Topiknyitó: Portfolio 2010. 11. 24. 15:03

Nyugdíjmentő törvénycsomagot fogadott el a kormány  

Ugrás a cikkhez
Nyugdíjmentő törvénycsomagot fogadott el a kormány - jelentette be a miniszterelnök szóvivője a kabinet ülése után. Szijjártó Péter szerdai budapesti sajtótájékoztatóján azt mondta, a törvénycsomag keretében megmentik a jelenlegi nyugdíjasok, a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=141913
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
cscsb 2010. 11. 24. 20:37
Előzmény: #159  cscsb
#160
link

innen plagizáltam, nagyon jó
cscsb 2010. 11. 24. 20:36
Előzmény: #158  Törölt felhasználó
#159
Én is hasonlóan látom a világot. Magyarország ráadásul speciális hely, mert itt minden az ellentétének jelentését hordozza:
- kommunistáznak egy olyan kormányt, amely piacosít, privatizál,
- jobboldali (tehát elméletileg piacbarát) kormány ellenben az állam uralmát hirdeti, ráadásul 'gondoskodni' próbál az emberekről
- egy szabad piacpárti gazdasági szakember (Bokros) által vezetett politikai pártot 'lebaloldaliznak'
- nemzeti együttműködésnek neveznek egy olyan működési modellt, ahol senkit sem kérdeznek meg, nincs semmilyen konzultáció az érintett ágazatok képviselőivel
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 20:36
Előzmény: #151  Törölt felhasználó
#158
libertarius.info-ra gondoltál?
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 20:36
Előzmény: #139  Törölt felhasználó
#157
Igazad van lost...
zepi
zepi 2010. 11. 24. 20:35
Előzmény: #152  enigma
#156
Nem azért lett létrehozva a önyp-vel együtt a mnyp, hogy az önérdekű, felelőtlen, tolvaj politikusoktól ez legalább független legyen?
csak a kérdés költői
a válasz egyszerűbb
önérdekű, felelőtlen, tolvaj politikusok
csapolták meg a nyugdíjalapot
(pályakezdőknek kötelező, 25-40 éves kor között dönthettél, 45 felett meg köszönték , de inkább ne lépj be)
a mostani visítás önmagáért beszél, féltik a koncot, nem a tagokért aggódnak
gusztustalan álszoci banda

enigma 2010. 11. 24. 20:31
Előzmény: #145  datoja
#155
Igen, jól összefoglalja a mai "demokratikus" állam fogalmát.
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 20:26
Előzmény: #146  morci
#154
Nagyon finoman fogalmazol szvsz :)
mondoka 2010. 11. 24. 20:26
Előzmény: #150  Törölt felhasználó
#153
Hihetetlen, mert talán gúnynak szánta, de ebben az egyben igaza volt. Igaza volt az övé, és igaz ez a mostani rezsim alatt is.
enigma 2010. 11. 24. 20:25
Előzmény: #129  jumbo2
#152
drop, Áruld már el, mi köze a nyugdíj célú megtakarításnak az államadóssághoz?? Nem azért lett létrehozva a önyp-vel együtt a mnyp, hogy az önérdekű, felelőtlen, tolvaj politikusoktól ez legalább független legyen? Ami a közös kalapba megy, arra keresztet vethetsz. Mindegy, ki kormányoz.
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 20:25
Előzmény: #145  datoja
#151
Én is. Egyébként a libertarius.hu nagyon jól leírja az állam lényegét.
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 20:22
Előzmény: #144  mondoka
#150
Pedig szeretet vezérünk hátráltató ripacs Ferencünk időben szólt „ el lehet menni innen ,itt lehet hagyni minket”:)
gaab 2010. 11. 24. 20:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#149
egyetértek veled, de akkor sem lehet mindent megtenni. Én csak azt mondtam, hogy kormányok jönnek-mennek, nyugdíjszabályok változnak. Miért mondjak le a saját számlaegyenlegemről, ha húszonöt év múlva mehetek nyugdíjba, addigra újra ki lesz találva a magánpénztár.
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 20:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#148
Ha az akkori ellenzék minden ÉRTELMES javaslatot leszavazott, én sem tudtam volna semit tenni.
Mondjuk végülis ezt most megoldották, nincs ilyen gondjuk :)))))).
Bármit meg tudnak szavazni. Ha meg akarnak b@szni, még azt is megtudnák törvényesen tenni. Csak módosítani kell a btk.-t.
Nem nagy ügy... megszavazzuk? meg hát... :)
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 20:19
Előzmény: #136  Törölt felhasználó
#147
"Szerintem senki nem lenne (ennyire) felháborodva ezeken a lépéseken, ha emellett ezekbe az irányokba is tenne a kormány valami lépésecskét. De ehelyett, néhány javarészt értelmetlen, propagandaízű húzás mellett (lásd SZJA-csökkentés, ami fasza dolog, de a foglalkoztatást semmivel sem fogja bővíteni) már megint csak az einstand van. Nem strukturális reformokra, valami jövőbe mutató, nagy ívű dologra forgatják ezt a rengeteg pénzt, hanem szépen elköltik a folyó kiadásokra egy olyan költségvetés keretében, ami alig változott az előző kormány által készített költségvetéshez képest. Hát ez itt a probléma."

Hibátlan írás. Pont ezt írom ide régóta én is. Ugyanez a bajom. De ezt a szemellenzős narancshuszárok nem akarják megérteni.
morci 2010. 11. 24. 20:19
#146
Egész nap úton voltam, csak most értesültem matolcsy agyréméről.
Megkockáztatva a fórum rovatból való kizárást azt kell mondanom, hogy ez egy közönséges köztörvényes bűnöző, zsaroló bagázs, és aki támogatja őket az vagy teljesen hülye vagy gerinctelen seggnyaló.
datoja 2010. 11. 24. 20:16
Előzmény: #98  Törölt felhasználó
#145
Akitől idéztél,kapisgálja a lényeget.
mondoka 2010. 11. 24. 20:16
Előzmény: #139  Törölt felhasználó
#144
Ezért mondom, hogy sírva, vagy befordulva, reménykedve, vagy elkeseredve kersesni kell az utat el innen.
Igen magyar vagyok szívből. De ember is. És ember elsősorban! És csak utána magyar! Még ha az vagyok szívemből is! Legfőképpen abból! Persze jórészt biológiailag is.
prmiklos 2010. 11. 24. 20:15
Előzmény: #139  Törölt felhasználó
#143
Nnnnnnna! Elhatárotam, hogy körbenézek néhány fórumon, hogy milyen vélemények szültenek a témában. Az MNO-val kezdtem :-)

Érdemes vetni oda is egy rövidke pillantást, hogy láthassuk, van aki örül, és vevő az ideológiára.
""""

“Aki visszatér az állami nyugdíjrendszerbe, az csak nyerhet” - mondta a gazdasági miniszter. Ha viszont valaki úgy dönt, hogy marad a jelenlegi nyugdíjrendszerben, neki jóváírják a 14 hónapos befizetését, amit a kormány idén november elsejétől 2011. december 31-ig elvont. “De meg kell mondanom egyenesen, ő már nem része a szolidaritáson alapuló állami nyugdíjrendszernek” - mondta. A 24 százaléknyi nyugdíjjárulékot, amit a munkáltató befizet, elveszíti, azaz a nyugdíjának 70 százalékát elveszíti - mondta Matolcsy. “Már nem lesz tagja a közösségnek, az állami nyugdíjrendszer közösségének” - tette hozzá.

*

Igaza van.

""""
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 20:13
Előzmény: #111  Törölt felhasználó
#142
pedig egyszer rezgett a léc a parlamentbe jutáshoz, hogy rezgett volna jobban, akkor nem kellene itt qrva anyáznom, hogy akasztanának mindegyik mocskos paraszt nyakába (szíjjártó,kóka,matolcsy, orbán,meg az a kis elszámoltatónak nevezett gennyláda) fürtös bombát, aztán ugorgyá'
mondoka 2010. 11. 24. 20:12
Előzmény: #134  Törölt felhasználó
#141
"de most m1ek,akármilyen párttal." -na ettől félek hogy ettől lesz itt mindig mindennél rosszabb.
Én akkor mennék ha párttagokat akasztanának. :)
Humánus vagyok, de az életben egyszer lehet hogy élvezném az erőszakot.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek