Topiknyitó: Portfolio 2013. 10. 01. 18:31

Kiadták az elfogatóparancsot a MOL vezére ellen  

Ugrás a cikkhez
Az Interpol körözést adott ki Hernádi Zsolt, a MOL vezérigazgatója ellen, illetve az európai elfogatóparancs is hatályba lépett - írja a hvg.hu horvát lapértesülésekre hivatkozva. Kedden délután életbe lépett az európai elfogatóparancs a MOL...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=189965
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Sigorszky 2013. 10. 03. 22:07
Előzmény: #178  Törölt felhasználó
#180
"Ivo Josipovic szerint nem kellene, hogy egy jogi lépés rontson a diplomáciai kapcsolatokon, mert Horvátországnak sem jelentett problémát, amikor a magyar bíróság elítélte Radimir Cacic volt miniszterelnök-helyettest."
Ez az a fickó, aki az M7-esen halálos balesetet okozott? Ha igen, akkor hogy lehet már ezt a két ügyet egy lapon említeni? Az ír gázolót is sokan emlegetik, hát az sem azonos kategória.
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 22:05
Törölt hozzászólás
#179
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 22:01
Előzmény: #174  szandokan
#178
A hozzászólásod második felével meg is magyaráztad az első felét.
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 21:59
Előzmény: #173  pampa
#177
Honnan tudod, hogy Hernádi jelenleg nem gyanúsított már? Én nem tudom. Te igen?

Egyébként meg megismétlem: okoskodhatsz, de az Interpol kiadta a nemzetközi elfogató parancsot. Te jobban ismered a nemzetközi jogot az Interpolnál?

Igen nagy tudásod van ahhoz képest, hogy saját bevallásod szerint egy politikus (Gyurcsány) egyetlen választási beszéden be tudott csapni. Vagy ezt (is) csak hazudtad?
szivacs
szivacs 2013. 10. 03. 21:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#176
Jól mondod! Ők a pártokrácia egyenlőbbjei!

Épp nincs nálam a nemzetközi jogi diplomám (kölcsönadtam Fletónak újrahasznosításra), de feltöltöttem neked a horvát jogsimat, hátha azt is elfogadod: link még nem járt le! :-)
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 21:20
Törölt hozzászólás
#175
szandokan 2013. 10. 03. 20:10
Előzmény: #171  Törölt felhasználó
#174
Már bocs, de Magyarországon van némi különbség a tanú és a gyanúsított között.
Dániel gyanúsított volt, nem tanú.

A tanút elővezethetik, de kifejezetten nem keresik, elfogatóparancsot nem adnak ki ellene.
(A körözési listára még nem tették fel.)

Horvátországban nem tudom, hogy megy, de Hernádi ott mintha már gyanúsított lenne, nemcsak tanú.
Nem ismerem a horvát jogot, de ez a magyar jog szerint is járhat elfogatóparanccsal.
pampa 2013. 10. 03. 20:06
Előzmény: #171  Törölt felhasználó
#173
Ő nem tanú.
Kevered a dolgokat,véletlenül vagy szándékosan?
Azt írtad beidézték Hernádit tanúnak és nem ment el.
Erre válaszoltam én, ha tanú nem jelenik meg az idézésre abban az esetben elővezetést kér a bíró.

Amennyiben gyanúsított nem jelenik meg idézésre akkor elfogatóparancsot adnak ki ellene.

Tehát rosszul írtad, Hernádi nem tanú hanem gyanúsított.
Akkor pedig nem logikus, hogy miért csak most akarják eljárás alá vonni hiszen amivel megvádolják az régen ismert.

szvsz
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 19:25
Előzmény: #168  pampa
#172
Ezek szerint nem csak, hogy nem vagy tisztában a joggal úgy vitatkozol itt (miközben a horvátoknál is jobban akarod tudni a horvát jogot, meg az Interpolnál i jobban az EU-sat), hanem el se olvasod, amit írnak neked.
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 19:24
Előzmény: #168  pampa
#171
"Amennyiben Magyarországon egy tanú nem jelenik meg az idézésre elfogatóparancsot adnak ki ellene?
Igen vagy nem?"

Erről már ma írtam neked hazai példát. Abban az ügyben Wittner Máriát szídta a gyanúsított és mivel nem jelent meg, elfogatóparancsot adtak ki ellene.

"Elfogatóparancsot adtak ki Dániel Péter ellen
MTI
2013. szeptember 30., hétfő 20:53

Elfogatóparancsot adott ki a bíróság a rágalmazással vádolt Dániel Péter ügyvéd ellen, aki nem jelent meg perének legutóbbi tárgyalásán.

Az alaptörvény elleni akcióiról és a Horthy-szobor megrongálásáról ismertté vált jogász ellen azután indult büntetőeljárás, hogy az egyik közösségi oldalon becsmérlő megjegyzéseket tett Wittner Mária fideszes országgyűlési képviselőre. Az eset nyomán rágalmazás miatt magánvádas eljárás folyik a III. kerületi bíróságon.

Dániel Péter már a per kezdetén hangoztatta, hogy az eljárást üldöztetésnek tekinti, ezért nem biztos, hogy megvárja a végét. Mivel a legutóbbi tárgyaláson idézés ellenére nem jelent meg, elfogatóparancsot adtak ki ellene."
szandokan 2013. 10. 03. 19:19
Előzmény: #160  szivacs
#170
Pontosan úgy van,ahogy leírod !!

Mert ott úgy kell működni, ha élni akarsz.

De!!

Ha ugyanez a befektető elmegy egy másik - nevezzük úgy hogy Kultúrországba - ott máshogy viselkedik.

Tehát nem az ő saját viselkedéséből adódik a korrupció, hanem ahova megy, az ottani, helyi szokásokból.

Ismered a régi mondást :ha Rómába mész, viselkedj úgy, mint a rómaiak.
Na emiatt van, hogy a korrupció mérését a helyhez kötik általában.
Mert őket jellemzi, nem a bármihez alkalmazkodó idegent.
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 18:16
Törölt hozzászólás
#169
pampa 2013. 10. 03. 18:15
Előzmény: #165  Törölt felhasználó
#168
Gondolom mivel már EU volt jogharmonizáció.
Amennyiben Magyarországon egy tanú nem jelenik meg az idézésre elfogatóparancsot adnak ki ellene?
Igen vagy nem?
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 18:12
Törölt hozzászólás
#167
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 18:10
Törölt hozzászólás
#166
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 18:04
Előzmény: #164  pampa
#165
"Szerintem tévedésben vagy. Amennyiben egy tanú nem jelenik meg a bíróságon elővezetést kérnek"

Te mit szedsz? Most a valóságot vitatod?

Szerinted te JOBBAN tudod a horvát jogot egy horvát bírósgnál? És jobban tudod az EU-s jogot az Interpolnál?
pampa 2013. 10. 03. 17:57
Előzmény: #149  Törölt felhasználó
#164
Szerintem tévedésben vagy. Amennyiben egy tanú nem jelenik meg a bíróságon elővezetést kérnek. Amennyiben egy gyanúsított az ügyészségen vagy rendőrségen akkor elfogatóparancsot adnak ki ellene.
Talán, ebben sem vagyok naprakész.

Egy bírósági eljárás nem egyszerűség kérdése.

szvsz
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 17:54
Előzmény: #162  Törölt felhasználó
#163
Helyesen: Én mindösszesen arra hívom fel folyamatosan a figyelmet, hogy itt egyes nickek micsoda pálfordulaton mentek keresztül hozzáállás tekintetében így, hogy egy magyar multi külföldi jelenlétével kapcolatban van egy ügy és ezt a multi szemszögéből nézik, ahhoz képest, mint amikor egy nálunk lévő multiról van szó itthoni szemmel.
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 17:51
Előzmény: #161  kukutyinbenko
#162
Nézd, az ügyet ilyen részletekig nem ismerem. És én nem akarok sem Sanadar, sem Hernádi esetében ítélkezni a bűnösséggel kapcsolatban. Az is biztos, hogy kint ebből politikai ügy van, azt meg az itthoni viszonyokból is kiválóan látjuk, hogy ez mit jelent. Az is nyilvánvaló, hogy a horvátok a MOL-ból is politikai ügyet csináltak és azt is szintén tudjuk az itthoni viszonyokból, hogy ez meg azt jelenti, hogy nem nézik jó szemmel, hogy az INA tulajdonosa (mint annó, ahogyan mi is megszivattuk az OMV-t a MOL-al kapcsolatban). Ez mind igaz.

Én mindösszesen arra hívom fel folyamatosan a figyelmet, hogy itt egyes nickek micsoda pálfordulaton mentek keresztül hozzáállás tekintetében így, hogy egy magyar multi külföldi jelenlétével kapcolatban van egy ügy és ezt a multi szemszögéből nézik, mikor egy nálunk lévő multiról van szó itthoni szemmel. Akkor homlokegyenest az ellenkező - nem egy konkrét ügy megítélése, mert az nyilván lehet az, ha más az ügy, hanem - maga a hozzáállás tök az ellenkezője: olyankor egy cég teremthet értéket, tehet rendbe helyi vállalatot, adhat munkát, realizálhat profitot, azt hazaviheti, szemétség, ha egy másik ország politikailag ki akarja csinálni, stb. stb. Mindezeknek PONTOSAN AZ ELLENKEZŐJÉT puffogtatják, amikor Orbán populista szövegeit, terveit, ill. lépéseit tapsikolják éppen.

Én kizárólag erről beszéltem. Felhívtam a figyelmet erre az irtózatos kettős mércére.
kukutyinbenko 2013. 10. 03. 17:43
Előzmény: #155  Törölt felhasználó
#161
Lehet hogy én vagyok alulinformált, de úgy emlékszem, a vád szerint egy ciprusi cég fizette le Sanadert. A ciprusi cég mögött a horvátok a MOL-t vélték felfedezni. A MOL ezt tagadta, ráadásul jelentkezett egy orosz jóember, hogy bizony ez az ő cége és semmi köze a MOL-hoz. Ráadásul valami horvát "üzletember" állt elő az egésszel, aki a hírek szerint a kapcsolataival üzérkedett, és állítólag ő tüntette el a pénzt. Itt emlékeztetnék a Kulcsár ügyre, amivel annyi a párhuzam, hogy a hírek szerint ő is vallott mindenkire akit az ügyészség jónak látott. Az összeg a többszöröse volt a 10 millió EUR-nak, és azóta sem sokat hallani arról hogy hűsölne. Tehát sajnos teljesen életszerű dolog, amikor egy simlis úgy ússza meg a büntetést, hogy dalol mindenfélét rendelésre.
Ha ennél több bizonyítékot nem tudnak bemutatni, akkor ez szerintem édeskevés. A video felvételről meg annyit, hogy manapság ennél kisebb horderejű, teljesen legális üzletek tárgyalása esetén is sokan kiveszik a telefonjuk akkuját. Ilyen paranoiás világban élünk, ráadásul nem teljesen alaptalan félelmekről van szó. Az üzleti életben is dívik a kémkedés, és minél nagyobb pénzről van szó, annál biztosabbak akarnak lenni benne, hogy az ott elhangzottak valóban csak a jelenlévők titka marad.
Ha valaki tudja, hitelt érdemlően kiderült-e valaha a ciprusi cég kié, kinek utalt, ugyan ossza már meg velünk. Enélkül kb egy hitvita szintjén zajlik a diskurzus.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek