Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:09

Lelkisegély  

Ha bárkinek bármikor bármennyi veszteséget sikerül az itteni hozzászólásokkal elkerülnie, akkor érdemes volt megnyitni. Felelős hozzászólások érdemben segítséget nyújthatnak.



De pozíció felvételére vagy zárására ne bíztassunk senkit. Én nem fogom tenni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 01. 30. 21:42
Előzmény: #639  Törölt felhasználó
#640
köszi, akkor egyenlőre nem erőltetem az Otit...
Törölt felhasználó 2007. 01. 30. 21:33
Előzmény: #638  Törölt felhasználó
#639
Az oti kapcsán már írtam sacis, hogy két beszállóhelyet használnék ha nem lenne elég részvényem 8300 nál és 7600 nál (körül) a kerek számokra nem szoktam ráállni.

A holnap, de inkább a holnapután sokkal jobb alkalom lehet eladni, mint a tegnap. Nem igaz? De ezt csak akkor tartom ésszerűnek, ha valaki tényleg szinte hetente akar csereberélni.

A mai nap számomra informatívabb a tegnapival együtt. Halkan : elfogytak az eladók? Hátha mákunk lesz és így van.

Sok szerencsét továbbra is!
Törölt felhasználó 2007. 01. 30. 20:16
Előzmény: #637  Törölt felhasználó
#638
Részben igen, de 37 K és alatta.
'Sajna' ahogy nézem, holnap nagy durr lesz.
Néhány jel a kifulladt eladókat prognosztizálja, főként otiban.

Ha Japánok napi trendje nem lesz le, akkor már a nyitók is magasabban lehetnek.

Azt meg egyenesen nem díjaznám, ha kiütnének de nem tudnék hova beszállni. Meglátjuk.
Törölt felhasználó 2007. 01. 30. 20:10
Előzmény: #636  Törölt felhasználó
#637
ha jól értem, ha kiüt a Mol stoppod, részben Richterre fogod cserélni?
Törölt felhasználó 2007. 01. 30. 19:53
Előzmény: #635  Törölt felhasználó
#636
Nem kaptam elég Rcihtert, mert 200-forintos sávokba álltam be, apróbb pakkokkal.
Erre itt meghúzzák ilyen korán :(((. Fene.
Fura módon, szeretném ha még utálnák ezt a papírt itt sokan egy ideig még.

Otival még nem végeztem, de valami ma történt, ami nekem nem kerek.
Muszáj képbe kerülnöm, mert sok oti van.
Törölt felhasználó 2007. 01. 30. 19:51
Előzmény: #634  Törölt felhasználó
#635
Köszönjük, hogy közölted a protfóliódat. :))
Törölt felhasználó 2007. 01. 30. 19:37
Előzmény: #625  Törölt felhasználó
#634
nem adtam elé semmit, és várom a tvk kitörést felfelé, meg az fhb belendülésének csúcsát valahol 2200 körül. a pflaxban meg reménykedek, hogy eléri a 750et....
Törölt felhasználó 2007. 01. 30. 19:02
Előzmény: #632  Törölt felhasználó
#633
Richtert én is kezdtem ma gyűjteni, Otit átnézted? jelenleg nekem nincs, de érdekelne-kérdés, hogy elindul-e, vagy még lesz egy masszívabb korrekció...?
Törölt felhasználó 2007. 01. 30. 18:33
Előzmény: #630  Törölt felhasználó
#632
A szabad pénzemből 37 K és alatta Richter gyűjtögetésbe kezdtem, furcsán hangzik, tudom. De ha valamire nagyon számítanak nagyon sokan, az már ritkábban következik be. (Szintén megfigyelés).
Törölt felhasználó 2007. 01. 30. 18:31
Előzmény: #629  Törölt felhasználó
#631
Átlagom ( a nullszaldó, vagyis a brokidíjjal együtt 2*) 20881.

A stop az algoritmusom szerint odavaló.
Ha nem pattan, ki is üthetnek holnap könnyen. De az up valószínűbb.
Egyébként a nagy meghúzások nem kis része előtt 1 nappal, depresszió szokott lenni.... (megfigyelés általában a részvényekre, nem a Mol-ra konkrétan).
Törölt felhasználó 2007. 01. 30. 18:31
Előzmény: #629  Törölt felhasználó
#630
ha kiüt aq stopp, mit veszel a Mol árából, van jobb, pl. Otp...?
Törölt felhasználó 2007. 01. 30. 18:28
Előzmény: #628  Törölt felhasználó
#629
ha ott a stoppod, amit mondasz, akkor Te holnap pattanásra vársz...? (mi az átlagod?-már mondtad egyszer , csak elfelejtettem)
Törölt felhasználó 2007. 01. 30. 18:15
Előzmény: #627  Törölt felhasználó
#628
A Mol stoppom magasabb mint a Tiétek, de ez a strat.-ból következik. 19980-tól aktív holnaptól.

Akkor sem változtatok,ha a fene fenét eszik,5 és ennek pont ez a lényege, hogy be kell tartani, mindegy emocionlálisan mit tennék.

Ha kiütnek, vége, nem várok tovább. Ha megpattan, megy tovább a móka.

Richtert kaptam 37000-en. Kicsit bánom, de ez megint csak érzelem. A beszálló módszerem szerint jó lehet.

Borussia, ez a Danubius nem semmi :).
Követed alulról stoppal? Bár én még mindíg a cselédlányt érzem, de nem baj, hadd vegyék.

Törölt felhasználó 2007. 01. 30. 16:54
Előzmény: #626  Törölt felhasználó
#627
Szvsz jól gondolkodol, én is kb. oda tenném a stopot (inkább 600-700 körül)
Törölt felhasználó 2007. 01. 30. 16:47
#626
A fo problema, hogy nem tudom hova tegyem a stopom. A bekerulesi aram 20800 korul van. Arra szamitok alapvetoen, hogy felfele fogunk menni az elkovetkezendo fel evben. De eleg bizonytalan vagyok a stop elhelyezeseben. Mondjuk 19600-800 kozotti tartomanyban gondolkodok, mert eddig 20000 korul mindig megvette a nagy vevo. Ha veletlenul elfogyna, akkor lehet csak baj, es ez szerintem valami ilyen arszint korul kovetkezik be.

Velemeny?
Törölt felhasználó 2007. 01. 30. 14:48
Előzmény: #624  Törölt felhasználó
#625
Mary_m kérlek ülj a kezedre, bírd ki.
Semmit nem kell még eladni, most indult csak a mandula.
Törölt felhasználó 2007. 01. 30. 12:42
Előzmény: #623  Törölt felhasználó
#624
az eladók alig várják hogy kibujon a fejük a vevőknek a víz alol máris lecsapnak rá!!!
Törölt felhasználó 2007. 01. 30. 12:41
Előzmény: #622  Törölt felhasználó
#623
a csatorna alját megérintette!
de fundamentálisan nagyon rossz most a papír!
láttod hogy egyszerü szintekkel nem bír!
Törölt felhasználó 2007. 01. 30. 12:34
#622
Mik a velemenyek? En nagyon gondolkoztam, hogy veszek ma, mikor benezett 37K ala... ennyire nagyot azert nem valtozott a helyzet nyar ota, amikor az 50K-t ostromolta.

Vagy szerintetek?
Törölt felhasználó 2007. 01. 30. 12:08
Előzmény: #620  bpmcwap
#621
szvsz FHB nek mára ennyi volt holnap mehet egy kicsit még nem sokat de holnap jár neki talán a 2000 ! :)))
bpmcwap
bpmcwap 2007. 01. 30. 12:05
Előzmény: #617  Törölt felhasználó
#620
2ből 2.... FHB
no comment...
Törölt felhasználó 2007. 01. 30. 02:00
Előzmény: #618  Törölt felhasználó
#619
Érdekes. Hogy itt milyen heves az érdeklődés?! Nagyobb a a forgalma mint a Matáv határidőknek...(Mtelekom)
Törölt felhasználó 2007. 01. 30. 01:57
Előzmény: #617  Törölt felhasználó
#618
Ja a Rába.
Szintén figyelem, annyira nem is kis papír, csak egy ideje felejtve volt.
Középtávra igen kellemes befektetés szerintem, fund jó TA jó (bár engem nem izgat, de másokat igen). És nem akkor zuhan, mikor minden, és nem is akkor emelkedik, amikor minden. Emiatt szegény nem lehet indikátor sem, de e véleményem miatt már kaptam az orcámra.

Törölt felhasználó 2007. 01. 30. 01:54
Előzmény: #616  Törölt felhasználó
#617
Nem akarok itt reklámot csinálni egy papírnak sem, de Syn egyetértek, FHB 1950 alatt egyetértek, e két papírt figyelni szoktam, noha kicsik.
Graphira nincs meg az egyezség? Mert ha megvan, akkor nem fog felmenni gondolom.
Valaki állítólag megveszi. FHB-t meg az állam fogja privatizálni.
Van bennük kockázat,de melyikben nem?

Törölt felhasználó 2007. 01. 30. 01:45
Előzmény: #615  Törölt felhasználó
#616
Hát ok, de csak ha nem kérsz magas óradíjat :))

Az bánt doktor úr, hogy a Mol nem akar 26K lenni de izibe, és vettem Gardéniát de mi a francnak, és hogy ahelyett hogy fiatalodnék, minden nappal egy nappal öregebb leszek.

Törölt felhasználó 2007. 01. 30. 01:42
Előzmény: #612  Törölt felhasználó
#615
A másik kérdésed már emlékszem egyszer feltetted, de nem válaszoltam rá. Elnézést.

SHORT=
"Részvényeladás annak előzetes birtoklása nélkül. A lényeg, hogy árfolyamesésre játszva, később olcsóbban megvegyük a papírt. Magyarországon a törvény határidős termékek esetében teszi lehetővé."

HA a törvény nem változott, akkor ez így van. Hogy lehet-e normál nem határidős short pozit tartani napon túl, úgy tudom nem. Nem tudom, hogy a brókercég megteheti -e , hogy engedi?
Ha van ilyen ÉS TÖRVÉNYES, akkor kérem szóljatok nekem is.

Normál papírral lehget napon belül DT short, ha már van papírod.

Ezeket naponta megteheted, de az árfolyamcsökkenés 1 héten át mehet úgy is, hogy nagy réssel nyit mínuszban, napon belül felmegy, ugyanakkor végig mínuszos.
Szóval ki van ez találva, hogy ne legyen olyan könnyű...

Határidővel nincs akadálya. Most megnézem kicsit a Richter határidőket.., kíváncsi vagyok hogy áll.
Törölt felhasználó 2007. 01. 30. 01:38
#614
Látom DLPH Te sem tudsz aludni... csak nem nyugtalanít vmi...
Oszd meg terheid barátaiddal, úgy könnyebb cipelni... :-)))))
Törölt felhasználó 2007. 01. 30. 01:19
#613
Nem foci jellegű....

Gondolkodom a synin ha pár napig tartja vagy beesik 1260-ig belemászok....

Graphi, FHB ????????????
Lövésem sincs róluk, ha vki tud írhatna pár gondolatot (NEM TIPPET) azt megköszönném!(azt úgysem fogadom meg)

Rába: most brutál, de ha igazak a hírek akkó ez jobb mint az ecó...

Még egy kicsit figyelem a rallyzó (vagy épp nem rallyzó) kicsiket, de aztán elfelejtem őket jó időre... :-(((

MOL: occsón vettem, tartom!
OTI: NINCS, tán majd veszek he lesz pínzem...
RICSI: kib.sztam az összeset, most mérges vagyok rá... :-((( (Szigorúan érzelemtől mentesen)
Törölt felhasználó 2007. 01. 30. 01:19
Előzmény: #608  Törölt felhasználó
#612
Szia! Az a baj, hogy a Danubius nincs a figyelt részvényeim között. De most megnéztem néhány dolgot, és elmondom, hogy mit tennék én, ha én Te volnék :

1, 20% plusz 3 hónap után, ez korrekt.
De hátha van még benne szufla, ezért folytatnám , de a soppot szinte az árfolyam alá tenném.Szorosan alá. Nagyon illikvid, de bezúgni a gyj-ig nem fog. Tehát folytatnám, és alulról követném nagyon-nagyon szoros stoppal.

2, Nekem (abszolút magánvél.) az elmútl 1 hónap kötéslistáját átnézve az az érzésem, hogy egy ideje az a bizonyos cselédlány-hossz megy. Ez a növekedési folyamat utolsó fázisa, lélektani alapon ilyenkor még felfut az árfolyam, de ebben a fázisban a tapasztaltabbak már elkezdtek realizálni. De ez nem biztos, első olvasatra tűnt így.
Ha így lenne, a nagyon szűk stop megfelelő.
Bár illikvid, könnyen átugorhatják az embert lefelé.

3, Ez most egy fundamentális vagy növekedési papír? Ha nincs sztori, csak fundamentális lehet. Akkor viszont a gyj épült be az árfolyamba, az viszont nem ma kezdte a beépülést. De ha a cselédlány-hossz még eltart egy ideig, akkor azt érdemes futtatni közel az árfolyamhoz. Csak állandóan figyelni kell.

4, Ha alapból újraértékelem a helyzetet, vagyis nulláról kezdeményezett befektetésnek nézem, inkább már nincs benne újra a 20% 3 hónapra, mint igen.
Stop kiütésig meghosszabíítanám, és követném fel.

Nem sok okosat mondtam, a részvény idegen a számomra, áznéztem gyorsan ezt-azt, onnan alalkítottam véleményt.

Amúgy én egy percig nem bánnám, ha kiütnének. Ez a befeketetés meghozta a célját. Van itt lehetőség 3 hónapra máshol is, remélem több mint 20 %-ra :))

A Danubiushoz hasonlót ebben a formában nem tudok.
Úgy tudom, hogy a Fotex hasonlóan sztori nélküli és komoly ingatlan tartalékkal rendelkezik, aminek kihasználtságát akarja hatékonyabbá tenni. De iszonyú spekulatív és likvid. Köze nincs egy Danubiushoz, a Fotex egy külön "állatfaj".

A Gspark talán ilyen, de semmi múltja nincs. Nincs mit megfigyelni.

Törölt felhasználó 2007. 01. 30. 00:39
Előzmény: #603  Törölt felhasználó
#611
Az Otp-t ha nem lenne régről, akkor 8300 nál vennék és ha tovább szakadna, akkor 7600 nál. Ebben nincs TA, én azzal nem foglalkozom.
E két ponton láttam nagytőkét rámenősen beszállni. Ha nekik megérte, sanszos, hogy nekem is meg fogja.
Ha elkezdik szórni az otit, azt mindenki látni fogja. És 2000-2500 Ft eltérés ekkora mennyiségnél nem elég szerintem.
Ha ügyesen szórja is ki, 1000 -et élből levonhat a fele mennyiségből mert szakadna az árfolyam, miközben realizál.
HA nem történik valami negatív fordulat a világ tőzsdéin, én még 9K fölé képzelem.
De lehet, hogy ez elhúzódik február közepe tájékára.
Azért gondolom ezt, mert a gyj időszakban a fundamentális alapok kivárni szoktak. Aztán lépnek a kellő irányba.

Törölt felhasználó 2007. 01. 30. 00:28
Előzmény: #609  Törölt felhasználó
#610
Koi azt nem értem, hogy miért tesz a közvélemény ilyen szoros lineáris kapcsolatot a Mol árfolyama és az olaj árfolyama közé.
Az OIH val egészen együtt jár a Mol, a Brenttel nem, inkább csak hangulati szinten.
Anélkül, hogy mélyebben elemezném az összefüggést, az olaj sem marad itt. De ettől a Mol-nak nem feltétlen lesz jobb vagy rosszabb. Más van itt a háttérben. Szerintem készül valami. Ha mégsem, 19800-tól indul a stoppom. Már jó szűk, meglátjuk.

Törölt felhasználó 2007. 01. 29. 23:21
#609
számomra sem egyértelmû a Mol le-je, nem érzem magam \"nagyon\" rosszul a poziban-idõm van-adok még esélyt a felre, ha nem, akkor majd 20 alatt kidobom...
Törölt felhasználó 2007. 01. 29. 23:10
#608
szia DLPH,
ket kerdesem lenne.

Az egyik, hogy lehet shortolni? Eddig csak normal long reszvenyben ultem, de kiprobalnam magam a shortolason is, ha azt latom, egy reszveny esni fog. (Richterben most lett volna 10%-om :) Hogy lehet brokerceggel ilyen ugyletet kotni? Equitas PETI-jet hasznalom, ez talan segit.

A masik egy reszvenyertekelesi kerdes lenne, Danubius. Most vagyok a 3. honap vegen, es 20% pluszban allok, tokeletesen ahogy terveztem. Most ertekelem ujra a helyzetet, es dontok, van-e ertelme ujra belepni. Ehhez az kellene, hogy lassak potencialt kb 9.000 HUF-ra felmenni. Brokercegek egyfelol most vetelre ajanljak a papir, es az alapzatat meg mindig biztosnak erzem, de az emelkedes kicsit megtorpant. Lattal a kozelmultban hasonlo modon mukodo reszvenyt (no story, komoly belso tartalek ingatlan formajaban, illikviditas), aminek a peldajat benchmarkolhatnam a Danubiushoz?
koszi
Törölt felhasználó 2007. 01. 29. 19:59
Előzmény: #606  Törölt felhasználó
#607
de semmi baj ,a távolság nem akadály a szerelemnek!!! :))
Törölt felhasználó 2007. 01. 29. 19:57
Előzmény: #604  Törölt felhasználó
#606
már majdnem megérinteték a szerelmüket de a hajó csak egyre jobban távolodik ,és már nem látnak rá ,egy kicsinyke esélyt sem, hogy mégegyszer ujra láthatják a 20800 at !! :)))
Törölt felhasználó 2007. 01. 29. 19:54
Előzmény: #603  Törölt felhasználó
#605
otp be fog esni ma csak a rést töltöte be!
a forint egyfolytában gyengül!
Törölt felhasználó 2007. 01. 29. 19:52
Előzmény: #602  Törölt felhasználó
#604
nem pánik ez hanem csak türelmetlenség!

az a abj hogy ott voltak közel 55 dollár aztán egyik naprol megint elszakadt a cérna és ez olyan mint a szerelem !!!!

nem vette öket észre az akit szeretnek!! :)))
Törölt felhasználó 2007. 01. 29. 19:50
Előzmény: #602  Törölt felhasználó
#603
DLPH, az OTP-ét hogyan látod?
Törölt felhasználó 2007. 01. 29. 18:47
Előzmény: #601  Törölt felhasználó
#602
Véleményem a mai napról :kit érdekel?
Már megint megy a pánik...

De persze ha letörne rendesen, mindjárt piros lenne minden. De így venni sem lehet, mert semmi sem zúg be , ilyen nevetséges forgalommal ilyen nevetségeset estünk, ez jó alkalom a szeretteinkkel való törődésre.
Kereskedni ideálisan rossz alkalom.
Eladni olcsó, venni drága. Így látom.

Mol:
az biztos, hogy a jelentést megvárom. Kivéve , ha nemzetközi tartós eső trend alakulna ki.
20500 felett nem látom a vevő oldalt,ezért esik ilyen könnyen ide vissza. Alatta gyorsan belép.
De minden csoda három napig tart....
Türelem sorstársaim, anélkül nem lesz semmink. Csak kifizetett jutalékunk.

Csibe Neked főleg. Van időd. Itt minden a jó időzítésen múlik. Különben is szólok mielőtt Mol-t borítok, így rendben?
Ne aggódjatok már na!

Egyszer fent, egyszer lent. Ez van. Eladni fent kell. Venni meg lent. ( A melegvizet nem én találtam fel...) Most nem fent van. Fent adunk el. Na. Követhető?

Törölt felhasználó 2007. 01. 29. 18:21
Előzmény: #600  Törölt felhasználó
#601
csak kérdés hogy meddig marad erős a forint...
Bár az EU lehet hogy megette ezt a Gyurcsány csomagot....... majd meglátjuk a vak is ezt mondta...
Törölt felhasználó 2007. 01. 29. 12:30
Előzmény: #599  Törölt felhasználó
#600
Jó. :)

Nagy itt a huhogás hogy a BUX hamarosan a béka segge alá kerül vagy valami ilyesmi....
Tegnapelőtt még hurrát kiabáltak. Ki érti ezt?
Mindegy.
Ha a forint bezuhanásának előjeleit látom akkor kilépek a nagypapírokból. Addig nem.
Más veszélyt eddig sem láttam, most sem.
A forintot még erősen tartják

Törölt felhasználó 2007. 01. 29. 12:13
Előzmény: #597  Törölt felhasználó
#599
Hát a tőzsde tényleg jellem formáló ->megtanít nyelni nagyokat :-)))

Beszéltem Halász úrral .(szerdán valószínű találkozunk) Most nekiugrok kérdéseket írni:-)))

Ja és jelentkeztem a Szabályzatok modulra, a többiről lecsúsztam, majd csak ősszel indítják őket....

MOL-on, Gardenián ülök ezek talán jobban sikerülnek....
Törölt felhasználó 2007. 01. 29. 12:11
Előzmény: #597  Törölt felhasználó
#598
Engem is kiakasztanak ezzel...
Törölt felhasználó 2007. 01. 29. 11:51
Előzmény: #596  Törölt felhasználó
#597
Ajjj. :(((
Törölt felhasználó 2007. 01. 29. 10:36
#596
38100->kivágva, nagy bukó :-(
Törölt felhasználó 2007. 01. 29. 10:36
#595
38100->kivágva, nagy bukó :-(
Törölt felhasználó 2007. 01. 29. 00:22
Előzmény: #593  Törölt felhasználó
#594
Jó éjt és sikert a jövő hétre is!
Törölt felhasználó 2007. 01. 29. 00:19
Előzmény: #590  Törölt felhasználó
#593
Köszönöm!

Holnap hívom Károlyt.
+összeszedem a gondolataim és összeírok néhány kérdést... :-)

Jó éjt!
Törölt felhasználó 2007. 01. 29. 00:00
Előzmény: #591  szász
#592
Csak azt mondom, hogy ritka sztem ha valaki mindkettőben jó. Ha valamelyik megvan, akkor valószínű a siker.
Ha belegondolsz, mi értelme volt jókor venni? Semmi. Nem mindegy hol van meg a 10 %? Egy 80-90 % -os upból fogni 10-et? Szégyen gyalázat.

Szia!
szász 2007. 01. 28. 23:39
Előzmény: #590  Törölt felhasználó
#591
bocs, hogy belekontárkodom.
igazán szomorú és ismerős a graphi sztorid, de ebből épp az derül ki, hogy tudsz te jókor venni is.
igaz, hogy rosszkor adtad el, de elötte meg jókor vetted! már ha érted, hogy mire gondolok. a 2-ből 1 itt is bejött.

én pl. sokkal magasabban vettem: 1500-1700.
Törölt felhasználó 2007. 01. 28. 23:32
Előzmény: #589  Törölt felhasználó
#590
10/6 sokéves átlag.
Ha 3 hónapon belül vmi irreálisan felfut,akkor nagyon közel teszem a stoppot.
Kivéve ha elment az eszem.
Kis papíroknál ezt nem lehet megcsinálni.
Durván 15 papírt figyelek. Ez elég. Más nem érdekel.Kivéve ha elmentek hazulról rövid időre.
Amit relatív magas árnak hívsz, az egy magasabb tartományban lévő árfolyama bullos papíroknak.

Rába jó ideje látni lehetett, hogy ez lesz. Csak most kezdődött. a dolog. Korrekció nyilván lesz. Syn ugyanúgy.

Oti régről van, meglátjuk. Sztem nem magas.
De nagyon kiszámíthatatlan, 8300 és 7600 , ezek jók lennének nekem, de van elég.

Nem hívnám ragadozónak , mert ez csak egy kísérlet rövid távra eszement olcsón venni és hamar túladni rajt. A strat. ezzel működők évi egy, kétévi egy alkalommal vesznek és rengeteget kaszálnak.

Pl. Egis napon belül -3,5 % vétel, mtelekom nyitó-15 forint vétel, ilyesmik. De ha aznap nem, másnap kiszórom. Valami ilyesmi.

Törölt felhasználó 2007. 01. 28. 21:19
Előzmény: #587  Törölt felhasználó
#589
DLPH

Pl:
A rába, syni, otp, jelenlegi helyzete alapján (relatív magas ár) én nem biztos hogy bele mernék venni.

Csinálsz vmi féle előszűrést vagy mindig azt a 10-12 részvényt veszed csak más-más mennyiségben.
10/6 jó ez csak egy átlag vagy ez szinte mindig bejön?
Ja és a 3 hónap alatt ha vmi nagyon(irreálisan) felfut akkor kivágod?

Érdekelne még a ragadozó stratégiád, megérzésre vagy vmi alapján csinálod. mert ez így eléggé orosz roulet jellegű.
Törölt felhasználó 2007. 01. 28. 20:17
Előzmény: #586  Törölt felhasználó
#588
Ok. Értem. Szia!
Törölt felhasználó 2007. 01. 28. 20:14
Előzmény: #585  Törölt felhasználó
#587
Szia Bnetgzu!

Tökéletesen jól látod szerintem, nekem is ez a véleményem. A TA ( mindegy mennyire hatékony) 3 hónapra nem segítség, a funda pedig 3 hónap alatt nem feltétlen mozgatja meg az árfolyamot.

A pozinyitásaim összefüggnek a teljes koncepciómmal. Vagyis megengedhető 10 poziból 4 rossz, ha a másik hatot viszont tényleg kifuttatom.

Sok szempontom van, egyet mindjárt írok, és igaz, hogy tartogatok kp.-t az úgynevezett "ragadozó" dologhoz.
De az más műfaj, és más szabályokat dolgoztam ki erre. Sokban hasonlít a TTDT-s módszeremhez, csak ezt nem feltétlen napon belül csinálom.

Mert ugye van itt két dolog, ami kell.
Vétel és eladás. Volt idő, mikor végignéztem a produkcióimat, és próbáltam emlékezni is, hogy ha zártam, akkor a jó zárás szándéka mennyire játszott be, és ha nyitottam, akkor a jó nyitás szándéka szintén mennyire játszott be.

Azt figyeltem meg, hogy ha MINDKETTŐT jól akarom csinálni, begörcsölök, és hajlamos vagyok eltérni a szabályaimtól.
Úgy döntöttem, megelégszem azzal, amit reálisan el tudok érni.

Jől venni ÉS jól eladni IS, ez Walt Disney kategória legalábbis nekem.
Így aztán a vétel olyan amilyen, a hangsúlyt inkább a kifuttatásra helyezem, ha nyerő pozit vettem fel. Erre szolgál a 3 hónap, mert ez alatt eldől, hogy ez a pozi a 4 rossz vagy a 6 jó valamelyike.

A long pozinyitásaim egyik módszere, amikor túldepresszált részvények után bogarászom.
Mint írtam, Richterbe 37000 körül be fogok szállni. Ennyire nem rossz ez a cég. Ha mégis, akkor pápá lesz.

Az Egis más kérdés, persze csak szerintem.
Annak itt és most még tippelni sem tudom az alját, szegény olyan rossz jelentést fog adni, nagyon úgy fest.

Szia!

Törölt felhasználó 2007. 01. 28. 13:16
Előzmény: #583  Törölt felhasználó
#586
53 forgatokonyv? ugy latom - nem mellesleg program-tervezo matematikushoz meltoan - minden nagyobb valoszinuseggel elofordulo helyzetre kulon algoritmust irtal... nem hiszem, hogy en ilyen reszletessegig le tudok menni a kozeljovoben... hogy ennek a reszletezesnek ertelme legyen, ahhoz nagyok sok tapasztalat kell

nem, a Cel %-on nem dobom ki a reszvenyt, de ez nem egyertelmu... tehat javitom az irasom:

Felülvizsgálat: 3 hónap elteltével, a célhozam elérésekor, ittetve a belépési motivátor tényező jelentős változása esetén
Meghosszabbítás vagy kilépés: felülvizsgálatkor zéró bázisú döntés; olyan vizsgálat, mintha teljesen új papírba fektetnék be
Törölt felhasználó 2007. 01. 28. 10:43
#585
DLPH

A három hónap kifutásu után, jobb esetben felszabadul a tőkéd. Ez után mi alapján veszel fel újabb pozit és hagysz-e kp.-t esetleges ragadozó strat.-hoz?
Szerintem a TA kevés, a Funda sok időben van megadva egy 2-4 hónapos stratégiához.
Tehát egyik sem segít ebben az esetben, de akkor honnan tudod(tudjam) mikor és mit vegyek?
Törölt felhasználó 2007. 01. 28. 00:49
Előzmény: #583  Törölt felhasználó
#584
Valószínűleg a szép emlékek hatására még a kezem is remeghetett, mert ezt kétszer küldtem át. Elnézést kérek mindenkitől.
Törölt felhasználó 2007. 01. 28. 00:47
Előzmény: #581  Törölt felhasználó
#583
3 hónapos kőkemény speki vagy Te is?
Akkor sok azonos felharmonikus lesz nekünk itten :))

Borussia !
A dolog nem ennyire egyszerű, csak az alapok. Én eddíg 53 lehetséges forgatókönyvet definiáltam ami alapján mást és mást teszek MENET KÖZBEN!
Tehát pozícióban. Ez az 53 lehetséges eset kivételes eljárást kíván, eltérést az alapszabálytól. 3 hónapos ember naponta nézzen a tőzsdére, egyetértek.

Ha a cél %-on azt érted, hogy ha azt a futamidő alatt eléri, akkor Te kivágod gondolkodás nélkül, akkor értem mit mondasz.
Megvalósulni kevesebbszer fog.
Ennek ellenére azt mondom, a nyereséget ki kell futtatni.

Ha én pl. 2 hónap alatt elérném (ahhh) ezt a hozamot, akkor SEM szórnám ki.
A Graphisoft-al utoljára tavaly augusztus-szeptember környékén jártam rosszul, borzasztó balgán viselkedtem.

1200- as tartományban vettem 10 000 db-ot összesen , ez a kettéosztás után volt 1-2 nappal. Rá egy-két napra emelkedett 10%-ot
napon belül,
( ha jól emlékszem egy keddi nap volt, arra ébredtem, hogy 10,4 %-os pluszban vagyok)
én balga eszement (na ne, 2-3 nap alatt 10 % ? ki vele!) eladtam.

Már akkor gyanús volt, hogy milyen könnyen sikerült ez nekem komolyabb árfolyamcsökkenés nélkül egy ilyen kis papírral. De nem ! Én nagyon hülye, fel előre, nyertem, hurrá. Puff. Azóta ne tudd meg mennyire megbántam!

Ahelyett hogy korrekcióziott volna egy rendeset, másnap vagy harmadnap ment tovább 3-4 %-ot nem emlékszem pontosan, aztán 1500 környékén pihengetett egy ideig, onnan megint tovább.

Amiket én akkortájt és most is gondolok magamról emiatt, az nem tűr nyomdafestéket. Természetesen ez a baromság a startégiámmmal köszönő viszonyban sincs. Sehol nem fektettem le olyan szabályt magamnak, hogy 10% up után kiszórni.

Szűkebb környezetem sem bírt velem mit kezdeni, találgatták mi lőtt engem, és amikor a Graphi 1500 ről 1700 ig úgy felpattant mint a szél, totál kész voltam.
Utána már csak rezignáltam figyelgettem hogy 1950-en nem lehetett venni....:(
Ja és még egy dolgot elkövettem, jól megbüntettem magam, mert ÉRZELMI alapon nem voltam hajlandó visszaszállni belé. Jó sztori mi?

Miért fontos ez? Többek közt azért, mert a tőzsdén az a hasznom, hogy a 40-45 % rossz pozíció és az 55-60 % jó pozíciónak mennyi a különbsége számszakilag. És amikor a rossz poziból kiütnek vagy kiszállok, akkor bizony nagyon hiányzik a jó pozik kifuttatása! Ezt csak ezért írtam ide.

Felülvizsgálat, meghosszabítás, kockázatkezelés, véleményem szerint ha így folytatod, hamarosan kőkemény dörzsölt tőzsdés leszel (ha még nem vagy az -bocsánat).

A stop loss problémájának definíciója különösen tetszik.

Szia!

A kiselőadásaimat csak akkor folytatom, ha még érkezik szavazat :))

Törölt felhasználó 2007. 01. 28. 00:47
Előzmény: #581  Törölt felhasználó
#582
3 hónapos kőkemény speki vagy Te is?
Akkor sok azonos felharmonikus lesz nekünk itten :))

Borussia !
A dolog nem ennyire egyszerű, csak az alapok. Én eddíg 53 lehetséges forgatókönyvet definiáltam ami alapján mást és mást teszek MENET KÖZBEN!
Tehát pozícióban. Ez az 53 lehetséges eset kivételes eljárást kíván, eltérést az alapszabálytól. 3 hónapos ember naponta nézzen a tőzsdére, egyetértek.

Ha a cél %-on azt érted, hogy ha azt a futamidő alatt eléri, akkor Te kivágod gondolkodás nélkül, akkor értem mit mondasz.
Megvalósulni kevesebbszer fog.
Ennek ellenére azt mondom, a nyereséget ki kell futtatni.

Ha én pl. 2 hónap alatt elérném (ahhh) ezt a hozamot, akkor SEM szórnám ki.
A Graphisoft-al utoljára tavaly augusztus-szeptember környékén jártam rosszul, borzasztó balgán viselkedtem.

1200- as tartományban vettem 10 000 db-ot összesen , ez a kettéosztás után volt 1-2 nappal. Rá egy-két napra emelkedett 10%-ot
napon belül,
( ha jól emlékszem egy keddi nap volt, arra ébredtem, hogy 10,4 %-os pluszban vagyok)
én balga eszement (na ne, 2-3 nap alatt 10 % ? ki vele!) eladtam.

Már akkor gyanús volt, hogy milyen könnyen sikerült ez nekem komolyabb árfolyamcsökkenés nélkül egy ilyen kis papírral. De nem ! Én nagyon hülye, fel előre, nyertem, hurrá. Puff. Azóta ne tudd meg mennyire megbántam!

Ahelyett hogy korrekcióziott volna egy rendeset, másnap vagy harmadnap ment tovább 3-4 %-ot nem emlékszem pontosan, aztán 1500 környékén pihengetett egy ideig, onnan megint tovább.

Amiket én akkortájt és most is gondolok magamról emiatt, az nem tűr nyomdafestéket. Természetesen ez a baromság a startégiámmmal köszönő viszonyban sincs. Sehol nem fektettem le olyan szabályt magamnak, hogy 10% up után kiszórni.

Szűkebb környezetem sem bírt velem mit kezdeni, találgatták mi lőtt engem, és amikor a Graphi 1500 ről 1700 ig úgy felpattant mint a szél, totál kész voltam.
Utána már csak rezignáltam figyelgettem hogy 1950-en nem lehetett venni....:(
Ja és még egy dolgot elkövettem, jól megbüntettem magam, mert ÉRZELMI alapon nem voltam hajlandó visszaszállni belé. Jó sztori mi?

Miért fontos ez? Többek közt azért, mert a tőzsdén az a hasznom, hogy a 40-45 % rossz pozíció és az 55-60 % jó pozíciónak mennyi a különbsége számszakilag. És amikor a rossz poziból kiütnek vagy kiszállok, akkor bizony nagyon hiányzik a jó pozik kifuttatása! Ezt csak ezért írtam ide.

Felülvizsgálat, meghosszabítás, kockázatkezelés, véleményem szerint ha így folytatod, hamarosan kőkemény dörzsölt tőzsdés leszel (ha még nem vagy az -bocsánat).

A stop loss problémájának definíciója különösen tetszik.

Szia!

A kiselőadásaimat csak akkor folytatom, ha még érkezik szavazat :))

Törölt felhasználó 2007. 01. 28. 00:05
Előzmény: #580  Törölt felhasználó
#581
nos, az elso fazisa kesz a strategiaalkotasi munkamnak
eloszor is megvizsgaltam az alapveto kulso korulmenyeimet, tulajdonsagaimat, befektetesi celjaimat

utana haromfajta kereskedesi tipust azonositottam, ami nekem szimpatikus... ezeket most biztositani kell, hogy a fenti alapveto dolgokkat nem uti egymast

a legfontosabb kereskedesi tipus nekem most az, amit leirok

3 hónapos táv:
Cél: 20%-30% hozam
Célpapírok: ahol fundamentálisan, vagy sztorialapon rövidtávon felértékelődési lehetőség van
Belépési pont: amikor az árfolyam olyan szinten mozog, hogy kicsi az esély a trendszerű lefelé indulásra, maximum kisebb ingadozásokra
Utókövetés: minimum hetente, inkább naponta
Felülvizsgálat: 3 hónap elteltével, ittetve a belépési motivátor tényező jelentős változása esetén
Meghosszabbítás vagy kilépés: felülvizsgálatkor zéró bázisú döntés; olyan vizsgálat, mintha teljesen új papírba fektetnék be
Kockázatkezelés: Stop loss alkalmazása; még kidolgozandó a pontos matematikai képlet az aktiválási árra; a historikus ingadozások alapján olyan aktiválási ár megadása, ami a közelmúlt ingadozásainak folytatódása esetén sem vág ki, de a trendszerű esés megindulását már érzékeli és ettől megvéd

DLPH, errol mi a velemenyed? kihagytam valami fontos dolgot?

en most ugy latom, hogy akar 7-8 kulonbozo strategiaval is tud dolgozni az ember... vagy talan hivjuk ugy, hogy 7-8 kulonbozo taktikai akcioval, nekem ezek kozul a fenti az egyik, es ezek osszessege az en szemelyes strategiam

namarmost latom is, hogy mik azok a teruletek, amiket meg tanulnom kell, hogy strategiat tudjak kidolgozni... errol majd fogok kerdezni, ha lehet

ha van meg kedve valakinek, ossza meg o is a strategiajat, es egyutt tanulmanyozzuk at!
Törölt felhasználó 2007. 01. 27. 23:51
Előzmény: #578  Törölt felhasználó
#580
ja, most latom csak, kerni kell, hogy folytasd :))) ugyhogy akkor kerlek :)
Törölt felhasználó 2007. 01. 27. 23:50
Előzmény: #578  Törölt felhasználó
#579
Az alapok ennél nem nehezebbek.
De mint a világon mindent, ezt is agyon lehet bonyolítani.
Nem kell gyanakodni, ha valami egyszerű.
A hatékony komplex rendszerek a minimális energiafelhasználás elvén működnek , ami kötelezővé teszi a maximális leegyszerűsítését minden problémának, egészen addíg a szintig, míg maga a probléma nem sérül.

A startégiánk része, hogy jellemzően milyen ügyeletekkel dolgozunk. Keverni őket hosszú távon nem hatékony.

Ha valakinek maga sem tudja miért a long beszállásokhoz van érzéke, ne erőltessen határidő shortot. Felesleges.

Nem mindegy mivel keresek pénzt?
Ha eltalálom hogy felmegy, vagy eltalálom hogy bezuhan? Hogy egy embernek mindkettőhöz ugyanakkora érzéke legyen? Kötve hiszem. A kettőből az egyik jobban kézreáll.

Ez már nem a startégiai alapok része, de felhívom a figyelmet arra, hogy a fel és a le jelei között (nem TA alapon) egyetlen azonos tulajdonság sincs.

Törölt felhasználó 2007. 01. 27. 22:27
Előzmény: #569  Törölt felhasználó
#578
erdekes dolog ez a strategia... az iras elso ket olvasasra tenyleg azt az erzest adja, hogy itt le lett irva, az eg kek

a tovabbi ket ujraolvasas alkalmaval rajottem, hogy tulajdonkeppen valamikeppen a leirtakhoz hasonloan en is egy valamifele "strategia" alapjan fektetek be - de ez nem kiforrott, nem leirt, es mint ilyen sanyarubb idokben nem is fogom tudni tartani, pedig ez lenne a lenyeg (az elmult 3 honapom +25%-os diadalmenet... de ez lehet szerencse is, ebbol meg nem vonok le magamra nezve hosszutavu kovetkeztetest)

ugyhogy otodik atolvasos utan ugy dontottem, leirom egy word file-ba azt a szabalyrendszert, ahogyan en mukodni akarok, tudasom alapjan tudok, es ami szamomra elfogadhato kockazat mellett az elvart hozamot jo esellyel biztositja. erdekes moka lesz

majd tudatom, mire jutok...
Törölt felhasználó 2007. 01. 27. 17:54
Előzmény: #575  Törölt felhasználó
#577
Koi, az egeres főleg jó.
Törölt felhasználó 2007. 01. 27. 11:00
Előzmény: #575  Törölt felhasználó
#576
nagyon állat vicceid vannak! :-))))))))))))
Törölt felhasználó 2007. 01. 27. 10:52
Előzmény: #573  Törölt felhasználó
#575
Egy bróker és egy spekuláns sétálgatnak az utcán. Találkoznak egy kutyapiszokkal, mire a bróker azt mondja a spekulánsnak:
– Ha megeszed, adok neked tízmillió forintot!
Jól van, a spekuláns nem is tud ellenállni a kísértésnek. Falatozni kezd...
A bróker már épp kezdené megbánni az ígéretét, amikor ismét találnak egy
kutyapiszkot. Megszólal a spekuláns:
– Ha megeszed, én is adok tízmilliót.
A brókernek sem kell több, rögvest kajálni kezd.
Kicsit később újra egymás mellett sétálgatnak. Így a spekuláns:
– Hallod, de szomorú dolog ez, hogy ennyit kínlódtunk és nem kerestünk semmit...
Mire a bróker:
– Hát igen, de húszmilliós forgalmat bonyolítottunk
Törölt felhasználó 2007. 01. 27. 10:49
Előzmény: #569  Törölt felhasználó
#574
Szia!

Na ez az. Az állandó kereskedési kényszer, amit az ember alig tud leküzdeni. Nekem is nagyon-nagyon nehéz leküzdenem, pedig többnyire veszteséggel zárultak a kis manőverezéseim. De állandóan pörgök az élet minden területén, és sajnos ezalól a tőzsdét sem nagyon tudom kivonni. Pedig leginkább hasznos lenne. Nem az a típus vagyok, aki évekig ül egy papírban, bár igyekszem alkalmazkodni a piachoz és a céljaimhoz vezető úthoz.
Törölt felhasználó 2007. 01. 27. 10:45
Előzmény: #572  Törölt felhasználó
#573
Nyuszika felhívja telefonon a hentest:
– Van disznófüled?
– Na ja!
– Hát marhanyelved?
– Van.
– És tyúkmelled?
– Van.
– És kacsalábad?
– Az is van!
– Hát akkor te nagyon ocsmány lehetsz...
Törölt felhasználó 2007. 01. 27. 10:44
Előzmény: #571  Törölt felhasználó
#572
Tom éveken át próbálta leküzdeni örökös szorongását, de hiába. Egyszer barátai észrevették, hogy megváltozott.
- Sokkal nyugodtabb vagy, mint régen. Mi történt? - kérdezték tőle.
- Találtam egy embert, aki heti 1000 dollárért aggódik helyettem. -
felelte Tom. - Azóta nincs semmi problémám.
- Heti 1000 dollár? De hogy tudod ezt kifizetni?
- Kit érdekel? Ez legyen az ő gondja!
Törölt felhasználó 2007. 01. 27. 10:40
Előzmény: #570  evelne2
#571
Stratégiai menedzsment. Elmennek az egerek a bagolyhoz:
- Figyusz, Uhu, gáz van! Mindenki bánt minket, védekezni nem tudunk, és a tökünk tele van már ezzel a helyzettel. Mit csináljunk? Erre a bagoly:
- Hát, váljatok sündisznókká! Azokat senki sem bántja!
- Ööö... izé... És hogyan váljunk sündisznókká?
- Leszarom. Én stratégiai kérdésekkel foglalkozom!
evelne2
evelne2 2007. 01. 27. 04:32
Előzmény: #569  Törölt felhasználó
#570
Nekem ez tetszik.
Lehet sok mindent tudunk már belőle, de jó ezeket olvasni!
Megpróbálok tanulni belőle (Gardenia)...:-(((
Törölt felhasználó 2007. 01. 27. 03:05
Előzmény: #568  Törölt felhasználó
#569
Egy idő óta pang a topic, többet veszekszem mint segítek, ezért hiánypótlásként tisztelettel átadom e "rövid" kis szösszenetet mindazoknak, akiket ez érdekel.

Megfigyelhető, hogy az ember a tőzsdei működése során két egymással ellentétes késztetés szeirnt jár el:

1 improvizáció :

erősen szubjektív erő, az általános hangulatnak, az elemzői és más emberek véleményének behódolva személyiségünk egyes jegyeit felerősíti, pld. örömünket, elbizakodottságunkat, félelmünket , könnyelmű természetünket .

2 tervszerűség :

az előre meghatározott céljainknak alárendelve következetességre, szigorúságra , fegyelemre késztet, történjék bármi a világban, az ösztönös cselekedetek helyett a kitűzött célok és módszerek tudatos végigvitelére ösztönző erő

Meggyőződésem,hogy e két erő visakodik mindannyiunkban és kerül felszínre nap mint nap a kereskedésünk során.

Mi az a startégia?

A stratégia nem más, mint az előre kitűzött céljaink eléréséhez szükséges minél tökéletesebb eszköz. SZERSZÁM.
Célunk pedig itt a tőzsdén adott IDŐSZAKRA adott HOZAM elérése. Tehát időszak-hozam.

Egy olyan módszertan, amely minden - a tőzsdén előforduló lehetséges helyzetre - egy optimális eljárást ír le számunkra.
Ez a módszeregyüttes fejlesztése során maximálisan figyelembe fogja venni saját magunk jellemét is. Az improvizációs kényszerünkkel, az ösztönviselkedésünkkel már a kezdetetek kezdetén számolnunk kell, mert azonnal egyik napról a másikra nem tudunk megváltozni, bármennyire szeretnénk.

Felmerül a kérdés, hogy milyen mértékben hajlandó az ember alávetni magát a jellembéli változásoknak, abból a célból, hogy eredményesebb startégiát dolgozzon ki?
De a tőzsde mindenképpen nevelni fog, megváltoztat idővel. A kötelező személyiségbeli vonásokat mindenképpen kierőszakolja nagy pofonosztások közepette. Vagy elvérzünk, és így nem tudja befejezni a nevelést.

Mi kell a nem improvizatív működéshez és a jó döntések meghozatalához itt a tőzsdén?

Drogoktól abszolút mentes, alkoholtól tartózkodó, a központi idegrendszerre ható gyógyszerektől abszolút mentes életvitel.
Mérhetetlen türelem, nyugodtság, kiegyensúlyozottság, mások gondolkodásába-személyiségébe való beleérzési képesség, saját magunk ismerete , mások negatívabb személyiségének vagy vélhetően hibásabb reakcióinak feltételezése akként, mint a bennünket körülvevő valóság egyik eleme,mellyel örökösen számolnunk kell.
Magunk hibás döntéseinek elfogadása és feltételezése, szintén akként, mint létezésünk folyamatos kisérője.
Apró példa: egy vásárláskor tudni kell, hogy azt valaki úgy gondolja, inkább eladni érdemes. Pont a fordítottjában hisz, (vagy arra kényszerül) , mint mi. Miért hiszi ezt ?

Ezek a jellemvonások mindannyiunkban megvannak különböző mértékben.

Stratégiánkat már kezdetben úgy kell meghatároznunk, hogy az minél jobban számoljon jellemvonásainkkal.
Arra gondolok többek közt pl., hogy
egy alapban türelmetlen ember kezdetben rövidebb idszakkal dolgozó, többműveletes stratégiát válasszon. Akiben jelen van az állandó kereskedési mánia, az ne kivárós, hanem inkább hullámvlovas legyen.

A startégia tehát véleményem szerint nem más mint egy eszköz, mely megmondja, hogy minden előforduló esetben mit tegyünk. Kvázi "gondolkodás nélkül" tőzsdézünk.

A múltban leírtam azt a 6 startégiát melyekről tudok, melyek gyökeresen eltérnek egymástól, ebben az értelemben klasszikusnak is mondhatók.

A startégia egy algoritmus. Minden lehetséges esetre visszaad valamit. Az a valami pedig: hogy mit tegyünk.

Ezért véleményem szerint a stratégia nélkül dolgozók előbb utóbb elvéreznek, mert túlzottan felülkerekedik bennük az ösztönén.
Ha nem 10 év alatt, akor az első nagy világméretű összeomlásnál. Mindegy. Lassú halál.

Egyik startégia sem tökéletes, egyik sem adja minden egyes esetre a létező legjobb megoldást, De azt meg kell adja, hogy egy vizsgált nem túl rövid időszakra (pl. 1 év) csak e szerint dolgozva összességében hatékony, mert a LEGTÖBB esetben jó megoldást ad nekünk.

Bármilyen konkrét startégiának van olyan pontja ami sebezhető, és arra az esetre nem túl jó megoldást ad. Kiragadva egy-egy szélsőséges történést, könnyen megtámadható. Csakhogy nem ez a célja.

Hangsúlyozom, hogy a saját stratégiánk ELŐRE ad nekünk egy módszert, lehet, a történés jellegét még FEL SEM ISMERTÜK, de a módszerünk ad egy optimális közelítő megoldást erre az esetre is.
Utólag, miután FELISMERTÜK, hogy itt pl. ezen a héten átmentük masszív medvébe, a startégiánk megmentett nagy bukóktól, mert a pozíciózásári kötelezettségünk vagy a stoppunk kiütött minket, a pozíciónyitási startégiánkkal pedig eddig még nem tudtunk felvenni egy pozíciót sem. Így megmenekültünk attól, hogy zuhiban korán beszálljunk.

Én 3 létező startégia keverékét használom, kiegészítve a saját olyan jellemvonásaim figyelembevételével, amiken semmiképpen nem tudok változtatni.

A manővereimet folyamatosan vezetem, jegyzem.Háromhavonta értékelem , többek közt azt , hogy hány esetben és milyen indokkal tértem ettől. Kiértékelem, hogy mely helyzetben bizonyult leginkább kedvezőtlennek, és megvizsgálom, hogy mint algoritmust, lehet-e hatékonyabbá tenni.

A startégia mindenképpen tartalmazza többek közt a befektetéseim terv időszakát, az instrumentumhalmazomat, a módszereimet, a pozíciónyitásom szabályait, a pozíciózárás szabályait.
Kiegészítettem ezt az instrumentumaim állandó figyelésével. Ma már úgy látom őket mintha élőlények lennének, saját jellemvonásokkal, tulajdonságokkal, hajlamokkal.Ezeket is figyelembe veszem pozíciónyitáskor. Ebből is merít jócskán az a konkrét célom, hogy 37 körül long nyitásom lesz a Richterrel. A csészealjak és támaszok ellenére.

Most ennyit.
Ha bárki kéri, szívesen fogom folytatni.
Ha bárki azt mondja, leírtam, hogy a fú zöld, az ég kék, az nem érdekel és nem is hiszem el, hogy mindezt tudja, és e szerint dolgozik.

Inkább tegye hozzá mások javára azt, hogy ő hogyan dolgozik.
Konkrét egyet nem értő konstruktív kritikára válaszolni fogok.
Törölt felhasználó 2007. 01. 27. 01:18
Előzmény: #567  Törölt felhasználó
#568
Lehet olyan ez, mint amikor nagy év végi jutalommal a zsebében az ember elmegy vásárolni, és csak azért is vesz pár marhaságot is, mire hazaér , döbbenten kérdezi : ezt meg kinek vettem? És minek?

Szia!
Törölt felhasználó 2007. 01. 27. 01:13
Előzmény: #566  Törölt felhasználó
#567
Arra én is :))) Erre a negyedévre levezettem a vásárlási kényszerem.
Törölt felhasználó 2007. 01. 27. 01:05
Előzmény: #540  Törölt felhasználó
#566
szia DLPH,
hat az elmult ket het utan csoda, hogy mindenki komolyan vesz? :) Bar a Gardeniaba ezek szerint megis belevettel... na arra kivancsi leszek azert

egyebkent ha mar nosztalgiazunk, en is emlekszem meg a regi szep idokre, amikor a Kontrax Irodatechnikaban egy honap alatt otszoroztem a penzem, vagy amikor a Goldsun becsodolt :))) istenem, hol lehet ez a papir? Talan apamnal meg megvan, holnap megnezem :) (bar ettol meg nem vagyok nagy tozsdes, nem csinaltam folyamatosan, es most mar ugy latom, tavaly nyarig inkabb csak lutri volt a mukodesem, mint strategia-vezerelt mukodes...)
Törölt felhasználó 2007. 01. 27. 00:49
Előzmény: #541  bpmcwap
#565
bpmcwap,

Matav - oszinten mi a bajod vele? Kethavonta ki lehet venni 10%-ot... ok, nem csucshozam, de meg mindig beernem hosszutavon ilyen atlaggal... :)

a TA pedig - hat itt a magas labda, nem tudom nem lecsapni! megtenned, hogy egy-ket pozinyitasod elott elmondod nekunk a velemenyed, es utana kielemezzuk az alakultakat? Ebbol lehet aztan tanulni... meg esetleg Te is kierdemled a tibeti szerzetes rendfokozatot...
Törölt felhasználó 2007. 01. 26. 22:07
Előzmény: #561  Törölt felhasználó
#564
Egyiknek sem. Az nem jó?
Törölt felhasználó 2007. 01. 26. 22:05
Előzmény: #561  Törölt felhasználó
#563
Te sem vagy mai kiadás úgy látom.:)
Ha már nosztalgia.:Antenna napn belül még 17 felett is volt...

zepi
zepi 2007. 01. 26. 22:05
Előzmény: #561  Törölt felhasználó
#562

Minden információ hordoz igazságot.
Megszerzésének költsége meg arányos az értékével. :-)))
Törölt felhasználó 2007. 01. 26. 21:48
#561
link
link
És ezek osztják az észt!

Topik gazda

DLPH
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek