Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
datoja 2011. 09. 02. 14:31
Előzmény: #31678  mondoka
#31680
Nehogy má'a kardotokba dőljetek,nagy letargiátokban!

Amíg van számítógépetek,meg időtök ilyesmin elmélkedni,addig nincs nagy baj.
A mások keresztjét meg ne akarjátok cipelni,azt cipeljék ők.
A történelem kezdete óta soha ennyi luxus
autó,soha ennyi eladó ház,lakás,ennyi ingyenélő!
Akkor meg ne panaszkodjatok!!!
mondoka 2011. 09. 02. 14:21
Előzmény: #31678  mondoka
#31679
Hehe:) rossz hasonlat, mert a koordinátarendszerben van lejjebb! De azért szerintem érthető mire céloztam.
mondoka 2011. 09. 02. 14:13
Előzmény: #31676  mondoka
#31678
"Mad-Max" -Pedig ez a zéró pont, ez az életünk koordinátarendszerének origó pontja. Ez az aminél már nincs nagyon lejjebb.
De, az európai kormányok jól láthatóan nem képesek kezelni és pláne nem elejét venni a problémáknak, -amik hosszabtávon igen is erre a pontra vonzák az európai társadalmat mint a gravitáció! -Könyörtelenül.

Lásd: London, régebben Párizs. Ezek csak röpke ízelítő előjátékok.
mondoka 2011. 09. 02. 14:06
Előzmény: #31676  mondoka
#31677
Szerintem akkor is élni kell majd valahogy... :-))
mondoka 2011. 09. 02. 14:05
Előzmény: #31675  Törölt felhasználó
#31676
Optimizmus? :-)

40év múlva lehet gyűjtögető-rabló egymással is rivális hordák uralják majd a lepusztított felperzselt tájat. Mint a Mad-Max -ben. Talán csak sivatag nem lesz épp itt.
Törölt felhasználó 2011. 09. 02. 13:53
Előzmény: #31672  mondoka
#31675
Igen, olyanokra lenne szükség, akik élni akarnak, és másokat is hagynak élni, érvényesülni.

Élni és élni hagyni...

Az iskolakezdés kapcsán néztem végig az ifjúságon, és elgondolkodtam, hogy nekik kellene megtermelni majd az én nyugdíjamat. Ajjajjjjjj...

Ettől eltekintve optimista vagyok! :)
sasa44 2011. 09. 02. 13:28
Előzmény: #31669  Törölt felhasználó
#31674
"Lassan a csirkeláb és a farhát lesz a luxuscikk. "

A csirkeSZÁRNY kilója már 700 Ft. körül van. Lassan drágább mint a karaj. Röhej...
mondoka 2011. 09. 02. 13:24
Előzmény: #31672  mondoka
#31673
Mindenkinek magának kell meghozni a döntést milyen utat választ. Egy felelős hatalom amelynek helyes a helyzetértékelése sokat segíthetne az embereknek ebben azzal hogy új, és egyáltalán valamilyen példaképeket, mintákat adna az embereknek.

Megtörténik hogy sok honfitársunk válaszút elé kerül európai életpálya -vagy ha ez nem megy jöjjön a halál(szép lassan, vagy netán gyorsan)?
Nem szabad hogy csak ez a két választás létezzen, az élet szebb és több ennél.
mondoka 2011. 09. 02. 13:07
Előzmény: #31670  Törölt felhasználó
#31672
Teljesen jól látod, amit lent írtál.

Énnekem nincsennek túlbuzgó hatalmi motivációim, én csak nyugodtan szeretnék élni és boldogulni. -nincs is közöm semmilyen hivatalos politikához, párthoz.

De én saját életfelfogásomból adódóan ragaszkodnék az élethez.

"micro környezetben ilyenkor vagy régen becsukták volna a boltot , mert nem gazdaságos azaz, nem termeli meg a fenntartását sőt! a továbbiakban csak veszteséget termel .. " -És fájdalmasan kínkeservesen lassan be is csukatja a boltot ezzel a nemzettel az élet.
Ekkor mit kell tenni? Meg kell nézni hogy mi a legfontosabb az értékrendünkben. Ha a hedonizmus, akkor fell kell élni még a maradék jövőt is, és egy darab gyermeket nem szabad szülni.
Ha netán az élet lenne a legfontosabb , akkor fel kell vállalni azokat a nehézségeket bátran és büszkén amik ebbe az irányba adódnak.
Ha az élet a legfontosabb célunk,és gyermekeink élete, akkor ha kell be kell áldozni mindent ami szükséges, akár az európai életminőséget, az európai életfelfogást, bármit, ami megakadályoz minket abban, hogy azt mondhassuk: -Igen! Van tovább!
Olyan emberekre van szükség akik élni akarnak. Erre valahogy hatni kellene egy kis természetes inteligenciával megáldott valakinek aki felvállalja hogy politikus lesz.

Törölt felhasználó 2011. 09. 02. 11:25
Előzmény: #31670  Törölt felhasználó
#31671
Bármennyire is szeretnék, de sajnos nem tudok az érvelésed ellen semmit sem fölhozni...
(nem ellened, hanem a racionális érvelésed ellen...) :)

Igazából ha nincs REÁLIS jövőkép, nincs értelme beszélni semmiről. A törvényeket évente változtatják, kiszámíthatatlan még az is, hogy mi lesz jövőre.

A másik:
Az egész hiánygazdaság egy hiba.

Nagyapám régen azt mondta, hogy ha befektetsz valamennyi pénzt és mukát, majd annak az eredményét el tudod adni reális áron, az eladási ár és a bekerülési ár különbsége egy olyan pozitív szám, amiből megélsz és tudod folytatni amit elkezdtél, akkor azt érdemes csinálni. Több tíz évig ez működött.
Nem közgazdasági felsőfokú végzettsége volt...

Az állam ALAPJÁBAN VÉVE nem sokban különbözik egy család költségvetésétől.

Ha hiteled van és nem tudod fizetni, és erre még fölveszel hitelt, előbb-utóbb borul a bili.
Illetve egy idő után senki sem fogja elhinni, hogy vissza tudod adni a kölcsönt, ergó nem kapsz újat.

Ezeken kívül optimista vagyok. :)
Törölt felhasználó 2011. 09. 02. 10:57
Előzmény: #31669  Törölt felhasználó
#31670
sztem ezzel az országgal a kialakult gazdasági alapvető külföldtől való függés , a belső piac valamikori elsorvasztása , a demográfia esése és a munkában levők aránya miatt ... cirka már 15 éve nem lehet látványosan semmit se tenni , csak lavírozni és bizonyos időszakonként halvány felfutásokat produkálni , de többnyire csak küszködni évről évre és a további évtizedekre .. micro környezetben ilyenkor vagy régen becsukták volna a boltot , mert nem gazdaságos azaz, nem termeli meg a fenntartását sőt! a továbbiakban csak veszteséget termel ..

mivel ezt nem lehet megtenni , a kormányra kerülők sora mindenféle eleve valótlan igéretekkel tudnak hatalomra kerülni , mert a hatalom berkeiben pénz van és mindig is lesz , mert ez az egy ami biztos busás megélhetést és jővőt is biztosít még a leszármazottaiknak is -ez a szűk rétegnek a célja meg a hozzájuk csapódóknak ..

más ésszerű indítékot nem látok nem találok hogy miért akar valaki egy már kezelhetetlen az alapjaiban rég elbaltázott javíthatatlant rendszert birtokolni , mármint a hatalomban lenni , maradni
Törölt felhasználó 2011. 09. 02. 10:16
Előzmény: #31668  Törölt felhasználó
#31669
Lassan a csirkeláb és a farhát lesz a luxuscikk.
Erre viszont lehet kivetni luxusadót. :)

Iszonyú a helyzet, politikai hozzáállástól függetlenül, eddig senki nem csinált semmi olyat, ami a hosszútávú helyzetre lenne építő hatással.

Meg kell nézni a vidéki helyzetet, emberek százezrei élnek létminimum alatt.

Ettől eltekintve optimista vagyok. :)
Törölt felhasználó 2011. 09. 02. 10:01
Előzmény: #31667  Törölt felhasználó
#31668
akkor lesz tuti szar a helyzet , ha csirke far-hátnak az ára elkezd felfelé vándorolni / a far-hát ára a magyarok snp-je
Törölt felhasználó 2011. 09. 02. 09:56
Előzmény: #31663  Törölt felhasználó
#31667
akkor ez a nép csak úgy tud a cuccon szépen keresni , ha jól megshortolja önmagát

:o))
Törölt felhasználó 2011. 09. 02. 09:54
Előzmény: #31659  Törölt felhasználó
#31666
nem ezt írtam ..

horhty szerepe és a néha felemás ténykedései erősen vitatottak , megosztottak ebben a társadalomban /még mindig .

...végül nem lett , de nem is sok hiányzott ahhoz , hogy háborús bűnösként kezelje az akkori nemzetközi bíróság .

mondoka 2011. 09. 02. 09:54
Előzmény: #31663  Törölt felhasználó
#31665
Teljesen igazad van!
Ezek a számok teljesen egyértelmű irányt szabnak a jövőnek.
Nincs mese itt hanyatlás, romlás és káosz várható.
Könnyek és dráma.
Én azért mindenkinek azt javasolnám hogy tegye meg amit tud! Úgymond rajta ne múljon a dolog.
Túlélési stratégiák mentén kell gondolkodni. És például az öngyilkosságig, vagy a teljes megzakkanásig nem szabad eljutni. Ennyi tartása legyen szerintem az embernek mindenkor minden helyzetben.
mondoka 2011. 09. 02. 09:47
Előzmény: #31662  mondoka
#31664
A kommunistáknak meg fasiszta volt mindenki, még a hazai papság, vagy akár az egész tőkés rendszerű "nyugat"is.
Törölt felhasználó 2011. 09. 02. 09:46
#31663
Magyarország megy a levesbe!

Miért???

1. 1,3-as születésszám
2. 750.000 nemfizető hiteles
3. 750.000 rokkantnyugdíjas
4. Kevés (nem rabszolga) munkahely
5. Általános elszegényedés
6. Fellendülés nem várható 5-10 éven belül
7. Diplomás értelmiség kivándorlása
8. Általános reményvesztettség
9. EU szinten roppant alacsony átlagbér

Gondolkozzunk REÁLISAN, mire is lehet számítani?

Ezeket leszámítva optimista vagyok. :)
mondoka 2011. 09. 02. 09:40
Előzmény: #31661  Törölt felhasználó
#31662
A köznyelvezetben ezek a lenti megnevezések eredeti jelentéstartalmuktól elvonatkoztatott megbélyegző kifejezésekké váltak.
-Minden rossz, vagy maga az ördög -ez is lehetne a lenti megnevezések definíciója (a köznyelvben, vagy a médiákban)
Törölt felhasználó 2011. 09. 02. 09:32
Előzmény: #31660  mondoka
#31661
sokan fogalomzavarban szenvednek konzervatív kormányzat, korporatív állam, fasizmus, falangizmus, nemzeti szocializmus, hungarizmus stb. keverik össze vissza a teljesen más ideológiai alapokkal rendelkező rendszereket

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek