Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 08. 27. 15:12

T. Portfolio!  

szia kov,



nem tudom, hogy mi csinálja, az mkb-s reklámra tippelek, de baromira lassítja az oldalt és a gépemet is valamelyik reklámotok.



ha javítható kérlek, csináljatok vele valamit. Persze a hiba lehet az én készülékemben is, ez esetben elnézést.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 01. 04. 22:29
Előzmény: #319  Törölt felhasználó
#320
T. Portfolio,
legalabb a faradtsagot vegyetek hogy
(1) mailt irtok ha kitiltotok
(2) megirjatok melyik hozzaszolas miatt.

Kedves lilia!

A fórumba nem illő hozzászólásaid miatt a Moderátor tiltólistára tett!

2008-12-23 16:11: Tisztelt Felhasználó!

Alábbi hozzászólásod a Fórum felhasználói szabályaiba ütközõ volt. A moderálási elveinknek megfelelõen kitiltottunk.

Portfolio.hu

szoval melyik volt az az "alabbi hozzaszolas?"

kosz,
lilia
Törölt felhasználó 2008. 12. 30. 12:17
Előzmény: #317  spade
#319
Küld el öket a jó p.....ba, arra majd válaszolnak!
Törölt felhasználó 2008. 12. 30. 12:12
Előzmény: #316  spade
#318
Nem vitatkoznék veled, mert nagyrészt együtt értünk, csak másképp fogalmaztuk meg.
Tudom, hogy a Google nem ebből él, csak a Google News-ra értettem, ha tartalmat gyűjt, akkor kell forrás, ahonnan gyűjthet. Egyébként valóban jó kezdeményezés, hogy egy ilyen hírgyűjtő oldalt csináltak, de ez akkor is hírgyűjés. Ezalatt azt értem, hogy valszeg a Google nem fog újságírókat alkalmazni és saját cikkeket írni. De ha mégis így lesz, annak én külön örülni fogok.

Tehát nagyrészt egyetértünk, csak arra akartam kijukadni, hogy a Google News nem saját tartalmat készít, tehát nem konkurenciája lesz az Indexnek, meg a Portflionak, hanem ha úgy tetszik partnere, mivel az ő cikkeiket (is) gyűjti és megjeleníti saját hírportálján. Konkurencia akkor lesz, ha tényleg saját cikkeket kezdenek el gyártani.
spade 2008. 12. 29. 10:48
Előzmény: #310  spade
#317
Kedves Portfoilió,

Majd 1 héten keresztül kértelek benneteket, hogy legalább válaszra méltassátok kérésemet-kérdésemet. De nem
tettétek. Az általatok megadott email, ahova a megjegyzéseinket (mi fórulakók vagy bárki) küldhetjük szintén süket, gondolom, az odaírt levél mindjárt a trashben köt ki mint spam :). Ezek alapján azt gondolom ugyanolyan ignorancia működik bennetek mint az általatok sokszor bírált politikusokban.
Semmivel nem vagytok különbek ugyanazt a Balkánt építitek tovább amit ők. Itt a fórumon példát mutattatok arra, hogy kell ignorálni felvetéseket, hogy kell semmibe nézni embereket. Csak ne gondoljátok hogy ezt nem fogjátok Ti is megtapasztalni, mert akár magánemberként, akár mint cég a bürokrácia útvesztőiben, ugyanezzel az ingnoranciával
felsőbbrendűség tudattal fogtok találkozni, amire Ti is jó példát mutattatok itt, ahol pedig egyszerű eszközzel,
egy válasszal tehettetek volna ellene. Azt gondolom demokrácia felfogásból megbuktatok, mert a demokrácia lényege
hogy nem tesszük meg amit bár megtehetnénk mert a hatalmunkban állna, és azért nem mert nem engedi megtenni a mások iránti figyelem és tolerancia. Ha majd kérdezitek egymástól vagy magatoktól hogy miért tart itt az ország akkor csak gondoljatok bátran arra, Ti hogy viselkedtetek a felvetésem kapcsán, se intézkedés se válasz, egyszerüen semmi, és érteni fogjátok egyből.
spade 2008. 12. 29. 10:46
Előzmény: #313  Törölt felhasználó
#316
Ozzy

Nem igazán RSS oldal, és főleg szerintem nem az lesz. Igazán nem akarok megnyilvánulni ebben a témában mert ingyen nem végzek elemzést és ötleteket se akarok adni főleg a portfolio ilyen hozzáállása esetén. Ezért a tartalom szolgáltatásról annyit amit irtál igaz de az Indexen is pl. több az átvett mint a saját, másrészrről sztem a googlenak több az elmentett magyar anyaga mint az összes magyar szervernek együttvéve, és valahol az is "tartalom" harmadrészt a google messze nem ebből él, ahogy a böngészőkből se tekintve h sajátot csinált aztán a map stb szal a történetnek ez a béta változat csak a kezdete és messze nem a vége, de a fejtegetést itt abba is hagynám...
Törölt felhasználó 2008. 12. 29. 09:31
Előzmény: #314  Törölt felhasználó
#315
Ne kötekedj, Ők saját döntésük alapján mentek el, nem tudom megerőszakolni őket, hogy jöjjenek vissza. És a Portfoliotól se kérhetem ezt. Csak azt kérhetem, hogy engedjék vissza, aki szivesen visszjönne. Remélem logikus :)
Törölt felhasználó 2008. 12. 29. 09:26
Előzmény: #313  Törölt felhasználó
#314
Micsoda???
Régi fórumozok,kissherceg,meg JP???

Régi fórumozók:
Jpmorgan,Greenspam,ZELENA JÁNOS,nyilasi attila,Wedge1............inkább,
de őket nem kitiltották,hanem elmentek.
Törölt felhasználó 2008. 12. 28. 21:50
Előzmény: #310  spade
#313
Nagyon egyetértek a bejegyzéssel arról az oldalról, hogy a régi nickeket vissza kéne engedni, Én személy szerint azok miatt regeltem, akik már nincsenek itt (kevés kivétellel).

De azért pontosítanék egy-két helyen.
A Portfolio cikkeit felhasználja az index is. Nem biztos, hogy nem tudna egyedül jobbat írni, de egyelőre partner oldalként működnek nem konkurenciaként.
A Google News pedig nem más, mint egy RSS oldal. Bármilyen jó is, ami rajta van, azt más lapokról bányásszák össze.
Tehát az Index-szel nem versenyeznek, mert partner, a Google-val meg nem kell, mert a Google ilyen oldalakból él, mint a Portfolio, meg az Index.

Mindazonáltal, ha régi nickek élükön kissherceggel és JP-vel nem jönnek vissza én se leszek rendszeres látogatója a fórumnak, mert máshol is meg tudom találni őket, csak itt egyszerűbb volt és szinte bármikor itt találtam őket, ha kérdésem volt.

Úgyhogy én is úgy gondolom, hogy mindenképp közös érdekünk lenne az amnesztia, akár az ünnepek miatt, akár a fórumozók összefogása, akár a Vénusz Jupter együttállás miatt. Indokot sokat lehet mondani, A lényeg, hogy szerintem megtérülő lenne, az adatbázisban a banlist-ről törölni ezt a néhány nicket.
Még a bűntető jogban is van lehetőség felfüggesztett bűntetésre. Egy ilyen fórumba is beférne egy hasonló szabályozás.

Tisztelettel:
Knight Tyris 2008. 12. 28. 19:59
Előzmény: #310  spade
#312
A "legviccesebb", hogy a PF társoldalán az egyik cikket így kezdi az írója:
.

"Az internet fejlődését követők régóta tisztában vannak már azzal, hogy a jövő a felhasználók által generált tartalomé, ez vonzza a legtöbb látogatót és idővel jelentős bevételtermelő potenciált tud felmutatni."
.

Úgy látszik a saját oldalukon olvasható cikkben is fellelhető elméleti tudás gyakorlati átültetésével gondok vannak.
Törölt felhasználó 2008. 12. 28. 18:11
Előzmény: #310  spade
#311
spade..spade..

Javíthatatlan vagy...
spade 2008. 12. 28. 13:51
Előzmény: #309  spade
#310
Tisztelt Portfolio,

Nagylelküséget kérve a belátásotokra apelláltam, említve hogy recessziós gazdaságban gyilkos verseny következik a netes piacon. És ime itt is a nagy versenytárs a Goggle magyar hírek link talán még sokan nem látják nem gondolják, de már a béta verziója is informatívabb mint az index fő portálja, ha ki lesz egészítve blogokkal fórummal akkor előbb utóbb meg is veri, nem beszélve ha a világ híreiből is belinkel fordítórobottal fordított cikkeket egy klikkre pl., akkor fényévekre repül a többi magyar hírportál elé. A portfolió itt képtelen lesz már csak az anyagi erőforrások összehasonlíthatatlansága miatt is labdába rugni.
A portfolió amiben verhetetlen az a fóruma volt, de ha legjobb nickeket kizárja saját magát fogja kizárni a versenyből. Szerintem.
Kérem fontoljatok meg egy amnesztiát, illetve a moderálási szabály átírását, ez mindenki köztük a Ti érdekeiteket is szolgálná. Választ szeretnék !
spade 2008. 12. 26. 18:30
Előzmény: #305  spade
#309
Hozzátok portfolio írók, akik a Parnasszus csúcsán ücsörögtök valszeg nem hallatszik fel a forumlakók nyöszörgése mégis kérlek válaszoljatok az alábbi kérésre ha nem tartanátok túl lealacsonyítónak reagálni rá, ha nem adtok amnesztiát, akkor miért nem ?

*
Kedves Portfiolio,

Kéznyujtásnyira van Karácsony, sztem nyujtsatok Ti is kezet az eddiggi hűséges fórumlakóitoknak akik megtöltötték élettel eddig a topicjaitokat.
Karácsonyra tekintettel hagyjuk is azt, hogy Kisbüfi pszaf vizsgálat kérése nagyon is ülhetne az ominózus cikkel szemben, és arra se térjünk ki hogy ez a tipusú ,moderálásotok az EU szerződés 6.cikkében megfogalmazott véleménynyilvánítási szabdság önkényes és durva korlátozását jelenti,és mint ilyen tilos, és mindkettő meg is érne egy próbapert.
De hagyjuk a jogot.
Hanem:
A jövő nagyon kemény lesz sok internetes oldal és ujság is csődbe megy majd a hirdetők elmaradása miatt, lehet minden kattintás minden forum pezsgés sorsdöntő lesz a megmérettetésnél. A gyenge minőségü hozzászólások senkit nem érdekelnek, senkinek nincs ezekre ideje még egy kattintásnyi se. Ráadásul a magyar tőkepiac haldoklik, alig hiszem hogy innen lesz még feltámadás, hiszen a MOL-t beharapta a vezetőség az otp vagy szenvedni fog a súlyos recesszióba süllyedő gazdaság miatt vagy állami kontrol alá kerül a telekomnak is szabadesésben csökken a vezetékes üzletága a mobiloknál pedig nagy a verseny ráadásul az EU szintü megregulázások kedvenc terepe, a ricsi van de a magyar és az orosz recesszió is nagy érvágást jelent majd, ráadásul a tőzsde az osztrákok irányítása alá került. Ezért az elmenő nickek pótlására nem lesz elég tömegbázis, mint volt a az eddigi két tőzsdei aranykorban (98, 2004) tőzsde már Mo-n is Eu méretekben lesz, ott pedig nagyon nehéz egy magyar gazdasági tőzsdei portálnak megmaradni, ugyanis aki kimegy az inkább az eredeti angol portálokat fogja olvasni. Tehát a portfóliónak komoly strukturális problémái is lesznek és komoly versenyhátrányban van például az indexel szemben . Az egyetlen előnye a pezsgő és sok információt feldobó fórumélete volt, amivel magához vonzhatná a magyar külföldön játszó spekiket, ami igazi unicum lehetne és a portfólió versenyelőnyét és túlélését is biztosíthatná. Ezt sikerült a moderálással szétverni. de talán még nem késő.
De hagyjuk a gazdasági érdeket is.
Hanem tekintsük csak a Karácsonyi nagyvonalúságot.

Egy amnesztia karácsony alkalmából a nickeknek, bölcs és nagylelkü döntés lenne. kérlek fontoljátok meg, a mi érdekünkben is ,mert jó ha van egy olyan fórum ahova az ember szivesen olvas bele ahova szivesen ír be.

További Boldog karácsonyt Mindenkinek !

ps.Kérek mindenkit ne irjon ebbe a topicba ha nem gond, tudja elolvasni az akit illet...amíg vissza nem jelez pro vagy contra
Törölt felhasználó 2008. 12. 26. 18:17
Előzmény: #305  spade
#308
spade
Nem veszed észre, hogy nem vesznek észre?
Törölt felhasználó 2008. 12. 26. 18:14
Előzmény: #306  Törölt felhasználó
#307
Barnuska,
Olvasgass vissza, rád fér ...
;)
Törölt felhasználó 2008. 12. 26. 15:17
Előzmény: #302  Törölt felhasználó
#306
Milyen aranytojás tojó tyúkok?
Kikre gondoltál?
Erre a pár beképzelt fórumozóra,akik megpróbálják
önös érdeküket ráerőltetni másokra,csak azért mert kitiltották?
Ugyan már,ez nevetséges!
spade 2008. 12. 26. 00:20
Előzmény: #300  spade
#305
Hozzátok portfolio írók, akik a Parnasszus csúcsán ücsörögtök valszeg nem hallatszik fel a forumlakók nyöszörgése mégis kérlek válaszoljatok az alábbi kérésre ha nem tartanátok túl lealacsonyítónak reagálni rá, ha nem adtok amnesztiát, akkor miért nem ?

*
Kedves Portfiolio,

Kéznyujtásnyira van Karácsony, sztem nyujtsatok Ti is kezet az eddiggi hűséges fórumlakóitoknak akik megtöltötték élettel eddig a topicjaitokat.
Karácsonyra tekintettel hagyjuk is azt, hogy Kisbüfi pszaf vizsgálat kérése nagyon is ülhetne az ominózus cikkel szemben, és arra se térjünk ki hogy ez a tipusú ,moderálásotok az EU szerződés 6.cikkében megfogalmazott véleménynyilvánítási szabdság önkényes és durva korlátozását jelenti,és mint ilyen tilos, és mindkettő meg is érne egy próbapert.
De hagyjuk a jogot.
Hanem:
A jövő nagyon kemény lesz sok internetes oldal és ujság is csődbe megy majd a hirdetők elmaradása miatt, lehet minden kattintás minden forum pezsgés sorsdöntő lesz a megmérettetésnél. A gyenge minőségü hozzászólások senkit nem érdekelnek, senkinek nincs ezekre ideje még egy kattintásnyi se. Ráadásul a magyar tőkepiac haldoklik, alig hiszem hogy innen lesz még feltámadás, hiszen a MOL-t beharapta a vezetőség az otp vagy szenvedni fog a súlyos recesszióba süllyedő gazdaság miatt vagy állami kontrol alá kerül a telekomnak is szabadesésben csökken a vezetékes üzletága a mobiloknál pedig nagy a verseny ráadásul az EU szintü megregulázások kedvenc terepe, a ricsi van de a magyar és az orosz recesszió is nagy érvágást jelent majd, ráadásul a tőzsde az osztrákok irányítása alá került. Ezért az elmenő nickek pótlására nem lesz elég tömegbázis, mint volt a az eddigi két tőzsdei aranykorban (98, 2004) tőzsde már Mo-n is Eu méretekben lesz, ott pedig nagyon nehéz egy magyar gazdasági tőzsdei portálnak megmaradni, ugyanis aki kimegy az inkább az eredeti angol portálokat fogja olvasni. Tehát a portfóliónak komoly strukturális problémái is lesznek és komoly versenyhátrányban van például az indexel szemben . Az egyetlen előnye a pezsgő és sok információt feldobó fórumélete volt, amivel magához vonzhatná a magyar külföldön játszó spekiket, ami igazi unicum lehetne és a portfólió versenyelőnyét és túlélését is biztosíthatná. Ezt sikerült a moderálással szétverni. de talán még nem késő.
De hagyjuk a gazdasági érdeket is.
Hanem tekintsük csak a Karácsonyi nagyvonalúságot.

Egy amnesztia karácsony alkalmából a nickeknek, bölcs és nagylelkü döntés lenne. kérlek fontoljátok meg, a mi érdekünkben is ,mert jó ha van egy olyan fórum ahova az ember szivesen olvas bele ahova szivesen ír be.

További Boldog karácsonyt Mindenkinek !

ps.Kérek mindenkit ne irjon ebbe a topicba ha nem gond, tudja elolvasni az akit illet...amíg vissza nem jelez pro vagy contra
Pandix 2008. 12. 26. 00:07
Előzmény: #303  Törölt felhasználó
#304
Gondolom a "Jelzés a moderátornak" feliratú gombra gondolt.
Törölt felhasználó 2008. 12. 25. 21:51
Előzmény: #302  Törölt felhasználó
#303
"Az is hülye, aki levágja az arnytojást tojó tyúkjait mert azok a kezükbe csíptek ...
Lehet nyomni a gombot, Conqui.
Értem nem kár. "

Milyen gombot és miért?
Boldog karácsonyt!
Törölt felhasználó 2008. 12. 25. 19:37
Előzmény: #301  Törölt felhasználó
#302
Tolerancia ...
Ez az ami mindenhonnan hiányzik. Ezért lett a fórum is szűrve. Van akiknek fájt és akiknek fáj a kitiltás. Igazad van, mi hoztuk létre a lehetőséget, mi vagyunk az okai az egésznek ami itt folyik. A kitiltások és a modortalan megjegyzések és válaszok.
Toleranciára hívják fel a figyelmet a homokosok de ha nem tetszik a véleményem, mellyel kifejezem nemtetszésemet, akkor máris intoleranciával vádolnak vagy itt a roma kérdés és még sorolhatnám ...

Conqui,
Vitáztál már mással vagy csak veszekedtél, provokáltál? A gondolatok megnyílvánulásait el kell fogadni ha gondolatot nem is. Ha a jóízléssel nem egyeztethető össze, akkor erre fel kell hívni a figyelmét (és ha visszaeső akkor büntetni - pl.megvonni a hsz jogát).

Más,
Az is hülye, aki levágja az arnytojást tojó tyúkjait mert azok a kezükbe csíptek ...
Lehet nyomni a gombot, Conqui.
Értem nem kár.

Boldog Karácsonyt minden hívőnek és minden más valláson lévőnek!
Törölt felhasználó 2008. 12. 25. 18:27
#301
Kedves spade!
Bár ritkán találkozunk (lehet egyszer sem) itt a fórumozók között, bizonyára elismert egyéniség vagy (már csak abból kiindulva, hogy kávéházat is nyitottak neked) és ezért minden tiszteletem a Tiéd, mégis engedd meg, hogy azt tanácsoljam, hagyd abba ezt az értelmetlennek tűnő rinyálást itt egyes nickek visszavétele(amnesztiája) érdekében.

Egyrészt azért, mert a moderátornak bizonyára jó oka volt arra, hogy bizonyos nickeket persona non grata-nak nyilvánítson. Ha nekem szidnák anyukámat vagy valami hasonló, lehet én is nemtetszésemet nyilvánítanám ez ügyben és hát a rendelkezésemre álló módon fejezném azt ki.

Másrészt bárki bármikor visszatérhet egy másik nicknév alatt és ismét bekapcsolódhat a beszélgetésekbe (lásd gazdagodó honfitársunk, mint az első kitiltott fecske, aki immár nickek százai mögül osztja az észt).
Nem gondolom, hogy különösebben kardinális kérdés lenne, kinek milyen nicknévvel kell itt szerepelnie. Dlph testvérünk is fontosabbnak tartotta a jelenlétet, mint azt, hogy az eredeti nevén futhasson.
Szvsz a szerkesztőséget nem fogja különösképpen elgondolkodtatni az az érvelésed sem, hogy az itteni párszáz fórumozó tartja el az újságot, mint ahogy az Index ujságírói sem az ottani anyázó "kemény mag" miatt kapják még a fizetésüket.
Sokan szidták itt a Portfolio-t az utóbbi időkben bulváros címeiért és cikkeiért. Kétségtelen, hogy az ujság kevésbé akar szakmainak látszani (ennek ellenére még mindig topon van a hasonló orgánumok között), egyre inkább nyit a szélesebb közönség irányába.
Persze ezt a tényt lehet kritizálni, de azt elvindikálni egy újság szerkesztőségétől, hogy az egyébként máshol elfogadott eszközökkel növelje olvasótáborát, botor dolog. Mondhatnám teccik vagy nem teccik c'est la vie. Mindannyian a piacról élünk ugyi...
Nos - moderálás hiányában - az ide újonnan látogató bizonyára némi megrökönyödéssel tapasztalná - ha beleolvasna egy két "erőteljes" hozzászólásba -, milyen útszéli hangnemben folyik időnként a vita. Ez pedig nem tesz jót egyetlen ujságnak sem. Mellesleg és nem utolsósorban a moderálást mi magunk kértük. Akkor pedig - ha tetszik - együk meg, amit főztünk.

Ui: Csak a miheztartás végett: nem vagyok a lap szerkesztője.

Topik gazda

laurion
laurion
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek