Topikgazda: Törölt felhasználó 2009. 03. 04. 11:11

Kilökte magából Magyarországot a régió?  

Ugrás a cikkhez
Csehország, Szlovákia, Lengyelország, Bulgária és Románia jegybankjai közös közleményben ellenezték a közép-kelet-európai régió elmúlt időszakban tapasztalt egy egységként történő kezelését. Magyarország nem szerepel a közleményt aláíró országok...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=111191
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
matgab 2009. 03. 10. 11:03
Előzmény: #219  Törölt felhasználó
#221
Rendes, becsülnivaló hogy adományoztál már.
Mindenesetre aki megteheti az ma adományoz szerintem- legalábbis már Gyf is azt mondja, hogy napi több, mint 200e HUF-ot adományoz.
Mondjuk spec én nem rá gondoltam.

Én is adakoztam már, akár , mint magánszemély, akár, mint cég.

Nem hivalkodtam vele, mert ez természetes kellene , hogy legyen. Van is erre valami mondás, de nem jut eszembe (a segítség néme és nem hivalkodik, mert a hivalkodó segítség az mindig kér valamit cserébe- ha nem is a támogatott-tól)

Ezért kicsit provokatív kérkedésnek tűnt ez a pl. Szögi családnak adományzotál-e...
Törölt felhasználó 2009. 03. 09. 22:59
Előzmény: #219  Törölt felhasználó
#220
Nagyon helyes.
én is adományoztam már
de ilyet másoktól akkor sem
kérdeznék:

"Te pl. adományoztál Szögi árváinak?"

Törölt felhasználó 2009. 03. 09. 22:43
Előzmény: #218  Törölt felhasználó
#219
Csak mert nekem nem csak a szám jár:
link
Törölt felhasználó 2009. 03. 09. 20:08
Előzmény: #217  Törölt felhasználó
#218
Csak egy bizonyítást vártam tőled.
Törölt felhasználó 2009. 03. 09. 19:44
Előzmény: #216  Törölt felhasználó
#217
Majd te megkeresed, ha annyira érdekel, nekem nincs erre időm.
Törölt felhasználó 2009. 03. 09. 19:37
Előzmény: #215  Törölt felhasználó
#216
várom linkedet.
Törölt felhasználó 2009. 03. 09. 19:36
Előzmény: #214  Törölt felhasználó
#215
Az olaszliszkai topicban keresd.
Törölt felhasználó 2009. 03. 09. 19:34
Előzmény: #213  Törölt felhasználó
#214
én ilyet nem láttam.
Törölt felhasználó 2009. 03. 09. 19:31
Előzmény: #212  Törölt felhasználó
#213
Én igen.
(írtam is már ide, de tudom, te csak írogatni szeretsz)
Törölt felhasználó 2009. 03. 09. 19:26
Előzmény: #211  Törölt felhasználó
#212
na és te?
Törölt felhasználó 2009. 03. 09. 19:23
Előzmény: #210  ujonc
#211
Te pl. adományoztál Szögi árváinak?
ujonc 2009. 03. 09. 19:20
Előzmény: #206  Törölt felhasználó
#210
Hú! Ez nagyon kafi!

Biztos jut majd pénz, Szögi tanár úr árván maradt gyermekeinek is. Mert ugye jut!? Ugye jut?

Egyébbként az a bizonyos kisebbség elég fiatalon reprodukálja magát. Na, de öt évesen? Vagy történt valami más tragédia is, amiről nem halottam?
Törölt felhasználó 2009. 03. 09. 08:35
Előzmény: #208  kerikoma
#209
A kelet-európai bankokat és országokat a pénzügyi válság veszélyeitől egy pénzügyi segélyalap, egy védőernyő mentheti meg, olyan, amelynek megteremtését Magyarország javasolta 240 milliárd dollár (180 milliárd euró) értékben - írja a washingtoni Brookings Intézet szakértője a The New York Times vasárnapi számában.

Bár a kezdeményezést Európa erősebb gazdaságai már elutasították, a tavalyi amerikai tapasztalat, amikor a pénzügyminisztériumnak egy hasonló 700 milliárd dolláros bankmentő csomagot kellett kérnie a kongresszustól, azt sugallja, hogy Európa ebbe az irányba fog haladni - írja a lap véleményoldalán Liaquat Ahamed, a középutas intézet igazgatóbizottsági tagja.

Az amerikai kormány pénzügyi válságra adott válaszát bírálták lassúsága és nem megfelelő jellege miatt. De az Egyesült Államokban van szövetségi költségvetés, nemzeti összetartás és politikai gépezet ahhoz, hogy a New Yorkban vagy a Közép-Nyugaton élők fizessenek a kaliforniai és floridai háztulajdonosok hibáiért, vagy kisegítsenek egy észak-karolinai bankot - vélekedik a szerző.

Ilyen mechanizmus azonban nincs Európában - állapítja meg a válság kiindulására, a nem elsődleges jelzálogpiacra utaló "Subprime Europe" című cikkében Ahamed, aki ugyanakkor egy fedezeti alap vezetője is.

Egyúttal felhívja a figyelmet: Németország és Franciaország vezetőinek meg kell győzniük takarékos és óvatos adófizetőiket arról, hogy kisegítsék a vakmerő osztrák bankokat vagy a magyar háztulajdonosokat.

A szerző véleménye szerint Kelet-Európa a közeljövőben nem lesz képes arra, hogy az exportra alapozva megoldja gondjait. "Sok kelet-európai ország és néhány bank adósságát le kell majd írni" - írja, megjegyezve, hogy miképpen az amerikai nem elsődleges jelzálogválság esetében, az adófizetőknek kell állni a számlát. Az osztrák és olasz adófizetők viszont nyilvánvalóan nem képesek erre, a teher tehát Európa gazdag országaira, különösen Németországra és Franciaországra fog hárulni.

A Brookings Intézet szakértője szerint a politikai akarat kudarca gazdasági kataklizmát idézhet elő, s ennek a veszélye Európában a legvalóságosabb. Jóllehet a kelet-európai veszteségek talán csak töredékei az amerikai nem elsődleges jelzálogpiaci károknak, Európa problémáit politikailag nehezebb megoldani és a következmények sokkal súlyosabbnak bizonyulhatnak - írja.

Ahamed szerint a kelet-európai adósságválság sokkal több gazdasági problémánál. Az életszínvonal kérlelhetetlen csökkenése társadalmi békétlenséget szül. "A demokrácia gyökerei a térségben nem mélyek és a jobboldali nacionalizmus szelleme továbbra is fenyegetést jelent" - fogalmaz cikkében.

STOP
kerikoma 2009. 03. 05. 22:48
Előzmény: #207  Törölt felhasználó
#208
Hát igen, nem értettem hozzá, és nem is szégyenlem, de sajnos nagyon sok ember így volt vele drága barátom, és nyugodtan a szemünkre hányhatod ezt!Ettől biztosan jobban élünk.
Te is tudod, hogy mit jelentett ez az öszödi beszéd az átlag ember számára! Nyugodtan védjed, én nem fogom az biztos!
Törölt felhasználó 2009. 03. 05. 22:07
Előzmény: #200  kerikoma
#207
"Ez nem baj, hogy bevallotta, csak az fáj pl nekem, hogy előtte azt mondta, hogy dübörög a gazdaság. Na ez betette a nagykaput előttem. Hittem neki és átvert!"
Pampa effektus?

(azért elég fura egy gazdasági fórumon, hogy valaki nem volt tisztában 2006-ban a makrohelyzettel - vagy nem mond igazat, vagy igen, de az nagyfokú tájékozatlanságra, vagy hozzánemértésre utal)
Törölt felhasználó 2009. 03. 05. 22:05
Előzmény: #205  datoja
#206
Az utóbbi időben elszaporodó erőszakos bűncselekmények jogos borzalommal töltenek el, és tiltakozásra ösztönöznek minden jóérzésű állampolgárt. Különösen tűrhetetlen, brutális tény, hogy a bűnözés már a gyermekeket sem kíméli. A MARA (Magyar Antirasszista Alapítvány) meggyőződése, hogy a tiltakozás önmagában nem elég. Az ártatlan gyermekeket segítenünk kell! A MARA 2 millió forintot ajánl fel a tatárszentgyörgyi áldozatok gyermekei megsegítésére.
Felhívunk minden intézményt és magánszemélyt, hogy csatlakozzon kezdeményezésünkhöz!
A MARA annak a közös civil éthosznak a nevében tevékenykedik, amely bármiféle faji alapú megkülönböztetést elutasít.
Számlaszám: 10300002-10398988-49020012
Internet cím: www.maraalapitvany.hu
Email-cím: mara.alapitvany@gmail.com
datoja 2009. 03. 05. 22:01
Előzmény: #200  kerikoma
#205
Végül is.....a mostanihoz képest tényleg dübörgött.
Törölt felhasználó 2009. 03. 05. 20:29
#204
Orulni kell, hogy M.o. kezd mas lenni, mint a terseg mas orszagai (befektetok szempontjabol)

Legalabb ebben tudtunk kilepni a sorbol!

Ura!
Törölt felhasználó 2009. 03. 05. 20:29
#203
Orulni kell, hogy M.o. kezd mas lenni, mint a terseg mas orszagai (befektetok szempontjabol)

Legalabb ebben tudtunk kilepni a sorbol!

Ura!
konknapott 2009. 03. 05. 20:16
Előzmény: #201  konknapott
#202
és hangsúlyozom nekem Gy. ferenc menesztése édes kevés lett volna akkor is most is!!!
konknapott 2009. 03. 05. 20:16
Előzmény: #198  Törölt felhasználó
#201
azért aki lízingel majd ugyanannak bérbe adja úgy hogy ez az ugyanaz az állam az ne jöjjön az etikával... mert az nem elqúr hanem lop. Kár ezen lovagolni ha valaki csődbe visz bármit, azt elzavarják és nem szavaznak neki bizalmat a helyreállításban.

Topik gazda

tmonk
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek