Topikgazda: eva_001 2009. 05. 18. 12:15

Itt a Bajnai-bejelentés: max. 2 milliót kereshetnek az állami cégvezérek  

Ugrás a cikkhez
Azt kezdeményezem a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt.-nél, hogy az állami tulajdonban lévő társaságok igazgatótanácsi, illetve felügyelő bizottsági tagjainak havi tiszteletdíját 50%-kal csökkentsük a társadalmi szolidaritás jegyében, míg ezen cégek...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=115244
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 05. 18. 14:54
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#41
"Milyen új állami feladat jött be 2002 után, hogy a GDP 20%val ugrott az adósság elég ütemes növekedés mellett. Hogy 50% körül van az újraelosztás.
Kérem, ehhez nekem semmi közöm!"
Magyar állampolgár vagy, tehát van hozzá közöd. Egyrészt. Másrészt, az első mondatod önmagában sem igaz, mert nem kell ahozz új állami feladat, hogy hiány keletkezzen (pl. kamatteher, ami ugye korábbi hiányokat pótló korábbi hitelek kamata, vagy áthúzódó hatású intézkedések, és évtizedek és ciklusok óta megreformálatlan rendszerekről nem is beszéve).

"Az államadósság növekedése kizárólag a szocik szavazatvásárló politikájának a következménye, egyék meg ők, amit főztek."
Ez azon túl, hogy kiindulását tekitve is csak felében igaz (hiszen nem kizárólag ők a felelősek a kb. 2001 óta megborult egyenleg miatt és a már említett korábbi elmaradások miatt pláne). Másrészt magyar állampolgárként nincs olyan, hogy "én a szociknak nem fizetek adót". Mert hova vezetne ez? Te írtál a "vegyük el a gazdagoktól" hozzáállás nagyon rossz üzenetéről - helyesen. Akkor itt miért nem jut eszedbe, hogy a fenti szintén ugyanilyen rossz üzenetű dolog. Mert 2010-től meg majd az fog így hozzáállni az államhoz, hogy "én azorbánnak nem fizetek"?
Magyar állampolgárként a magyar államnak fizetsz. Az állam nem egyenlő a kormánnyal. A kormány irányítja az állami rendszereket, képviseli - nevedben, helyetted és közvetve a te felhatalmazásoddal - az államot.
Törölt felhasználó 2009. 05. 18. 14:56
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#42
Helyesen: Mert 2010-től meg majd a szoci szavazó fog így hozzáállni az államhoz, hogy "én azorbánnak nem fizetek"?
Törölt felhasználó 2009. 05. 18. 15:38
Előzmény: #40  tokos.
#43
tokos

A Fidesz nap mint nap minden baromságért sajtótájékoztatót hív össze, ahol vagy bejelenti, hogy a kormány intézkedése szar vagy azt, hogy monnyon le, vagy azt, hogy ők bíz visszaadják amit a szocik elvesznek vagy pedig azt, hogy ők többet adnának, mint a szocik megígértek.
Ezzel összefüggésben sosem olvastam az ellenvéleményedet.
Törölt felhasználó 2009. 05. 18. 15:41
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#44
hát igen... akármelyik hiradót nézem, kivétel nélkül arányaiban 5:1 a fidesz javára, amikor szervezett sajtótájékoztató van... ez tény, ezen nincsmit vitatkozni....
tokos. 2009. 05. 18. 15:47
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#45
Lehet, talán azért, mert nem sok cikk jelenik meg ezekről a portfolión.

Esetleg linkeld be a legutolsót, ami tőlük jött, és akkor arra is odaírom, ha baromság volt.
tokos. 2009. 05. 18. 15:52
Előzmény: #45  tokos.
#46
Ráadásul, (sajnos) az ellenzékiek általában ilyenek, a szocik, a szadesszel együtt pont ezt művelték Orbánék alatt végig.

Ha az ellenzék hív össze valamit, akkor kb. tudhatjuk, mi lesz benne, de hogy a "szakértő" felelős kormány ekkora baromságért még sajtótájékoztatót is összehív, az azért siralmas.
Törölt felhasználó 2009. 05. 18. 16:30
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#47
Én nem azt irtam, hogy én nem fizetek adót a szoci kormánynak, hanem azt, hogy azokon a rétegeken takarékoskodjanak, akik 2001 és 2009 közötti intézkedések haszonélvezői voltak.
Engem meg hagyjanak békén, %osan igy is kurva sok adót fizetek.
Törölt felhasználó 2009. 05. 18. 16:55
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#48
13. havi nyugdíj, 13. havi bér, családi pótlék befagy., GYES 3-ról 2 évre (és 70%-ról 60-ra) csökk., lakástám. off ez mind a kérdéses időszakban hozott, vagy korábbról fenntartott dolog.

De egyébként mégegyszer mondom: "2001 és 2009 közötti intézkedések haszonélvezői voltak.". Egy csomó esetben nem feltétlenül kellett, hogy konkrét haszonélvezője legyél, hogy mégis részesüljél belőle. Pl. (lehet másik topicban írtam) az említett minimálbér és közszolgálati bérugrasztás 2001 és 2003 között, ez hozzájárult, hogy a versenyszféra béreit is feltolja. És akkor a pazarló egészségügy, oktatás, köz. ig. rendszerről nem is beszéltem. Magyar állampolgárként ezeknek is részese vagy, mégha konkrétan haszonélvezője nem is.

Topik gazda

eva_001
5 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek