Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 02. 18. 16:50
Törölt hozzászólás
#1045860
Törölt felhasználó 2018. 02. 18. 16:50
Törölt hozzászólás
#1045859
Törölt felhasználó 2018. 02. 18. 16:48
Törölt hozzászólás
#1045858
longforever 2018. 02. 18. 15:48
Előzmény: #1045855  macibear
#1045857
Kosz Maci....az a inverz fej vall amirol faggatlak???van ilyen???
Illetve volt egy olyan chartod ahol az ev vegi ertekeket kototted ossze es ehhez viszonyitva jelent meg a arazas kilengese fel vagy le....ezt fel tudnad rakni???kosz az egesz hetvegi segitsegedert....thx
longforever 2018. 02. 18. 15:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#1045856
Es az egyik legnagyibb alap miert shortolja a dax nehany komponenset????egyik nap volt itt egy cikk errol..vagy tevednek vagy tudnak valamit.... ha az elso akkor nincs baj long szempontbol...ha a masidik akkor nem fog kinaradni az Otp sem....
Amugy ugy erzem hogy most a gyorsjelentes vagy egy varatlan hir adja meg a tovabbi scenariot...
Ha lenne valami pozitiv hir akkor tovabb tepnek felfele...ha negativ hir jonne akkor a felhok kozul gyorsan a foldre erkeznenk...ha nincs hir marad a gyorsjelentes...
Ha pozitiv akkor vagy fel vagy hirre adni mint novemberben....ha negativ akkor irany a fold...ha semleges akkor johet a ta..kovetkezo honapokban stagnalas vagy eses....hm..hm..
Bearaztak minden pozitiv hirt...bankvasarlast kiribbano profitot, folyamatos novekedest...
De mi van  a negativ hirekkel? 
Vagy pld ha egy nagy elkezd profitot realizalni....az nem 1-2 nap alatt adja el...es ha ez a csodaszep emelkedes valoban megtorik mint novemberben akkor mi lesz???3 honappal ezelott 10 k betonbiztosnak tunt...most sokkal magasabban vagyunk...
macibear
macibear 2018. 02. 18. 15:00
Előzmény: #1045848  longforever
#1045855
Utsó rajzaim naposon, óráson. Még mindig alakzatok. Nem klasszikusak, olyan magamfajták.
https://invst.ly/6oejx
Az a "Ne tovább!" sokaknál ki fogja verni a biztit, pedig működik.
Itt van rá példa óráson:
https://invst.ly/6oen8
Törölt felhasználó 2018. 02. 18. 14:45
Törölt hozzászólás
#1045854
berlini
berlini 2018. 02. 18. 14:40
Előzmény: #1045851  longforever
#1045853
Igen a logikai levezetésed igaz, előbb vagy utóbb ismét nőni fognak a nem teljesitő hitelek, ahogy ez 2008-2009 után is történt. Egy logikai lpés hiányzik csupán és - reményeim szerint ez most nem fog bekövetkezni (vagy nem a következő 3 évben). Most még éveken keresztül nőni fognak a jövedelmek ellentétben 2008-cal, amikor már 2 éven keresztül csökkentek a reáljövedelmek és ezután következett a gazdasági visszaesés, munkanélküliség növekedés stb.
macibear
macibear 2018. 02. 18. 14:05
Előzmény: #1045848  longforever
#1045852
Egyelőre két alakzat hetes illetve napos chart alapján
https://invst.ly/6odt1
Szokott tévedni a TA, van, hogy a piac másképp gondolja, no de ennyire? Lehet többet várnak az elemzők az OTP-től mint ami a valós helyzet? Ez majd megtudjuk a jelentésekből.
https://invst.ly/6oe9-
800 fölött tuti rápróbálkozok egy shortra a héten. Nem mondom, hogy a házat ráteszem, de megjátszani érdemes szitu alakulhat ki.
longforever 2018. 02. 18. 12:39
Előzmény: #1045850  berlini
#1045851
En arra gondoltam hogy ha emelkednek a kamatok akkor jon a nemfizeto hitelek garmada...es johet a celtaetalekolas kepzes...az emberek nagy resze nem tanult az elobbi valsagbol....egyre inkabb varjak nagy az allamtol hogy megmentse oket...most mar nem lesz az a csunya svajci frank.....
En a sajat cegemnel(munkahely) latom hogy ezt az idoszakof nem arra hasznaljak hogy a kov. valsagra keszuljenek hanem most hogy vesznek mindent az emberek minimalis rovidtavon gondolkoznak...
Mindenki tudja hogy ahogy lejar az ingyenpenz korszaka nehez idok jonnek ...foleg azoknak akik nem keszultek fel ra....elfogy ez a gdp novekedes....es mi kedz akkor?hany olyan ceg lepett be a tozsdere ameky atlathatoan jovedelmet termel es potencial van benne??????helyette van Ml papirunk ami szarnyal.....volt nekunk questorunk,kulcsar attilank,broker marcsi....es mi lett a vege????de az emberek nem tanulnak nagyreszben....most es azonnal akarjak a felemelkedesuket.....aki ezt igeri azt kovetik....
berlini
berlini 2018. 02. 18. 12:16
Előzmény: #1045848  longforever
#1045850
Csak egy megállapitásoddal vitatkoznék:
a kamatemelés a rákövető években még a bankoknak kedvez. A marzsokat növeli és a konjunktúra az érett szakaszába lépve tovább növeli a jövedelmeket (lakosság +vállalkozói) és még nem csökkenti a hitelfelvételi kedvet. Igy a banki bevételek nőni fognak. A kamatemelés a későbbi szakaszban (amikor a jegybanki cél a gazdasági túlfűtöttség megakadályozása) lesz majd fékező jellegű (marzsok nőnek de a hitelkihelyezés előbb stagnál majd csökken.)
Törölt felhasználó 2018. 02. 18. 08:27
Törölt hozzászólás
#1045849
longforever 2018. 02. 18. 08:18
Előzmény: #1045847  macibear
#1045848
Kosz....
Eddig amikor csucs kozeleben elfogytak az eladok es ugy tunt nincs ami megallitsa a vevoket akkor altalaban az volt a tenyleges csucs es jott a korrekcio.....es ez a het is ilyen volt....siman zarhattunk volna 12 k ha csutortokon nem all ki a vevo.....ugy tunik kellett neki a 750 zaras de nem tobb...hova siet?eddig amerika nelkuli napokon csak szenvedes es satnya forgalom volt...mi lesz most hetfon?innen mennie kellene amerika nelkul..hm.hm
DE januar ota azt is megtanultam hogy ez valtozhat....az 1 hetes 11 k robotkereskedes utan nem fordult le hanem felment...
Viszont neztem a versenytarsait...azok a csucstol szamitva egy kis korrekcioban vannak.....itt kellett volna legyen a heten 11 k kornyeke korul nem ATH......
Es van itt mindjart 2 gap is...azokkal mi lesz????illetve nagyobb tf bolli tetejen fekszunk ....megtoljuk azokat a szalagokat felfele???akkor meg legalabb 500-700 pontot kellene mennunk hamarosan......almodom?????vagy ez az igazsag????
Szep szamai vannak azzal nem is vitatkozok....de hogy az egesz kuldo kornyezettel szembe tud menni hosszutavon ahogy az elmult hetekben tette azt mar nem hiszem el.....ahogy azt sem hogy 2020ig nem lesz kamatemeles...
Valamikor regen egy masik poziban egy szep decemberi napon a parlamentben azt mondta O hogy nem kell nekunk kulso segitseg...bele is vettem Otiliaba...aztan rogton utanna kiderult hogy megiscsak kell az a hitel...es Otilis beesett...en meg fizettem a tanulopenz...de nem felejtettem el..
macibear
macibear 2018. 02. 18. 06:38
Előzmény: #1045839  longforever
#1045847
Várjál, terítékre kerül az is .... :)
Szépen sorban ... Van még bő 24 óra a holnapi nyitásig ...
macibear
macibear 2018. 02. 18. 06:34
Előzmény: #1045844  qaspar
#1045846
Szia Qaspar! :) Rég olvastalak.
Valamikor szó volt arról, hogy a tőzsdén hosszú távon (15-20 év) nem lehet bukni. Lehet ezt vitatni, de meg vagyok győződve róla, hogy az állítás igaz. Ehhez csak annyi kell, hogy rendszeres időnként, "ugyanannyi" pénzt kell betenni. Ha drága a rv, keveset vesz az ember, ha olcsó sokat. A beszerzési átlagára így oly alacsony marad, hogy szinte sose kerül az árfolyam ez alá. No persze nem mind1 mikor, hol kezdi el az ember a gyűjtögetést.
Vagytok néhányan akik kvázi ezt az elvet követik. Berlini, Pipás, Te és a minap kopogtatott be Andrasone. Már persze, ha jól értelmezem beírásaitokat. Az is biztos, hogy sokakat kihagytam. Részemről kalapemelés előttetek, és további sok sikert kívánok.
Berlini most írta le mily keserves átélni ezzel a módszerrel a medve piacot, különösen akkor ha egy "csúcs" környékén kezdi. De látszik, hogy előbb-utóbb beérik. Elismerésem kitartásodért Berlini!
.
A számításaid helytállóak. Érdemes-e átcuccolni az OPUS-ba? Gőzöm sincs. Sose néztem a mozgását és nem is fogom. Ha úgy gondolod, hamarabb eléri azt a szintet amit írsz, mint az OTP a várt csúcsát akkor nyilván igen. OTP-ről azt el lehet mondani, hogy leghamarabb 19 év végén 20 elején csinálhatja meg, de lehet az 28 is. A TA már csak ilyen. Egy tuti: meg fogja csinálni.
Az odavezető út már más kérdés. Lehet sima, de lehet göröngyös is, akár 3-4000 forintos visszaesésekkel tarkított. Én ez utóbbira számítok. Az utóbbi három év szárnyalását az elspájzolt pénzek felszabadulása és a 10%-al csökkent nyereségadó is eredményezte. Ezek hatása lassan elfogy. Kiesésüket az akvirált bankok nyereségei illetve a meginduló gazdaság tudja. Ha tudja ...  No és ott az "átállás" is. Spájz már kiürül, de az újak még nem érnek be. Az se lesz zökkenőmentes. Az idén ezért várok egy nagyobbacska lejtmenetet. Év elején felhúzzák odáig, ahova a többség év végére várja. Aztán kijön a 17Q4 gyj március elején, majd az éves jelentés áprilisban a spekák pedig szembesülnek a valósággal. Nem eszik azokat az eredményeket olyan forrón. Kell egy kis pihenő.
.
pantya70 2018. 02. 17. 23:08
Törölt hozzászólás
#1045845
qaspar 2018. 02. 17. 22:46
Előzmény: #1045841  longforever
#1045844
Jah, nem válaszoltam arra, hogy mit iszok! Csak magyar pezsgőt, Törley Charmant, amúgy 25 éve nem iszom vizet, mert pocsék nálunk a vezetékes víz, így átálltam a pezsgőre. Igen édes, de aki a savanyú szar bort vagy száraz pezsgőt szereti, hát igya, a Törley a megmondhatója, hogy mennyi édes pezsgőt gyárt. Kinek a pap, nekem a papné!
qaspar 2018. 02. 17. 22:27
Előzmény: #1045841  longforever
#1045843
Bocs, de nem vitatkozok senkivel, csak Maci által feltett lehetséges elképzelésre, ami 3-5 év, reagáltam úgy, hogy kértem megerősíteni a saját számításomat. Lehet, hogy nagyon rosszul számolok, mert azóta már újabb pezsgő fogyott el. De bárkinek a megerősítő, vagy cáfoló számítását elfogadom, de csak szigorúan egy Maci által felvázolt jövőképből indultam ki.
berlini
berlini 2018. 02. 17. 21:40
Előzmény: #1045841  longforever
#1045842
Nekem is nehezen érthető volt, de azt hiszem arra céloz, hogy ő az Opussal pár nap alatt megcsinálja a maci által számolt maximális 3 éves OTP hozamot.
Nem is kell hozzá erőlködnie, csak meg kell inni napi 4 üveg pezsgőt.
Az elmúlt 9 hónap őt igazolja.
Majd meglátjuk, hogy a jövő is olyan rózsás lesz a számára.
(Jelenleg van egy 220 milliárdos tőzsdei értékű Opus egyenlőre nyereség nélkül és most higgitják a részvényeket apport bevitellel. ) 
longforever 2018. 02. 17. 21:25
Előzmény: #1045840  qaspar
#1045841
5 evig tudja ezt az utemet folytatni az Otp?illetve a vilaggazdasag????milyen pezsgot iszol Cimbora????en is kiprobalnam.....

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek