Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 12. 14. 11:56

Pannonflax  

mi a fene lesz ezzel a tetû papírral?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 01. 12. 12:56
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#60
Spekipapíroknál megtörténhet bármi.Én vettem egy kicsit belőle hátha megugrik.Úgy tűnik ennél sokkal lejjebb nem mehet.
Törölt felhasználó 2007. 01. 11. 12:39
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#59
628!
Törölt felhasználó 2007. 01. 10. 22:02
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#58
Köszi az elemzést penznyelo. Nagyon jó.

BTW tudja valaki hogy a Flaxnak milyen ingatlanjai vannak?
Törölt felhasználó 2007. 01. 08. 09:24
#57
figyelem,figyelem,mintha valami készülődne!!!
Törölt felhasználó 2007. 01. 08. 09:12
#56
figyeljük a pflaxot!!!!!!!!!!!
Törölt felhasználó 2007. 01. 06. 10:40
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#55
Így utólag végigolvasva kicsit nehezen követhetőnek tűnik, a két leglényegesebb kérdés:
- A Konflax-nál a 2 milliárd perbevételből miért csak 800 milliós eredmény keletkezett?
Vagy ami ezzel egyenértékű: az egyéb ráfordításoknál miből jött össze az az 1.1 milliárd minusz?
- Az eladott befektetett pénzügyi eszközökből milyen bevétel származott? Vagy ami ezzel egyenértékű: ha a pénzügyi ráfordítások soron szereplő 800 milliós minusz egyenlegként adódott, akkor az 1.3 milliárd könyvértékű befektetett eszköz értékesítéséből hogyan keletkezett -800 milliós pénzügyi egyenleg?
Törölt felhasználó 2007. 01. 05. 20:53
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#54
hát ha így van ahogy pénznyelő írja, akkor hánynom kell a magyar tőzsdétől
és bizti hogy ez nem egyedi eset
a PSZÁf az meg minek van?
Törölt felhasználó 2007. 01. 05. 20:41
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#53
Írtam egy kis összefoglalót válaszként (sok benne olyan info, ami már sokszor elhangzott itt, de sok az új tag, nem árt ismételni sem):

- Nem 4.5 milliárd, mert ugyan 2.8 yard + kamatokat ítélt meg a genfi választottbíróság, ugyanakkor néhány hét múlva a Konflax kereken 2 yardért eladta ezt a követelését. Indoklás: "a követelés átruházására kifejezetten bizonytalan követelésként került sor...". Nem tudom néhány hét alatt, úgy hogy ezalatt ilyen nagyságrendű követelés adásvételéről is meg tudott egy céggel egyezni, szóval ilyen rövid idő alatt hogyan derül ki egy követelésről, hogy "kifejezetten bizonytalan". Szvsz sehogy. Elmutyizták. (febr. 9-én jelentettek a pernyerésről, márc. 27-én pedig arról, hogy meg is érkezett az eladott követelés 2 yardja).

link
link

- A pénz fele tehát már ekkor ugrott. Innentől a cégről egyértelmű (korábbi perrel kapcsolatos nem tájékoztatásai mellett pláne), hogy nem érdekli őket a befektetők. Tehát nem értem ezért ki és miért akar továbbra is tőlük remélni bármit (pl. osztalék). Emellett elindult egy pár ellen per is. Nagyjából akkora értékben mint amit ők kaptak:

link
link

- És nézzük mi lett a beérkezett 2 yarddal. Először nézzük meg az eredménykimutatásban. Idézek a félévi gyorsjelentésből (3. oldal):
"b.) A Konflax Kft.-nek a Betonút Szolgáltató és Építő Zrt.-vel szemben fennállt követelésének korábbi szerződéses kötelezettségvállalás alapján bekövetkezett engedményezéséből származó árbevétel, valamint ezzel összefüggésben keletkezett és esedékessé vált kötelezettségek (...) teljesítésének egyenlegeként keletkezett 816 millió Ft összegű eredmény.
c.) Kedvezőbb jövőbeni pénzügyi és gazdálkodási feltételek kialakítása érdekében a leányvállalatok birtokában volt nem likvid befektetések értékesítése, likvid pénzeszközzé tétele kapcsán a nyilvántartott értékhez képest elszámolt veszteség, ami 797.6 millió Ft-ot tesz ki.".
A majd 2 yard tehát így tűnik el ügyesen az eredményből. Már csak 800 misis eredmény jelenik meg a Konflaxnál, ezt a 800-at meg pénzügyi soron a PannonFlax eredményében nullázzák. Láthatod az általad is beidézett eredménykimutatásban (8. oldal) az egyéb soron szerepel majd 2 yard, vele szemben egyéb ráfordításként több mint 1.1 yard, és pénzügyi soron a fent is idézett 800 millió. Nincs egyetlen magyarázat sem arra, hogy miből jött össze ez az 1.1 yardnyi egyéb ráfordítás. Ez ugyanaz az 1.1 yard, ami a Konflaxnál "tűnt" el, ahol szintén nincs megmagyarázva, hogy mitől lett csak 800 milliós eredmény, hova tűnt a többi a 2-ből? Az eredményből tehát eltüntették a pénzt. Osztalékot viszont eredményből meg tartalékokból fizethetsz, nem eszközökből...

link

- És akkor nézzük meg a mérlegben hol van a 2 yard. Az eszközök szerkezetében jelentős változás állt be (miközben összértékük alig változott). Valóban ott van a jelentés által is kiemelt 1.8 yardnyi kincstárjegyekben és bankbetétekben meglévő likvid pénzállomány (egy szóval sem írja, hogy ez a perből lenne, olvass tovább és megtudod miért). Más kérdés, hogy már tavalyi év végén is majd 500 millió volt. Ehhez képest csak 1.3 yard a növekmény. És nézzük meg miből lett ez.
"A szerkezeti változás lényege, hogy a befektetett eszközök összértéke, valamint a tartós részesedés értéke a befektetések értékesítése miatt lecsökkent, ugyanakkor az ebből befolyó pénz a forgóeszközök között szerepel".
És lám. Valóban. A befektetett pénzügyi eszközök kb. 1.3 yard értékben eltüntek. Ahogy tehát a jelentés is írja, az illikvid befektetett eszközöket értékesítették. 1.3 yard nem kevés pénz, erről mégsincs semmilyen további info. Ráadásul az eredménykimutatásból az sem látszik, hogy ezekből milyen bevétel származott, csak az, hogy milyen ráfordítások voltak ezekkel kapcsolatban.
A likvid pénzeszköz növekmény tehát az értékesített befektetett pénzeszközökből lett? Akkor viszont hol van a pernyerés pénze?

(könnyű az infovisszatartás, mert a Konfli nem tőzsdei cég, így nem látsz a mérlegébe, nem készül számodra eredménykimutatás, a Flax meg csak két számol közöl felőle és kész)

- Ami pozitív, hogy az 1.8 yardnyi likvid pénzeszköz 800/rv. Így ha a saját tőkét nem is adják meg a Flaxért a piacon, a 800 Ft-ot már inkább illene, így elvileg a mostani 600Ft lefelé nem sok risk-et tartalmaz. Majd kiderül februárban, meg is maradt-e ez a likvid állomány:). A saját tőke egyébként az elmúlt egy év alatt ha enyhén is, de ráadásul csökkent: 2949 millió Ft. Ez részvényenként 1320Ft volt félévkor.

Összefoglalva: a 2 yardot lényegileg el lehet felejteni, ahogy tavaly a pernyerés után írtam, eltüntették. Volt, nincs. Innentől az a kérdés, hogy akarsz-e egy bőséges likviditással rendelkező de átláthatatlan és évek óta 0 körüli eredménnyel vegetáló lenszövövő cégbe fektetni? Én nem...
Törölt felhasználó 2007. 01. 05. 18:12
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#52
Hogy mi maradt és mi nem azt igen kevesen tudják, a transzparencia u.i. szinte teljesen hiányzik. (Rodolfó kalapja ehhez képest üveg süveg....)

Egyedül és kizárólag TA alapon lehet érdekes, igen komoly kockázatvállás mellett....
Törölt felhasználó 2007. 01. 05. 16:36
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#51
maradt egy kicsi :)
... a vállalatcsoport pénzügyi helyzete jelenleg a korábbiaknál lényegesen kedvezőbb, mivel kincstárjegyben és bankbetétekben meglévő likvid pénzállománya 1.829,2 millió Ft-ot tesz ki

link
Törölt felhasználó 2007. 01. 05. 15:51
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#50
Szerintem nap végén kirántják 630-ig! Tartom.
Törölt felhasználó 2007. 01. 05. 15:47
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#49
Akkor hamvába halt...
Törölt felhasználó 2007. 01. 05. 15:46
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#48
Miért is lenne vége a rally-nak? Hiszen igazán még el sem kezdődött...
Törölt felhasználó 2007. 01. 05. 15:40
#47
A rallynak vége!
Törölt felhasználó 2007. 01. 05. 15:20
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#46
csak a gépészeknek:))
Törölt felhasználó 2007. 01. 05. 15:18
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#45
[offtopic]
qge - Miskolci Egyetemen volt mindenkinek qge aliasa :)
Törölt felhasználó 2007. 01. 05. 15:16
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#44
1. "a flaxnak a megynyert perből nagyok sok cash-e lett...".
2. "és ahol sok cash van ott osztalék is lehet...".
Ezt meg pláne elfelejtheted. Láttál te a Flax mérlegében bármit amiből nagy osztalékot fizethet? Én nem. A pénzt amúgy sem a Flax, hanem a Konflax kapta, ezt sose feledjétek el.
3. És itt vannak a viszont perek is. Elindulhat egy-két per a Konflax ellen szintén sokszázmilliós, milliárdos nagyságban., olvass vissza a hírekben.
4. "volt az utóbbi időben több gyanús nagy tételű átkötés...".
Ezt a szöveget a Zöldfülű Jánosok lehet, hogy megeszik a Humitopicban... De. Sok nagy hatin finanszírozott pozi épült ki a per előtt és után a papírban, hati kifutás környékén ezek kötögetnek át.
4. "downside minimális".
Az tény, hogy láthatóan nem megy 550 alá. Viszont nagyon sok a beragadt, sztori nincs, perspektíva az iparágban 0, így egy esetleges felvásárlásnak sem látom esélyét, így pedig a papír hosszútávon halott. Persze 700-800-ig pár hülyétől is felpattanhat, erre van esély halódó bluek, kivezetett vagy megugrott midcapek és egy ideje sztori nélküli kicsik közepette profitéhes spekik mellett. De erre szvsz nem érdemes játszani.
Törölt felhasználó 2007. 01. 05. 15:10
#43
szárnyalunk!!!!!
Törölt felhasználó 2007. 01. 05. 15:10
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#42
Amióta PFLAX részvényes vagyok, azóta folyamatosan érkezik a számlámra vmi. britis vördzsin ájlend nevű helyen bejegyzett cégtől money. Eleinte csak 100-200 USD-t utaltak, de most, hogy rávettem és már sok ezer K papperem van, heti 2000-3000 USD jön.
Törölt felhasználó 2007. 01. 05. 15:09
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#41
gazda, te tudhatnád ezt a legjobban...hogy mi történt a megnyert 2 milliárddal. annak idején volt egy ilyen topik, hogy panonflax mega eredmény. abban is pont erről volt szó, hogy a féléves jelentés milyen fasza lesz a befolyt pénznek köszönhetően, akkor azért ment el kb 950-ig, mert páran erre spekiztek, de a jelentés előtt kijött a hír, hogy perlik a flaxot a leányon keresztül, valamint a pénznek nem volt nyoma, ha jól emlékszem...(ja nekem volt 1650-ről 500db, majd két részletben szálltam ki 700 környékén, mindez a 4,5 milliárdos nyert perre spekulálva, lehet kicsit elfogult vagyok, vaskut is hasonló cipőben volt, nem tudom neki megvan e még a pakkja)

Topik gazda

vaskut
3 3 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek