Topiknyitó: zotyó 2011. 10. 26. 13:05

HUNMINING -- a magyar bányászatért  

"Masszív felvásárlásokra számít idén a világ egyik legnagyobb alapkezelője, a BlackRock World Mining Fund portfólió menedzsere, a bányászati vállalatok körében. Az árazás ugyanis a szektorban most igen kedvező, a magas készpénzállománnyal rendelkező vállalatok ezért fokozhatják felvásárlási tevékenységüket." (Portfolio)

Lesz-e valaki,aki rátalál Rudabányára?

Üdv:
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 02. 27. 10:19
#4040
Nehezen,de a tegnapi napon megszületett az egyezség.Alapkezelőnként nem kívánunk a múlttal foglalkozni és mit csinált a régi vezetőség.Mi egy másik céget kínálunk kisbefektetőinknek.
Részletek hamarosan lesznek,ami minden kisrészvényes számára kedvező lesz.
Törölt felhasználó 2015. 02. 27. 10:17
Előzmény: #4038  motorGP
#4039
álomkategória!
ugyan miből fizetné ki??
alig van rá esély!
ma lejár a foglalós határidő, ha nem jön hír,akkor újabb pánik jön és hétfőn még nagyobb eladó mennyiségek állhatnak 7 Ft-on és így tovább egészen 2-3 Ft-ig jövő péntekre!
sajnos sokan beragadhattak szvsz. a múltkori kamubefektetős hír hatására....sok a beragadt nagyon!én is beragadt voltam,de mivel mivel gyorsan léptem még hét elején,sikerült kilépnem belőle 19-21 Ft között...

szerintem meg pár nap és kidobják a tőzsdéről.
motorGP 2015. 02. 27. 10:13
Előzmény: #4030  Törölt felhasználó
#4038
"a felszámolást, és az utolsó kereskedési napot-törlést a tőzsdéről már nem lehet visszafordítani!"

Szerintem igen , HA! az összes követelést kifizeti , ami szerintem max. 100 millió.
Minden csak pénz kérdése.
Törölt felhasználó 2015. 02. 27. 10:12
Előzmény: #4033  Törölt felhasználó
#4037
Monk tényleg csak jótanácsként írom, Neked nem való a tőzsde, túl jó ember, túl jó lelkű vagy ehhez a világhoz!

A tőkéd nagy részét szerintem elveszthetted még anno Phylaxián,humeten,stb. maradt 2-3 millió Ft-od, ezt meg elcseszed a Hun Mininggal.
A 2-3 millió Ft is pénz, szerintem nagy felelőtlenség volt 100 k részvénycsomagot venni ebből.főleg úgy,hogy szinte föltettél egy lapra mindent!

Ha meg ennyire bíztál ebben,akkor miért nem csináltál folyamatos pozícióépítést?
Azaz vettél volna pl. 20-25 k mennyiséget maximum, és azt mondod magadban,hogy a többit fokozatosan csak akkor veszed meg,ha pl. tényleg jó hírek jönnek és lesz pénz a háznál...
butaság egyből ellőni a teljes puskaport,tölténytárad! mert így örök vesztésre vagy ítélve a tőzsdén.
Szerintem eléggé elrontottad ezt.
70 k-t eladtál, ez jó, mert lehetett volna jóval nagyobb a bukód is, viszont mindjuk volt 22-23 Ft körül az átlagárad, így is bukhatsz ( a nem eladott mennyiségen) és ez eladotton pár 100 ezer Ft-ot, és máris jóval kevesebb a 2-3 milliós tőkéd!!
óvatos légy máskor nagyon és okosan!
balage2 2015. 02. 27. 10:09
Előzmény: #4035  Törölt felhasználó
#4036
Köszönöm az info-t
Törölt felhasználó 2015. 02. 27. 10:07
Előzmény: #4034  balage2
#4035
Budapest, 2015. február 16.
A Budapesti Értéktőzsde Zártkörűen Működő Részvénytársaság (a továbbiakban: Tőzsde) ezúton tájékoztatja a
tisztelt befektetőket, hogy 2015. február 27-étől egyes termékek esetében a kereskedés a Folyamatos
Kereskedés Aukciókkal modellre tér át. A módosítás az alábbi termékköröket érinti:
■ Részvény Szekció „T” kategóriájába bevezetett részvények,
■ a befektetési jegyek,
■ akárpótlási jegy, valamint
■ a Hitelpapír Szekcióba bevezetett értékpapírok.
A fenti termékkörökben a kereskedés jelenleg az ún. Aukciós Kereskedési modellben folyik, amelyben
üzletkötésre kizárólag a naponta többször lebonyolított aukciók során kerülhet sor és folyamatos
ajánlatpárosításra nincs lehetőség.
Az elmúlt időszak tapasztalatai, valamint a piaci szereplők és befektetők visszajelzései, igényei alapján a BÉT
úgy döntött, hogy a jövőben a fenti papírok esetében is a Prémium és Standard kategóriás részvények
kereskedésében jelenleg is alkalmazott Folyamatos Kereskedés Aukciókkal modellre tér át, mely lehetővé teszi
a folyamatos ajánlatpárosítást.
balage2 2015. 02. 27. 10:04
Előzmény: #4032  denon
#4034
Sziasztok!

Gyors kérdés (nem pont idevág): "T" kategóriában miért engedik most 10-kor a kereskedést?!
Törölt felhasználó 2015. 02. 27. 10:03
Előzmény: #4029  motorGP
#4033
Nekem még van 25 533 darab.

70 000 eladtam.

Leírom,mert így korrekt ha már véleményt írok.

Akkor az írásom össze lehet hasonlítani a pozimmal !!!!!!!!!!!!

Szóval nekem még ÉRDEKEM volna,hogy legyen pozitív "történet".

Most leírom a gondolatom !

Te gondolod,hogy egy felszámolás alatt álló céggel bárki is üzletet köt ?

Idáig nem történt meg. (ÉN BÍZTAM BENNE ) Most MIÉRT történne meg?

Kulturáltan kérdeztem,kulturált választ kérnék.

A napokban valaki 11 órakor történő megbeszélésről beszélt. :-( RIZSA !
Ha tényleg lett volna akkor ha már előtte megírta akkor utána is illő lett volna írnia róla.

Egyre inkább úgy gondolom,hogy elfelejtem ezeket a fórumokat.

Itt is csak a MOCSKOS játékok folynak.

HAZUG AZ EGÉSZ VILÁG ! ( ? )
denon 2015. 02. 27. 10:03
Előzmény: #4030  Törölt felhasználó
#4032
Egy Ilyen közlemény tudatában ,mitől vannak a könyvben vételi ajánlatok? Inkább miért minek?
Törölt felhasználó 2015. 02. 27. 10:01
Előzmény: #4030  Törölt felhasználó
#4031
3 ft az alja, odáig tud maximum esni.
a fizetési határidő meg a mai nap, mert holnap szombat és a z törökországban sem banki nap. :)
Törölt felhasználó 2015. 02. 27. 09:58
Előzmény: #4029  motorGP
#4030
Hiába jönne be netán valamennyi pénz,ha törlik a céget a tőzsdéről!
az esetleges jó hírből,stb. már nem profitálhatnak a részvényesek,hisz közeleg az utolsó kereskedési nap.
vagy Te máshogy látod?
a felszámolást, és az utolsó kereskedési napot-törlést a tőzsdéről már nem lehet visszafordítani!
megy a helyére, jövő péntekig 1-2 Ft-ig!
motorGP 2015. 02. 27. 09:46
Előzmény: #4007  Törölt felhasználó
#4029
Ha! ez bejönn,megmenekül a cég,szárnyal az árfolyam.
Szerintem nagy esély van rá.

"Társaságunk nagy reménnyel várja a – szerződés szerinti- törökországi atomerőmű részére történő nehéz beton szállítás fizetési megállapodás teljesítését 2015. 02. 28-i határnappal esedékes 4.295.400.- € előleg átutalását."
tozsdekrach
tozsdekrach 2015. 02. 27. 09:14
Előzmény: #4025  exmnbs1
#4028
várom a véleményed ex!
jokezdes_reload
jokezdes_reload 2015. 02. 27. 08:58
Előzmény: #4023  Civinjanos
#4027
Szeretnék gratulálni az írásodhoz!
Magam sem fogalmazhattam volna meg szatírikusabban maximális tisztelet megtartása mellett! :)
Természetesen +1
tozsdekrach
tozsdekrach 2015. 02. 27. 08:32
Előzmény: #4025  exmnbs1
#4026
ex, szerinted az Est is hamarosan így végzi, vagy ott más lehet a szitu? előre is köszi!
exmnbs1 2015. 02. 26. 19:15
Előzmény: #4023  Civinjanos
#4025
Noé bárkáján gyültek a wc papirok Cogenco Usa pennystock és Biotechnologies rv-ek formájában, akkoriban a biotech volt a menő ugyanis
Jenssenék 1 körben kp-vel emeltek állítólag tőkét, de egyből ezek a rv-ek lettek megvéve tőlük. Aztán ott is várták a hitelezőket, befektetőket, meg a kp-s tőkeemelőket.
Utóbbira akadt is 3.6K-ra jegyző. Naponta többször megfordult a teljes közkéz és nem értették ki is adja, lett az Equilortól 22K-s célár. A Fund néhány hosszabbítás után rakott be pénzt amin azonnal vettek egy tevékenységet nem végző szingapuri céget ami sajnos nem futotta ki így megtartott belőle.
A papírjaik pedig "baráti kézbe" kerültek, Mari néniékébe.
Egy állami támogatott hitel is lett egy lánycégbe és az a nagyságrendből tőkeemelés lett, abból kellett Rényit végkielégíteni, aki lényegében el sem vett és megvenni a szingapuri lánycég Fundos részét.....
Volt egy telek is, amit valaki keresett Santa Mariában Cadiz mellett de akkor nem tudtak róla
Törölt felhasználó 2015. 02. 26. 18:47
Előzmény: #4023  Civinjanos
#4024
Ámen!
Civinjanos 2015. 02. 26. 18:30
#4023
Hát akkor lássuk csak mit is temetünk maholnap… nyugodjék békében.

Hol volt, hol nem volt, volt egy Gábor keresztnevű ember, akinek a barátja volt Harald. Ez a Harald kitalálta, hogy a Teremtés (Genesis) egyik fontos mementóját, Noah (Noé) bárkáját újra megépíti egy szép Themen-Park keretében valahol egy hangulatos völgyben, Németországban. Meg is hirdette a szándékát és dőlt is az adomány, hisz’ ki ne támogatná azt, hogy Noah bárkájának egy az egybeni másolata megépüljék és látogatható legyen?
Össze is jött 10-20-100 eurónként egy jelentős összeg e nemes célra. Harald egy közel 80 (nyolcvan!) millió eurós depozit felett rendelkezett (szinte egyedül), és úgy tűnt, semmi sem áll a Themen Park Noah felépítésének útjába. De jaj! A csúnya környezetvédők megakasztották a projektet, a célba vett hangulatos völgy flórája és faunája érdekében egy jelentős kampányt indítottak, így aztán a mai napig semmi sincs a projektből, csak az a 80 milliós depozit az, amivel Harald rendelkezik. Ennek kamata van és garanciának is félelmetes. De legyünk tárgyilagosak, Harald azért költött ebből a 80 millióból valamit, ugyanis a környezetvédők nem ingyen tiltakoztak. Sokba került, de megérte, és most már mindegy is. Egy biztos, Harald egyelőre (az elmúlt kilenc évben) nem keres újabb helyszínt, inkább él a depozit adta előnyökkel.
Harald, most, hogy a gondjainak száma mindössze egyre csökkent, végre időt tudott szakítani Gábor barátjára, akinek a zseniális ötleteit mindig jó szívvel vette. Gábor napelem projektjét beindította, majd amikor már a kellő pénzt kiszívták (Gábor és Harald) a Genezis Napelem Nyrt kisbefektetőiből, beszívták az ostoba bányászokat a projektbe. Az ostoba bányászok a csillagos égbe értékeltették a semmit nem érő vagyonukat és elfogadták Harald és Gábor apportját, egy szép kis őserdő részletet Dél Amerikából. Aztán megállapodtak az ostoba bányászokkal, hogy a semmit nem érő napelem projekt és az őserdő fejében (az ostoba bányászok) elfogadnak váltókat, amik persze szintén semmit sem értek, de bíztak benne, hogy újabb kisbefektetők vesznek majd a papírjaikból (Genezis, majd HUNMINING részvény). Tudták, hogy csak Gábor és Harald részvényei forognak majd a tőzsdén, mert nincs tőzsde, amely a bányász kamu apportot befogadná. Bár ettől így aztán nem lett ralli, de a Gábor által okozott 4 milliárd forintos veszteséget szépen elföldelték és az ostoba bányászok beteg vezérére, Istvánra szépen ráhúzták még ezt a vizes lepedőt is.
Gábor okosan „vállalta” hogy a cég adminisztrációját a két fős stábjával havi 8 millióért menedzseli, amit persze kifizetni a cég nem tudott (csak váltókkal, de azokat Gábor ki tudja miért nem, illetve korlátozottan fogadta csak el?!) így aztán Gábor az ostoba bányászok által boldogan uralt, de semmit nem érő céget állandóan a fizetésképtelenségére hivatkozva felszámolás fenyegetettsége alatt tartotta. Amikor aztán az őserdő apport értéke már nem visszakövetelhető, és az általa okozott 4 milliárdos kárért Gábor csak korlátozottan felelős, hát bedöntötte szegény HUNMININGot.

Itt a mese vége, fuss el véle.
Törölt felhasználó 2015. 02. 26. 17:44
Előzmény: #4021  exmnbs1
#4022
már jó lenne ha a Btel se lenne már
exmnbs1 2015. 02. 26. 17:38
Előzmény: #4020  Törölt felhasználó
#4021
70K-t eladta
mikor bejelentette már nem mocskolódott
szvsz nem várja a csodát a maradékkal sem már

Topik gazda

zotyó
3 2 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek