek" tévedsz szó sincs erről a valóságban. arról van csak szó, hogy baromi elfogult vagy "Az illiberális rendszerek tiltják az önszerveződést: az önszerveződő rendszerek hatékonyabbak, mint az állami irányítás, ez pedig fenyegetést jelent az államra nézve" Orbán mit mondott, amikor Merkelnek, amikor az itt járt? kb.a következőt: "...az illiberális rendszer nem azt jelenti hogy itt nincs liberalizmus - hanem azt jelenti hogy van, DE nem áll a többi, vele vetélkedő eszmerendszerek felett, mint rendszermeghatározó, kizárólagos elképzelés.." konkrét példa: a doktríner, fundamentalista-liberális helsinki bizottság feljelentette Orbánt a starsbourgi bíróságon, mert nem engedett be 2 bangladesi álmenekültet. eredmény: a szintén doktríner, fundamentalista-liberális bíróság megbüntette ezért Orbánt és az álmenekülteknek adott igazat - tehát miért büntette meg Orbánt? azért, mert az alkalmazni merte a hatályos EU-s jogot (Schengen-t), melynek alapján ezek nem menekültek, hanem illegális határátlépő álmenekültek voltak csupán (gazd. bevaándolrók). no ennyiben illibeális Orbán, hogy erre azt mondja, ez nonszensz!! de közben liberális is: hiszen jogaodban áll neked is akár holnaptól bármilyen pártot, médiát, netes újságot, vagy cilvilszervezetet alapítanod "persze, török munkáért adnak török fizetést, de kisebb a szállítási költség. ez nekik kedvező. a szalag mellett dolgozóknak eléggé szar, azt az életszínvonalat tudják megteremteni maguknak, amit a kádár-rendszerben is meg tudtak teremteni,.." ne próbáld úgy beállítani, mintha ez mind "kádár népe és orbán hibája lenne és ők együtt lennének az oka" - merthogy vedd észre: ez nálunk a rendszerváltás globális öröksége, ami kb. 1995 körültől, a privatizáció nagyjábóli lezárultától állt be! és a gyakorlatban mit jelent: magyar gazdaság lényegében alig van. a termelő egységek, húzóágazatok kb. 80%-ban külföldi kézben vannak, és kiviszik ki a profitokat. más országokban ez fordítva van, maguknak termelnek meg sokkal több mindent és van hazai tőke, van hazai cégekben való foglalkoztatás, hosszabb távon! olyan torz a struktúra amit 1995-től bármely kormányunk megörökölt hogy a mozgástere nagyon kicsi, szinte lehetetlennek látszik kitörni ebből a "jobb híján összeszerelőüzem " fílingből és jellegből - és nem azért mert akár Orbán, (akár bárki más aki kormányozna helyette) nem szeretne ezen változtatni! hanem azért, mert érdemben nagyon nehéz, így egyelőre nem nagyon tud!! mert multi azt mondja: eszemben sincs nagyobb bért adni nektek, rabszolgák! és ha sokat ugráltok, megyek tovább k-re, ahol még kisebb lesz a költségem - ti meg akkor itt maradtok és még ezért a szar fizetésért sem foglalkoztata majd senki hanem mehettk koldulni és leesik a GDP-tek is, tessék választani! az ellenzék persze azt állítja hogy "de ő, ő, ő bezzeg tudja a tuti megoldást" akivezető utat ebből az ördögi körből - csak legyen elég ember, aki ezt elhiszi neki!!! szerinted van?
Törölt felhasználó 2017. 04. 10. 18:11
Előzmény: #75  salve
#76
A csehek, lengyelek és szlovákok viszont ugyanebben a szerinted torz struktúrában is elég jól muzsikálnak, így vélhetőleg inkább OV rendszerében lehet a hiba.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 04. 10. 18:12
Előzmény: #75  salve
#77
ez mekkora bullshit: "az illiberális rendszer nem azt jelenti hogy itt nincs liberalizmus - hanem azt jelenti hogy van, DE nem áll a többi, vele vetélkedő eszmerendszerek felett, mint rendszermeghatározó, kizárólagos elképzelés" ugyanis tudtommal sose állt semmilyen eszmerendszer felett Magyarországon mint rendszermeghatározó kizárólagos elképzelés, még akkor se, amikor a dualizmus korabeli nagy nemzeti fellendülés idején a szabadelvű párt adta a kormányokat
salve 2017. 04. 10. 18:44
Előzmény: #77  _Bekre_Pal_
#78
én ezt nem nevezném bullshitnek - ne felejtsd el, hogy Orbán ezt politikusként mondja és gondolja, nem történészként - ne vitassuk el senkinek a jogát arra hogy olyannak érezze egy ország helyzteét, amilyennek érzi. ő úgy érzi hogy 2010 előtt így volt (mármint hogy 200%-ban a polkorrekt beszédmód uralkodott és az EU-t nem lehetett, egyetlen magyar kormáyn sem merte volna pl. semmiért bírálni, stb. = elfogadta azt, hogy húzzuk meg magunkat, kicsik vagyunk) - és még nagyon sokan vele együtt így gondolják. az ország másik (vagy jelenleg vszínű kisebbik) fele, az ellenzékikel szimpatizálók szerint meg nem így van. nekik joguk van így érezni. az viszont biztos, Orbán világosan el akarta és akarja határolni magát pl. attól, amit a bangladesiek példáján keresztül szerintem mindenki jól megérthet. az összes többi ami erre a liberalizmus-illiberalizmus vitára rárakódott azóta, csak hordalék, belemagyarázás, és politikai hangulatkeltés. ellenzék ezt üti vágja mert jó témának tartja amivel lejáratható/ekézhető Orbán. Orbán szavazói meg elégedettek, amikor pl. Orbán majd beint a strasbourgi bíróságnak és nem fizet kártérítést az álmenekülteknek. ezek a fogalmak (illiberalzmus és liberalizmus) nem ultraszószerint értendőek. ha itt "illiberalizmus" lenne ahogy azt egyesek gondolják és belemegyarázzák, már rég nem lennének pl. pártok és mondjuk bezárták voln a parlamentet, stb.
-pny 2017. 04. 10. 20:39
Törölt hozzászólás
#79
elemes
elemes 2017. 04. 10. 20:41
Előzmény: #71  _Sigorszky
#80
A 444 sajnos kb olyan elfogult az egyik irányba, mint a 888 a másik irányba, egyiket sincs kedvem olvasni. az iudexnél a sajtómunkások is legfeljebb pökhendiek, de a szerkesztő azért elég higgadt. A 444 által közöt fotón lehet 500 ember, vagy 2000, ezt innen nehéz megmondani, de rajtunk nem segít, ha egy budapestnél kétszer nagyobb városban összejönnek ennyien, másrészt meg pont az történik. amit joggal kifogásolt már 18 éve is a fidesz: belpolitikai vitát külföldre visz a vesztésre álló fél. ezt én akkor is kínosnak és becstelennek érzem, ha a vesztésre álló oldallal szimpatizálok. ez olyan ... gáz. "óvónéni, óvónéni, a pisti elvette a lapátomat." igen, elvette, megküzdöttünk a homokozóban és alulmaradtam. tudom, van az a vicc, hogy minél öregebb a nagypapa, annál jobb tanuló volt gyerekkorában, de én úgy emlékszem, hogy oviban is lenéztük már az árulkodókat meg az óvónénióvónéni mentsmeg fiúkat.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek