Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 06. 28. 21:45
Előzmény: #8159  Törölt felhasználó
#8160
"Vedd mar eszre", hogy senkit nem erdekel a sertett egod.

Szevasz
Törölt felhasználó 2015. 06. 27. 15:51
Előzmény: #8158  Törölt felhasználó
#8159
Vedd már észere, hogy egyesszám egyesszemélyben írtál,
"Szerinted az rendben van, hogy odaadom a penzem az allamnak es amiert az nem vegyzi rendesen a dolgat es nem felugyel egy ceget, ezert ellophatjak a csaladi megtakaritasomat. Mindezt ugy, hogy "kockazatmentes" befektetest valasztottam."

Míg a lebecsmérelő részben többekre utalsz.

"A brokercegek ugyfelei kozul egyebkent nem mindenki nyereszkedo, naplo, haszonleso. "

A nyegle válaszaidat helyet, inkább elnézést kérhettél volna, mert azt feltételezem, hogy csak elírás volt részedről.

Magam részéről lezártnak tekintem ezt a parttalan vitát.
Törölt felhasználó 2015. 06. 27. 12:55
Előzmény: #8157  Törölt felhasználó
#8158
Fogd mar fel, hogy nem rolad van szo. Es ne magyarazz hulyesegeket a gondolataimba. Koszi
Törölt felhasználó 2015. 06. 26. 21:11
Előzmény: #8156  Törölt felhasználó
#8157
Kettőnk közt az a mérhetetlen különbség, hogy míg én, a Te általad nagyra becsült nyerészkedők, naplopók, haszonlesők közé tartozom de mindig volt annyi eszem, hogy csak a nyereséget kockáztatom,a tökét már kb. két éve kivettem, míg te a kis kamatokért kockáztattad a fogadhoz vert garasokat, HAHAHA
Törölt felhasználó 2015. 06. 26. 20:38
Előzmény: #8154  Törölt felhasználó
#8156
Igazad van, en sem ertem, hogy mi a fenet keresek itt. Mi a szar koze van egy brokercegnek az allampairhoz es nekem a BEVA-hoz, aki azzal magyarazza az alacsony karteritesi plafont, hogy sokat kockaztattam. Kicsit abszurd.

Egyebkent miert is kellene ertenem a hataridos uzlethez? Bar ugy tunik, hogy aki azzal jatszott sem ertett tul sokat hozza es engem is magukkal rantott :)
Egyebkent nagyra ertekeelem a szemelyeskedesed es kozvetlen hangnemed. Igazan kivilaglik belole az osszetartas iranti vagy es a megoldaskeres a nehez idokben. Gondolom pont ilyen agresszivan fektettel is be. Ha-Ha-Ha
Nagyon celravezeto hozzaallas. Gratulalok ;)
Törölt felhasználó 2015. 06. 26. 20:31
Előzmény: #8154  Törölt felhasználó
#8155
kkicsit paranoid vagy, de azert koszi, hogy megmagyarazod, hogy hogy gondolok valamit.
Törölt felhasználó 2015. 06. 26. 20:05
Előzmény: #8153  Törölt felhasználó
#8154
Csak elfelejtetted az előző mondatodat,
(Szerinted az rendben van, hogy odaadom a penzem az allamnak es amiert az nem vegyzi rendesen a dolgat es nem felugyel egy ceget, ezert ellophatjak a csaladi megtakaritasomat. Mindezt ugy, hogy "kockazatmentes" befektetest valasztottam.)

Ebben egyértelműen ki fejted, hogy te nem vagy, nyerészkedő, napló, haszonleső és így az értelme igen is SÉRTŐ. Azért megkérdezném mi a fenét kerestél Te a brókerek világában, állampapírt bárhol jegyezhettél volna mint magánember, még közvetlenül az MNB-nél is.
Törölt felhasználó 2015. 06. 26. 19:28
Előzmény: #8152  Törölt felhasználó
#8153
azt irtam, hogy NEM mindenki :) nem azt, hogy mindenki. En is visszautasitom, pont tezert irtam
Törölt felhasználó 2015. 06. 26. 19:25
Előzmény: #8150  Törölt felhasználó
#8152
Csibeke, ezt a mondatodat vissza utasítom (A brokercegek ugyfelei kozul egyebkent nem mindenki nyereszkedo, naplo, haszonleso. ) fogalmad sincs a tőzsdéről, a pénzpiacokról, határidős termékekről. ADDIG MÍG ILYEN KORLÁTOZOTTAK AZ ISMERETEID NE SÉRTEGESS SENKIT EZ ÜGYBEN!!!!
Törölt felhasználó 2015. 06. 26. 18:52
Előzmény: #8150  Törölt felhasználó
#8151
Én mélységesen együttérzek azokkal, akik abban a szörnyű helyzetben vannak, hogy a pénzük és a részvényeik/állampapírjaik miatt szétaggódják magukat már négy hónapja. Egyszerűen hihetetlen, miközben a nagyobb hozamra spekulálók megkapták a nagy hozamot, meg még tökéletesen kártalanítva lesznek a befektetett pénzüket illetően is.
Tökhülye vagyok, hogy nem vettem Qestor kötvényt még jó régen. Kaptam volna az elképesztően magas hozamokat, aztán meg annak ellenére, hogy fiktív volt, még a kötvényértéket is megkapom. Az évszázad üzlete lett volna, mint ahogy az is a fiktív kötvényeseknek.
El sem hiszem, hogy ilyen létezik és azt sem, hogy ezt velem fizettetik ki.
Pedig így van:(
Törölt felhasználó 2015. 06. 26. 18:43
Előzmény: #8148  Törölt felhasználó
#8150
Hat errol beszeltem pontosan. Csak azt az oldalt latod, hogy nincs hozza kozod es a te penzeded herdaljak el. Amikor az adodobol olyan intezmenyeket tartanak el evtizedeken keresztul, amik nem vegzik a munkajukat, az miert nem faj?

Arrol tudsz, hogy a 100% allami garanciat igero allampairokra (ami egyebkent az allamhaztartas finanszirozasara szolgal- kozvetve, hogy az adofizetoknek legyen jobb, mukodjon az orszag) nem fizet az allam, csak 6 000 000ft-ig?

Szerinted az rendben van, hogy odaadom a penzem az allamnak es amiert az nem vegyzi rendesen a dolgat es nem felugyel egy ceget, ezert ellophatjak a csaladi megtakaritasomat. Mindezt ugy, hogy "kockazatmentes" befektetest valasztottam.

A brokercegek ugyfelei kozul egyebkent nem mindenki nyereszkedo, naplo, haszonleso.

Az alapveto problema az, hogy hogyan jar el az allam es a felugyelet. Miert nem vallaljak a feleloseget. Ok talaltak ki a Questorosok kartalanitasat is, amihez semmi koze nem volt eredetileg a BEVAnak. Az extra tehek emiatt vannak, nem a Budacash miatt.

Egyszer teged is cserben fog hagyni az allam, majd rajosz milyen erzes. Ennyit a szolidaritasrol.
Addig ossatok meg sok segelykereso uzenetet a facebookon, hogy jo legyen a lekiismertetek.

Koszonjuk!!!

Törölt felhasználó 2015. 06. 26. 18:35
Előzmény: #8148  Törölt felhasználó
#8149
Az utolsó mondatodat, megértésedet, köszönjük.
Törölt felhasználó 2015. 06. 26. 18:08
Előzmény: #8140  Törölt felhasználó
#8148
Én úgy látom, hogy a károsultakat egyrészt az állam az adófizetők pénzéből kártalanítja (Questor), továbbá a megnövelt oba és beva alapok miatt a bankok a túlbefizetést a megemelkedett bankolási díjakból szedi be.
Nekem nincs érdekeltségem egyik bedőlt befektetési vállalkozónál sem.
Így én egészen konkrétan adóbefizetői és magasabb banki díjakat fizető károsult vagyok, miközben úgy néz ki, hogy a konkrét nagyot akasztó "károsultak" megkapják az elbukott pénzüket.
Micsoda világ ez?
Ui.: akinek a brókercégeknél részvénye és készpénze rekedt, azokra ez a véleményem természetesen nem vonatkozik.
Törölt felhasználó 2015. 06. 26. 18:06
Előzmény: #8136  detto71
#8147
Szia Detto71, arra lennék kíváncsi hogy neked válaszolt Réti a leveledre.
BudFox
BudFox 2015. 06. 26. 17:33
Előzmény: #8125  Törölt felhasználó
#8146
Mi Quaestorosok is veletek vagyunk lélekben.
Törölt felhasználó 2015. 06. 26. 15:21
Előzmény: #8144  detto71
#8145
detto71
detto71 2015. 06. 26. 14:29
Előzmény: #8141  Törölt felhasználó
#8144
"7. ponthoz
A módosítások hatálybalépéskor folyamatban lév ő ügyek esetében történő alkalmazása szükséges,
mert e módosítások már folyamatban lévő eljárások esetében is olyan akadályokat hárítanak el,
amelyek bármely jövőbeni eljárásban is akadályok lennének ."

idézet a tv javaslatból
detto71
detto71 2015. 06. 26. 14:20
Előzmény: #8141  Törölt felhasználó
#8143
dehogy nem volt ilyen tv, nem is egy, ami visszamenőlegesen rendelkezett.
2010-után a fidesz csinált egy-két ilyet.
Törölt felhasználó 2015. 06. 26. 14:13
Előzmény: #8136  detto71
#8142
nem vagyok szakember, csak a munkám során sok ilyen fordul meg a kezemben. És igen, a cégvagyonból. Minden egyes mozzanatért jár neki díj.
És ezek a feltárt adatok alapján nagyon sok sok tízmilliót fog jelenteni. Bár tévednék!
Törölt felhasználó 2015. 06. 26. 14:07
Előzmény: #8137  szivacs
#8141
Teljesen mindegy mit fogadnak el, legalább is eddig minden tv. hatályba lépést követően alkalmazható, visszamenőleg nem.
Eddig precedens sem volt(tudtom szerint) hogy úgy legyen a tv megalkotva, hogy visszamenőleg is alkalmazható legyen.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek