Topiknyitó: Törölt felhasználó 2013. 09. 13. 08:43

Nemzetközi piacok  

Az új fórum a magyar piacon kívül kötetlenül tárgyalja a nemzetközi piacokon történő kereskedést.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 10. 17. 09:07
Előzmény: #120  pomperj
#121
Nem értek egyet a levezetéseddel!

Jelenleg a MOL a legnagyobb részvényese az INA-nak. Ez adottság. Amin vita van a menedzsment jogok kérdése. Legrosszabb esetben nemzetközi színtéren bíróság elé viszik az ügyet. Könnyű győzelem lesz a MOL-nak. Az is nyilvánvaló, hogy a MOL olyan áron és feltételekkel adja el az INA pakkot, hogy az részére kedvező legyen.

Az INA árfolyama az elmúlt évek alatt megduplázódott, tehát hogy a MOL befektetésének csak a fele jönne vissza nem tartom megalapozottnak.

Arról sem szabad elfeledkezni, hogy az INA után hatalmas bevételei keletkeznének a MOL-nak, amit más befektetéseknél kamatoztatni tudna. A MOL-nak jelenleg sok olyan olajmezője van, ahol a kitermelést ebből a tőkéből jelentősen fel lehetne futtatni.

Év elején is volt a MOL 19000 forint, a jelenlegi problémák mind ismertek voltak ekkor is. A menedzsment jogokról a vita és a Sanader ügy évek óta színtéren van. A piac ezeket a kockázati faktorokat már tavalyi év folyamán vagy tízszer beárazta. Akkor is folyamatosan ez volt a téma. Ebben új elem nem merült fel.

Az is természetes és nyilvánvaló, hogy a állam megvédi numero egyes számú stratégiai cégét. Ezt mindenki ugyanígy csinálná Oroszországtól az USA-ig.
Törölt felhasználó 2013. 10. 17. 21:38
Előzmény: #101  pomperj
#122
Szia,szerinted meddig kínlódik
még az OTI a fellel,jó lenne már a le! köszi
-bubu-
-bubu- 2013. 10. 17. 21:41
Előzmény: #118  pomperj
#123
s@p 500 , 1730 pont ,
apocca
apocca 2013. 10. 17. 22:06
Előzmény: #123  -bubu-
#124
1732.93 ATH
Törölt felhasználó 2013. 10. 17. 22:17
Előzmény: #120  pomperj
#125
Én is hozzászólnék.

1. A.) Tökéletesen igazad van. Ráadásul a MOL az INA-t elég drágán vette, egyfajta növekedési és régiós multivá válási kényszer vitte bele, ami ezzel együtt nem volt rossz, csak kellett volna idő és ha nem is konstruktív, de legalábbis nem ellenséges partner kint. Ahogy írtad, most már bizonyos, hogy ezt bukta a MOL (ahogy az OMV a MOL-t, csak ők jó áron vették és kurva jókor dobták).
B.) Külön alpontba írtam, mert szerintem fontos körülmény, hogy a MOL-al kapcsolatban eddig csendes állami tulaj most megint megmutatta, hogy itt politika van... Ez megint jókora diszkont önmagában.

2. A.) Csökkenő benzinár szerintem nem egyértelműen negatív. A kereskedelmi szekcióban nagyobb árazási mozgásteret tesz lehetővé, de az igaz, hogy a finomító szinten meg rosszabb. Ez persze csak akkor igaz, ha a finomítói marginok csökkenése miatt esik a benzinár, ha az olaj miatt, akkor nincs para. Szóval a marginok az irányadóak e kérdésben.
B.) Viszont itt megint van egy fontos kiegészítésem. Eddig nem volt róla szó, de ennél a kormánynál sose lehet tudni és jövőre választások lesznek ugyebár... Nehogy a rezsicsökkentés nagy kampányhulláma megtalálja a benzinárat is... Szóval ennek is van némi kockázata.

3. Ez elég általános szöveg, de amúgy igaz. Konkrétabban a MOL-nak az nagy baja, hogy magyar részvész. Csak ez megint diszkont még a korábbi évekhez képest is.

4. "Az ar mostanaban lehet az egy evvel ezelotti 19.000Ft, es a vegso arnak a felezo pontja korul. Ott szokott nagy sebesseggel esni."
Ez egy tipp volt a részedről. Én nem várom 10-11k-ig, mert amit írtál az ezt jelenti. Én inkább azt mondom, hogy ha nem is esik tovább, nagy felfelé potenciál nincs benne középtávon (sőt 1-2 éves távlatban sem), főleg nem gyors felpattanás, amit Joker várna (az tényleg csak onnan lehet, amit írtál). Szerintem a 14k körüli árszint reális jelen helyzetben és 13-16k közötti sávozásra tippelek az elkövetkező legalább 1 évre (extrém külső hatások természetesen eltéríthetik ettől).

5. Joker a jelenlegi saját tőkéből indul ki, amikor azt mondja, hogy a könyvszerinti érték 70%-án forog. De ha az INA miatt bukja a saját tőke harmadát... Akkor már mindjárt érthető az árazás.
Törölt felhasználó 2013. 10. 18. 20:53
#126
A gyomrom kijön már a csúsztatásaiktól:

link

Madár Istvánnak inkább azon kéne törni a kobakját, hogyan segítsenek a bajban lévő családoknak, nem eltakarni a szennyesét a bankoknak. Banki bérencek...
Törölt felhasználó 2013. 10. 18. 21:07
Előzmény: #126  Törölt felhasználó
#127
Tévedsz. Neki az egyetlen feladata, hogy szakmai alapon írjon és beszámoljon a problémáról és annak fejleményeiről és még véletlenül se folytasson politikai kampányt a te szinvonaladon. (ahhoz lapozz a kurucinfóra, ott azt kapod, amit hallani akarsz)
Törölt felhasználó 2013. 10. 18. 21:45
Előzmény: #126  Törölt felhasználó
#128
De ne offoljuk ezt a jó topicot ide nem való témával. A többiektől sorry.
Törölt felhasználó 2013. 10. 18. 21:47
Előzmény: #127  Törölt felhasználó
#129
Ebben a topicban bankmosdatás nem folyhat, itt szigorúan humánusan, toleránsan a szegény családokat kell támogatni bejegyzéseinkkel.

Részvényekről lehet vitatkozni, több százezer család tisztességéről, becsületéről, egzisztenciájáról csak és kizárólag humánusan.

A nemzeti portálokat ajánlott olvasni mindenkinek, sok hír jelenik meg ezeken a portálokon amit a nagytőke kezében lévő sajtóorgánumok letagadnak.

Természetesen sok szakmai portál is van: Drábik, Bogár, PiTEE, Léhman, Utolag, Érdekvédelmi szervezetek honlapjai stb. (Sajnos kevesebb van mint szeretném.)

Jó lenne, ha a portfólió szakmai alapon, de a társadalom szemszögéből közelítené meg a hitel problémát...
-bubu-
-bubu- 2013. 10. 18. 22:06
Előzmény: #129  Törölt felhasználó
#130
pomperj se írt két napja , biztos szenved a shortjával :(
Törölt felhasználó 2013. 10. 18. 22:14
Előzmény: #130  -bubu-
#131
Az Ázsia fórumra ma is írt bejegyzést (keress rá).

Jó éjszakát!
Törölt felhasználó 2013. 10. 18. 22:25
Előzmény: #129  Törölt felhasználó
#132
Ezt komolyan írtad, vagy viccnek szántad?

"Ebben a topicban bankmosdatás nem folyhat, itt szigorúan humánusan, toleránsan a szegény családokat kell támogatni bejegyzéseinkkel."

Te melyik tőzsdei ügyleteddel támogatod a szegény családokat, hm? És amikor indiai bankot veszel, akkor ugye tudod, hogy azon keresel, hogy valakik Indiában nyögik a hiteleiket?

A fenti farizeus szövegeddel menj el hittérítőnek vagy remetének aki nem kér a modern világ feleslegességeiből, de hogy emellett a duma mellett tőzsdézel, az már ne is haragudj, de nevetséges.

Megjegyzés: a szegény családokat én is sajnálom (már az önhibáján kívül szegényeket).

Törölt felhasználó 2013. 10. 18. 22:29
Előzmény: #129  Törölt felhasználó
#133
Döbbenetes, amit nyomsz. Mérthetetlenül önző és buta. A bank geci, mert pénzt keres, te azért kereshetsz bankrészvénnyel, sőt faszagyerek vagy ha minél többet nyersz. Nem érzed az ellentmondást?
pomperj
pomperj 2013. 10. 19. 06:54
Előzmény: #130  -bubu-
#134
Szia,
nem szenvedek. Tegnap nyitaskor a shorttal ugyanakkora, de ellentetes poziciot vettem, tehat epp semleges az a poziciom. Es varok. Ameddig kell; es akkor ujra aktivalom, azzal, hogy eladom a long-ot.
NAGYON orulok neki, hogy van ez a poziciom. Es eleg jonak tartom ahhoz, hogy kb. megduplazza a penzt.

EGyebkent, azt gondolom, a pentek volt a csucs. Es min. 5 evig nem lesz ennel tobb.

Es persze, tevedhetek. De pentek pont ugy nez ki, mint egy csucs. Legnagyobb eselyt annak adom, hogy most hetfon, gap-el indulunk lefele. Ha meg tart meg, akkor kivarom.

1)Erdekessegkeppen1:
A 2009 evi melypont SP-ben 666 volt. A legnagyobb Fibo szam, ami realis, az 2.618. Szorozd ossze. Epp 1745-ot kapsz, ami epp a penteki csucs ar volt.

Mar lediszkontalt 3 extra jo hirt: Nincs tapering. Nem ment csodbe az USA. Van uj, galamb FED elnok.
DE: Nincs tobb jo hir.

2)erdekessegkeppen2:
A mostani Diagonal forma mar Owerthrow-ban van, penteken "FELFELE" (!) kitort.
Soha eddig nem volt ilyen az utolso 20 evben. Az optimizmus es elvakult pozitiv varakozas mar skizofren meretu.

3)Erdekesseegkeppen3:
2009 marc, a piaci melypont ota, epp 55 honap telt el. Az Fibonacci szam.
Az utolso 20 evben meg soha nem tartott egyetlen BULL piac se ilyen sokaig.

4)Azt gondolom, hogy most 34 honapig, ami epp az eggyel kisebb Fibo szam, BEAR market jon. Legalabbis NY-ban es EU-ban.
Talan Azsiaban nem, vagy sokkal kisebb.

DE:Legalabb olyan pocsek lesz atelni, mint 2008-9ben volt.

5)Meglepetes: Egy ekkora piaci megrazkodtatas, ami most johet, nem tesz jot egyetlen kormanyon levonek sem.
Itt a kovetkezmeny, ajanlok egy fogadast:-)
A Fidesz elbukja a 2014 valasztast.

Good luck.
seri2 2013. 10. 19. 07:29
Előzmény: #134  pomperj
#135
mintha csak a javasasszonyt hallanám
seri2 2013. 10. 19. 07:35
Előzmény: #134  pomperj
#136
mintha csak a javasasszonyt hallanám ,mi ez valami számmágia :DDDD
2*2 meg négy! az meg pont 4 betű! apám ezekkel a betűkkel valami nem stimmel!:DDDD
persze attól még lehet igazad,de nagy poén!
pomperj
pomperj 2013. 10. 19. 09:22
Előzmény: #136  seri2
#137
Vannak, akik szerint a novekedesnek vannak altalanos termeszettudomanyos szabalyai, a faleveltol a csigan at az emberi agyon keresztul a tozsdei arakig. Adtak ezert mar Nobel dijat is.

Ennek a temanak egyik legjobb kifejtese Prechter konyveben van, de sokan masok, pl. Mandelbrot is foglalkoztak vele.

Primitiven megfogalmazva,
a nyulak szaporodasanak szabalyai (lasd Fibonacci sorozat, 7. osztalyos matekpelda) nagyjabol azonosak a tozsdei arak emelkedesenek/idejenek szabalyaival;

szoval, nem akkora marhasag, mint aminek ismerethiany miatt netan annak latszik;-)

Ettol meg, persze, erdemes elovasni egyik kedvenc konyvem, Mackay "Extraordinary Popular Delusions and the Madness of Crowds"
cimut.

Amikor ugyanis az tortenik, hogy
-a Magyar miniszterelnok azt mondja Indiaban(!):" négy-öt év múlva Magyarországon lehet a legalacsonyabb a villamos energia ára az Európai Unióban:,

-amikor a miniszterelnok azt mondja 4 ev alatt nulla szazalek fejlodesre, hogy "Magyarorszag jobban teljesit",

-amikor a Magyar focivalogatott ugy utazik Bukarestbe es Amszterdamba, hogy "gyozni fogunk",

nos, akkor az optimista erzekcsalodas olyan extreme esetevel allunk szemben, akarcsak a tozsden.
Es epp ildomos a fenti konyvet elolvasni.

Good luck.
seri2 2013. 10. 19. 11:48
Előzmény: #137  pomperj
#138
ússz az árral és ne a kiszámíthatatlanra spekulálj,akkor dagad a számla.
ha jól emlékszem 96-ban osztottak Nobel-díjat azért mert két úriember matematikai úton bebizonyította,hogy a tőzsde jövőbeli árfolyamára semmilyen befolyással nincs a tőzsde múltbeli árfolyama.
pomperj
pomperj 2013. 10. 19. 20:35
Előzmény: #119  -bubu-
#139
"Már csak az lenne a kérdésem hol stoppolnád ki a pozit ha mégsem fordul le "

Ezen gondolkoztam 2 napot, hogy mi a helyes valasz? Szoval, nagyon jo es ezert is, kosz a kerdest.

Nos, ha valoban diagonal van, ahogy gondolom, meg ahogy a website-on berajzoltam, akkor van ra preciz valasz.

Ugyanis, ha jo a diagonal forma, akkor most a (3) vagy (5) hullamban vagyunk; es diagonalban szabaly szerint kotelezoen (1) a legnagyobb, (3)kisebb, es (5) a legkisebb hullam kell legyen.

Mivel most ebben (1) hossza kb. 100 pont, tehat (3) es (5) ennel kisebb kell legyen. Eddig (3) vagy (1) merete 94 pont hosszusagu.

Tehat, ha hetfon meg 100-94 (+1biztonsagi pont)=7 pontot meg emelkedne az eddigi csucshoz kepest, akkor NEM LEHET diagonal (mert megserti a szabalyt), es teves a forma;
akkor valami mas van.

Szoval, ez a valasz: Hetfon gyakorlatilag meg max. 6 pont emelkedes lehet (ha jo az elgondolas,) uj csucskent. Ha tobb lenne, akkor rossz vart forma, nemm errol van szo, es kezdeni kell vele valamit;
vagy ujra gondolni attol fuggoen, mit latunk hetfon.

Megegyszer, kosz a kerdest; jo sokaig tartott mig rajottem, mi a valasz.
Törölt felhasználó 2013. 10. 19. 20:41
Előzmény: #134  pomperj
#140
Nem igazán értem Nyugat-Európában miért jönne Bear Market. Az eu lassan kezd kimászni a kátyúból, jövőre már emelkedésre számítanak közösségi szinten is. A cégek jelentései egyelőre jók, technikailag is jól néznek ki az indexek.

Különösen a bankpapírok. Fundamentálisan ugrásszerű javulást várok jövőre, ennek megfelelően, ha lesz korrekció tartva a meglévő longjaimat, kezdek bővíteni.

Múltkor említetted, hogy ilyen szinteken ING-t már nem vennél. De mi a problémád a papírral, fundamentálisan kezd stabilizálódni. Technikai képe különböző időtávokra gyönyörű. Én jövő héten elkezdem zsákolni az ING-t, ha visszajött pár százalékot.

Érdekelne a fentiekről, különösen az ING részvényéről a véleményed!
Törölt felhasználó 2013. 10. 19. 21:24
#141
Szia pomperj,csüt.122-es bejegyzésemre-kérdésemre ha reagálnál megköszönném!
pomperj
pomperj 2013. 10. 19. 22:45
Előzmény: #122  Törölt felhasználó
#142
Feltettem BUX-ra, meg 3 magyar papirra a chartokat, itt van:
link

A)OTP esetben van kis bizonytalansag bennem: szerintem legalabb 80% esellyel meg BEAR van, es lefele fog menni.
Ha igy lesz, megegyszer teszteli a 2800Ft koruli szintet, talan kicsivel ala is mehet, nekem 2550 jott ki az Elliott modellre cel-arkent. De 2800 korul mar el lehet kezdeni venni;-)

B)Elismerem, van kb. 20% esely, hogy mar tul van az utolso (5)C esesen, es mar BULL-ban van. Ha igy van, akkor nagyon "fura"lett a 4 es 5 hullam; de mert van kb. 10Ft a 3 es 5 hullam melypontja kozott arban, elvileg ez is lehetseges.

De NEM valoszinu. Mert nemcsak a BEAR vege lenne torz, de nagyon torz lenne a kezdodo BULL eleje is.

C) Nekem ugy latszik, oldalazo haromszogben van most, ami jul.15 korul kezdodott, es a hatarolo vonalak alapjan kb. nov. vegen van az elvi maximum tartama, amig ki kell tornie;

A gyakorlatban a haromszog 2/3 ideje korul szokott kitorni, ami kb. okt. 20-30 korulre esik. Vagyis kellene kitoresnek jonnie, hamarosan.

A kitores iranya egyebkent (ha nem bizonyul fals-nak) akar hosszabb tavra is eldont mindent OTP iranyara. ezert is tart sokaig, lefogyasztaj elobb a bear es bull resztvevoket.
Amikor kitor, en eles es heves mozgasra szamitanek.

En lefele varom.
HA megis felfele tor ki, es tartja 4600Ft folott magat egy hetig, akkor a 20%-os eset jott be: BULL van.

Good luck.
Törölt felhasználó 2013. 10. 19. 22:59
Előzmény: #142  pomperj
#143
Köszönöm a gyors és terjedelmes választ bízom és reménykedem a BEAR-ba mert shortban vagyok.
user24 2013. 10. 20. 08:42
Előzmény: #137  pomperj
#144
Abszurd árakhoz abszurd bérek. 4 év múlva a Magyar Forint lesz a legsz..bb pénz az EU ban és az országból se fogjuk tudni kitenni a lábunkat. Arról nem beszélve hogy ki a jó fenét érdekel ezek után az energiatakarékosság? Egy átlag lakótelepi lakás rezsije már most is csak zsebpénz. Jöhet megint a folyóvízzel hűtött sör!
pomperj
pomperj 2013. 10. 20. 10:58
Előzmény: #143  Törölt felhasználó
#145
A jo hir az, hogy tudod, hogy van egy kriterium, ami jelzi, ha tevedsz. Akkor meg kell fordulnod.;-)

Good luck.
pomperj
pomperj 2013. 10. 20. 15:27
Előzmény: #140  Törölt felhasználó
#146
ING-vel kapcsolatban igazad van.

1)Fundamentalisan egyre biztatobb, a toke helyzetuk szepen rendezodott, ma mar egyik legjobb EU-ban. A sok kis azsia uzlet eladas is jot tett. Az ING biztosito eladasa (vagy IPO-ja!) meg kulon jo hir, es messze nincs az arban. Az ugy egyedul er plusz 30-40%-ot, a bankon felul.
Jo hir az is, hogy uj a CEO. A Benelux, az otthoni gazdasagok, ami az uzlet 60%-a, es vegre ott is kezdnek labra allni, egyre jobbak a hirek.

2)Technikailag nalam most 5 of(3)-ben van, ami egyik a legjobb resze a rallynak.
Az a 12.30-13.3 USD ar kozotti rezisztencia sav, amibe beleszaladt most, es ami a charton 2002-3 ota van benne, talan mar nem eleg eros ahhoz, hogy visszalokje jelentosen. ha visszaloki, jo veteli alkalomnak latom en is. Amikor atmegy rajta, akkor minimum 16-18 sav a cel ar, ott mar kezd surusodni az ellenallas. De nem biztos, hogy ott leall a rally; sot, igazabol 23-27 a cel ara.

Szoval, ING-t szerintem is erdemes tartani meg, 1 ev alatt hozhat 40% korul meg. Nekem ING-bol talan tul nagy poziciom van; igaz, nem attol kell felni, ha a nagy pozinak jok a kilatasai.;-))

Egyebkent pedig, kosz a megjegyzest, legalabb raneztem ujra alaposabban.

3) Az EU bankpapirokat atnezem meg, majd hetfon megirom, ha latok valami jo otletet. Latinamerika tele van nagyszeru alkalmakkal, pl. az argentin bankok julius ora 100% korul mentek fel. Azt mar lattam, hogy a spanyol es gorog bankok isteni kilatasuak.

link

Good luck.
Törölt felhasználó 2013. 10. 20. 16:53
Előzmény: #146  pomperj
#147
Köszi a választ!
Törölt felhasználó 2013. 10. 20. 18:16
Előzmény: #146  pomperj
#148
Nem kötekedni akarok, csak valamit nem értek, van egy szerinted is talán túl nagy ING longod, mellette meg globál beart vársz. Ezt a kettőt hogyan egyezteted össze?
pomperj
pomperj 2013. 10. 20. 19:29
Előzmény: #148  Törölt felhasználó
#149
Nalam ennel sokkal arnyaltabb a kep, nem ilyen szepen egyszeru. A website-om is egeszen mast sugall. De roviden:

-SPY-ban altalaban, amerikai indexben, nagyjabol mostantol, bear-t varok. Ettol meg lesznek jo alkalmak, jo cegek, jo belepesi lehetosegek NYSE es NDAQ-ban is. Legalabb 20 jo NYSE ceg van a listamon.
Most nagyon ovatos vagyok. Mert SPY valoban beszakadhat, es kezdetben magaval ranthat szinte mindent. Aztan, egy ido mulva, ujra megy mindegyik piac a maga endogen iranyaba.

-Azsiaban, Japanban is, bull van. BRIC, Latinamerika is bull. Szerintem ott meg sokaig az is lesz. De ott is van rossz ceg, gyenge szektor.

-Az EU-ban nagyon toredezett a kep. FTSE mar bear. DAX tulertekelt, bar vannak jo nemet szektorok, pl. bankok.
Spanyol es gorog piacokon extrem jo lehetosegek nyiltak meg.

-Keleteuropa onmagaban is toredezett. A tobbseg mar bull, a magyar meg nem. De itt is vannak kivetelek. (pl. MOL meg bear, Richter mar bull, OTP kerdeses).
link

Vegul: ha nekem valamiben poziciom van, akkor abban azonnal ovatossa valok, minden gyanussa valik, es amig tartom, folyton bear oldalon ervelek.

DE: szerintem ez a normalis, nem a forditottja; az a legrosszabb, amikor a bull/vagy bear pozicio elvakit, nem erzekeli a masik oldal erveit.

Raadasul, idoben is valtozik a hullamzassal a velemenyem, mert 2 naponta felulvizsgalom az allaspontom. Es az azsiait, ami most a leginkabb bull, itt le is irom. Hatha valaki hasznat veszi.

Nekem egyszerre jellemzoen 20-25 poziciom van. A 2/3-at primary bull-ra szamitva veszem meg, es tartom 1-2 evig. 1/3 reszben a havi ciklussal megyek.

Good luck.
Törölt felhasználó 2013. 10. 20. 19:50
Előzmény: #149  pomperj
#150
"Vegul: ha nekem valamiben poziciom van, akkor abban azonnal ovatossa valok, minden gyanussa valik, es amig tartom, folyton bear oldalon ervelek.

DE: szerintem ez a normalis, nem a forditottja; az a legrosszabb, amikor a bull/vagy bear pozicio elvakit, nem erzekeli a masik oldal erveit."

Na ezzel nem csak, hogy 100%-ig egyetértek, hanem annyira így vallom én is, hogy szinte szó szerint leírtam már ezt ide.

Azt meg értem, hogy több pozid van egyszerre, nyilván mindenki így van ezzel, aki picit is komolyabban trédel. A bajom az volt, hogy az írt két konkrét várakozásod elég nehezen volt összeegyeztethető számomra az eddig írtak alapján. Most már látom, hogy te valójában az amcsi piacokra vagy leginkább bear, nem globál (az egy külön kérdés, hogy ez mennyire működhet).
Törölt felhasználó 2013. 10. 21. 06:09
Előzmény: #149  pomperj
#151
nahat ez teljesen ertelmezhetetlen, remelem te erted, hogy mit csinalsz :)

Minek 20-25 pozit tartani? Semmi ertelme, folosleges penzkidobas (kotesdijak). Ha elindul ellened a piac, az osszeset kistopolod eleve. Ha meg 1/3 pozi a masik iranyban van, annak mi ertelme? Miert nem tartasz akkor csak 2/3 pozit egy iranyba (koltseghatekonyabb)? Ez a strategiad mennyire nyereseges?
-bubu-
-bubu- 2013. 10. 21. 09:03
Előzmény: #134  pomperj
#152
köszönöm válaszod

ez a semleges pozi szerintem marhaság, most vagy shortot vízionálsz ahogy írod vagy longot,
ez a két ellentétes pozi csak dupla költség és ráadásul mindkettőt finanszírozni kell ugyanakkor bármerre megy az index semmi pénzt nem hoz

további sok sikert
Törölt felhasználó 2013. 10. 21. 09:14
Előzmény: #152  -bubu-
#153
Pontosan. A két ellentétes pozi nyitva tartása nettó hülyeség, effektíve olyan, mintha zártad volna a pozit, csak ehhez képest dupla költség, ahogy írod. Olyan, mintha a kaszinóban a pirosra és feketére is tennél.
Törölt felhasználó 2013. 10. 21. 09:26
Előzmény: #151  Törölt felhasználó
#154
A kolléga úr olyan játékos, hogy nála a költséghatékonyság már olyan vonatkozásban nem merül fel, mint nálatok, jóval nagyobb a tőkeereje.

Nálam is nagyobb, de ha ki ér az utalásom és kialakítom az új portfólióm, nekem is lesz 15 különböző részvényem.
Törölt felhasználó 2013. 10. 21. 09:29
Előzmény: #152  -bubu-
#155
Valószínű hogy opciót vett fel a kolléga, melyet vagy le hív, vagy nem hív le. Tehát a kereskedési stratégiája racionális,gondolom még mindig a lejtmenetnek ad nagyobb valószínűséget.
Törölt felhasználó 2013. 10. 21. 09:34
Előzmény: #155  Törölt felhasználó
#156
"Valószínű hogy opciót vett fel a kolléga, melyet vagy le hív, vagy nem hív le"

Szerintem te még sose kereskedtél opciókkal.
Törölt felhasználó 2013. 10. 21. 09:36
Előzmény: #154  Törölt felhasználó
#157
A 20-25 pozi valóban nem kirívóan sok, ha elég tőke van hozzá és nem túlaprózás miatt annyi a pozi.
Törölt felhasználó 2013. 10. 21. 09:44
Előzmény: #156  Törölt felhasználó
#158
No és vajon hogy jutottál erre a következtetésre fejtsd már ki!
pomperj
pomperj 2013. 10. 21. 09:47
Előzmény: #152  -bubu-
#159
Messzirol nezve, igazad van.
DE.

Velem megesik, hogy pl. tul koran lepek longra, es meg mindig lefele csuszik az ar.
Akkor en jellemzoen a kovetkezot teszem:

1)Felulvizsgalom. Es mondjuk az a vegeredmeny, hogy tovabbra is hiszek abban, hogy jo lesz a long. De belatom, hogy a piac meg nem igy gondolja. Meg nem fordul. Es kellhet Mr. Market-nek pl. 2-3 nap ra.

1A)Akkor vagy eladom, es lenyelem az eddigi bukast. Ami ugye az adok miatt igazabol a (visszakereseskor) meg tobb is kicsit.

1B)Vagy semlegesre allok. Kiegyenlito poziciot veszek, es varok. Mar nem bukom azt a 2-3 napos tevedesnek megfelelo arcsokkenest.

Amikor legkozelebb ugy latom, hogy
mostmar tenyleg jo a long, eladom a kiegyenlito poziciot.
Igy nem buktam semmit, csak tovabb tartott idoben.
Es a 2 extra tranzakcios koltseg tenyleg nem szamit.

Persze, egyik vegletben, 1-2 pozicioval konnyebb ki-be ugralni.
A masik vegletben, a hedge-fundok 100 pozicioval, megvesznek egy jo kilatasu
ceget, es tartjak evekig. Kozben meg, amikor esik, gyorsan kiegyenlitik a poziciot semlegesre. Igy az emelkedesben bent vannak, az eseskor meg semlegesek.

Az en ki "semlegesitesem" kicsit az ovek masolata. Erdemes a hedge-fundok technikait megtanulni.
Törölt felhasználó 2013. 10. 21. 10:11
Előzmény: #158  Törölt felhasználó
#160
Mert azt írtad, hogy az opciót vagy lehívja, vagy nem, de az opciókkal való kereskedés, hasonlóan a határidős termékekhez egy mezei kis speki szempontjából a legritkább esetben jut el a kifutásig, a menetközbeni árelmozdulás, a tőkeáttétel a lényeg.

Topik gazda

_Joker1
3 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek