Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 09. 04. 11:07
Előzmény: #667238  Törölt felhasználó
#667240
Joker1 jókat írsz, teljesen egyetértek.
Steelman 2011. 09. 04. 10:31
Előzmény: #667237  Törölt felhasználó
#667239
Az államadósságai sok EU-s országnak az égben vannak. Elég egy görög vagy egy ír katasztrófa és reccs. A tőzsde a jövőt árazza, ami brutálisan trutymó. Az OTP könyv szerinti értéke ( tudtommal 4774Ft) és a múlt kiváló eredményeinek nincs különösebb kihatása az árfolyamra.
Pert indítanak a bankok ellen az Usában és ez az OTP-t is könnyedén a szakadékba ránthatja.( A Lehman Brothers bedőlésénél is azt jósolták, hogy nem lesz hatással Európára.)
Egyébként tök mindegy, hogy mi itt mit gondolunk. Ha jönne egy emelkedő nap brutális forgalom mellett, akkor megfontolandó lenne a vétel. De ameddig napi 10 milliárd forint alatt csorog le, addig gázos ez. Pláne akkor, ha belegondolunk abba, hogy a forgalom minimum felét a daytraderek adják.
Törölt felhasználó 2011. 09. 04. 00:01
Előzmény: #667237  Törölt felhasználó
#667238
A gondolatmeneted mindenesetre egy dologra rávilágít, a tőkepiaci termékek újraszabályozása elmaradt. Az orosz válság idején is horror mi történt. Pl. Lement a 18000-es Richter 5000 Ft alá csak azért, hogy pár hónap múlva ott legyen ahonnét elindult.

Nem tudom, hogy hány válságnak kell bekövetkeznie, hogy a szabályozók a tőkeáttételes ügyleteket megrendszabályozzák.

Egy biztos, ezek az esések pár hónapon belül mindig visszakorrigáltak, a világvége elmaradt.

A 2008-ban a 4000 Ft-os OTP-ben, ha valaki egy évet végig ült, vastagon tudott kiszállni, amennyiben volt türelme hozzá.
Törölt felhasználó 2011. 09. 03. 23:52
Előzmény: #667236  Steelman
#667237
Mitől indulna el a lavina? Legrosszabb esetben recesszió lesz, de ez legkorábban valamikor jövőre, de inkább két év múlva következik be.

Jelenleg vannak rossz makró adatok, és lassan nem lesz hová esniük az indexeknek, mert beárazásra kerül a recesszió. Az OTP-nek 3900 Ft a könyvszerinti értéke ez alatti árazás veszteséges üzletmenetet feltételez.

Javaslom megnézni az OTP negyedéves eredményeit, hogy mennyire nyereséges.
Steelman 2011. 09. 03. 23:20
Előzmény: #667230  Törölt felhasználó
#667236
Az orosz válság sokkal jobban letarolta a Buxot 1998-ban.( 1000 ponttal voltunk csak a Dax felett !!!) 2003-ban még 8000 pont volt a Bux, csak beléptünk az EU-ba. Ha elindul a lavina, simán feleződhet a Bux a jelenlegi szintekről.
A Bét májusi adatai szerint 74% a közkézhányad az OTP-nél, ami extrém magas. Óriási forgalmakkal zsákolnák, ha ez annyira olcsó lenne, de csorgatják lassan lefelé. Jöhetnek itt még limites zakók heteken keresztül, amit sokan el sem tudnak képzelni. 1998-ban nyitás után limittel esett minden és ez így ment hetekig. Tizedére estek az árak.
Sokszor jósoltak már világvégét és a shortosokat rendre máglyán elégették.
Meglátjuk mi lesz, de én nem veszek egyelőre részvényt.
Törölt felhasználó 2011. 09. 03. 21:40
Előzmény: #667234  Törölt felhasználó
#667235
én jockerrel értek eggyet...
Törölt felhasználó 2011. 09. 03. 17:29
Előzmény: #667233  Törölt felhasználó
#667234
Én is az ellenkezőjében :)
Törölt felhasználó 2011. 09. 03. 17:13
Előzmény: #667228  Törölt felhasználó
#667233
De ezt a legnagyobb komolysággal írtam le. Fogadni is mernék egy üveg jó vörösborban erre.

Törölt felhasználó 2011. 09. 03. 17:11
Előzmény: #667226  Törölt felhasználó
#667232
Szerintem meg szervezett pánikkeltés folyik, sok a szarkeverő short pozícióból nyilatkozik.

Likviditási válság azt nem tudom, hogyan lehet amikor tele forrással a világgazdaság (QE1, QE2)a vállalatok tele vannak készpénzzel. A bankokat most tőkésítették fel. A valamint épphogy a bankok hitelaktivitása gyenge, ők is egy nagy halom pénzen ülnek.

FIDESZES prominensek is előszeretettel mondják, hogy a bankok nem hiteleznek inkább elhelyezik az MNB-nél a forrásaikat.

Így nehezen kerülnek likviditási válságba....
Törölt felhasználó 2011. 09. 03. 16:55
Előzmény: #667221  Törölt felhasználó
#667231
Dehogynem több hozzászóló is a bankrendszer összeomlását vizionálta. Javaslom figyelmesen elolvasni a hozzászólásokat.

Az lehet, hogy nem hitték de az 1300 OTP egyébként egy csődhelyzetet modellez, feltételez.

Igen sajnálatosan az árfolyammozgások mostanában nem a valós fundamentális helyzetet modellezik, ezzel egyetértek.

Sajnos a TA hívők kihasználásával spekulánscsoportok olyan árfolyammozgásokat tudnak elősegíteni, amely rendszeresen indokolatlanul pánikot keltenek, majd utána stílszerűen megjegyzik, hogy a piacok túlreagálták az eseményeket.

Én elsődlegesen fundamentális alapon fektetek be, ilyen bizonytalan helyzetbe határidős termékekkel nem kereskedem. A TA is figyelembe veszem, de elsődlegesen nem erre alapozok. Ha 4000 Ft-os szinten vásárolt OTP lemegy pár hét erejéig 3000 Ft alá, és jó egyéves időtávlatban 30% tudok keresni vele kiülöm nyugodtan, mert tudom, hogy a cég egyébként stabil, jövedelmező üzletmenetet folytat.

De ha a shortolok ezt másképp látják tiszteletbe tartom.... Mindig az eredményessége minősíti a spekulánst.

Törölt felhasználó 2011. 09. 03. 16:40
Előzmény: #667220  Törölt felhasználó
#667230
Nem tudom akkor szerintem más indexek nézünk mi ketten....
Azt is célszerű megnézni, hogy a válságot követő csúcsaihoz mérten, hol áll a DOW, S&P500, DAX és ehhez képest a BUX. (Meglepődnék ha itt is hasonló csökkenéseket látnál.)

A FED az ECB-vel ellentétben nem elsősorban az árstabilitás megőrzéséért, hanem ugyanilyen súllyal a gazdasági növekedés elősegítéséért, illetve a munkanélküliség csökkentéséért tevékenykedik.

Ha rosszak az adatok a jegybanki eszköztárt továbbra is várhatóan be fogja vetni.

Csak a FED, ECB ill. más jegybankok önmagukban nem tudják a gazdaságot kihúzni a bajból. Ehhez felelős kormányok szakszerű gazdaságpolitikája is szükséges együttműködve a gazdaság szereplőivel.
Törölt felhasználó 2011. 09. 03. 15:33
Előzmény: #667224  Boka1
#667229
Erre találták ki az otthoni széfet. Be lehet szépen rejteni a falba, jó mélyen.
Pár tizezerért már nagyon profi, biztonságosat lehet kapni, amit csak kirobbantani lehet a falból max.
Törölt felhasználó 2011. 09. 03. 13:44
Előzmény: #667216  Törölt felhasználó
#667228
"A FED egyébként borítékolni lehet, hogy nem engedi 10000 pont alá DOW indexet."

Ezt ugye nem gondolod komolyan.
Kb. 2 nap alatt úgy bebombázzák hogy csak pislogunk..
Törölt felhasználó 2011. 09. 03. 13:05
Előzmény: #667226  Törölt felhasználó
#667227
Bár nem mai videó, két évvel ezelőtt készült és az piros görbe azóta már a plafont is kiszúrta talán…

Glenn Beck egy híres amerikai tévés személyiség - az alábbi videó is a Fox News hírcsatornáról lett leszedve. Glenn személyes küldetésének tekinti az emberek tudatosságának magasabb szintjére emelését.
Ebben a videóban egy olyan tényt tár a nézők elé, aminek - ha megérted - szó szerint sokkolnia kellene. Az Amerikai pénzügyi rendszert mutatja be a kibocsátott pénzmennyiség és a FED viszonyának egy nem hétköznapi szemszögéből... Megérni megnézni.
link
Törölt felhasználó 2011. 09. 03. 12:49
#667226
Heteken belül piaci összeomlás jöhet, figyelmeztetnek a bankárok


A Lehman Brothers csődje által elindított összeomlásnál is komolyabb bajok jöhetnek a hitelpiacokon tapasztalható jelek szerint.

Több nagy európai bank adósságának biztosítási összege soha nem látott magasságokba emelkedett. Az összeg az amerikai pénzügyi csoport három évvel ezelőtti összeomlásakor elindult pénzügyi válság során jegyzett összegeknél is magasabb.

A Royal Bank of Scotland, BNP Paribas, Deutsche Bank, Intesa Sanpaolo és még számos bank kötvényeire szóló hitelkockázati swapok (CDS)* komoly figyelmeztető jeleket adtak múlt hét szerdán. A Royal Bank of Scotland hitelkockázati swapok 343,54 bázisponton cseréltek gazdát, ami azt jelenti, hogy 10 millió font értékű államilag támogatott kötvény csőd elleni éves biztosítási díja jelenleg 343.540 font (körülbelül 105 millió forint).

A Royal Bank of Scotland kötvények biztosítása jelenleg többe kerül, mint 2008 októberében, amikor az adófizetők pénzéből kimentették a bankot és itt is egyértelműen látszik a hitelbefektetői bizalom drámai gyengülése a bankok iránt.

Egy londoni bankvezető szerint „a probléma a likviditás hiányában rejlik, ez okozza a bajt a bankoknál. Olyan, minta megint 2008 lenne.”

„Szerintem egy jelentős piaci sokk felé tartunk, ami úgy szeptember október tájékán érheti el a piacokat és komolyabb lesz, mint bármi, amit eddig láttunk,” mondta egy nagy európai bank tisztviselője.
Törölt felhasználó 2011. 09. 03. 11:00
Előzmény: #667224  Boka1
#667225
Bankba szépjébe berakom
Plus költség az elenyésző a kockázathoz képest.
De egyenlőre megelékszem a arany certifikáttal.Ha majd forosodik a helyzet akkor majd átváltom tényleges fizikai arannyal megjelölve számmal.
Persze kockázat a tudás hiányában is van mert lehet hogy azt mondják hogy 99,9% arany és még aranyat sem látot a kis rudacskám.
Boka1 2011. 09. 03. 10:33
Előzmény: #667222  Törölt felhasználó
#667224
Ha a bank széfjébe, akkor fizetni kell érte, ha meg otthon van, akkor meg nincs biztonságban.
Boka1 2011. 09. 03. 10:33
Előzmény: #667222  Törölt felhasználó
#667223
Ha a bank széfjébe, akkor fizetni kell érte, ha meg otthon van, akkor meg nincs biztonságban.
Törölt felhasználó 2011. 09. 03. 07:45
Előzmény: #667207  Törölt felhasználó
#667222
Szimpla.Eleve baromság a pénzben gondolkodni.Egy fix betolok egy-kettő kiló aranyat a safebe és bármi történik még el tudok tengődni.
Törölt felhasználó 2011. 09. 03. 07:41
Előzmény: #667215  Törölt felhasználó
#667221
Senki nem mondta hogy csődbe fog menni.
Mikor 1300 volt akkor sem hitte senki sem csak aki nem ért egy kicsit a gazdasághoz.
Én (mi) csak azt mondom hogy minden trendben mozog és ennek sok köze nincs az összehangolt kereskedésnek.Például ha mondjuk elesett a BUX 20000-nél akkor tolták lefelé.Miért nem esett a gazdaság annyira mint a BUX.Bizony nem de mindenki tudta hogy letolják a Fibo szintig ami kicsivel 17000-fölött volt.Pl. BUX hati esetén (engem ez érdekel erősen)Ha elesik a 17000 relevánsan akkor következő fibó szintig fogják tolni még ha kidobják a QE3....QE20.Ami számításaim szerint 12200-12000 körül van.Persze ebbe segítséget fog nyujtani a sok sok hír.És ha preciz a büfi társaság akkor pont akkor fog leérni a trend csati aljára mikor a trend csati metszi a Fibo szintet.Ez kb. ez év vége következő év eleje lesz.Nem sokat lepődnék meg ha igy megcsinálnák.

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek