Topiknyitó: Portfolio 2016. 07. 05. 10:18

Október 2-án mehetünk szavazni a menekültkvótáról  

Ugrás a cikkhez
Október 2-ra írta ki a népszavazást a nem magyar állampolgárok Magyarországra történő kötelező betelepítésével kapcsolatban Áder János köztársasági elnök kedden - derült ki a Köztársasági Elnöki Hivatal honlapján megjelent közleményből. A KEH...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=234319
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 09. 23. 19:23
Előzmény: #3895  Törölt felhasználó
#3900
Akkor támadni fogod a Kormányt!
A népszavazással meg támadhatod Magyarországot! Nem ugyanaz!
Neked mindegy lesz, mert egyiket sem akarod elfogadni, sok más elvi társaddal együtt!

Törölt felhasználó 2016. 09. 23. 19:23
Törölt hozzászólás
#3899
Törölt felhasználó 2016. 09. 23. 19:22
Előzmény: #3894  Phylaxa
#3898
a fidesz belpolitikai kérdést csinált egy olyan kérdésből ami nem kérdés

hazudoznak és csúsztatnak, gondolom, ezt nem vitatod

hogy foglalhat állást az egyszeri gyevi bíró, ha dezinformálják?

korrekt tájékoztatás után lehetne népszavaztatni. ez így hazugság, ez a baj
Törölt felhasználó 2016. 09. 23. 19:20
Előzmény: #3891  Törölt felhasználó
#3897
"Elméleti feltevés!
Odáig nem jut el az Országgyűlés!"

Ez nem elméleti feltevés? Vagy már ismered a jövőt?
Törölt felhasználó 2016. 09. 23. 19:19
Előzmény: #3892  Phylaxa
#3896
A kutyát nem érdekli Nyugaton, hogy itt mire szavaznak.

Egyébként ide egyetlen egy migró sem jönne legfeljebb egy napra utána szökne vissza Nyugatra. Ez tény.

A kormány pedig népszavazás nélkül is mondhatja, hogy nem enged be senkit

Végül: a legnagyobb baj az arrogáns stílus. A vége úgyis az lesz, hogy megnehezítik a bevándorlást és akit lehet visszatoloncolnak. Viszont a köztudatban a rasszista, lelketlen magyarok képe marad meg, és ezt leverik majd rajtunk ezerszer.
Törölt felhasználó 2016. 09. 23. 19:19
Előzmény: #3892  Phylaxa
#3895
"Ha felhatalmazod a népszavazással, akkor bejelentheti, hogy a lakossága , aki választotta nem akarja ezt, ezért nem engedélyezi."

Ezt most is megteheti.

Phylaxa 2016. 09. 23. 19:17
Előzmény: #3890  Oszo
#3894
Akkor te nagyon le vagy maradva demokráciából. Olyan kérdésre vonatkozik, amelyet az UNIO nem is szavazhatna meg, annyira alapvető és régi. Arról pedig ne is beszéljünk, hogy ez hogyan is történt és milyen jogszabályok érvényesek éppen az UNIO-ban, mert 3 ember 3 egymásnak ellentmondót mond, arról nem is beszélve, hogy amit az UNIO jelenleg művel, az illegális. Tehát a migránsok meg sem mozdulhatnának egy jó darabig.

De majd meglátod, hogyan változik meg majd ez az egész. A mi népszavazásunk az egyik legnyugodtabb és legdemokratikusabb pillanata ennek a folyamatnak, mely halad az enyészet felé ezerrel, ha nem változtatja meg a lakosság a szavazásokkal.
Törölt felhasználó 2016. 09. 23. 19:16
Előzmény: #3889  Törölt felhasználó
#3893
Adtam a példát Németo! Elkerülte a figyelmed. Kivéve a gyevi bíró!
Persze téged nem zavar az UNIO kettős játéka, mert tetszik neked!
Phylaxa 2016. 09. 23. 19:11
Előzmény: #3888  Törölt felhasználó
#3892
Ha felhatalmazod a népszavazással, akkor bejelentheti, hogy a lakossága , aki választotta nem akarja ezt, ezért nem engedélyezi.

Azért azt se felejtsd el, hogy más országok lakosságai is meg fogják tudni az eredményt. Én nem hiszem, hogy ebben a káoszban, mert akármit mondasz az van, ez kevésbé fontos lenne. A demokrácia egy csuda dolog. Ráveheti a választott vezetőket, hogy javítsák ki a hibás döntéseket. :)
Törölt felhasználó 2016. 09. 23. 19:11
Előzmény: #3877  Törölt felhasználó
#3891
Elméleti feltevés!
Odáig nem jut el az Országgyűlés!
Valami nincs rendben nálad az országgyűlés és a népszavazás értelmezésével! Pedig már ki lett tárgyalva az is!
Miért kezded elölről? Akkor is ide jutunk vissza!
Oszo 2016. 09. 23. 19:09
Előzmény: #3883  Phylaxa
#3890
"Ha viszont igennel szavazol, vagy szarsz bele, akkor a mindenkori kormány szétteszi a kezeit és megkérdezi, hogy miért nem szavaztál úgy, hogy ő csinálhasson is valamit? "

Hát ez egy nagyon durva csúsztatás lenne!
Semmilyen népszavazási eredmény nem gátolná meg kormányt semmiben. Olyan döntésre vonatkozik ugyanis, amit az Unióban hoznak (vagy hoznának, mert ugye még az se biztos...)
Törölt felhasználó 2016. 09. 23. 19:07
Előzmény: #3886  Törölt felhasználó
#3889
"Nem érhet kettőt egy szavazat"

Pedig igen:))
A képviselt lakosság száma is számít. Ezért nem sikerült Lengyelország nélkül a kisebbségi blokkolás.
Törölt felhasználó 2016. 09. 23. 19:05
Előzmény: #3883  Phylaxa
#3888
"Ha viszont igennel szavazol, vagy szarsz bele, akkor a mindenkori kormány szétteszi a kezeit és megkérdezi, hogy miért nem szavaztál úgy, hogy ő csinálhasson is valamit?"

És szerinted mennyivel tud többet tenni a népszavazás után a kormány?
Szerintem semmivel nem lesz több lehetősége:((
Phylaxa 2016. 09. 23. 19:05
Előzmény: #3880  Oszo
#3887
Az úgy fog kinézni, mint ahogy most a CDU-CSU kapcsolat kinéz. Ez volt a határ Merkelnek. Lesz maximum Németországban. Ennyi.
Törölt felhasználó 2016. 09. 23. 19:05
Előzmény: #3876  Oszo
#3886
Nem érhet kettőt egy szavazat (kivéve a gyevi bíróét pl. Németo. 70 millio=10 szavazat) de az UNIO nem tehet kivételt, csak úgy ha megváltoztatja az UNIOs jogszabályait! A népszavazás(ok) miatt!
Csak antidemokratikusan! Amit nem tehet! Mégis teszi!
Oszo 2016. 09. 23. 19:04
Előzmény: #3882  szivacs
#3885
Pont olyant, amilyent a magyar országgyűlés az alkotmányozásra, a magánnyugdíj einstandra, a stadionokra stb.
Oszo 2016. 09. 23. 19:02
Előzmény: #3878  offshort
#3884
Csak szólok, hogy ez a topik a népszavazásról szól, nem tudom, hogy jön ide a munkavállalás, a munkahelyek száma.
De ne gondold, hogy nem tartom fontosnak a kérdésedet, csak én az egészet egész másképp közelítem: Nekünk magyaroknak az lenne az érdekünk, hogy itt Magyarországon találjunk elegendő, jól fizető munkát. Ennek biztosítása a kormány dolga. Az, hogy a mi megélhetésünk szempontjából számít az, hogy mik a lehetőségek más uniós országokban, az a mi kormányunk szegénységi bizonyítványa.
Amúgy meg azt gondolom, hogy akit ki lehet szorítani a munkájából, annak a munkája annyit is ér! (Tudom, egy kicsit sommás, meg némileg igazságtalan..)
Phylaxa 2016. 09. 23. 19:02
Előzmény: #3870  Törölt felhasználó
#3883
Ha a magyar országgyűlés megbolondul, akkor leváltják. Hidd el, hogy ez nem az a kérdéskör, amiről eddig szavazgattak, aztán lett ami lett. Ennek kőkemény valóságtartalma van, mindenki a mindennapjaiban az alapvető dolgokban érezheti majd. Ez nem segély, munkahely, pénz és nem is tudom milyen újkori betegségek témaköre.

Ha jól emlékszem, akkor megbeszéltük, hogy én szigorúbban tettem volna fel a kérdést, de ezt kaptuk. Erre lehet szavaznunk. Mindenesetre a kérdésedre még egyszer azt tudom mondani, hogy a kérdés mindenképpen demokratikus, tehát, ha a mindenkori kormány azt mondja, hogy jöhetnek, akkor másnap nyilván meg lehet buktatni azt a kormányt, ha a lakosságnak ez nem tetszik.

Ha viszont igennel szavazol, vagy szarsz bele, akkor a mindenkori kormány szétteszi a kezeit és megkérdezi, hogy miért nem szavaztál úgy, hogy ő csinálhasson is valamit? Jaaa, hogy te nem emlékszel? Hát az baj, de tekintsd meg bárhol, minden média lehozta, hogy utáltad a kormányodat és ezért kibasztál a lakosságoddal. Rajtad röhögött mindenki. Megesik az ilyesmi. :)
szivacs
szivacs 2016. 09. 23. 18:59
Előzmény: #3880  Oszo
#3882
"az otthonról hozott felhatalmazás" - mégis milyen "felhatalmazást" kaptak otthonról, ha nem volt sem népszavazás, sem a megválasztásuk előtti programjukban nem szerepelt a téma, mivel akkor még nem volt tömeges illegális bevándorlás?
Törölt felhasználó 2016. 09. 23. 18:59
Előzmény: #3876  Oszo
#3881
Bocsi, az előző valamiért félrement.
Torkosbrrrznak szántam

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek