Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:09

Lelkisegély  

Ha bárkinek bármikor bármennyi veszteséget sikerül az itteni hozzászólásokkal elkerülnie, akkor érdemes volt megnyitni. Felelős hozzászólások érdemben segítséget nyújthatnak.



De pozíció felvételére vagy zárására ne bíztassunk senkit. Én nem fogom tenni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:13
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
Tudod DLPH, nekem Mary-m majdnem az unokám lehetne, elég régóta tőzsdézek, és ezeket amiket leírtál, mind tudom, hallottam, megtapasztaltam, de mégis jó néha újból végigolvasni, végiggondolni, megszívlelni
Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:15
#3
Hát nagyon szépen köszönöm hogy időt fordítasz Ránk.

Én személy szerint stratégiákra, stop szintekre, esetleges véleményekre vagyok kíváncsi.

És Én is köszöntöm a topik látogatóit!
Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:16
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#4
Sziasztok,szia DLPH.
Igazán rendes tőled ahogy segitesz itt a kezdőknek,és mindenkinek.
Sok ilyen ember kéne még.
Ha egyszer "nagy leszek"én is igy teszek majd.
Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:23
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#5
Igen. :))

Egy érdekes dolog , egy tõzsdén érdekelt barátom mondta évekkel ezelõtt (õ a kivárós ragadozó stratégiát hazsnálja mint pl Soros)
, hogy ehhez a történethez akkora önfegyelem kell, mint ahhoz , hogy séta közben az utcán heverõ 40 000 ft-ot NE VEDD FEL. akinek ennél kevesebb van, elõbb vagy utóbb elhagyja a terepet.
Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:29
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#6
Bnetgzu!

Ki a szakmai vezetőd? Lehet, hogy ismerlek?!

Üdv
Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:40
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#7
DLPH.
Amikor kezdtem a tőzsdézést vettem egy párszor MOL-t.
Rendre be is jött minden,szép pénzt hozott.
Azt hittem mindig igy lesz.
Aztán vettem 23300-on,és az természetesen nem jött össze.
Kb fél éve vagyok benne.
Lenne esetleg tanácsod,hogy mit tesgyek vele?Elöre is köszönöm.
Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:54
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
Kevés papír van amit tartok mindegy meddig, az egyik ez. Lehet, hosszú lesz, de tartom. Megtehetem nyilván azért is, mert nem kell fizikailag az a pénz. Emlékszem volt idő amikor kb. másfél évig (?) 4800-5400 között hezitált, miközben a szakik szerint kétszer annyit ért. De csak nem indult be, ha pedig igen, akkor 5300-5400 körül visszapattant.
Aztán beindult... Valószínűleg Te akkor keresetél vele, mikor ment felfelé lényegében szinte folyamatosan.

Szűk stoppal dolgozom (relatív szűk, mert 19E alattt van) és ha beindul, követni fogom alulról. Addíg várok.

Most azt írtam le, amit én teszek. NEM azt, amit te fogsz. Egy véleményt olvastál most.
Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 19:10
#9
Nem valószínű!

Én BALÁZS-fan vagyok, nálad azt olvastam nincs közöd hozzájuk. Melyik SD?

Tőlük tanultam a szakmát és a tűzbe is követem Őket. Lojális vagyok vagy hülye de legalább nyugodtan alszom sok Bnetes tetüvel szemben, akik belesz.rtak a húsosedénybe. Nekem ilyen dolgok fontosabbak mint hogy milyen cégnevet mondok tárgyaláskor.

Szóval nemsokára konkurencia leszek! :)
Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 19:15
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
Én a Virágos Divízióban vagyok, és nem igazán akarok belefolyni, hogy mi történt ott, és nem is érdekel, team-en belül sem minden fenékig tejfel. DE! Attól még dolgozom, végzem a munkámat, becsületesen, és korrekt módon, ahogyan azt az üzleti életben el lehet várni, szerintem!
Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 19:26
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#11
nyugodtan alszom sok Bnetes tetüvel szemben, akik belesz.rtak a húsosedénybe

"A Bnetes tetüvel" után igazán beszúrhattál volna egy TISZTELET A KIVÉTELNEK-et.
Én kérek elnézést.
És egyben kikérem magamnak a BRÓKEREM NEVÉBEN.
(nem én vagyok a bróker)
Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 19:29
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#12
Lelkisegély topic király!!!! Köszönet ,a létrehozónak meg az ötletgazdának is!!

furcsa amit írtál kimeleten is dlph, nekem nem tudom miért ,de már csak delfin maradsz :D

Szóval, hagyd kifutni a nyerőd, sok felkiáltójellel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ez nem tudom más ,hogy van vele, de nekem baromi nehéz, mert tudod ,hogy alakul mindig? hagyom kifutni a nyerőt, aztán szépen végignézem ahogx a profit elolvad, és végül, kis pluszban eladom végső elkeseredésnben, ezért már mondtam máskor is ,hogy a nyerő pozi nekem több stressz mint a bukó.

Egy másik sisztéma, szemesi úr-tól copyzva, az a biztos pénz ami zsebben van, és kis pénz is pénz, jobbm int a semmi, és bármenniyre is szeretném kifuttatni az összes nyerőmet, igazat kell adnom am ásodik variációnak is, mert az alján venni nehéz, de a tetjén kiszállni, hát az nekem még nehezebb.

Sok tpaasztalattal megtanulja az ember, de kezdőként talán jobb a "biztos" pénz, kis pénz is jó pénz taktika nem?
Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 19:29
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#13
jonasjozsef, egyetértek veled! Pénzügyi világban nem minősítünk, aki minősít, az önmagát minősíti, többet nem mondanék, egyik elismerésre méltó vezetőnk, a Hasszmann Beatrix szokta ezt mondani.
Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 19:33
#14
Például két stratégia, melyről tudok. Nem csak elmélet, mert mindkettőt használja egy-egy ismerősöm/barátom, azért ezeket írom le, mert látom működni is.
Az enyém nem ezek közül való.

Ragadozó : (egy műkereskedő barátom alkalmazza , 15 éve ismerem őt)

Az áldozatát várja. Kivár. Általában kp-ben ül.
A viágvége hangulatra lecsap. És akkor bevásárol. orcátlanul, rengeteget.
A zuhanás korrekciójánál 60%-tól sávosan elad. Amikor mindenki vesz. És nagy az eufória, és minden megy mint a szél felfelé. Erre ő szépen elad. A hangulattal szembe megy.
A legtöbb türelem ehhez kell. Nekem nincs ennyi türelmem, ezért meg sem próbáltam.
Volt hogy egy éven át is csak kp-je volt. De mindíg eljött számára az áldozat.

TA spekuláns. (egy ingatlanbefektető barátom alkalmazza, ahogy látom sikerrel)

Fél-egy évet átnéz TA és FUND. Megkeresi az alvó részvényeket, melyek a szakik szavajárásával erős "bázist" építettek sok hónapon át, de alszanak. A Rábára utoljára - fene a gusztusát :)) - így lépett rá 600-650 körül, amikor senkinek sem kellett és szinte illikvid volt.
Ha éppen csak egy pozinyitás lehet, akkor 100%-ban belemegy.
És vár. Eleget, türelemmel. Alulról egyre szűkebb stoppokkal kíséri a részvényt.
Ehhez is kell sok türelem, bár kevesebb mint a ragadozónak. Nekem még ennyi sincs, ezért nem ezt választottam.

Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 19:37
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#15
Engedélyezem, hogy idézhess:))))))))
Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 19:37
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#16
Mind a két stratégia nagyon jó, de csak türelmes embereknek való.
Tavaly is kétszer lehetett ilyen módon nagy zsák pénzt keresni.
Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 19:38
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#17
Oh tenk jú :D

Csak azért nem használtam idézőjelet, mert ugye verset vagy pontosan vagy sehogy :DDDDDDD
Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 19:39
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#18
hát igen, én ezt szívesen követném ,de nem most, még forrófejű vagyok hozzá, és megölne a tétlenség, de később amikor már büszke leszek a tőzsdés önuralmamra, nekem ez a ragadozó szimpatikus, nem kell folymatos figyelsé, csak halálpontos időzítés, és elakpva hopp!
Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 19:47
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#19
Nekem is szimpi, de nem ez a skalpolás egyik szélsőséges esete?
Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 19:49
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#20
lehet probalkozni a 2.kal is, - hasonlot alkalmazok es nekem is van raba-m :) - folyamatosan kovetni kell az esemenyeket (igy nem esel ki a gyakorlatbol), de ha kimaradnak napok, hetek, az se okoz gondot; igy ido es kedv kerdese, hogy mennyire vagyok aktiv. nem terhel le, es neha kiemelkedoen profitabilis tud lenni
Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 19:52
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#21
Hát igen. A nyereség maximalizálása valós probléma.

Arra a szisztémára melyre utalsz az "OTP részvényesek ide" topicban ma 00:15 környékén írtam 2 hozzászólást, mert akkortájt ment a filozófálgatás a tőzsdéről abban a topicban.

Ha érdekel, olvasd el. A helyet feleslegesen nem akarom itt foglalni, mert ott már leírtam erre a szisztémára a véleményemet. Én ezt nem csinálom.

Röviden azért annyit, hogy stratégiától FÜGGETLEN alapszabály, a veszteséget kiütni, a nyereséget maximalizálni. Ha valaki még ezt sem teszi, akkor egy medve piacon minden addigi nyeresége elmegy. (Minimum.) Tartós bika piacon működik csak ez szerintem. De akkor meg minek kiszállni?

Részletesen az említett másik topicban.

Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 21:05
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#22
Helloka!

Én főleg stratégiákról olvasnék, arról kevest írtatok még, vagy szinte semmit.
Másik kérdés az, hogy "szűk stop" ez nálad mit takar, mert ez így elég relatív?
Konkrét példákra vagyok kiváncsi :)
Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 21:37
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#23
a legjobb stratégia ,a mindig a piacot követő stratégia! :)))
Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 22:16
#24
A "bnetes tetüt" arra értettem akik B. Attilát szarban hagyják a csapatából.

NEM a tanácsadó tudására.
NEM az ügyfelekhez való hozzá állására.
És NEM a többi divízió munkatársára.
CSAK BIZONYOS ERKÖLCSI HIÁNYRA!

Így talán érthetőbb. Bocs ha vkit megsértettem!
Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 22:19
#25
DLPH!

Nagyon tetszett a 2 stratégia amit itrál!
CSAK ÍGY TOVÁBB!
Ha van vmi csak küld!

Köszönjük.
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 00:40
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#26
DLPH, köszi ezt a topikot!

Jgy, nekem is a "nyereség kifuttatásával" van gondom.
Úgy van, ahogy írod, hogy ezzel szembenáll az "az a biztos pénz, ami a zsebben van"- és a "ne egy nap alatt akarj meggazdagodni"-elv. Na most melyik legyen?...

Valszeg a stop utánhúzása a jó stratégia.
De tényleg kérdés, hogy mit jelent a "szűk stop".

És engem is sokszor elgondolkoztatott már az, amit DLPH is említett az Otépés topikban, h. a stratégiák egnagyobb része, amiket itt hallunk - tisztelet a kivételnek - a bika-piacokra vonatkoznak. Szóval amíg mázlink van, működik.

Vajon meg lehet sejteni, hogy mikor fordul egy bika-időszak komolyan és hosszabb távra medve-irányba?
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 01:02
#27
Én leírtam kettőt, összesen a szakik hat lehetséges stratégiát tartanak számon, ezeket lehet keverni, variálni.

A szűk stop relatív, így igaz.

Példa Neked:

Pénteken vettem Mtelekomot 956-on, nullában 962 kb. Három hónapra terveztem a befektetést. (Ha igaz, hogy a 2. osztalék okán meghúzzák, akkor a koncepcióm szerint törvényszerűen meg fog hosszabbodni a befektetési idő.)

Most normál stop lesz egy ideig, 912-n búcsú lesz. A stop szint szentírás, tökmindegy mi van, elengedem.

És ha pont onnan fordul, akkor is. Ez a balszerencse éves szinten elhanyagolható mennyiségben fordul elő.
Emiatt nem változtatok koncepciót.

1000 forint felett el fogom kezdeni emelni a stoppot.
Pl. 1010 esetén már BEK+10=972 Ft-ra. 1020 esetén már BEK+25=987 Ft-ra. Ha tovább megy fel, egyre szűkítem a stoppot.
De a 2-3 napos szintű ingadozások alá próbálom tenni, mert az azért ne üsse ki az embert.

Innentől már startégia kérdése az egész.
A sajátom szerint (ami egy ötvözet, de merít abból is amit a profi TDT-ek használnak) ha látom hogy fordulni fog (ehhez sok-sok év megfigyelése kell) , akkor piacin eladom.

Ez MOST az Mtelekom stop használatom.

De ez változni fog, ha kell. Ugyanis startégiám egy másik eleme a nagytőke mozgásának megfigyelése.

És ha azt látom, hogy a NAGYtőke jellemzi a vételi oldalt ismét, akkor a stoppot szűkről normálra engedem , a befektetés hosszát pedig megnövelem 2 hónappal, és várok.
Ugyanis a nagytőke belépése hektikussá teszi a papír mozgását, amellet hogy az irányt megmondja.

Ha a bef idő lejárt, és még nem ütöttek ki, akkor eldöntöm, hogy van-e érdemes vételi pozíció. Ha nincs, akkor maradok benne nagyon szűk stoppal kísérem, de csak fel. Le nem csökkentem.
Az első Zöld világnapon másnap a lehető legmagasabban eladom. És lefutott az ügy. Vagy kiütnek, de már ebben a szűk tartományban..

Így használom a stoppokat normál long ügyletben részvényekkel.

De ez Téged ne befolyásoljon semmit!

A túléléshez saját , kipróbált nyerő stratégia kell. SAJÁT. A másé nem fog működni, mert a másét nem tudod betartani. Ugyanis a stratégia is pszichológia. Hiába van stratégiád, ha nem tartod be. Egy spekulánsnak (és ha valaki 1 évre tervez az is spekuláns!!) úgy kell dolgoznia, ahogy azt a természete engedi a számára. A saját jellemed ellen ne menj, mert az olyan, mintha a tőzsdén a trenddel szembe mennél.

Aki TDT-ett már az tudja miről beszélek. Az éles helyzetekben a józan ész helyett jön a jellemünk, amely félni kezd, vagy eufóriába esik, és szembe megy a stratégiával. Utólag aztán jöhet a summa, hogy - így meg úgy kellett volna, hiszen meg is fogadtam- de nem így történt, mert a természetünk közbeszólt.

Olyan ez, mintha egy gépet fejlesztenél, amelynek megvan az első verziója. Aztán megnézed, hogy működik. És elkezded változtatni ahol kell, fejleszteni, jobbá tenni, figyelembe véve a természetedet.

Ez a Te saját géped lesz, amely jó esetben pénzt készít számodra. De ezt a gépet több éven át kell tökéletesíteni, és a jellemedet pedig formálni, jobb emberré kell válnod ahhoz, hogy a tőzsdén sikeres légy. (Általában mondom, ne vedd magadra). Tehát javulnunk kell. Türelem, megértés, empátia, szeretet, nyugalom, éleslátás, gyors reflexek, ilyesmik fejlesztésére kényszeríti az embert a sikeres tőzsdézés.

Csak pihenten, magánéleti stressz és etikátlanság nélkül, nyugodtan, kiegyensúklyozottan kell és lehet minden döntést meghozni, mert azok lesznek a vélhetően jó döntések. És nuku alkohol, drog, meg egyéb őrültségek. Aki ismer akár egy "tőzsdecápát" is személyesen, olyat AKI NEM BENNFENNTES INFÓK alapján dolgozik az tudja mire gondolok.

Hát hosszan ennyi a válaszom.
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 02:18
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#28
Medve piac akkor van, amikor ezt a kérdést nem teszed fel, fel sem merül benned kérdésként. Annyira látható.
Amíg ez kérdés, addíg csak Te vagy bizonytalan egy bika piacon.

A bázistrend 2020-ig a szakik szerint up.
Legalább 80 éve tart. Ott a klímaváltozás megfordíthatja. Olyan mély és erős tényezők miatt van ez, melyek már a szociológia és a társadalomtudomány hatókörébe tartoznak.

A hullámlovas startégiájáról :

Szörfözik az árfolyamok közt.
Persze nem havonta, hosszabb időre tervez.
De 2-3 havonta már vált, ha szükséges.
Nagyon rövid távra spekulál.
Számára a lényeg, mit csinál a nagytőke? Mással nem foglalkozik. Ahol az beszáll, ott ő is. Nem futtat ki papírokat, mert lehet, hogy nem lesz rá ideje. Egy magasabb hullámból kiszáll, ha valahova beállt a nagytőke, oda átszáll. Teljesen a trenddel együtt mozog.
Nagy rutin és sok tapasztalat kell hozzá.

Ez a startégia csak nagy választék esetén működhet jól, különben sokat alszik a pénz. Ezért a szörfözők nemzetközi tőzsdések tudtommal. Nagy spekulánsok elképesztő rutinnal. Nagy forgalmú blue papírokkal dolgoznak. Állandó figyelésben vannak. Nagyon munkás ez a stratégia. Egyszerűen emelkedésben vesznek, csökkenésben eladnak. Igyekeznek minél több bennfenntes infóhoz is jutni. A tőzsdecápák egyik része így dolgozik.

Kb 10 éve egy Úr, aki bróker , és most mindegy melyik elemző portálon rendszeresen publikál, valaha "nekem (is) dolgozott". Van szerencsém személyesen is ismerni. Mára elismert elemző lett az (akkor még) fiatal emberből.

Meglepődtem az ajánlásain akkor . A másoknak tett ajánlásaira gondolok.

A fent leírt szörfös koncepció szerint ajánlgatott az ügyfeleinek vételeket.

Mostani fejjel már tudom, hogy ő akkor nagyon felelőtlen volt. Ugyanis nem LEHETETT még meg az a rutinja, amivel e technika szerint ajánlhatott volna. De mivel általános up volt ( a BUX akkortájt ütötte át először a lélektani 10 000-es határt, és mindenki vett mindent gondolkodás nélkül) ezért a tippjei zömmel bejöttek. De most azt gondolom, csak az up miatt, és nem a min. 10 éves tapasztalata miatt. Már csak azért sem, mert akkor 24-25 körül volt. A tőzsdézés meg még nagyon ifjú dolog volt Magyarországon.

Nem elítélem a szörfözők stratégiáját, de ez számomra idegen magatartás, meg sem próbáltam soha. Aki viszont így működik mert a természetéhez illő ez a munkamódszer és még létezik, az jól keres vele. Kockázatos is nem kis mértékben. Nem napizik, hanem mondjuk "havizik".

Egy pár szösszenet :

A kisspekik hajlamosak a különböző startégiákat össze-vissza keverni. Ebből egy káosz és inprovizáció jön ki. És bukta, végül halál.

Amíg ezt meg nem tanultam, sokat kínlódtam. Nekem szentírás, hogy a saját kialakított stratégiámat 3 havonta felülvizsgálom és értékelem. Ha kell, módosítok rajta, de szigorúan a történések alapján levonva a következtetéseket (visszacsatolás).

Olyan eset, hogy menet közben (uram bocsá napközben egyszer csak) megváltoztatom a koncepciómat, olyan nem fordulhat elő.

Élek a gyanúperrel, hogy sokan teszik ezt. Hullámlovasból átváltanak hirtelen másba, és össze-vissza keverik rövid időn belül a koncepciójukat.

Ez IS tilos (állítólag) Én is állítom ezt, egyetértek vele. Hosszú távon csak a TERV szerinti működés jön be.

Jó éjt mindenkinek, és köszönöm az érdeklődéseteket.
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 09:17
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#29
DLPH

Köszönöm a hozzászólásaidat. Szeretném megkérdezni, hogy tudnál-e ajánlani hozzáférhető könyvet ebben a témában (vagyis a stratégiákról) ?
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 09:40
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#30
DLPH,
köszönöm!
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 10:38
#31
Szia Ismeretlen!

Ha jól gondolom, et a topicot azért nyitottad, hogy kapj valami olyan információt, amely megoldja a problémádat. Nos, szerény kis személyem most ehhez segítséget szeretne nyújtani Neked.

1. Lépés. Ha már 9 óra van, akkor SE nyúlj semmihez, hagyd úgy a pakkodat. És most menj el az 'OTP részvényesek ide ' topicba, ahol ment egy kis filozofálgatás a tőzsdéről, és olvasd el az ottani 2 beírásomat , 00:12 körül tettem be őket. Tedd meg ezt azért , hogy ne kelljen ide bemásolnom újra, mert csak a helyet foglalná feleslegesen. Ha elolvastad és megértetted, akkor gyere ide vissza (ne nyúlj a pakkodhoz továbbra sem) és olvasd tovább, a 2. ponttól

2. A helyzet összefoglalása röviden, ahogy én látom .

Nagy szarban vagy. Azt gondolom, hogy még nem érzed át mekkorában. A tőzsde nem az , aminek Te gondolod. És az élet sem. A felelősség a legfontosabb dolog, gondold el ha pl. gyermekeid lesznek, tennél-e ennyire felelőtlen lépést velük kapcsolatban? Nyilván nem.

De ezt NEM LESZÚRÁSNAK írtam ide. Ha elolvastad OTP-s topicot, tudod, hogy nagyon régóta tőzsdézem. Csak Neked, hogy tudj hova tenni : TDT ügyletekre augusztusban KÜLÖN félretettem 15 Miliiót, az ELŐZŐ nyereségeimből. Ha elment, gáz, de nem kerülök híd alá. Ebben sok minden benne van, gondolkodj csak!

Szóval: 10 felvett TDT poziból 5 biztosan bukó. (profiknak!!) Kezdőnek akár mind. A TDT külön világ, igaz, nagyot lehet rajt szakítani is. De a kockázata a legmagasabb!!!!!!!!!!!!! És TDT-ből ha rendszeresen csinálod biztos bukó vagy ! Nincs mese, ez van, bizonyítás a matek egyik ágában, de ez nem fontos most.

Szóval 10 poziból Neked (ha észnél vagy) 8 bukó, kettő nyerő.
Feladat : amit OTP-nél írtam.
8 bukóból AZONNAL KIJÖSSZ!!!
2 nyerőt futtatod, amíg csak lehet!! Ez sem könnyű!. OTP - nél nagy vola. mellett -50 forint -on szoktam kísérni az árfolyamot alulról. De ez csak a biztosítás! Ha úgy érezni fordul (és ehhez nagy tapasztalat és sok megfigyelés kell) akkor stoppot kivenni és piacin hadd görögjön el a történet. Piacival vigyázz, csak annyit köt le a rendszer, amennyi db-on vevő van. Sorban kell gyorsan egymás után nyomni a tételeket. És többet ne , mert átcsapsz ellenkezőbe. Csak annyit, amennyid van.

Hogy milyen pozit végy fel? Ehhez kell 2-3 év megfigyelés. Ha addíg kibírod, akkor először PICIBEN csináld fél évig , aztán ha még van benned lelkesedés , akkor növelheted a tőkét napon belül.

Ebből egyenesen következik, hogy FEJEZD BE A TDT-t mert minden el fog menni!!!
Higgy nekem ! Első 2 évemben a TDT-m éves szinten veszteséges volt. Ma már nem, de ne tudd meg mióta tőzsdézem.

Kedves Mary_m!

A tőzsde elméletben és gyakorlatban teljesen különbözik! A tőzsde elsősorban pszichológia, a fundamentumok ÉVES szinteken játszanak közre (talán) ! Pl Rába. Jó a TA szerint és jó FUND szerint. Úgyhogy jó. De mikor? Ez a kérdés.
A választ senki nem tudja. Aki mond Neked bármit bármelyik részvényről hogy mikor és mennyi, az hazudik, vagy kárt okoz Neked, mert saját vágyvezérelt gondolkodását adja át. (Bár pénteken Gabcsikovó OTP topicban úgy megaszonta a pénteki 8500-öt előző nap, hogy csak néztem ki a fejemből és furcsákat gondoltam egy ideig...:))

Amit OTP topicban írtam, úgy dolgozz a részvényekkel NORMÁL ÜGYLETEKBEN, én ezt tudom Neked javasolni. DT long saját tőkével vagy TDT TILOS!

Most bika piac van kis-nagy korrekciókkal. Hosszútávon valószínűleg visszajön ebből a pénzből, ha ügyes vagy, nem kevés.

A lényeg összefoglalva:

1, Nagy hibát követtél el. Ezt vedd tudomásul, nézz szembe vele.

2. Ha szembenéztél vele, akkor fogadd el, és nyugodj meg. A feladat: helyre kell hozni. Erre tégy magadban fogadalmat. Minden ember hibázik hidd el. Az okos csak egyszer ugyanazt. Légy Te is okos, ezt a hibát még egyszer ne kövesd el!

3, Légy erkölcsös. A kis etikai értékkel bíró magánemberek (tuti info nélkül) a tőzsdén veszítenek. Ugyanis az első lecke a tőzsdén a jellemváltozás, amit sűrű pofonok közt ad Neked a tőzsde sok-sok pénz kérve érte.

Nem fogod addig helyrehozni ezt az óriási baklövést, amíg a pénz tulajdonosával ezt meg nem beszéled.

Most a protfóliója ennyit ér. Ha továbbra is megbízik Benned, és Te elvállalod a további tőzsdézést, AKKOR és csak akkor menj vissza újra a pakkodhoz, és gondolkodj! Készíts egy stratégiát ( a nélkül veszíteni fogsz) olvass stratégiákról (3 -at én is ismerek, ezek más-más logikai rendszerek) és kezdd újra.

És vonj be valakit SZEMÉLYESEN , aki tényleg 8-10 éve tőzsdézik sok pénzzel. Ugyanis ha ennyi ideje ezt teszi, akkor ért hozzá, különben eltűnt volna a süllyesztőben. De ő is csak valószínűségeket tud mondani.

Mert mi a biztos a tőzsdén? AMI MÁR MEGTÖRTÉNT. Más nem.

Ha nyitsz egy topicot a tervezett (tervezett!!) pozícióidról, akkor szívesen elmondom a véleményemet Neked, ha kell rendszeresen! De könyörgöm, akkor se hallgass rám, mert fogalmam sincs mi lesz, csak valószínűsíteni tudom.

Sok szerencsét Neked kedves Mary_m.

Ha jó ember vagy, sikerülni fog. Javíts magadon Te is, ne várd meg, míg a tőzsde teszi ezt, mert a jellemformálásért pénzt kér, magad meg ingyen megteheted.

Szia.

DLPH
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 10:39
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#32
Szívesen tettem. Sok típushibát is elkövettél , talán ezzel néhány forintot megspóroltam Neked és néhány topicot olvasónak, és ha ez így van (bár sosem fogom megtudni) , nekem jó érzés.

Amivel egyetértesz, azt próbáld meg végrehajtani is! Mert addig csak üres szó marad.

Ha jól emlékszem az írásaidból, Phil 16 000 db, Rába 1036 db , Pplast 98 db , Synergon 360 db , ez a portfóliód.

Ebből nekem nincs Phylaxiám. Egyszerű oka van, nem érzem lutrinál valószínűbbnek, bennfenntes infót nem kaptam (igaz, nem is kerestem).
Azért kedves figyelj rám egy picit! Ha már van phyl-ed, akkor HA MEGINDUL, FUTTASD KI!
Már írtam. Ne tervezd el, hogy min adod el! A nyerőt ki kellfuttatni, amíg lehet. MINDÍG! Ez szabály. Törvény. Ne hidd, hogy mellékes törvény. A legfontosabb törvény. Mert nyerő poziból sosincs elég.

Ha le indulna, arra ott van a SZŰK stoppod. Kötelező. Tedd be. Lutri papírnál szűk stop alulról, felfelé meg hagyod , mert akkor nem 82-83 nál fogja befejezni. Le pedig még van szabad helye 50-ig simán. Ezt gondolom egy mostani Phil. pozícióról, ha nekem lenne. De nincs, és ebben benne van a véleményem.

Eáadásul háromesélyesnek érzem, ugyanis meglátásom szerint előfordulhat, hogy marad ebben a tartományban, és nem változik semmi.

Rábám van. Vennék, ha nem lenne. Amit OTP-topicban írtam, azt teszem én is a Rábával. De ettől még simán visszamehet 1000 alá. Ott viszont valószínű, vennék. (ha lenne szabad kp.)

Pplast-al nem foglalkozom. 10-12 hazai részvényt kísérek figyelemmel, a Pplast nincs közöttük, ezért nem tudok róla semmit.

A Syn-t nagyon jól ismerem még 3800-4200 időszakában kezdtem a figyelését.
Akkor high-tech boom volt a világban a Nasdaq ATH -kat ütött naponta, és az Antennát 15000-en vették mint a cukrot...
Hogy ezt most miért írtam ide Neked? El tudod azt képzelni hogy mekkorákat tud fordulni a világ és a tőzsde vele együtt?
Apróság, de bekalkulálandó. Nincs olyan, hogy vettem, ezért már többet nem. Vagy szeretem, ezért megtartom. Mintha írtál volna ilyesmit.
Nincs kedvenc papír, csak lehetőség, ha észrevettük.

Synem most van. nem azért, mert sokat hozott nekem már, (ellentétben sok rossz csúnya részvénnyel - amiket venni kell, ha érdemes...) , hanem mert lehetőséget sejtek benne. Ha nem, akkor a szűk stop megment.
Téged is, ha beteszed.

Szia!
DLPH
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 10:40
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#33
bemásoltam a másik topicból a témaindító tanításokat. itt jó helye lesz az utókornak :)
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 13:46
#34
Most épp 100% kp.-ban ülök. Várom az alkalmat.

+ nincs időm még kb 2. hétig a gépnél lenni.

Ez is vmi.
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 13:49
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#35
akkor az enyémet is másold be! :)))

az majd megíndit mindekit! :)))
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 14:50
#36
Sziasztok. Most vettem eszre, hogy elindult ez a nagyszeru topik. En is hozzaszolnek par szotami ide kivankozik.

Szoval a strategia. Amikor meg nagyon nagyon kezdo voltam (most is az vagyok....), akkor en is azt hittem, hogy majd egy profi megmondja nekem, hogy egy adott papir mondjuk ma 1200, holnap 1500 lesz. Ma mar tudom, hogy ez nem igy mukodik, es nagyon egyet ertek azzal a beirassal, hogy aki leirja, hogy pontosan ennyi vagy annyi lesz, az hazudik. En amikor beirok barmit, mindig hozzateszem, hogyha ez vagy az a folyamat folytatodik, akkor abbol ez vagy az lehet, de mindig ott van egy "hacsak", vagy egy "ha nem jon kozbe semmi". Valaki egyszer be is szolt nekem, hogy hogy lehet igy kereskedni, hogy mindig az van, hogy majd csak lehet hogy igy lesz... latom, jo uton jarok, mert nalam okosabbak is ezt mondjak.

Sajnos strategia ugyben nekem is vannak problemaim, es talan masok is ezzel a problemaval kuzdenek, ezert ezt leirom, hatha valami okossagot lehetne kitalalni.

Azt hiszem az ember a tozsdei fejlodese soran eljut egy ido utan oda (amit szinten nagyon jonak tartom, hogy itt ez is leirasra kerult) hogy kell egy segitseg. Nem a forumra irkalo emberek, nem a veled egy szinten allo tozsdes ismerosok, henem egy ven es ravasz csoka, aki 10 eves tapasztalattal tudja, hogy mi a dorges. Egy szinten tul egyszeruen nem tudsz fejlodni, mert a TA vagy a funda tudasod megvan, de ezt hasznossa vagy hasznosabba kellene tenni valahogy. Ezt nagyon fontos problemanak tartom, mert szerintem ez egy lepessel visszabb van attol, mirol itt szo van, megpedig a strategiaktol, es az egyeni strategiak kifejlesztesetol. Hiszen aki igy megreked egy szinten, az lehet hogy sosem fog tudni megfelelo strategiat kialakitani, mert hianyzik egy eros "tanito", aki adott esetben lelkesit, vigasztal, elmagyaraz, megertet, megvilagit; tehat segit lekuzdeni egy bukassal vagy nyeressel jaro osztonos viselkedest.

Szerintem idovel mindenki belatja, hogy a fejlodesnek ez a hosszutavu kulcsa, de szerintem ez a legnehezebb, hiszen nem terem minden bokorban egy profi tozsdes, aki a kicsiken akar segiteni, es szemely szerint foglalkozni fog veled. Persze van szakirodalom, meg hasonlok, de az nem ugyan az, nem eleg testreszabott. Angolul sem lehet megtanulni ugy, hogy itt az angol nyelvkonyv, tanuljal meg belole magad angolul... Kell egy jo tanar, aki megoldasokat tud a szemelyes problemakra.

Na de honnan lehet ilyen ismerost keriteni?? Foleg egy olyan orszagban, ahol sokan szandekosan nem segitenek, vagy ami meg ennel is rosszabb, szandekosan felrevezetnek, mert allitasuk szerint egymastol nyerjuk el a tozsden a penzt. Mindenki feltve orzi a kis titkat, hogyan es mi alapjan kereskedik nagy haszonnal. Erre kellene valami jo megoldast talalni!
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 15:09
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#37
Pont ezért kértem meg DLPH-t, hogy tanácsokat adjon.

Nem poziban hanem stratégiákban, elemzésekben.
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 16:08
#38
Kedves Gyorgy!

Ma néhány olyan dologra szeretném a figyelmedet felhívni a
tőzsdézéssel kapcsolatban, amit ha a kereskedésed kezdetétől
megfogadsz és gyakorolsz sokkal hamarabb lesznek kiemelkedően
jó eredményeid!

Többféle kereskedési típus van, amiket különböző szempontok
szerint lehet csoportosítani. A mai hírlevél főleg azoknak
lesz segítség, akik már aktívan kereskednek, vagy ezt
tervezik. Azt már alapnak tekintem, hogy nem fogsz
fejetlenül beleugrani a tőzsdébe mindenféle tudás nélkül,
hanem átgondoltan és felkészülten ’lépsz ki a parkettre’.

Ha megvan az a stratégia, ami alapján kereskedni fogsz,
ideje, hogy hozzátegyél még egy-két dolgot mielőtt az
első részvénycsomag tulajdonosává válsz.

1. Tervezd meg a kereskedésedet!
Ide sok minden tartozik. A stratégia kiválasztásától, a pozíció
méretezésén át a kiszállási szintek meghatározásáig. Itt ne
csak a részvényt vedd figyelembe, hanem magadat is. Milyen
stratégia illik hozzád, mekkora rizikószintet tudsz még komolyabb
félelmek nélkül menedzselni?

2. Vezess kereskedési naplót!
Erről sokan még nem is hallottak, vagy akik már igen azok sem
tartják fontosnak. Bevallom én sem vagyok túl jó a rendszeres
vezetésében, ugyanakkor tudom mennyire fontos az utólagos
elemzések miatt, ezért megteszem.

Legyen ez a mai fő témánk! Mit írj le a kereskedési naplóba?
Mindent. Mindent, ami fontos ahhoz, hogy pár hónap múlva
megértsd, miért hoztad akkor, ott azt a döntést, amit hoztál.
Ne csak annyit tegyél meg, hogy az adatokat leírod a
kereskedésről, hanem azt is amilyen véleményed volt abban a
pillanatban a piacról és az adott részvényről, amilyen érzésekkel
megnyomtad a gombot, vagy felemelted a telefont.

Ez talán nem tűnik olyan fontosnak, de 2 dolog miatt is az!

Egyrészt, ezek alapján az információk alapján tudod utólag
elemezni a döntéseidet, amiket stratégia alapján hoztál,
kialakítva egy objektív véleményt arról, hogy hol tudnál
finomítani rajta. Talán túl koraiak a beszállásaid, vagy túl
távoli a stop? Ezt csak akkor tudod megítélni, ha tartod magad
a stratégiához, az előre megállapított szabályokhoz és a kiszállási
szintekhez.

Másrészt, ezek alapján az információk alapján tudod utólag
elemezni azokat a döntéseidet, amiket NEM a stratégia alapján
hoztál. Ha őszinte vagy magadhoz meglátod, - de el is mondom –
ezekből a döntésekből lesz a több!

Nincs ezzel semmi gond! Csak abban az esetben, ha nem ismered
ezt fel, vagy nem ismered be magadnak. A tőzsdén nagyon
könnyen elragadhatnak az érzelmek akár a félelem, akár a
kapzsiság irányába! Az első lépés, hogy ezt tudd. Figyeld magad
és írd le, milyen érzések vannak benned, amikor meglátod az ár
alakulását!

Sose feledd el, Te hozod a döntéseket nem a stratégia. Ez
egyrészt egy hatalmas lehetőség, másrészt viszont veszély
is! Figyeld és írd le a gondolataidat, amik befolyásolják a
döntéseidet. Így megismered magad, megtudod mi az, ami
irányít és tudsz rajta változtatni!

Azt kívánom, legyen nagyon sikeres a 2007-es éved!

Üdvözlettel:
www.sikereselet.hu

Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 17:36
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#39
A titkok féltve őrzéséről:

Bődült ostobaság.
Tőlem semmilyen pénzt nem veszel el soha, nincs rá módod.
Ha sikeres vagy, attól nekem nem rosszabb.
Ha ezzel a hozzáállással találkoznék az életben személyesen, pontosan tudnám, hogy az illető nem az, akinek mondja magát.

A személyes kapcsolatról:

Akikkel én annak idején régen találkoztam, és nagy pénzzel dolgoztak, semmi olyanban nem segítettek soha, hogy mi lesz egy árfolyam egy adott időpontban.

A haszna mégis felbecsülhetetlen volt, mert elég korán megtörtént az a bizonyos : - "egy világ omlott össze bennem" folyamat. Elég korán ahhoz, hogy maradjon pénzem , amivel tovább tudok dolgozni.

Merthogy egy világ omlott össze bennem azért, mert semmi nem olyan volt, mint amilyennek gondoltam előtte, sugallták, leírták, vagy beállították (pénzpiac, folyamatok, okok, összefüggések...s.t.b)

Így tudott erre felépülni bennem egy új világ, a régi romjain.
De ennél is megrázóbb élmény volt számomra néhány később közelebbről is megismert "profi" tőzsdés személyisége.
Ilyenre nem számítottam. Álmomban sem.

És ne feledjétek, most nem a karvalyokra gondolok. Számomra könnyen belátható, hogy bennfenntes infó nélkül nem sokáig húznák.

Egy régebbi hozzászólásban írtam az egyik legfontosabbról, jellemünk jobbá formálásáról.

Amilyen ember vagy, úgy viselkedsz a tőzsdén, olyan műveleteket fogsz végrehajtani. Akikkel együttműködünk (adunk nekik - veszünk tőlük) ,őket szintén a jellemük vezérli elsősorban.
Ezért hallani sokszor innen - onnan, hogy a tőzsde csak pszichológia.
Egyetértek.
Akikkel jelenleg is összejövünk, és ismerjük egymást és 10-15 éve barátaim, roppant bölcs, nyugodt, kiegyensúlyozott személyiségek, és jó emberek. Ezzel most nem őket akartam itt dícsérni, hanem
rávilágítani arra, hogy körülbelül mire gondolok.

Tehát a személyes ismeretség számomra egy új NÉZŐPONTOT adott. Mai fejjel úgy vélem, ez volt a legfontosabb. A "napi tippek" kategóriájú bármik felejthetőek.

Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 17:56
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#40
A kérdés jó, a válasz furcsa lesz. Természetesen ez nem szentírás, de én így gondolom.

Nem bíztatlak azzal, hogy olvasd el ezt-vagy azt a könyvet, ott a tuti , úgy csináld.

Annó olvasgattam ezt-azt, egy dologra rávilágított : mennyire másképp kéne csinálnom. De a hogyant nem mondta meg. Teljesen logikus számomra hogy miért. Azért, mert mint azt már valahol írtam, mindenkinek az ő személyére szabott egyéni , és állandóan fejlesztett stratégiája az, ami nyerő lehet. De ez szorosan összefügg a személyiségünkkel, ahhoz (IS) igazodik.

Ha egy - egy könyv kimozdítja az embert a begyepesedett és elavult nézőpontjából, akkor hasznos lehet. Többre szerintem ne számíts. Természetesen Kosztolányi sok-sok megszívlelendő igazságot írt. Érdemes elolvasni.

Tehát csak óvatosan !!!

1, Helmut Hornstein Tőzsdepszichológia befektetőknek

- ez kellemes volt, mert nem erőszakos, bölcs összefüggéseket írt,egyszerű és érthető, van benne reklám nem kevés, de ez nem túl zavaró.

2, David C, Korten :
Tőkés társaságok világuralma

- indirekt módon a tőzsde jelleméről , viselkedéséről roppant hasznos gondolatokat lehet kikövetkeztetni belőle
- direkt módon a világgazdaság működéséről ad egy váratlanul új nézőpontot, számomra hasznos volt a MIÉRT-ek lehetséges megválaszolásához.
Az biztos, hogy szélesebb látókörrel ruházza fel az embert.

Sajnos úgy tudom, hogy egyáltalán sehol sem lehet kapni. Talán mert szembe megy a ma divatos és elfogadott közgazdaságtannal.
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 18:27
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#41
A skalpolás a DT szélsőséges esete, amikor a trader a bid-en szerzett instrumentumát azonnal az ask-on jeleníti meg. Akkorriban működött jól, amikor még nyolcad, tizenhatod dodó volt a lépésköz (ez bőven fedezte a brokidíjat), és ún. "dull market" volt jellemző. Egyébként a BÉT-en is meg lehet játszani ( v.ö. econet 79->80).
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 18:39
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#42
Ilyet én is csináltam az otival régen!
Olyan 15 mperces deal volt!
V OTP 06/06/14 5 341 HUF
E OTP 06/06/14 5 388 HUF
Azok a régi szép idők!
És ez mennyire hatékony technika Surgyelan? Mennyit lehet vele keresni?
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 19:04
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#43
DLPH

Köszönöm a jótanácsot és a könyvajánlót. Mindkét könyv megvan, HH-t most akarom elkezdeni. Egyetértek, szerintem is a tőzsde rövid (és talán közép-) távon nagyrészt pszcihológia.

Korten könyvét meg lehet kapni, bár tény, hogy nem tartozik a mainstreamhez. A link rendszeren megtalálható. Én ott rendeltem meg pár évvel ezelőtt, de sajnos azóta nem volt időm nekiállni. Javaslatod azonban újabb lökést ad ahhoz, hogy végre elovassam.

Nagyon rokonszenves gondolatok, melyeket a jobbá válásról írsz. Teljesen egyetértek veled. Jobb lenne a világ, ha minél többen így gondolkodnának.

Szeretnélek megkérni, hogy a jövőben is oszd meg velünk a tapasztalataidat!
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 19:08
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#44
Mint mindennek, ennek is vannak előnyei és hátrányai. Baj ugye akkor van, ha pangást lesöpri Trend Uraság, vagy Volatiliás Uraság. Nem beszélve arról, ha túl kicsi a legjobb bid/ask vol., akkor könnyen elmászik az árfolyam. Ha meg túl nagy pakkok néznek egymással farkasszemet, akkor a te ajánlatod kerül be utoljára, így a tiéd teljesül utoljára, már ha egyáltalán. Mi van, ha benn vagy vételen, de a vevők valósággal kirabolják az eladói oldalt? De amikor se a piacnak, se a pappernek nincs kifejezett iránya, nagyon alacsony a forgalom és az árfolyam egy-két pip-es sávban konszolidál, meg lehet játszani. Pl. econettel dec 27 és jan 8. között másmilyen stratégiával nemigen lehetett keresni, evvel viszont kb. 20 körben 1.26%-ot, ami nem kevés, főleg hogy egy forinttal sem ment feljebb az árfolyam. :) De ugyanezt lehet a TvNetworknél is 230-235 között. Összességében ez nem túl elegáns stratégia, és csak ritkán hatékony. A zajra játszik, de vannak időszakok, amikor semmi mással nem lehet keresni.
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 19:12
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#45
mindig a tiszta tudat visz alőrébb !!!!!

az ha teletömöd a fejedet könyvekkel akkor az már nem a tiéd lesz ugyanis az nem alap
mint az abc a mondatokhoz! :))
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 19:15
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#46
a stratégiát le lehet tudni egy mondatban!
a változo stratégia a jó mindig!!!!
a változo stratégia nem tanulható!!!!!

nem szokot az oroszlán se mindig azzal jönni hogy édes cuki kis antilopom állj már meg itt oszt mindjárt megeszlek!!!

na nehogy már a bagoly mondja a verébnek hogy nagyfejü!

és melyik antilop esik áldozatul a szerencsétlen vagy a béna?????:))))
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 19:22
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#47
de ha nem venétek észre kihalt a forum!
most van egy pár forumozó akit ideküldtek tanitó bácsiként!
talán hogy kedvet csináljon itt az új fiúknak!

de a magyar piac azt a maradék kedvet is elveszi rögtön hogyha megnéz az ember egy ilyen hétfői napot!!!
valószinü új forum után nézek lassan ,vagy ha nem találok akkor legfeljebb nem írok majd mostmár !
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 19:24
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#48
Ez aranyos ! Csak épp nem igaz !
A hasonlat az oroszlánról nagyon sántít. Ez itt más világ.
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 19:30
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#49
Te koi!
Ne hülyéskedj itt már!
Az ilyen paranoid jellegű beírásokat esetleg tényleg abbahagyhatod.

Tudod mit? Inkább meséld el, hogy a szerverleálláson kívül mi bőszített fel egy ilyen napon? Mi baj ezzel a nappal? Emelkedtünk nem?

Csak nem kapkodtál napon belül össze-vissza?
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 19:33
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#50
Attól tartok, beírásomból levont következtetésed: téves. A stratégiának jórészt állandónak kell lennie, és ahhoz minden körülmények között ragaszkodni KELL. De ismerni kell a starégia használhatóságának kritériumait (senki ne próbálozzon bázis alapú kitörésbe venni egy bear marketban) és mindig tudni, mit csinál éppen a piac, és ehhez kell a stratégiát megválasztani. Vagy, ha csak egy van, megvárni, míg olyan lesz a piac, hogy (nagy valószínűséggel) alkalmazható.

Egyébként DLPH, ellent kell mondjak neked, a BÉT-en is volt medvepiac (98-ban a BUX a harmadára(!) esett vissza, nem beszélve a NASDAQ COMPOSITE -ről, ami 2000 -és 2003 (ez nem tekinthető rövid távú korrekciónak) között az egyötödére(!!!) esett vissza, és a mai napig is a bukta csak kb. felét dolgozta le.
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 19:34
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#51
na az az igazi igazság ami a patikák előtt megy na az igenis valoság!
mert ahogy ez a forum kiüresedik mert már nem füti a politika a tenni és a minden áron nyerni akarás az látszik itt kérem széppen!

a bizonytalanság bizonytalanságot szül!
ez a lelkifröcsös topik meg már a magyarság jövöjét szimbolizálja!!
az emeberek nem a miérteket keresik már hanem a jövöt!
na majdnem elkezdtem de rájöttem hát ez az én gondolatom agya szüleménye hát az olyan emeber aki útat mutat az embereknek!
na waz hogy ez eddig nem jött le!
de hát kicsit megkéstél nem?

most az emberek a patikákban állnak a gyogyszerár miatt és nem is veszik észre hogy saját maguk kreálták ezt a dolgok amibe éppen belecsöpentek!!!!
nahát egyszere áldani és tanítani ilyen az élet!

MIKOR VESZIK ÉSZRE AZ EMBEREK HOGY A SAJÁT SORSUKAT IXELTÉK BE A SZAVAZÓCÉDULÁN ÉS NEM MÁSÉT !!!!!!
na ha ezt waz ki megtanulják egyszer ebben a büdös életben akkor igazi büszke nemzet leszünk!!!!!

na isten áldjon! :))

Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 19:40
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#52
velem lehet vitatkozni !
de láttom ti tökös gyerekek vagytok de tözsdézni azt már én is tudok!
ma nem ugráltam sehová sem az én
gentle barátom már mindent megtanított!
ugyhogy velem lehet vitatkozni de azzal nem sokra mentek!:))))
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 19:41
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#53
elbeszélgetem én már mindeféle emberrel itt!
nálatok nehezebb agysejtes gyerekkel is! :))
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 19:43
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#54
..........neki ingyen volt de nekem pénzért akarta adni.......:))))))))))
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 19:46
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#55
DLPH szerintem te teljesen felreertetted amit en irtam... en pontosan azt irtam le, amit te. Hogy nem az artipp a lenyeg, stb.. na mindegy.

A problema tovabbra is megmaradt, valasz ra csak annyi, hogy jol latom, valoban ez a legfontosabb dolog. De ugy latom sokunknak ez megoldhatatlan problema marad, mentor nelkul megreked a fejlodes.
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 19:47
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#56
na mondok egy stratégiát belevettem 8800 nál de tudjátok miért mert tökös gyerek vagyok!!! :)))))))
ez a legtökösebb stratégia szembe menni mindennel!
és amikor sikerül 8800 rol 7600 majd vissza 9400 re na az a tökös dolog !!!!!!!
ez olyan mint "húlló késsek! alá állni!!!! :))))
az tesz engem boldogá ez adja nekem az adrenalin!!!!
az hogy másokat becsapnak föleg a kezdöket na az tud igazán felhúzni!
mondom mégegyszer stratégia nincs csak ember pénz tözsde és nyereség és kitartás és bizonytalanság!:)))))))))))))))))
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 19:52
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#57
Nem értettem félre , pont ellenkezőleg, megerősítettem azt, hogy egyetértek Veled.
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 19:53
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#58
Van egy olyan érzésem, ez a topic nem neked szól. Ha adrenalin kell, mennyél kaszinóba, a spekuláns nem szerencsejátékos. Ha kétezerben vettél volna ANTENNAT 15K-ért, mert ekkor olcsó volt, majd fél évvel később ért 1.7K-t, vagy NABI val ugyanez, mennyire lennél tele adrenalinnal?
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 19:53
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#59
ja és közben queent hallgatok!!!
na az jó stratégia a legjobb!
de nem szeretném eme jó kis kezdeményezést megtörni !
beszélgesünk! :)))
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 19:55
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#60
a kispapírok azok kemény embernek valók
na ottmég nem tartok!
nekem adrelanin kell nem kemény drog! :)))
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 19:57
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#61
ha cserélgeted a stratégiát ,mint az alsó gatyát akkor mikor fogsz belevenni???:)))
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 20:04
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#62
1998-ban ha jól emllékszem 1-2 hónapra kitört a pánik és akik a tőzsde megalakulása után nem sokkal a Matáv bevezetésekor pl. 1000-ért lejegyezték (az én párom is például sajnos ) is adták el észnélkül :((( a befektetéseiket.

Nagyon rosszul tették.

Már nem emlékszem pontosan, de talán 99 elejére már bődült pluszba került vissza minden. A csökkenés nem egész 98-ban történt, nyáron beszakadt, aztán vissza és még tovább fel.

Az én nézőpontomból egy fél év szakadás amit még hevesebb up követ a következő fél évben, nem medve piac.

A Nasdaq más műfaj, hazánk tőzsdéjére tettem ezt a bátor kijelentést.

Örülök, hogy vitába szálltunk. Az legalább konstruktív.

Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 20:14
Előzmény: #62  Törölt felhasználó
#63
A 98-as krach után csak 2000 elejére ütöttünk új csúcsot, a bikuci innen 2 hónapig tartott, aztán a negatív nemzetközi helyzetnek (az addig vezető tech szektor mélyrepülébe kezdett) köszönhetően egy kétéves, komolyabb korrekció nélküli medvepiac alakult ki (legalábbis középtávú spekuláns szemmen nézve). Aki ez alatt a két év alatt esésbe vett, az csúnyán bukott.

link
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 20:19
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#64
en is szeretek hullo kes ala allni...de ha latom hogy meg több kes hull ram akkor kiallok :)) de gyakran alok ala en is :) ehhez ideg kell es hidegver.
BuySell 2007. 01. 15. 20:27
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#65
Green, Thai tőzsde nem is olyan régen ? :)))
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 20:33
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#66
Értem. Az indexre ez tényleg igaz.

De az akkori hangulatra ez nem volt jellemző, és többen akkor Matáv és Otp részvényesek voltunk zömmel , és mivel e kettő 99 elejére már visszajött , sőt utána ment mint ágyú,
a kisbüfi hangulat töretlen és pozitív volt.

A Nasdaq lufi pukkanása után lett egy újabb pangás (syn 4200 , Matáv 2660 (egy pénteki nap volt, sosem felejtem el :))), Antenna 17300 ) aztán zutty.

Továbbra is tartom : képzelj el olyan helyzetet, amikor pl. 5 éven át hiszed egy értelmes portfólióval, hogy itt az alja, de nem. Tovább le. Aztán itt az alja. Mégsem. Tovább le. Évekig. Korrigál fölfelé hevesen, aztán le.

Egy vélemény szerint a korrekciók hevessége és iránya mutatja meg, hogy mi is van valójában. Hajlamos vagyok osztani ezt.
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 20:55
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#67
.........hát menjél oda vissza ahonan kaptad
biztos van még ott ilyen telefon.......
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 20:58
Előzmény: #67  Törölt felhasználó
#68
na ugy láttom gyülünk összefele az ingyen telefonra!:)))))))
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 20:59
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#69
........még hogy a téli olimpián 6 mérföldet nem tudnék lehúzni?????
pedig látta a szöke is fel is rakta az internetre

LLLEEEETTTÖÖÖLLLTTHHHETTTEDDDD!:)))

Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 21:04
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#70
Greenspam!
igen a hullo késest töled vettem !
:)))
kissherceg 2007. 01. 15. 21:04
Törölt hozzászólás
#71
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 21:05
Előzmény: #70  Törölt felhasználó
#72
ez olyan beavatási szertartás! :))
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 21:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#73
na láttom kissherceg barátunk is megérkezet!
rögötn ki is szemezet magának valamit!
kissherceg az iskolai tanulmányok mellett tanulta ki a tözsdézést!
lehet hogy már ha elvégzi nem is fog dolgozni a szakmában?
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 21:11
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#74
Pajtás neked orvos kell.
A világon semmit nem írtam ami rád tartozna.
És ne pimaszkodj.

Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 21:12
Előzmény: #73  Törölt felhasználó
#75
na további jó forumozást!
inkább olvasok majd mert igy megint egyoldalú lesz a dolog!
magamat is megtudom igaz cáfolni de az sem vezet semmi jóra! :))))
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 21:20
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#76
nos én vagyok a lelkek orvosa!
de jó hogy nem kezdtél el velem beszélgetni mert akkor ugyis bevitelek volna a málnásba! :))))
de ha pimaszkodásnak érzed akkor meg tényleg kell neked a egy pszihologus! :)))
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 21:26
Előzmény: #76  Törölt felhasználó
#77
Nos, khm.

A topic címe mi is? Ja, látom, lelki segély.

Csakhogy.

Kedves koi, ez nem az imbecillisek és retardált csókák lelkületét hivatott orvosolni, hanem a kezdő tőzsdézők kezdeti sikertelenségeire próbál gyógyírt adni, a tipikus hibákra felhívni a figyelmet.

Sapienti sat.
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 21:32
Előzmény: #76  Törölt felhasználó
#78
Koi kedves, miért próbálod elrontani a jó dolgokat?
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 21:39
Előzmény: #77  Törölt felhasználó
#79
De úgy látom, erre nincs igény.

Nem erőszak a disznótor...

Surgyelan OFF
Törölt felhasználó 2007. 01. 15. 22:03
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#80
DLPH: ja ok, akkor en ertettem felre.

tobbiek: meg mielott barki nagyon csunyakat gondolna koirol, had vedjem meg kicsit. Nem retalrdalt es nem is ideggyogyaszati alapeset. Jo srac o, bar teny, hogy most valamiert eleg negativ a temaval kapcsolatban...

Topik gazda

DLPH
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek