Topiknyitó: Portfolio 2010. 12. 08. 14:04

Óriási hibát követett el a Moody's (Martonyi)  

Ugrás a cikkhez
Martonyi János is csatlakozott a kormány azon tagjaihoz, akik élesen bírálták a Moody’s hitelminősítő hétfői lépését. A magyar külügyminiszter a BBC-nek nyilatkozva hevesen reagált a riporter leminősítésre vonatkozó kérdésére, Martonyi szerint...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=142610
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
exley 2010. 12. 09. 10:17
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#66
Ch-nee+ Járacig= Bank+biztosító.
Törölt felhasználó 2010. 12. 09. 10:14
Előzmény: #63  aliben
#65
elszámoltad magad.. a mostani tempoban ahhoz a fidesznek 100 év kellene..
Törölt felhasználó 2010. 12. 09. 08:46
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#64
ja... nálunk is sorra csődöltek a bankok (?) , ezért aztán nincs is meg az mnyp milliárdjai .. /aztán mi köze a bankoknak a nyugdíjak garanciájához ? /

csődös imfes cuccot tudomásom szerint kettő bank kapott , az egyik ebből az otp volt azaz csányi , aki meg nem éppen haverja gyurcsánynak hanem láthatóan orbán mellett grasszál ma is .

(a bahamás sallang az megy de nagyon , de a tárgyilagosság a tények ismerete az még nem .. télleg mint egy "szivattyús" bogár0)
aliben 2010. 12. 09. 07:35
#63
nem az a baj, hogy loptak, lopnak, hanem az, hogy a féléves kormányzásukkal mennyi pénzt vettek ki az ország(a nép)zsebébül. ha igy haladnak egy éven belül lekörözik az mszp 8 évét. az elvakultak ezt még mindig visszamutogatással probálják maguknak megmagyarázni.
Törölt felhasználó 2010. 12. 09. 02:05
Előzmény: #60  jumbo2
#62
És SZDSZ, MDF, LMP, Jobbik, KKP, Munkáspárt, sőt Kurucinfó szlogen is. Mindenki szerint lop a Fidesz :)
Törölt felhasználó 2010. 12. 09. 01:58
Előzmény: #60  jumbo2
#61
Drop, egyre égőbb, hogy még mindig nem válaszoltál a kérdéseimre.
jumbo2 2010. 12. 09. 01:02
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#60
Ez jól bevett MSZP szlogen.
Törölt felhasználó 2010. 12. 09. 00:41
Előzmény: #58  jumbo2
#59
És ez mennyiben zárja ki azt a tényt, hogy ők is lopnak? Az idő majd eldönti mennyit, de az látszik, hogy sokkal szervezetebben teszik, mint az mszp.

Az mszpről is tudták, hogy lopnak, mégis ők nyertek 2006-ban. Ha mindenki lop, akkor a választáson ennek nem is lesz jelentősége.
jumbo2 2010. 12. 09. 00:25
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#58
"Rajtad kívül a Fidesz maffiapárt voltja sem kérdés. A többségnek nem. "

A választások éppen 2/3-os fidesz többséget mutatnak...
És a jelenlegi közvélemény kutatások alapján sem változott azóta a helyzet.
jumbo2 2010. 12. 09. 00:23
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#57
Köszönöm, ez rendes tőled.
Törölt felhasználó 2010. 12. 09. 00:17
Előzmény: #51  jumbo2
#56
Rajtad kívül a Fidesz maffiapárt voltja sem kérdés. A többségnek nem.

"Joga van mindenkinek hülyének lenni."
"Az ügyvédek majd elrendezik oszt jó napot."

Én is többet várok tőlük, mint hogy átlagosan korrupt párt lesz. Sajnos túl fognak ezen tenni könnyen.
Törölt felhasználó 2010. 12. 09. 00:13
Előzmény: #54  jumbo2
#55
Dehogy, csak az egészséged miatt aggódok.
jumbo2 2010. 12. 09. 00:10
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#54
Én lennék a piac? :)
Törölt felhasználó 2010. 12. 09. 00:07
Előzmény: #52  jumbo2
#53
Elérted a kinyilatkoztatási szintet. Vigyázz magadra!
jumbo2 2010. 12. 09. 00:02
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#52
"a hitelminősítő/k lépése a kormány utóbbi hónapokban befelé és kifelé egyaránt mutatott meglehetősen arrogáns tőkepiaccal szembeni megjegyzései és lépései miatt logikus és elkerülhetetlen volt; "

A piac lépése a hitelminősítők lépésére is elég egyértelmű: nem hiszünk már nektek, elveszítettétek minden hiteleteket az elmúlt 2-3 évben.
jumbo2 2010. 12. 09. 00:01
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#51
Ne felejtsd el, hogy az MSZP maffiapárttá silányult az elmúlt 8 évben. A politikából gyakorlatilag kiírta magát.

Szóval ha a fiesz egy átlagosan korrupt párt lesz, akkor erkölcsileg mérföldekkel übereli a szocikat.
Persze én többet várok tőlük, de ez az én véleményem, ezzel nem kell egyetérteni. De az MSZP maffiapárt mivoltja nem vitatéma.
jumbo2 2010. 12. 09. 00:00
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#50
Ne felejtsd el, hogy az MSZP maffiapárttá silányult az elmúlt 8 évben. A politikából gyakorlatilag kiírta magát.

Szóval ha a fiesz egy átlagosan korrupt párt lesz, akkor erkölcsileg mérföldekkel übereli a szocikat.
Persze én többet várok tőlük, de ez az én véleményem, ezzel nem kell egyetérteni. De az MSZP maffiapárt mivoltja nem vitatéma.
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 23:17
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#49
"Sajnos magyarország nagy része még mindig csak vörösben vagy narancssárgában látja az országot és néha a világot is.
(Piros fehér zöldben nem)"

Hát nem egészen.
Inkább az a gond, hogy sokak számára a régi rákosista érának tulajdonított szlogen jelenti a politikai hovatartozás alfáját és omegáját, azaz: "Ki nincs velünk, mind ellenünk"

Így lesz akár a középen állóból is komcsi bértopikoló, mert van mersze kritizálni a jelenlegi rezsim politikáját.
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 21:45
#48
Megint a politikai sérelmek.
Távol áljon tőlem az okoskodás, de szerintem nem szabad szitkozódni.
(Főleg nem hovatartozási alapon)

Sajnos magyarország nagy része még mindig csak vörösben vagy narancssárgában látja az országot és néha a világot is.
(Piros fehér zöldben nem)

Emlékszem egy esetre (már pontosan nem emlékszem, hogy történt) ahol megkérdeztek egy neves külföldi szakpolitikust vagy szakközgazdászt, hogy mi a véleménye arról amit ígért az akkor aktuális kormány és arról ami valóban megvalósult.
Nevetett egy rövid ideig majd ezt válaszolta:

"A magyarok még mindig hisznek a mesékben? Uraim a politika az politika, ez a szinpadiasság a játék része"

Én egyetértek vele, a választás egy politikai színjáték, az összes oldalon, pártfüggetlenül. (És ez így helyén való már a demokrácia születése óta)

Egyébként akárki került volna a bársonyszékbe valahonnan, de biztosítania kellett volna a következő évek fedezetét. Lehet, hogy a másik oldal is rákényszerült volna, hogy ilyen drasztikusan hozzányuljanak például a nyugdíjrendszerhez.

Általában nem értik meg az emberek:
A rendszer olyan mint egy főnyomócső, ahol pénz áramlik víz helyett, ha valahová több víz jut akkor azt máshonnan pótolni kell. (vagy máshol lecsökken a nyomás)

Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 21:23
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#47
te már bemocskolódtál -mszp..-, nyugodtan válaszolhatsz. :)
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 20:51
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#46
Most látom, hogy amiről írtam, nálam hozzáértőbb már megvilágította itt a Portfolión egy délutáni cikkben.
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 20:50
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#45
Neked semmire nem válaszolok.
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 20:49
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#44
Szerinted tökös és bátor dolog névtelenül és arctalanul sértegetni. Szerintem meg nevetséges és szánalmas és nem az a gyáva, aki ebben nem vesz részt. Fröcsögj csak, ameddig tudsz, magadra hagylak.
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 20:48
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#43
lássuk Pénznyelő,hogy hablatyon kívül tudsz-e mást is: talán erre válaszolsz, nem pedig a kitiltásomat kéred...

PÉNZNYELŐ! és te tudtad azt, hogy Kurcsányék pedig a teljes privatizálást tervezték? Magyarul a még állami néhány %-ot is oda akarták adni a haveroknak? Aztán a bankok egyszer csak becsődölnek -persze akkor Kurcsány, és a lárvái már a te pénzeden -amit a haveroktól kapott mert jól végezte dolgát..- a Bahamákon vannak..-. MÉGIS ITT MI GARANTÁLNÁ A NYUGDÍJADAT???? EGY BANK??? HÁNY BANK CSŐDÖLT BE TAVALY, IDÉN??? Aztán ha becsődölt, akkor jöhet megint az állam, hogy segítsen.. ????
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 20:45
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#42
ez is téged minősít.. soha nem voltál képes megvédeni magad, mindig anyád szoknyája mögé bújtál.. :) nem kerül sokba egy reg.
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 20:39
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#41
Kedves bogar, ezt a stílust kikérem magamnak. Kocsmai vitában nem veszek részt, nem alacsonyodom le erre a szintre.

"parasztgyerek ezen gondolkozzál el! Nem hordunk hatágú sárga csillagot a nyakunkban. Ez a mi országunk, te menj a tiedbe!!"

És szokásomhoz híven szólok, hogy jeleztem a moderátornak.
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 20:39
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#40
Mellesleg érthetetlen az a szűklátókörűség, ami a Moody's-féle leminősítés kapcsán jelen topicban fellelhető. Arra senki sem gondol, hogy
1. mi mégiscsak egy olyan klub tagja vagyunk, ahol tetszik, nem tetszik be kell tartanunk bizonyos játékszabályokat;
2. a hitelminősítő/k lépése a kormány utóbbi hónapokban befelé és kifelé egyaránt mutatott meglehetősen arrogáns tőkepiaccal szembeni megjegyzései és lépései miatt logikus és elkerülhetetlen volt;
3. amennyiben a minősítés eléri a bóvli kategóriát, úgy olyan mértékű tőkekivonás fog bekövetkezni a magyar tőkepiacról (államkötvények, részvények, egyéb eszközök), amely alapban fogja determinálni a kormány mozgásterét.
Lehet szabadságharcot folytatni a zsidó multi nagytőke ellen, de - ahogy az már többször is bebizonyosodott - nem érdemes.
Aki a robogó vonaton kiszarik az ablakon, számíthat rá, hogy maga is szaros lesz.
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 20:38
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#39
az igazság fáj a legjobban, ezzel így vannak a párszázezres legenda kitalálói is. :) csak nyugi!
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 20:29
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#38
Hát ez a rendkívül primitív, antiszemita felütésű hozzászólás igazán megérdemelne egy moderátori figyelmeztetést.
leindlar 2010. 12. 08. 20:18
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#37
továbbra is azt mondom, hogy be kellene ezeket perelni hitelrontásért és pánikkeltésért - meg elmaradt haszonért emiatt. Ekkora manipulatív rohadékokat - persze a válságot nem látták , meg írországot se évekkel előre, de itt marha nagy a pofájuk, hogy mi lesz 10 év múlva pedig nem látnak előre még fél évet sem ...
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 19:12
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#36
okostojás PÉNZNYELŐ! és te tudtad azt, hogy Kurcsányék pedig a teljes privatizálást tervezték? Magyarul a még állami néhány %-ot is oda akarták adni a haveroknak? Aztán a bankok egyszer csak becsődölnek -persze akkor Kurcsány, és a lárvái már a te pénzeden -amit a haveroktól kapott mert jól végezte dolgát..- a Bahamákon vannak..-. MÉGIS ITT MI GARANTÁLNÁ A NYUGDÍJADAT???? EGY BANK??? HÁNY BANK CSŐDÖLT BE TAVALY, IDÉN??? Aztán ha becsődölt, akkor jöhet megint az állam, hogy segítsen.. ???? parasztgyerek ezen gondolkozzál el! Nem hordunk hatágú sárga csillagot a nyakunkban. Ez a mi országunk, te menj a tiedbe!!
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 18:58
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#35
"Mi magyarok persze ismerjük a magyar kormány terveit és elképzelését"

Na ne mondd. Tudtad pl., hogy az MNYP államosítására készülnek?
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 18:47
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#34
igazad van, most már hatágú sárga csillaggal fogok járni mindenhová, és ott segítek ahol tudok. Hogy is lehettem ilyen vak????....
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 17:55
#33
Végigolvastam az eddigi hozzászólásokat és nem mondom majdnem mindenkinek megértem és tiszteletben tartom az érveit.

Viszont szeretném valamire felhívni mindenki figyelmét. (akár a kormányét is)

Mi magyarok persze ismerjük a magyar kormány terveit és elképzelését. Tudjuk, hogy a második Orbán kormány milyen intézkedéseket foganatosított az elmúlt időszakban.

De egy külföldi befektető vagy egy külföldi intézményi befektető talán nem tud ilyen éles határvonalat húzni. Ezért el kell fogadnunk azt a tényt, hogy inkább egy neves intézményre hallgatnak mint a magyar kormány tagjaira.

(Ráadásul nekik nincs Gyurcsány korszak, Bajnai kormány és Orbán kormány között különbség. Számukra ez akkor is és most is ugyanaz a Magyarország és csak azt látják, hogy aki 2 éve az IMF-nél kuncsorbált hitelért most kioktatja a "világot". Ez nem lehet valami szimpatikus)

Gondoljatak arra ti mit tennétek, ha például portugáliában vagy törökországban szeretnétek befektetni vagy ott lenne bármilyen gazdasági érdekeltségetek!

Ki lenne számotokra hitelesebb?
A helyi érdekelt kormány tagjai vagy inkább egy független hitelmínősítő.

Ezen szerintem érdemes elgondolkozni.

A cikkben felsorolt politikusok egyébként ugyanabban a véleményben érdekeltek, ezért az ő véleményük ebben az ügyben véleményem szerint nem releváns!

Amúgy eszembe jutott édesapán egy korábbi tanácsa is ennek kapcsán, aki a következőket mondta egyszer:

"Tudod fiam ha úgy érzed hogy az egész világ hülye rajtad kívül, akkor azért gondold át mégegyszer a saját álláspontodat"

(Igaza volt, bár ez akkor rosszul esett)

Üdv mindenkinek!
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 17:34
Törölt hozzászólás
#32
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 17:28
Előzmény: #27  szivacs
#31
hát nem tudom.. akkor jegyre vettél mindent, most meg utánadvágják.. de tudjuk persze sok az import.. engem az import nagyon zavar, ha nem az itteni termelőtől veszik inkább az árút.. de ha itthon sokkal több hasznot hozó dolgokat tudnánk helyettük előállítani, akkor már leszarom.. az apróból veszünk majd kaját is.. :)))
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 17:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#30
hát persze, mert fosnak.. ki veszi majd a benzint? :))
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 17:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#29
Két napja volt egy hír amely szerint Matolcsy megtiltja az ilyen költéseket...
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 17:24
Törölt hozzászólás
#28
szivacs
szivacs 2010. 12. 08. 17:22
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#27
Még a második világháború után sem volt olyan kevés disznó Magyarországon, mint most!
Már ha a politikusokat nem számoljuk hozzá...:-)

Azért én nem szívesen lennék élelmiszer szemetes kuka!
Arról nem is beszélve, hogy a helyben termelt élelmiszer (mindenhol) sokkal egészségesebb a helyiek számára és biztonságosabb is.
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 17:19
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#26
...egyelőre én azt látom, hogy élelmiszerből itthon túltermelés van.. pontosabban az import még most olyan mértékű, hogy a hazaival együtt sok.. elég csak a roskadozó polcokat látni a multiknál, a nagy részét dobják a kukába.. ennek van értelme?!
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 17:18
Törölt hozzászólás
#25
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 17:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#24
nana.. szerintem még most is elég nagy a szabad termőföld kapacitás, meg az ahol olyasmit termelnek amit nem igen lehet eladni amúgy sem... és rengeteg az olyan föld, ahol leginkább csak ilyen ipari növényeket lehetne termeszteni.. vagy a talaj minősége, a fekvése vagy a talaj szennyezetsége miatt.. én nem azt mondtam, hogy a reális hazai élelmiszer fogyasztás és az export rovására menjen.. mindamellett ez a katarzis csak világméretekben lenne probléma, ha mondjuk minden termőföldet erre álítanának át a világban. De mi önmagunk kis ország vagyunk, ha mi akár 100%-ban átállnánk energia forrású növények termesztésére, akkor sem rengetnénk meg a globális élelmiszerárakat.. szvsz takarmány?! mindamellett nem az volt épp a probléma, hogy a hazai hústermelés kicsit túl van kapacitálva?!... importálunk minden szart mert olcsó.. a húst is, már a cukrot is, a tejtermékeket.. tőlem akár ihatunk szlovák tejet is és ehetünk ír marhát meg lenygel tojást, ha a helyette termelt bióüzamanyag sokszoros hasznot hoz...
morci 2010. 12. 08. 17:12
#23
Ahhoz képest, hogy új pártunk és kormányunk nagy ívben sz.rik a hitelminősítőkre, ez már az ötödik nagyfejű, aki foglalkozik vele.
(szíjgyártó, matolcsy, járay, kósa, martonyi) Lehet, hogy mégis felfogták a fiúg, hogy mekkora szart kavartak?
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 16:52
Törölt hozzászólás
#22
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 16:48
Törölt hozzászólás
#21
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 16:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#20
utánanéztem.. lenne hozzá elég termőföldkapacitás itthon.. a nagyobb probléma az, hogy egyelőre magas energiát igényel a gyártás maga..
jumbo2 2010. 12. 08. 16:42
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#19
És a piacot szerinted izgatja a helyi bankok leminősítése? Aligha.
jumbo2 2010. 12. 08. 16:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#18
Nem fordult meg a fejedben, hogy az OTP forgalmán kívül vannak más mutatók is Magyarország kockázatának megítélésére.

Segítek: állampapírhozamok, forint árfolyam.

Pl.

link

Mintha esne a hozam a héten? :)
A forint pedig csak nem akar gyengülni.
jumbo2 2010. 12. 08. 16:37
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#17
Nem is gondolom, hogy a helyi bankoknak ( OTP, FHB, külföldi leányok) ilyen közeli viszonya lenne a hitelminősítőkkel.

Viszont a magyar példa roppant veszélyes precedenst teremthet a világ bankszektora számára. Úgyhogy globálisan nem érdeke a világ bankszektorának az ilyen kormányzati viselkedés.

Erre persze egyből rá lehet húzni, hogy összeesküvés elmélet.
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 16:33
Törölt hozzászólás
#16
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 16:29
Törölt hozzászólás
#15
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 16:28
Előzmény: #12  jumbo2
#14
Ez nem racionális, ugyanis a helyi banki adósságok minősítése az országtól függ, azaz ha az országot leminősítik, akkor a helyi bankokat is. Ez be is lett jelentve.
jumbo2 2010. 12. 08. 16:27
Előzmény: #12  jumbo2
#13
Ennek ellenére nagy ívben le lehet tojni a hitelminősítőket:

- az előző 2 napból kiderült, hogy a piac is ezt teszi, nem hisz nekik
- junk minősítésre úgysem fognak levágni minket, mert azzal a bankszektort is csúnyán megszopatnák

Szóval lehúzhatja magát a klotyón a hülye Moody's.
jumbo2 2010. 12. 08. 16:24
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#12
Azt azonban kihagytad a számításból, hogy a bankrendszer az, aki minősítteti a termékeit (eszközeit) a hitelminősítőkkel, vagyis a bankszektor a fő megrendelőjük.

És ugye azt már tudjuk, hogy mennyire volt korrupciómentes ezen eszközök minősítése.

Teljesen egyértelműen felmerül a kérdés, ha egy ország a bankrendszert adóztatja meg, akkor a hitelminősítőkön keresztül a bankrendszer megpróbál-e "visszanyalni".

Szerintem a válasz is egyértelmű a bankrendszer etikáját ismerve: igen.
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 15:20
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
egy a sok közül: én piszkosul rátenyerelnék az ország helyében mondjuk erre a bioüzemanyag gyártásra, de nem ilyen lószar tételekben ahogy most megy.. a németek még így is vagy 100x-s volumenben tudják nyomni... (az arabok is betegre keresték pár évtied alatt magukat az olajból.. )

mindamellett kíváncsian várom a Panny mit fog felmutatni a geotermikus erőművel, azon a fronton lenne még nagy lehetőség.. szintén nagyobb volumenben kellene gondolkodni... szvsz...
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 15:13
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
ezt kifejthetnéd...mik itt a lehetőségek?
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 15:07
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
Csak kérdés, hogy ez mennyire releváns?!... te nagy jelentőséget tulajdonítasz neki, én már egyre kevesebbet... van itt rengeteg olyan dolog, ami másoknak kurvára kell. Sokkal többet hozna ha azokat ki tudnánk végre megfelelően aknázni a magunk, magyarán az ország javára.. És vannak még lehetőségek amiből az ország olyan mennyiségű pénzt tudna termelni, amiből röhögve tudná rendezni az adosságát.. utána majd jönnek nyalizni meg felminősítgetni.. meglátjuk... úgysem az a megfelelő út, hogy ezek kívánságait lessük folyton..
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 14:55
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
A hitelminősítőket jogosan bírálják a válságban játszott szerepük miatt, de a fő kritika velük szemben az, hogy azt az érdekkonfliktust nem tudják kezelni, hogy a kibocsátók fizetik őket, és nem a kötvényvásárlók. Ezek alapján a minősítések a kelleténél jobbak. Semmi érdekük nincs arra, hogy rosszabb minősítést adjanak a szükségesnél.

A Moody's inkább eddig követett el hibát, hogy ilyen sokáig várt a leminősítéssel, hiszen most ért ugyanarra a szintre, mint az S&P és a Fitch.

A magyar kormány pedig jobban teszi, ha nem oktatja ki a Moody's-t, az IMF-et, az EU-t mert ezzel csak egyre nevetségesebbé válik külföldön.
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 14:46
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#7
Ahogy nézem más is így vélekedik... nem csak itthon.. :PP

"Fritz Mostböck, Erste
Group „A Moody’s lépése
nem oszt, nem szoroz.
A hitelminősítők hiteltelenné
váltak.”" (forrás: metro mai száma)
szivacs
szivacs 2010. 12. 08. 14:45
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#6
Ha valaki annó jósnak állt és ezért kiváltságos életet élt, de sokszor kicsit vagy egyszer nagyon nem jöttek be a jóslatai, akkor nem csodálkozhatott azon, hogy ha korrekt módon lefejezték.

Szerencsére (?) nem élünk már a középkorban, a skulls and bones már nem tudná hova tenni a sok zseni koponyáját! :-)
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 14:36
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
elnézve az adott napon történt piaci reakciót, akkor sokat tényleg nem számított.. :P

de 2008-ban csúnyán felminősítettek olyan eszközöket amik akkorát buktak, mint az atom, de biztos hiteles egy bagázs ez a hitelminősítő brigád... :PP
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 14:34
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
azon végképp be....ok, hogy a hitelminősítők lejáratták magukat...(ezt leírják kiemelten)

és??

ha ezt így gondolná a többség is (pénzpiacok), akkor mit számít a lemínősítés?

úgy látszik még mindíg megvan a piaci súlyuk...

Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 14:22
Előzmény: #1  Portfolio
#3
úgy tünik egyenlőre a farok csóválja a kutyát...
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 14:11
Előzmény: #1  portfolio
#2
Miért nem hiszik?

Mert az ellopott mnyup-i pénz előbb utóbb elfogy, a multik különadóját a végtelenségig nem lehet fenntartani, az adócsökkentés hatása a foglalkoztatottság növelésére semmilyen hatással nem jár, a szociális és nyugdíj rendszer átalakításának hiánya visszaüt és cirka 3-4 év múlva kurva üres lesz a büdzsé.

Persze akkor még mindig hozzá lehet nyúlni a magyar lakosság megtakarításaihoz más formában is. Hisz az csak egy törvénymódosítás.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek