Topiknyitó: upgrayeddAKS 2013. 08. 27. 11:42

Miért NE szavazzunk Bajnaira?  

igyekszem majd tömören fogalmazni, de nem mindig fog sikerülni :)



én a magam részéről elsősorban racionális érveket szeretnék felsorakoztatni, és arra kérek minden fórumozót, hogy hasonlóképp cselekedjen... előre is köszönöm.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 08. 28. 10:57
Előzmény: #398  BudFox
#400
Pont hogy semmit sem értettél a múltból, máskülönben nem vonnál le azt a következtetést hogy neked a mai komcsikra kell szavaznod...
rigatibi 2013. 08. 28. 10:56
Előzmény: #397  rockmaster
#399
Ha-ha-ha....
BudFox
BudFox 2013. 08. 28. 10:53
Előzmény: #395  Törölt felhasználó
#398
Mi van itt ? ilyen sokaknak elment a józan esze ?

nem felejthetjük el a múltunkat, abból tudunk tanulni.

ha mindent a szőnyeg alá söprünk, és eltekintünk mellette, akkor mindig meg fogja magát ismételni a történelmem.
rockmaster 2013. 08. 28. 10:53
Előzmény: #389  Törölt felhasználó
#397
Ráadásul a mostani kormány úgy definiálja magát, h az államadósság és a költségvetési hiány csökkentése a legfontosabb neki. A munkanélküliség csökkentéséről már lemondtak, mert nem megy nekik, jó ha marad összesen 1 millió munkahely.
Ehhez mindig azt fűzöm hozzá h 2002-2010 között sokkal több fejlesztés volt saját forrásból, most ez 0. Szóval a Fidesz kormány szépen kiszolgáltatja az országot a nyugatnak, mert ha nem jön onnan a támogatás, akkor meghalt minden.
BudFox
BudFox 2013. 08. 28. 10:51
Előzmény: #365  Törölt felhasználó
#396
nahát...mondjuk a Tatárokra én se szavaznék...fujj...micsoda egy népség :--))

de most komolyan...ha neked ilyen lett volna a családodban, te figyelmen kívül hagynád, és szavaznál nyugodtan az MSZP -re ?

engem szerintem a családból kitiltanának / kizavarnának.

nem árulom el a nagyközség nevét,
de szerencsére a rendszerváltás után azért valamennyire rehabilitálták a családot :
díszpolgári címet kapott a faluban, plusz a sírjára emléktáblát helyeztek el.
az elvett földekért kárpótlási jegyet kaptak, ahogy mindenki, az MDF kormány alatt.
Törölt felhasználó 2013. 08. 28. 10:50
Előzmény: #393  BudFox
#395
Ebben semmi összefüggés nincs, az ÁVÓ miatt neked kell diktatórikus majombarmokra szavaznod? Nevetséges.
BudFox
BudFox 2013. 08. 28. 10:43
Előzmény: #362  watson
#394
Most akkor ennyi erővel még legalább 100.000 embert el lehetne ítélni, mert benne volt valamelyik KISZ -ben.

Meg az is igaz hogy egy normális állást csak úgy lehetett megkapni, vagy megtartani ha belépett a KISZ -be, vagy a pártba. Járt a szemináriumokra - agymosásokra. különben egy mérnök, vagy akárki elveszítette a munkáját.

Egy egyetemet végzett ember, aki 5-10 évet tanult szorgalmasan hogy jó munkája legyen, csak úgy tudott érvényesülni ha belépett valamelyik pártszervezetbe.

jól mondom ?
BudFox
BudFox 2013. 08. 28. 10:40
Előzmény: #365  Törölt felhasználó
#393
én figyelembe veszem. a mi családunk múltja.

Mindenki más szempontok szerint fog szavazni ezt is megértem.

te kire szavazol, ha publikus ?
jancsika 2013. 08. 28. 10:33
Előzmény: #391  jancsika
#392
Akarom mondani 3 év 2 hónap
jancsika 2013. 08. 28. 10:31
Előzmény: #389  Törölt felhasználó
#391
Pénznyelő hibáztál!

ez csak 2,5 év ca
Törölt felhasználó 2013. 08. 28. 10:31
Törölt hozzászólás
#390
Törölt felhasználó 2013. 08. 28. 10:19
Előzmény: #384  szivacs
#389
A 2010-2013-as növekmény pedig:
2010 május 19933
2013 július 22304
Ez + 2371 mrd
+ 3000 mrd MNYP
= 5371 mrd.

3 év alatt.
morci 2013. 08. 28. 10:13
Előzmény: #384  szivacs
#388
Kedves Szivacs!
Nézzük az általad megadott számokat:
bruttó államadósság:
1998 végén 6.165,8 mrd
2002 végén 9.224,2 mrd (remélem, ez jó, merthogy elgépelted az évszámot)
2010 végén (május helyett) 19.933,4 mrd Ft
Ez 1998 és 2002 között 1,106-szoros növekedés évente.
Ha 2002 végétől 2010 végéig ilyen ütemben nőtt volna az adósság, akkor 2010 végén 20.652,4 mrd lett volna, ami gyakorlatilag megegyezik a tényszámmal. Tehát az államadósság növekedési üteme az mszp alatt pontosan annyi volt, mint a fidesz alatt!!!!!!!!!!!!!!

szivacs
szivacs 2013. 08. 28. 10:10
Előzmény: #338  cumi01
#387
tehát pl. annyira korrupt, mint az SPÖ..:-)
szivacs
szivacs 2013. 08. 28. 10:05
Előzmény: #360  ts3
#386
Az "elmúltnyolcév" hatását tekintve akkor "múlik el", ha az államadósság és a nemzeti vagyon a maszopszadesz uralom előtti értékre kerül vissza.
Ortodox vélemények szerint a kamataival együtt, ultraortodox vélemények szerint a társadalom által viselt terhek nettó kompenzálásával együtt.
Korrekt vélemények szerint mindez onnan kerül vissza, ahová elvitték beleértve a határon túli számlákat vagyonokat is. Fundamentalistán korrekt vélemények szerint a felelősök számára történő nem pusztán jog, hanem igazságszolgáltatás kíséretében.
szivacs
szivacs 2013. 08. 28. 09:58
Előzmény: #364  ts3
#385
2011 előtt a nyugdíjkasszából hiányzott, majd visszakerült oda, ahonnan kivették.
szivacs
szivacs 2013. 08. 28. 09:49
Előzmény: #363  watson
#384
"szivacs, ezek kamu számok, ne szédíts!"
Tehát szerinted az ÁKK hivatalos adatai kamu számok.

bruttó államadósság:
1998 május: nincs meg csak 1998 vége, akkor 6.165,8 mrd volt
2002 május: nincs meg csak 1998 vége, akkor 9.224,2 mrd volt
2010 május: 19.933,4 mrd Ft

A növekedés tehát:
1998-2002: 3.058,4 mrd (49,6%)
2002-2010: 10.709,2 mfd (116,1%)

Nyomozó létedre tudhatnád, hogy az adatok és azok szubjektív értékelése két külön kategória.
Én nem értékeltem, csupán beidéztem a kért hivatalos adatokat, melyeket rejtélyes -ám valószínűleg szubjektív- okból senki nem tett meg.

A szubjektív értékelést pedig ki-ki szájaíze szerint megteheti...
_pampa 2013. 08. 28. 09:30
Előzmény: #382  Törölt felhasználó
#383
Amit összefoglaltál az a probléma lényege.
Először "valós" közbiztonságot kell megteremteni és közben átalakítani a szociális rendszert. Első elemként egy min. életkorhoz és egy alapiskolához kellene kötni a csp. folyósítását.Ezzel már szűrhető lenne a "megélhetési" gyermekvállalás.
A parlagterületeket művelés alá kell vonni és segély helyett szakmai személyzet segítségével mezőgazdasági munkássá kell őket kiképezni. Aki már képes lesz önálló munkavégzésre annak tartós bérletbe állami földet kell adni.

szvsz
Törölt felhasználó 2013. 08. 28. 09:14
Előzmény: #379  Törölt felhasználó
#382
Bajnai feladta az elveit, amikor elkezdett tárgyalni az mszp-vel, azzal a Mesterházyval, aki korábban Gyurcsányt támogatta, az mszp-szdsz korszakban a kisebb párt le akarta zülleszteni a társadalmat, minél több drogost akart, akik nem a jövőn gondolkoznak. A segélyeket csak nyomták, a segélyezettek jelentős része életerős ember, akik feltétel nélkül kapták a pénzt, az energiájuk mivel nem volt kihasználva ezért bűnöztek, loptak, csaltak, a közmunka programot még inkább ki kéne terjeszteni, főleg a mezőgazdaságra, az erdőtelepítésre.
szivacs
szivacs 2013. 08. 28. 09:07
Előzmény: #380  signal2
#381
nem
signal2
signal2 2013. 08. 28. 08:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#380
"Olyan párt mikor lesz, aki a választói érdekeket képviseli???
Nem a pénzérdekeket????"

A választókat nem a pénz érdekli?
Törölt felhasználó 2013. 08. 28. 08:02
Előzmény: #378  Törölt felhasználó
#379
Ebben az országban nincs olyan politikai erő,amelyik megérdemelné a bizalmat,mert mindegyik eljátszotta már a renovét...
A fidesszel nekem egy gondom van, hogy diktatórikusan alárendeli egy szűk ,a pártközeli csoporthoz tartozók érdekinek eléréséhez az ország érdekeit....
Ezért azt mondom menniük kell...csak a kérdés jobb lesz majd az aki jön...?..baloldal vagy jobbik...?...ezek miatt félő hogy a rezsim marad még 4 évig...ami egy csoportnak nagyon jó lesz majd,de a többség megint szívhatja majd a fogát és szidhatja orbánt....
Törölt felhasználó 2013. 08. 28. 02:15
Előzmény: #376  Törölt felhasználó
#378
Csak épp úgy tűnik, nyoma sem marad, hogy nyomkodtam a lefelemutatót. :(
Törölt felhasználó 2013. 08. 28. 02:02
Előzmény: #374  upgrayeddAKS
#377
:) :) Ejjjjj... nem rád illetve a topikra gondoltam.

De ha belegondolsz, hogy mit tehetnél a tözsdével kormányzati pozícióban!!! Huhuhúúúúúúú..... Úgy rángathatnád az árfolyamokat, ahogy csak akarod.

Gondolj csak Kósára, meg a másikra, akinek szavára ugrott a forint, mint a bakkecske.
Törölt felhasználó 2013. 08. 28. 01:59
Előzmény: #372  upgrayeddAKS
#376
Így látatlanban nem tetszik az ötlet.
Igaz, sokkal rosszabb tuti nem lenne mint a mostaniak, de kérdés, hogy nem elveszett szavazat lenne-e rájuk voksolni.

Szóval a lefele bütyökre nyomtam.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 08. 28. 01:37
Előzmény: #368  Törölt felhasználó
#375
FoxNews:

"A mostani kormánynak meg már külföldről is kezdik elismerni a sikereit. "

persze, az andoki mélytengeri búváregylet, a kelet-timori keresztények keresztapája, a klu-klux-klán és a bangladesi nyugalmazott asztronauták önsegélyező nőegylete már mind szimpátiáját fejezte ki a kormány iránt, nem is beszélve Angela M'Erkelről, Erkel Ferenc külhonba szakadt rokonáról...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 08. 28. 01:32
Előzmény: #369  Törölt felhasználó
#374
"Ráadásul nyilván ez bújik meg a háttérben, de legalább is nem mellékes szempont."

azt a mindenit, de lebuktam! :)

nyilván a tőzsdét (mit tőzsdét?! tőzsdéKET, azaz a világ összes tőzsdéjét) nagyban befolyásolja, hogy most a portfolion hányan szólnak hozzá a bajnais topikhoz :) mert ugyebár a tőzsde a jövőt árazza, ezért előre látja, hogy az ilyen topikok miatt érdemes shortolni, mert az ilyen topikok miatt elmarad a kormányváltás :)

pedig olyan kevesen múlott már, na :) tényleg csak az kellett volna, hogy az évek óta tartó ellen-kampányolás ellenére szépen hasító Bajnai :) révbe érjen, amikor jött ez a topik, és elérte azt, amit a sok százmillió CÖF-ös MUFF és HUF :) nem tudott... ej, ha tudtam volna :) nem kellene mindig mechanikusan gondolkodni!
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 08. 28. 01:24
#373
a kérdés uaz, mint az előzőnél, ide meg kérem, hogy csak a lefelé mutató hüvelykujjat bökjétek meg - előre is köszönöm a segítséget a (nem reprezentatív) felméréshez

így majd tudni lehet az összesítésben, hogy kb. hányan mondanának nemet erre a csapatra, és kik igent - legalábbis hozzávetőlegesen
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 08. 28. 01:21
#372
A témát majd még folytatom, de nem akarok flood-olni. Mivel azonban sokaknak volt hiányérzetük, hogy nem kérdezik őket közvélemény-kutatók, most egy gondolat-kísérletbe vonnám be az érdeklődőket. Tegyük fel, hogy holnap a Civil Mozgalom, esetleg még a 4K! (4. Köztársaságot!), valamint Róna Péter (aki nem ismerné: „régi motoros” közgazdász) és Hetesi Zsolt (aki nem ismerné: fiatal, energikus, jó előadó fizikus) bejelentik: megvannak a szponzorok ahhoz, hogy ők együtt, egyesült erővel induljanak. Beveszik a csapatba XY (róla később lesz szó) favoritját, legyen szó sportolóról, vagy bármilyen szakmáról, szóval vmi népszerű embert, akit mindenki ismer, tisztel, stb. Tfh. a programjuk is korrekt (úgysem olvassa senki, de akinek ez kell a lelki nyugalmához...) és nem viccelnek, profin elkezdik legyalulni a 2 nagy komcsi pártot, tárgyilagosam és tényszerűen, de azért a „jómunkásemberek” kedvéért az érzelmekre hatva is (amolyan „win the hearts and minds of the people”). Fő témáik: kőkemény elszámoltatás, adóreform, oktatási reform, meg minden olyan, amire a jónép rámozdul, de mégis megvalósítható. Kérdésem: ha Te vagy az XY, akinek még a kedvencét is beveszik a csapatba, akkor szavaznál-e rájuk? FIGYELEM! Arra kérem mindazokat, akik benne vannak ebben a felmérésben, hogy a nem választ a következő kérdésre húzzák be. Erre azért van szükség, mert a PF rendszere nem veszi külön a like-okat meg a dislike-okat, hanem nettósít ugyebár. Viszont sokkal érdekesebb az egész úgy, hogy ismerjük a like-ok és a dislike-ok számát is. Előre is köszönöm! Tehát: itt csak like-olni lehet, a következő hsz. lesz a dislike.
Törölt felhasználó 2013. 08. 28. 00:48
Előzmény: #367  rockmaster
#371
a 3000 mrd forinttal kapcsolatban egy megjegyzés:

Ebből az összegből az állampapírokat mindenképp az államnak kell kigazdálkodnia a jövőre vonatkozóan függetlenül attól, hogy magán vagy állami nyugdíjrendszer működik.

Jogi szempontból természetesen nagy a különbség. A tisztán magán nyugdíjrendszernél láthatóvá válik az államnak ez a fajta jövöre vonatkozó kötelezettsége, amit megtestesít a manyupoknál lévő állampapír, a kamat pedig a pénz időértékét.
Ugyanakkor a tisztán állami nyugdíjrendszerben az ország gazdasági növekedése az ami biztosítja a majdani nyugdíjak kifizetését és explicit módon nem látszik meg előre ez a kötelezettség.

A manyup államosítással ténylegesen többletterhet a privát szektor értékpapírjai (részvények, vállalati kötvények, pénzpiaci eszközök)jelentenek, ezek közül is azok, amiket felhasznált a kormány az államadósság csökkentésére vagy az árfolyamcsökkenés miatt megváltozott az értékük. Ezt természetesen kompenzálja az átvétel óta kapott cash flow.

Az igazi kockázat a rendszer megváltozásában nyilvánvalóan abban áll, hogy nincs megbízható információ arra vonatkozóan hogyan fog kinézni ezek után a nyugdíjrendszer, milyen módon számítják át az értékpapír portfóliókat, lesz-e egyáltalán egyéni számla vagy sem.
Törölt felhasználó 2013. 08. 28. 00:23
Előzmény: #366  Törölt felhasználó
#370
Köszönöm az elismerésed!! :P

És azt még nem is mondtam, hogy az a török, aki szépanyám nagyapját elrabolta, az kékszemű volt. Így mondanom sem kell, hogy a kék szeműeket sem szeretjük. Hosszú haja copfban volt ezért a coppfosokat ki nem állhatjuk. Ja... és zöld nadrág volt rajta!!! Az ilyenek ne is kérjék a szavazatunkat, mert tőlünk aztán egy jó szót sem kaphatnak.

És arra bíztatlak téged is (és BudFox-ot is), hogy te se szavazz ilyenekre.

Kicsit rosszul esik, hogy én együttérzésemről biztosítottalak, erre te ennyire közömbös vagy déd-dédnagyapám sorsa iránt és csak a saját fájdalmaddal törődsz, más családok búját-baját meg semmibe sem veszed, de én ezért nem foglak pocskondiázni téged!! Ismétlem, megértelek!! :P

Remélem idővel rájössz, hogy nem érdemes gyűlölködni, az csak bután elpazarolt energia. Bizakodásomra okot ad, hogy viccelődésnek vetted írásom -pedig csak hasonló sorsunk ecseteltem-, így talán előbb-utóbb eljutsz arra a gondolatra, hogy tévúton jársz.

Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 23:41
Előzmény: #222  Bekre_Pal
#369
:) :)
Végre a sok hablaty közt egy éppeszű gondolat!!!

Ráadásul nyilván ez bújik meg a háttérben, de legalább is nem mellékes szempont.
Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 23:13
Előzmény: #132  BudFox
#368
"A mostani kormánynak meg már külföldről is kezdik elismerni a sikereit.

A Bajnai -nak nem voltak komolyabb sikerei. "

Tényleg napra kész vagy!!! Kb egy hete se szajkózzák ezt a külföldi elismerést.

Tudnád részletezni, hogy ki és mikor ismerte el??? (ha lehet, ne a királyi TV-t idézd)

Esetleg azt, hogy Bajnait miként is nem ismerte el a külföld???
rockmaster 2013. 08. 27. 22:52
Előzmény: #364  ts3
#367
Hát igen, ezt hívják a nagy rablásnak.
Fidesz Selmeczi lenne a megmondója, de nem képes a munkájára figyelni, annyi a kifli körülötte:)
Valószínű államadósságot nem csökkentettek belőle, mert ugyanott áll, ahol a rablás előtt állt. Ha tovább romlik a forint, akkor meg még ott se.
Ezt nem értik sokan, h nem az állandóan pozitív hozam volt a lényeg benne (bár aki erre érzékeny, annak állampapírba kellett tenni ezt a pénzt és ennyi), hanem h egy átlátható, ellenőrizhető rendszert hoztak létre. Minden nap pontosan lehetett tudni h hányadán állsz. Most meg ez lekerült a térképről, senki se tudja h per pillanat mennyi ez a fajta megtakarítása. Magánszámlák sehol. Ez színtiszta rablás volt, nem más. 3000 milliárd forint... nem kevés.. és mire ment el? Hol van most??? hol?
Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 22:43
Előzmény: #365  Törölt felhasználó
#366
örülök, hogy szerinted nem számít a múlt, akkor egy náci párt is nyugodtan a hatalomra kerülhet, nosza... Remélem az első áldozat te leszel.

Az pláne tetszik, hogy kigúnyolod azt, hogy közvetlen felmenőinket megölik, és erre érzékenyek vagyunk.
Erre mondhatnám azt hogy a jó édes anyád basszad meg te féreg !! Ezzel viccelődsz ??!?! emberek halálával ??

És ha én mondanám,hogy jaj de jó a holokauszt (ami korábban is volt) kár hogy a németek nem végeztek teljes munkát ? és jót röhögök az áldozatokon.
Hányinger vagy....

Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 22:35
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#365
Megértelek téged és BudFox-ot....
vannak sebek, amik sosem gyógyulnak be.

Az én szépanyám nagyapját a törökök hurcolták el Isztambulba. Ezért aztán sosem szavaznék a törökökre és mindenkit le is beszélek róla. És akkor a tatárokat még nem is említettem.

Sőőőt, a családban ki nem ejtünk olyan szót, ami t-betűvel kezdődik!!!

Ez így racionális és nagyon helyes, hogy szerintetek is ezt figyelembe kell venni a választásoknál napjainkban is.
ts3 2013. 08. 27. 21:49
Előzmény: #345  szivacs
#364
Tényleg szivacs, tudnál magyarázatot adni, hogy hova tűnt a 3000 mrd Ft MNYP vagyon, az államosítás után?

2011 előtt tudom, hogy hol volt a vagyon, de utána hová tűnt?
watson
watson 2013. 08. 27. 21:34
Előzmény: #345  szivacs
#363
szivacs, ezek kamu számok, ne szédíts!

1.) kombináld össze a deviza tartalékkal! milyen eladósodás az ha a kapott összeg ott van a zsebedben ???
2.) kombináld össze a nyugdíjmegtakarításokkal is! 3000mrd ott volt szintén tartalékban, most nincs, mert Viktor eladósította az országot
mindemellett 2011-től évi 400mrd-al a költségvetéshez is hozzátesznek a nyugdíj-megtakarítások...

- a lakosságra tett adósságteher már csak hab a tortán a 265 helyett most 300 fölötti EURO-val meg rekordokat verdeső CHF-el
- szintén hab a tortán a sok tisztességtelen adó is amivel a népet csavargatják meg a jogrendszert borogatják .... áfa 27%, eredmények felosztása helyett tőkét lopó adók, mint tranzakciós adó, bankadó, részben az IPArűzési adó régóta, visszamenőleges adók, 98%-os adó ...
- hab a tortán a több 100ezer kinyírt munkahely (sacc/kb. -500ezer üzleti szférás állás helyett 200ezer szalagmunkás pl. autóipari bérrabszolga és 300ezer közmunkás bravó)

watson
watson 2013. 08. 27. 21:23
Előzmény: #49  BudFox
#362
"...az ÁVÓ-sok ölték meg a nagyapámat, a ... szóval részemről ameddig az utolsó MSZ(M)P -s ki nem pusztul, addig én, ha kell 1000 -embernek elmondom hogy ne szavazzon a baloldalra,"

ember, kimosták az agyadat????
éppen a KISZ titkár Orbán ennek az ideológiának a letéteményese...

Orbán szarja le a magántulajdont ... elveszi a trafikodat, a megélhetésed, a nyugdíjad, a jövődet, a jogaidat ...
nyugodj meg a padlást is lesöpri ha elég munkaképes ember lelép az országból és nem lesz miből nyugdíjat fizessen, ha jön egy kisebb válság amikor nem hosszabbítják meg a WC papír forint államkötvényeket ... és jöhet az apád leölése is ha nem adja a megtakarítását... ez neked jobboldal????

beszarás ez a qrva nagy gazdasági hozzáértés... csak nem uram-bátyám-ba vagy valamelyik fidesznyikkel?
Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 20:53
Törölt hozzászólás
#361
ts3 2013. 08. 27. 20:49
Előzmény: #336  szivacs
#360
"Vagyis "az egyszer már kijavított elmúltnyócév" szvsz nem lett kijavítva sem Bajnai sem más által, beleértve a jelenlegi kormányt is."

A fidesz fun-oknak felhívom a figyelmét szivacs-libajnai véleményére:"nem lett kijavítva sem Bajnai sem más által, beleértve a jelenlegi kormányt is" :)

Nem túl szép jövő előtt áll az ország. :(
Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 20:49
Törölt hozzászólás
#359
p-b 2013. 08. 27. 20:45
Előzmény: #220  BudFox
#358
Lehet, hogy te is komcsi vagy, csak még nem tudsz róla.:)
link
Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 20:44
Törölt hozzászólás
#357
Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 20:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#356
Sejtettem, hogy hamar eljutunk a világ ellen összeesküdött globál karvalytőkéhez. Már csak a zsidózás hiányzik, de mindjárt jön az is nyilván.
szivacs
szivacs 2013. 08. 27. 20:41
Előzmény: #308  Bekre_Pal
#355
Nem. Ott indul, hogy a "politikai nézetek terét" nem lehet egy dimenzióban (jobb-bal) leképezni, mert az csak arra alkalmas, hogy a te csodálatos emberi arcodból egy érték(elhet)etlen pöttyszakasz maradjon, amiből édesanyád sem ismerne fel...:-)
Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 20:41
Előzmény: #346  Törölt felhasználó
#354
"Egyébként milliárd forintban kifejezve évre lebontva nagyjából annyival emelték az adósságot a fideszék, mint az mszp/szdsz kormányok! Jóval 23 000 mrd felett! van már. (Csak most már nincs válság sem.)"

2010-2013-hoz meg adjál hozzá 4200 mrd-ot, hogy az MNYP hatást kiszűrd belőle és máris elképesztő számot látsz.
Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 20:41
Törölt hozzászólás
#353
Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 20:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#352
Ratyika és akármilyen ideírogató troll nem érdekel sem egyik, sem másik oldalról. Ne moss össze senkivel.
Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 20:34
Előzmény: #345  szivacs
#351
1998-2002: 3.058,4 mrd - látod a fidesz már márciusban, azaz nem 4, hanem 2 év és 11 hónap után 3,4 ezer mtd többlet!! Ami rövidebb idő alatt több!

(2002-2010 között meg volt egy nemzetközi válság.)
Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 20:33
#350
nagyon zakatol a topik, fűtik a trollok rendesen...

nos, Bajnaira nem szavaz senki, az E-14-re szavaznak vagy más pártra...

:DDD

az csak orbán személyi kultusza hogy azt hiszi "RÁ" szavaznak a zemberek, pedig normális esetben pártra és programjára kéne....
Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 20:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#349
A nyugdíjkasszát azért emeltem ki, mert:
1. Tipikus példája annak, hogy látszólag valamit elérünk (kimutatott adósság csökkentése 1300 mrd-al), miközben gazdasági tartalmát tekintve ennek ellenkezője történt (az állam hosszútávú kötlezettségei nőttek 3000 mrd többlet nyugdíj kötelezettséggel).
2. Kiváló példa Orbánék tartalékból osztogatós politikájának.
3. Kiváló példája a demagóg, populista kormányzati kommunikációnak.
4. 3000 mrd + a rendszerbe be nem fizetett 1200 mrd, azaz 4200 mrd többletpénzből a szocik ÁHT-je is rendben lett volna 2006-2010 között. Az egyetlen valódi eredményt tehát 13 év tartalékából érték el, nem saját gazdálkodásuk eredményeképpen.
5. Kiváló példája annak, hogy mindezt marikanéni beszívja, de egy gazdasági fórumon illene mögé látni.

Hát ezért. A többi általános ürességet köszi, de én is tudom.
Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 20:32
Törölt hozzászólás
#348
Sigorszky 2013. 08. 27. 20:28
Előzmény: #339  szivacs
#347
Ugyan, ki tenne ilyesmit?... :)
Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 20:27
Előzmény: #336  szivacs
#346
Ismétlem!
Teljesen nevetséges, hogy egyik pillanatban azt adják elő, hogy mindent rendbehoztak és javuló pályán van minden, amikor a statisztika már mást mutat, akkor nem az ő saját megjavított rendszerükhöz képest romlás, azaz saját magik a hibásak, hanem úra az elmúltnyócév, amiről már saját maguk jelentették ki, hogy a múlté.

Egyébként milliárd forintban kifejezve évre lebontva nagyjából annyival emelték az adósságot a fideszék, mint az mszp/szdsz kormányok! Jóval 23 000 mrd felett! van már. (Csak most már nincs válság sem.)
Ráadásul az államadósság "csökkentésre" szebadságharcra fordított többletköltség akár 5-10 év múlva fog jelentkezni!
Jó eséllyel nem a fidesz lesz akkor, hanem egy másik kormány. Akkor megint lehet szidni a következő kormányt, hogy ők növelték az államadósságot?
szivacs
szivacs 2013. 08. 27. 20:24
Előzmény: #294  Törölt felhasználó
#345
ha már más nem hajlandó neked válaszolni, beírom én
bruttó államadósság:
1998 május: nincs meg csak 1998 vége, akkor 6.165,8 mrd volt
2002 május: nincs meg csak 1998 vége, akkor 9.224,2 mrd volt
2010 május: 19.933,4 mrd Ft

A növekedés tehát:
1998-2002: 3.058,4 mrd (49,6%)
2002-2010: 10.709,2 mfd (116,1%)

De persze, mint tudjuk, ezek a számok abszolúte nem mérvadók és tök hülye konzináci, aki ezt nem így gondolja! :-)
Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 20:22
Előzmény: #335  szivacs
#344
"Egyébként Bajnaival szvsz a legfőbb probléma, hogy távolról sem tekinthető az országot integráló személyiségnek, inkább megosztó, még a "saját oldalán" belül is. Ebből kifolyólag pedig nem nyújt reális esélyt az amúgy mesterségesen oldalakba szorítás útján megosztott nemzet erőinek összefogására."

Ez sajnos igaz. De egyrészt ez nem önmagában Bajnairól szól elvi szinten, hanem Bajnairól, mint miniszterelnök esélyeiről. Másrészt a hazai politikában elég régóta nincs olyan, hogy jó választás, legfeljebb a legkevésbé rossz mentén szavazhat egy nem közvetlen érdekből szavazó, értelmes ember.

szivacs
szivacs 2013. 08. 27. 20:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#343
Ott a pont!
Nem is egy! :-)
Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 20:12
Előzmény: #340  cumi01
#342
Ja, és rendszeresen megnézem a fidesz.hu-t, az mszp.hu-t, a jobbik.hu-t, néha 1-1 blogot (innen is, onnan is), a Parlament honlapján meg mindenfélét, ami éppen érdekel.
Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 20:09
Előzmény: #340  cumi01
#341
Népszava meg ilyeneket nem olvasok. Gazdasági lapok + Index. De megnézem az MNO-t és a kuruc.infot is rendszeresen. Szeretek több féle forrásból tájékozódni, úgyhogy nagyon mellélőttél.
cumi01 2013. 08. 27. 19:56
Előzmény: #263  Törölt felhasználó
#340
Penznyelo te nagyon elfogult vagy. A sok népszava meg index mellett olvass kicsit mást is.
szivacs
szivacs 2013. 08. 27. 19:55
Előzmény: #337  Sigorszky
#339
Ebben is egyetértek veled! :-)

További helyzetelemzés?
Mi a véleményed pl. az "oldalazásról", mint az "oszd meg a társadalmat és uralkodj rajta kontrollálatlanul a saját és párttársaid hasznára" pártpolitikai módszeréről?
cumi01 2013. 08. 27. 19:50
Előzmény: #324  szivacs
#338
"Meséld már el, hogy milyen egy "igazi -oldali" párt?"

Lásd német SDP vagy osztrák SPÖ.
Sigorszky 2013. 08. 27. 19:40
Előzmény: #335  szivacs
#337
A második bekezdésed tartalmával egyetértek.
szivacs
szivacs 2013. 08. 27. 19:37
Előzmény: #334  Törölt felhasználó
#336
Ezt írtam:
Ha Bajnai 7 720 mrd államadóssággal és ugyanakkora nemzeti vagyonnal adta volna vissza a kormányzást, mint amivel 2002-ben a szocik átvették, akkor nem kellene elmúltnyolcévről beszélni.
Ameddig viszont az a 11 245 mrd adósságnövelés + a nemzeti vagyon csökkenése + mindezek kamatterhei "el nem múlik" felőlünk, addig a 8 éves mszp-szdsz uralom hatása sem múlt el sajnos.
Vagyis "az egyszer már kijavított elmúltnyócév" szvsz nem lett kijavítva sem Bajnai sem más által, beleértve a jelenlegi kormányt is.

Majd szólj, hogy elmúlt a szociszadesz korszak hatása, ha újra csak 7 720 mrd lesz az államadósságunk és újra annyi lesz a nemzeti vagyonunk, mint 2002-ben volt! Akkor elmúlt, addig nem!
szivacs
szivacs 2013. 08. 27. 19:30
Előzmény: #332  Sigorszky
#335
Mivel még csak a 188-nál járok az olvasásban, nem tudom, hová fejlődött a "vita".
Amúgy nagyjából elfogadom, amit írtál, azzal a szerény kiegészítéssel, hogy az 1. pontodban írtak nem korlátozódnak kizárólag az "egyik oldalra" sőt a személyeskedő fikázás gócpontja éppenséggel máshol található.

Egyébként Bajnaival szvsz a legfőbb probléma, hogy távolról sem tekinthető az országot integráló személyiségnek, inkább megosztó, még a "saját oldalán" belül is. Ebből kifolyólag pedig nem nyújt reális esélyt az amúgy mesterségesen oldalakba szorítás útján megosztott nemzet erőinek összefogására.
Hozzáteszem, ez mindegyik jelenleg a hatalomhoz reális közelségben lévő politikusra áll.
Az egymásra sárdobálózás évtizedes párttaktikája annyit elért, hogy az "ellentáborból" szinte senkinek sincs esélye, hogy a másikban legalább minimálisra szorítsa az elutasítottságát.
Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 19:17
Előzmény: #321  szivacs
#334
Ja, miközben volt egy válság is, most viszont, hogy ismétlem RENDBEHOZTÁK a propagande szerint az államháztartást, szinte minden gazdasági paraméter romlik.

Miután azt hazudják, hogy mindent rendbehozatk ismétlem vicces elmúltnyócévezni, amikor már nem találnak két tetszőleges idejű és formájú olyan paramétert, aminek az összehasonlításában javulást lehetne kimutatni.

A rendbehozás után pedig rekordméretű a nettó államadósság.
Akkor ugye azt sem találod viccesnek, hogy van egy kormány, akinek az adósságcsökkentése a mindene, mindent azalá rendel alá és még így is növeli a nettó államadósságot!
És ne felejtsük el, hogy volt egy válság, amikor megugrott, most pedig nincs válság és már a GDP arányos adósság sem jó, a legutóbbi statisztikák szerint - minden trükk ellenére - már az sem jó.

Persze akkor - gondolom - azt sem tartod viccesnek, hogy elszórták a jövő nyugdíjának egy részét, drágább hitelekre cserélték a régi heteleket, ostoba választási szabadságharc és haveroknak történő javak osztása érdekében.

Én viszont igenis viccesnek tartom, hogy az egyszer már kijavított elmúltnyócév után, a MOST elkövetett újabb visszaesésekért azt az elmúltnyócévet kell hibáztatni, amit már kijavítottak. :D
szivacs
szivacs 2013. 08. 27. 19:15
Előzmény: #188  Törölt felhasználó
#333
miképpen az imf hitel nyújtásáért szabott feltételek teljesítésének árát is megfizettették velünk.
Sigorszky 2013. 08. 27. 19:15
Előzmény: #322  szivacs
#332
"Hiába, no! A legjobbakat azokkal lehet vitatkozni, akik nem mondanak ellent!
A többi meg vitaképtelen mert el van fogulva! :-)"

Parancsolj:
1. Amint látod, itt nem vita folyik, hanem egymás fikázása, illetve finoman szólva is elbeszélés egymás mellett. Gyakorlatilag parttalan fecsegés megy érvelés helyett. De nem azért, mintha nem volna értelmes eszmecserére igény, de valahogy ez a fidesz-hívőknek nem megy.
2. Az elfogultságról igen nehéz mást állítani, mint azt, hogy elfogultság. No ez azért már mindkét félnél majdnem egyenlő arányban látszik. Szmájli ide vagy oda...

Talán azzal egyetértesz, hogy a topikindító célja nem az volt, hogy ilyen parttalan odamondogatássá váljék, Bajnai erőlködése miatt indította, erről kellene a véleményeknek itt ütközni. Vagy nem?
Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 19:12
Előzmény: #329  szivacs
#331
Központi irányvonalat csak te és a hozzád hasonlók kapnak a pártirodából. Én pl. a saját véleményemet írom le és ahogy olvasom, még jópáran így tesznek itt.
Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 19:11
Előzmény: #325  Törölt felhasználó
#330
Ne csak a 2002-őt és 2010-et nézd mint betonfalat. Egyrészt kormányzatok között vannak átívelő folyamatok, másrészt ne feledd, hogy 2008-ban VILÁGVÁLSÁG zajlott, harmadrészt az ellenzéki munkát is érdemes figyelembevenni.
szivacs
szivacs 2013. 08. 27. 19:09
Előzmény: #180  csendben
#329
Akkor most éppen mi a központi irányvonal elvtársak? A piacról kell finanszírozni egy országot vagy imf hitelből? Melyiket díjazzák a minősítetlen minősítők fel/leminősítéssel?
Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 19:09
Előzmény: #325  Törölt felhasználó
#328
"2012ben második helyen voltunk a térségben"

2002 gondolom. Basszus. Egy 2002-es rangsor 2001-es, vagy akár 2000-es adatokon alapszik.

Nézd meg az ÁHT egyenlegeket és nézd meg az adósságszintet. 2001-től indultunk el a lejtőn. Tény, kár vitatnod.

Ahogyan felsoroltam tényszerűen az eladósodáshoz vezető intézkedéseket. Némelyik 2002 után éreztette igazán hatását. Tehát tök mindegy, hogy egy 2002-es rangsor, ami korábbi adatokon alapult mit mondott.

Aztán amit 2002-2006 között a szocik műveltek, az katasztrófa. Ez a legenyhébb kifejezés rá. Tényleg elkúrták.

Az eladósodás időszaka 2001-2006. Tehát nagyobb részt a szoci műve, kisebb részt a Fideszé.

A Fideszre meg azért haragszom (bár ezt a szót nem szeretem), mert 2006 után, amikor már tűzoltás folyt, rettenetesen destruktív ellenzék volt és még 2008 után is, pedig akkor már , válság lévén ellenzékként is az ország bedőlésével játszottak.
Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 19:03
Előzmény: #325  Törölt felhasználó
#327
2002ben voltunk másodikok.
Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 19:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#326
"Ja és én nem jelzőzlek..."

Na ne mondd már. Mit is fröcsögtél tegnap össze a másik topicban?

"Arról írnál, hogy a jobblib pártodtól milyen gazdasági intézkedéseket várnál, amik kivinnék az országot ebből a mocsárból, amibe eleink rángatták..."

Erről majd este, mert hosszabb lesz és most nem érek rá.
Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 19:02
Előzmény: #316  Törölt felhasználó
#325
Nézd, két világ vagyunk itt. Olyan éles a szakadék. Nincs sok értelme, mert tényleg úgy sem jutunk közelebb egymás megértéséhez. de legyen még egy utolsó:
nem 2001ben kezdődött a gond, mert a hiányt fedezte az a tartalék- 350 milliárd -ami ott állt amit azonnal felhasznált az új kormány. Többen jeleztük is hogy a fidesz adjon, osztogasson abból, de annyira biztosak voltak a sikerben, hogy nem tették. Egy kicsi kellett volna nyugdíjasok felé csak, de semmit sem tettek.
2012ben második helyen voltunk a térségben 11 kritérium alapján. MÁSODIKOK !!!!!! Ami ezután jött az maga borzalom. A iszonyatosan elszálló költségvetésekkel, zűrös ügyekkel a két egymással harcoló kormánypárttal. Az adósságállomány abból a szempontból nem mindegy, mennyi volt a kamatkötelezettség 2002ben és mennyi 2010ben. 2002ben a térség kiugróan sikeres állama voltunk !!!, így adta át Orbán. mikor visszakapta teljes csődöt kapott több, mint 10 ezer milliárd forinttal növekvő államadósság,ÚGY, hogy mindent eladtak közben ami még megmaradt. És a második helyről az utolsó előttire estünk vissza.
És én nem tartom jónak ami itt megy 2010 óta, sőt, sok mindent nem tudok elfogadni !!de azt, hogy itt ezt a 2002-2010 közötti időszakra alig valaki mondja azt hogy borzalmas, csak az orbán és orbán ez bámulatos. Ezét mondtam két külön világ. oké ? Te úgy látod én így.

szivacs
szivacs 2013. 08. 27. 18:59
Előzmény: #151  cumi01
#324
Uramatyám, még egy konfúz mesehívő! :-)

Meséld már el, hogy milyen egy "igazi -oldali" párt?
Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 18:56
Törölt hozzászólás
#323
szivacs
szivacs 2013. 08. 27. 18:53
Előzmény: #313  Sigorszky
#322
Miért is? Kifejtenéd?
szivacs
szivacs 2013. 08. 27. 18:51
Előzmény: #135  Törölt felhasználó
#321
Vicces?
Államadósság:
2001: 7 720 mrd
2009: 18 965 mrd
növekedés: 11 245 mrd
-> 246% !!!
Ez a nem vicces!
Ha Bajnai 7 720 mrd államadóssággal és ugyanakkora nemzeti vagyonnal adta volna vissza a kormányzást, mint amivel 2002-ben a szocik átvették, akkor nem kellene elmúltnyolcévről beszélni.
Ameddig viszont az a 11 245 mrd adósságnövelés + a nemzeti vagyon csökkenése + mindezek kamatterhei "el nem múlik" felőlünk, addig a 8 éves mszp-szdsz uralom hatása sem múlt el sajnos.
Bár csak mindkettő feledésbe merülhetne, mert már nincs a mai életünkre hatással!

Topik gazda

upgrayeddAKS
upgrayeddAKS
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek