Gyorsult a kínai gazdasági növekedés a második negyedévben, a bruttó hazai termék (GDP) növekedésének üteme éves alapon számolva 7,5 százalékra nőtt az első negyedéves 7,4 százalékról.
közben usdjpy-t a 3 napos szülés után odaadtam kukodának további megőrzésre
két pálcika kíséretében ))
bár ha az eurusd esik tovább akkor még mehet ez is fel
Erősödött a dollár a Fed-elnök szenátusi meghallgatása után!
Janet Yellen Fed-elnök a Szenátus előtti féléves értékelésében közölte, hogy jó ideig tartani fogják még a nullához közeli kamatszintet, de ha a gazdasági mutatók látványosan javulnak, akkor előbb is jöhet a kamatemelés.
Az alapvető forgatókönyv szerint természetesen folytatni kell még a laza jegybanki politikát, mivel az infláció továbbra sem éri el a Fed 2%-os célértékét, illetve a munkaerőpiacnak vannak még gyenge pontjai. Bár a gazdaság tovább élénkülhet, a növekedés nem áll teljesen stabil lábakon.
A kötvényvásárlásokat tovább csökkenthetik az eddigi ütemterv szerint, így feltehetően októberben leállhatnak a pénznyomtatással, majd ezt követően az alapkamat még jó ideig nullához közeli szinten maradhat.
Yellen elismerte, hogy várakozásaiknál gyorsabban csökkent a munkanélküliség, de a munkaerőpiaci folyamatokkal maximálisan nem elégedettek. A munkaerőpiaci aktivitás továbbra is alacsony, a bérdinamika pedig lassú. A munkanélküliségi ráta ugyan 6 éves mélypontra csökkent, a foglalkoztatottság dinamikusan bővült (az év első felében átlagosan 230 ezer fővel), de az aktivitási ráta 1978 óta nem látott alacsony szintre zuhant, s a munkanélküliek mintegy harmada legalább fél éve keres állást.
A legfrissebb gazdasági mutatók Yellen szerint összességében felemás képet mutatnak, ezért meg kell győződniük arról, hogy a gazdaság megáll a saját lábán, mielőtt kamatot emelnek. A Fed Nyíltpiaci Bizottsága (FOMC) egyöntetűen úgy véli, hogy jövőre már emelkedhet az alapkamat (mint tudjuk a legutóbbi jegybanki előrejelzések szerint a jövő év végére 1,00%-ig, 2016 végére pedig akár 2,50%-ig is). A határidős kamatcsere-ügyletek alapján akár 2015 második fele előtt is megindulhat a kamatemelési ciklus, pedig a Fed-kormányzók és az elemzők azt csak a jövő év második felére várják.
A Fed-nél többen remélik, hogy az idei első negyedévben látott gazdasági visszaesés után komoly lendületet vesz a gazdaság, s a növekedés fenntarthatóbbá válik. A költségvetés oldaláról egyre kevesebb a visszatartó erő, a lakosság pénzügyi helyzete fokozatosan javul, s a külső kereslet is lassan élénkül, ugyanakkor az ingatlanpiac például mostanában kevés életjelet mutatott, mivel az emelkedő jelzálogkamatok eltántorították a vevőket. Az ipari termeléssel és a lakossági fogyasztás alakulásával Yellen elégedettnek tűnt, hiszen jelentős javulásról beszélt.
Számos Fed-kormányzót meglepett az, hogy a fogyasztáshoz mért maginflációs ráta (core PCE) hirtelen másfél éves csúcsra ugrott (1,8%), s ezzel közelebb került a 2%-os jegybanki célhoz, ami érhető módon fokozta a kamatemelési várakozásokat. Yellen továbbra is úgy véli, hogy az infláció felpattanása csak átmeneti, ugyanakkor tisztában van vele, hogy az infláció képes kellemetlen meglepetést okozni.
A Fed elnöke ismét nyomatékosította, hogy a Fed politikája elsősorban a gazdasági mutatóktól függ. Amennyiben a vártnál gyorsabban csökken a munkanélküliség és emelkedik az infláció, úgy hamarabb sor kerülhet az első kamatemelésre, de mindennek az ellenkezője is érvényes. Továbbra sincs "matematikai képletük” a kamatemelés pontos időzítésére.
A tőzsdei folyamatokkal kapcsolatosan Yellen megjegyezte, hogy szerinte a kisebb kapitalizációjú, biotechnológiai, ill. internetes cégek részvényei rugaszkodtak el a legnagyobb mértékben a normális, vagy reális értékeltségi szinttől. Ezekre a kijelentésekre a Nasdaq eséssel reagált. A bankszektorról ugyanakkor pozitívan nyilatkozott a Fed-elnöke, hiszen elmondta, hogy a pénzügyi szektor sokkal rugalmasabbá és stabilabbá vált az elmúlt időszakban. A kötvénypiacon a leggyengébb adósosztályzattal rendelkező, ugyanakkor magas hozamot ígérő vállalati kötvényeket tartja Yellen kissé túlértékeltnek.
Az amerikai dollár átlagosan 0,5%-kal erősödött valamennyi devizával szemben, az EUR/USD kurzusa 1,3560 közelébe esett. Az arany árfolyama csaknem 1%-kal került lejjebb. Egy uncia sárga nemesfémért 1295 dollárt kellett már csak fizetni a határidős piacon néhány órával Yellen meghallgatása után.
Olaj, gaz, arany , ezust... Jol levertek oket.
Usd erosodes vagy valamely arucikkes alap adott el? Bar hataridos kifutasok is vannak a heten (gaz olaj biztos)...
Tréder Topik :o)
hát mindenkinek jó horgászatot! ))
link