Topiknyitó: FeherTibi 2023. 10. 21. 22:43

Légiipari részvények  

Sziasztok
Jelen árazás mellett mit gondoltok a légiipari részvényekről, azok esetleges vételéről ?
Gondolok itt példáúl a Wizzair, Ryanair, Easyjet stb. papirokról.
Pl. .a WizzAir CEO Váradi Józsfnek nagy bonuszt kináltak ha jelentősen növeli a cég értékét :
https://index.hu/gazdasag/2023/08/06/varadi-jozsef-bonusz-wizz-air-legitarsasag-reszvenyek-terjeszkedes-vezerigazgato/
Mit láttok példáúl a Wizzair-ben ? Sajnos az iraeli-palesztin háború nem jött jól, illetve a napokban kapott 2 -3 leminősitést is... Lehet jelen ár mellett jó vétel ?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
FeherTibi 2023. 10. 21. 22:44
#2
Remélem, rendesen megnyilik a topik
FeherTibi 2023. 10. 21. 22:45
Előzmény: #2  FeherTibi
#3
Sziasztok
Jelen árazás mellett mit gondoltok a légiipari részvényekről, azok esetleges vételéről ?
Gondolok itt példáúl a Wizzair, Ryanair, Easyjet stb. papirokról.
Pl. .a WizzAir CEO Váradi Józsfnek nagy bonuszt kináltak ha jelentősen növeli a cég értékét :  
https://index.hu/gazdasag/2023/08/06/varadi-jozsef-bonusz-wizz-air-legitarsasag-reszvenyek-terjeszkedes-vezerigazgato/
Mit láttok példáúl a Wizzair-ben ? Sajnos az iraeli-palesztin háború nem jött jól, illetve a napokban kapott 2 -3 leminősitést is...  Lehet jelen ár mellett jó vétel ?
BrokerJozsi
BrokerJozsi 2023. 10. 22. 09:02
#4
Ezeken a szinteken a wizzair már jó választás
Persze ki kell majd ülni, de hosszú távon jó lesz.  Közel-Kelet, India felé nyitnak, ami hatalmas piac.
FeherTibi 2023. 10. 22. 13:19
Előzmény: #4  BrokerJozsi
#5
Kivancsian figyelem a WizzAir reszvenyet. Ha tenyleg fog jonni sok azsiai vendegmunkas Magyarorszagra, es a WizzAir ott jelen tud lenni, az jo piac lenne. Milyen arat latsz a papirban mondjuk 1 even belul ? Persze a 2 komoly haboru szerepet jatszik. Itt azzal szamolok, hogy az izraeli-palesztin 1 even belul boven veget er (szerintem az iden...), es az orosz-ukran se tart mar sokaig (Amerika nem bir 2 haborut plusz egy esetlges Kina-Tajvan konfliktust kezelni), azaz 1 even belul mindketto veget er. 
kriszkellner 2023. 10. 23. 13:23
Előzmény: #5  FeherTibi
#6
A Wizz szerintem is jo lehet jelenleg, ezen az aron ki tudja meddig mozog meg. Folyamatosan erkeznek uj gepeik, raadasul ha osszejon egy kozel-keleti nyitas, akkor talan ujra szarnyra kap a dolog. Eleg volatilis a reszveny, de ha ujra felmegy 10k-ra mar az is szep hozamot tud hozni rovid idon belul.
FeherTibi 2023. 10. 30. 20:59
#7
A cégnél, ahol a Wizzair-t vettem pár hete, sajnos a Budapest-i tőzsdén vettem a Wizzairt, azaz wizz.bd tickerrel, és nem a londonin, wizz.l tickerrel. Neten vettem, és a londoni piacot nem tudta a felület...
A budapesti tőzsdén alig van forgalma a Wizzair részvénynek.
Ha majd el akarom adni, akkor mennyire lesz nehéz eladni ? Lehet, hogy akár 1 napig se tudom eladni, mert nincs rá kereslet ? Vagy a londoni és budapesti piac összemosódik, és egy angol is megveheti fontban és átkovertálódik számára a london tőzsdén ? Vagy esetleg a spread lesz kedvezőtlen a budapesti tőzsdén ?
mzperx
mzperx 2023. 10. 31. 07:29
Előzmény: #7  FeherTibi
#8
BÉRa Piac: A kereskedés forintban zajlik, így devizaátváltási költségek nélkül biztosít hozzáférést számos európai nagyvállalat külföldi pénznemben kibocsátott részvényeihez. A BÉTa Piacon regisztrált külföldi értékpapírok likviditását árjegyzők biztosítják, akik szerződésben vállalnak kötelezettséget vételi és eladási ajánlatok jegyzésére.
https://www.bet.hu/Befektetok/beta-piac/a-beta-piac-bemutatasa
FeherTibi 2023. 12. 03. 12:12
#10
Milyennek látjátok a Wizzair-t ?
Labanc
Labanc 2023. 12. 06. 23:10
#11
Elég jónak, tegnap be is vásároltam belőlük, igaz Bétán.
asasdia 2023. 12. 06. 23:46
Előzmény: #10  FeherTibi
#12
elsö körben 30 GBP-re varom.

Topik gazda

FeherTibi
3 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek