Topikgazda: bpmcwap 2006. 01. 03. 13:50

Humet: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Ugrás a cikkhez
Nem mindennapi a Humet mai teljesítménye, az eddigiekben 45 és 61 Ft között, 35%-os sávban forogtak a papírok a kereskedés során. A kötélidegekkel rendelkező spekulánsok igen szép napot élhetnek át, főleg ha jókor adtak-vettek.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=63143
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 05. 24. 15:23
Előzmény: #25956  Törölt felhasználó
#25960

János:

A lent említett gondolat sorban, rengeteg kérdőjel van annak függvényében, h miként fog alakulni a meglévő cégek vásárlási ára.

Aki ezt átlátja, mint befektető vagy spekuláns (tök mindegy) azelött én kalapom emelem.
Sajnos ez a gondolat sor messze-messze túl mutat bármilyen tőzsdei cég "részvénnyel" kapcsolatos álláspontján.
A manipulácíó olyan jelentős, h ez nem értékelhető számomra!
Ha bárki megtudja, mondani mi lesz mondjuk a ő 4 millás befektetésével amit 88-é vett (ez csak példa) akkor az valami díjjat érdemel!
Annak tudatában, h a higítás barátságtalan volt (kivétel barátikezeknek nem), én elképzelhetetlennek látom a realitását, cég érték, fundamentum és hozzá adott érték normál meghatározásához.
nincs árfolyama a cégnek!
Nem lehet dönteni!!!

ezeket veszélyként értékelem és jobb lenne végre egy kicsit kedvesebben gondolkodni, és nem kell ingyen részvény és ingyen utazás..

elnézést, de megyek csajozni..
jó hétvégét!

"A kibocsátási ár meghatározása döntés kérdése ,az átlagár 75%-a egy minimumérték. A kibocsátást nem feltétlenül kell minimális – a közgyűlés által engedélyezett - áron kezdeményezni.

Ha a kibocsátási ár túl alacsony, tönkretesszük az addig elért árfolyamot.
Ezért dolgozunk egy flexibilis kibocsátási áron, hogy abban az esetben, ha döntünk, mindkét negatív hatás minimalizálható legyen.

(b) Ez a formula akkor alkalmazható, ha jelentős kereslet mutatkozik a részvényekre, azaz a vétel hosszú ideig nagyon erős, ekkor mintegy hűthető a piac „ingyen-részvények”-kel, hiszen ezért nem kell fizetni; ez egy igazgatósági döntés, melyet követően a meglévő kapitalizáció 1/3-2/3-ának megfelelő mennyiségű új „ingyen” részvény azok számára piacra dobható, akik ott és akkor HUMET® részvényesek.

A zártkörű kibocsátás meghirdetése
(i) árfolyamletörő hatású, mivel akiknek van részvényük, azok feltehetően nem vásárolnak tovább, hiszen hígítás ez valóban és úgyis kapnak annyi „ingyen” részvényt, amennyi kompenzálja a veszteségüket (ha lesz) – azaz a kereslet csökken.
(ii) Árfolyamnövelő hatású, mivel akinek nincs, vásárol HUMET® részvényt, hogy minél több „ingyen” részvényhez jusson.
(iii) Szinergikus hatással van (lehet) egy egyidőben meghirdetett nyilvános alaptőke-emeléssel; növelheti a nyilvános jegyzés során a keresletet, ugyanis nemcsak a nyilvános jegyzés során megszerezhető részvénynek lesz a birtokosa az illető, hanem utána „ingyen” részvényeket is kap.

(pl.: a mostani várt, de egyébként objektíve teljesen indokolatlan pánik lefutásának hosszát, időtartamát)"
kenyeres 2008. 05. 24. 15:23
#25959
Én mindig bíztam a humet vezetésbe,aki olyan mélyről felállt ,csak jó lehet.Nyenyec ez nem csirkeól itt csipoghatsz! DD
Törölt felhasználó 2008. 05. 24. 15:22
#25958
Tisztelt Civin úr!

gondolja, hogy a 27-i közgyűlésen pont kerülhet az Enerex felvásárlás projectre, vagy tovább is húzódhat még?

További akvizíciók az új részvények és otp háttérrel 2. félévre előre láthatólag lezárulnak?

Köszönettel
Törölt felhasználó 2008. 05. 24. 15:16
Előzmény: #25956  Törölt felhasználó
#25957
Hiába nyomja Civin a sódert, a többségnek szerencsére már felnyílt a szeme és ezt az árfolyam is tükrözi!
Törölt felhasználó 2008. 05. 24. 14:54
#25956
Jó Ardoni,

a HUMET® részvények árfolyamának alakulása az utóbbi rövid időben ebben a közegben várható volt, erről a döntés meghozatala előtt a közgyűlésen sokat beszélgettünk és nézeteltérés nem adódott.
Ami a 2007 eleje óta történt változásokat illeti, arról már tegnap írtam; az elmozdulások nem tekinthetők jelentősnek. Az árfolyam stabilan 0,40 dollár fölött van és nincsenek szélsőségek, ami számunkra nagyon fontos, hiszen ez az egyik legfontosabb tárgyalási alap az akvizíciók során.

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2008. 05. 24. 14:49
#25955
Jó Ardoni,

A válasz: igen, ezért van a sokat kárhoztatott kibocsátás.
A cél kettős. Az akvizíciókkal el szeretnénk érni egy értékelhető tőzsdén a komoly jelenlét elvárásainak szintjét. Jelenleg a HUMET® és leányvállalatai részvényei a BÉT-en, a Deutsche Börse-n és a Pink Sheet-en kereskedhetők. E két utóbbin szinte nincs forgalom. Ennek okát ismerjük és dolgozunk ezen az ügyön.
A másik cél a forint(euró) dollár egyensúly beállítása a vállalatépítés során, azaz, ha lehet egy tisztességes árbevétel legalább fele legyen dollárban realizálva. Dolgozunk ezeken az ügyeken is.

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2008. 05. 24. 14:44
#25954
Jó Alen,
jó Nagypalz (közben írtam ezt, belekezdtem mielőtt a legutóbbi hozzászólását elolvastam volna)

----------------
Kétféle alaptőke emelésre van még joga a HUMET® igazgatóságának a közgyűlési határozatok alapján.
(a) nyilvános alaptőke emelés a megelőző 180 kereskedési nap átlagárának minimum 75%-án;
(b) ezt követően egy zártkörű alaptőke emelésre a nyilvános alaptőke emelést követően a tőketartalék terhére; a meglévő részvényszám 1/3-ától 2/3-áig.

Az (a) esettel három okból lehet és kell élni:
(aa) újabb akvizíciók készpénzért – ez bizonytalan, mert nem tudhatjuk mi mennyiért eladó és könnyen előfordulhat, hogy a szükségesnél jóval kisebb, vagy nagyobb összeg folyik be és mindkét eset veszélyes;
(ab) a meglévő vállalatcsoport működésének racionalizálása okán (pl.: működési költségeket takaríthatunk meg beruházásokkal) – ez sokkal valószínűbb szükséglet
(ac) termékfejlesztés (kutatás), vagy marketing okán – erre akkor lehet szükség, ha az (ab) eset költségei nem jelentősek.

Más ésszerű ok egyelőre nem látszik.

Megjegyzés:
A kibocsátási ár meghatározása döntés kérdése ,az átlagár 75%-a egy minimumérték. A kibocsátást nem feltétlenül kell minimális – a közgyűlés által engedélyezett - áron kezdeményezni.
Ha a kibocsátási ár túl magas, akkor relatíve alacsony összeg folyik be (nem érjük el a célt – ne feledjük egy nyilvános kibocsátás legkevesebb 150 millió forintos költségét!).
Ha a kibocsátási ár túl alacsony, tönkretesszük az addig elért árfolyamot.
Ezért dolgozunk egy flexibilis kibocsátási áron, hogy abban az esetben, ha döntünk, mindkét negatív hatás minimalizálható legyen.

-------------------
(b) Ez a formula akkor alkalmazható, ha jelentős kereslet mutatkozik a részvényekre, azaz a vétel hosszú ideig nagyon erős, ekkor mintegy hűthető a piac „ingyen-részvények”-kel, hiszen ezért nem kell fizetni; ez egy igazgatósági döntés, melyet követően a meglévő kapitalizáció 1/3-2/3-ának megfelelő mennyiségű új „ingyen” részvény azok számára piacra dobható, akik ott és akkor HUMET® részvényesek.

Megjegyzések:
A zártkörű kibocsátás meghirdetése
(i) árfolyamletörő hatású, mivel akiknek van részvényük, azok feltehetően nem vásárolnak tovább, hiszen hígítás ez valóban és úgyis kapnak annyi „ingyen” részvényt, amennyi kompenzálja a veszteségüket (ha lesz) – azaz a kereslet csökken.
(ii) Árfolyamnövelő hatású, mivel akinek nincs, vásárol HUMET® részvényt, hogy minél több „ingyen” részvényhez jusson.
(iii) Szinergikus hatással van (lehet) egy egyidőben meghirdetett nyilvános alaptőke-emeléssel; növelheti a nyilvános jegyzés során a keresletet, ugyanis nemcsak a nyilvános jegyzés során megszerezhető részvénynek lesz a birtokosa az illető, hanem utána „ingyen” részvényeket is kap.

--------------------------
A kétféle alaptőke-emelés összefüggésben van (lehet) egymással és ennek kapcsán
(a) nem szabad elfelejteni, hogy a HUMET® célja akvizíciókkal növelni az eredményt és a saját tőkét. Ennek megfelelően, ha az akvizíciós célpont tulajdonosa elfogadja ellenszolgáltatásként (árként) a HUMET® részvényeket, a zártkörű kibocsátás során – az akvirálandó cég tulajdonosa által - megszerezhető további részvényekkel számolni kell.
(b) meg kell érteni azokat a folyamatokat, amelyeket igen nehéz modellezni (pl.: a mostani várt, de egyébként objektíve teljesen indokolatlan pánik lefutásának hosszát, időtartamát)
(c) előzetesen értékelni kell a két kibocsátást követő időszakban megjelenő nyilvánvaló növekedést (eredmény, saját tőke), aminek vastagon kompenzálnia kell a részvényszám növekedésből adódó „hígító-hatás”-t.
(d) fel kell mérni a növekedés okozta személyi és adminisztratív-logisztikai nehézségek mértékét (azaz kalkulálni kell további – átmeneti - központi általános költség növekedéssel is, amit nyilván egy költség-racionalizáció követ majd).
(e) vizsgálni kell a piac tőke-erejét (hányan és mennyit fektetnének be)
(f) terveznek-e mások is kibocsátást egyidőben a HUMET®-tel (pl.: új tulajdonosi program).

---------
Őszinte hívük
Törölt felhasználó 2008. 05. 24. 14:15
Előzmény: #25951  Törölt felhasználó
#25953
szép hétvégét János!

nagyon fontos kérdsem van amit ha rendbe tennénk az kicsit tisztább helyzetet idézne elő!

a nyilt jegyzéssel kapcsolatban......

Milyen haszna van ennek?
tudom ez nehezen megválaszolható kérdés, de én így látom:
- Nem érkezne belőle számottevő pénz, mert általánoságba ideges kapkodó kisbüfik vásárolják a papírt akik gyorsan szeretnének sokat!
- Pénz igényes ennek a meghírdetése (de erről van Őnnek több infója)
- Az amúgy is nagy részvény szám nem jó.

mi a véleménye?

illetve a jövő évtől az osztalék az ildomos lenne, bár szerintem az "okos" ember azt fogja mondani, hogy: ohh noo!

az ingyen részvény helyett amit említett, ahelyett lehetne mondjuk osztalék!
ardoni 2008. 05. 24. 14:13
Előzmény: #25951  Törölt felhasználó
#25952
Tisztelt Civin úr!

Ön hogy értékeli a cég tőzsdei szereplését a közeljövőre tekintettel a piaci viszonyokat is figyelembe véve? (tisztán a Humet tőzsdei értékét firtatom, nem szeretnék belebonyolódni a vállalat egyéb dolgaiba).
Ön szerint most milyen árf. sávba mozoghat a papír? Lehetne szűkíteni a kb. 72-140-es sávot?
várhatók további akvizíciók (tudom h nem árulhat el ilyeneket, mert a béten kell először jelenteni)
Nagyon szépen köszönöm a válaszát!
További szép hétvégét és jó egészséget kívánok!

Tisztelettel:
ardoni
Törölt felhasználó 2008. 05. 24. 14:01
#25951
Jó Minden6ó

ha egy helyben járásnak minősíti a HUMET® fejlődését, akkor az a véleményem, hogy valamikor az általános iskola számtanóráiról véglegesen kimaradt és azóta sem tanult ilyesmit.
Sajnálom, így látom.

Én viszont tanulni szeretnék Öntől: „… a részvény árfolyamához igazítják a cég eredményeit és méretét, nem pedig fordítva, ahogy én eddig a világon bárhol láttam” – írja.
Tessék szíves mondani, ezt hogyan kell érteni, mert én nem értem.
Gondolom a „méret” szón a saját tőkét érti. Ezek szerint ha 70 forint az árfolyam, akkor annyi a saját tőke, ha 80, akkor amannyi? Ha 100 forint az árfolyam akkor annyi millió az eredmény, ha 70, akkor meg emennyi?

Lehet, hogy Ön más órákat is kihagyott az elemiben? Vagy ha mégsem, akkor hogyan érti? Kérem szépen magyarázza ezt el nekem.

Őszinte híve

minden6ó 2008. 05. 24. 13:27
Előzmény: #25949  Törölt felhasználó
#25950
Már fel is hígították ehhez az árbevételhez a részvényszámot.
A gond, hogy mindíg árfolyam alatti kibocsátással előzik meg a remek eredményeket, így gyakorlatilag mindíg a részvény árfolyamához igazítják a cég eredményeit és méretét, nem pedig fordítva, ahogy én eddig a világon bárhol láttam.
Nos ezért nincs helye árfolyam emelkedésnek, mert azt ilyen módon veszik el tőletek a "baráti kezek" :)))
Ezt a folyamatot úgy jellemezném a részvény szempontjából,, hogy ez az egyhelybenjáró növekedési szakasz. :)
Sajnálom, így látom...
Törölt felhasználó 2008. 05. 24. 12:36
Előzmény: #25948  Törölt felhasználó
#25949
2 milliárdos idei árbevétel prognózis a Humet-től

link
Törölt felhasználó 2008. 05. 23. 17:53
Előzmény: #25947  stacstac
#25948
Alen:

nem szándékozom a népet paráztatni, hidd el!

a nyilt jegyzés pedig nem vicc!
ha részvényekkel spekulálsz (befektetsz) akkor jobb látni mi várható!
A nyilt jegyzés egy fajta grátisz lenne a kisbüfiknek amellyel a mester kavarhat mint megbízott ügyvezető.

A következő hónapok ezzel fognak telni!

olvasd végig a Kgy.- határozatait!

szép hétvégét mindenkinek!
stacstac 2008. 05. 23. 17:27
#25947
alen!

a baráti kezeknek a mostani emeléssel együtt kb 20+23 M db részvényük van!

nem kötekedni akartam csak mert azt írtad 22 M db!

a most vásárolt/vásárlás alatt lévő (reanal+enerex) cégek ellenértéke kb 20 M rv lesz tehát marad még 23 M db további akvizíciókra!!!

tényleg nem bántásból írtam csak a pontosság kedvéért!

jók a számok az 1-4 hónapra és még az enerex nincs is benne!!!

a féléves eredmény nagy durranás lehet!

ezen számok alapján az éves EPS 60 M db részvénnyel és 3X ennyi eredménnyel számolva kb 7,5 Ft!

ha még lesz akvi akkor ez jóval több lehet

sok pénzt fognak keresni akik tudnak várni még egy kicsit!

sok pénzt mindenkinek!
Törölt felhasználó 2008. 05. 23. 17:16
Előzmény: #25945  Törölt felhasználó
#25946
Szerintem a közeljövöben nem lesz nyilt jegyzés, eddig is megoldották a baráti kezekkel, ezután is megfogják....
a közgyülés csak a lehetöséget adja meg, ettöl még nem kötelezö élni vele.... én speciel, NEM VÁROM a jegyzést, van már igy is elég részvény, minek több???? Ezt az extra 22 M részvényt is alig nyeli be a piac, minek akartok többet???? Kicsit erösödjön meg a papir, konszolidálják a cégeket és utána emeljenek tökét, addig fölösleges.... hacsak nem akarják szét ütni az árfolyamot....
Szoval, szerintem egy olyan kérdést feszegetsz ami abszolut a jövö kérdése, azért nem értem minek számolod ki az ismeretlen-25%ot....
hacsak nem pánikoltatni akarod itt a népet :-)
Törölt felhasználó 2008. 05. 23. 16:59
Előzmény: #25944  Törölt felhasználó
#25945
alen:

nem tudhatom!

és szerintem nem marhaság amit írok, mert bizony a nyilt jegyzéstől nagyon sok függ!

és azt mondta a Kgy.- az öreg, hogy valszeg akkor lesz ha pénzt szeretnének bevonni a következő cég vásárlásba
és ez így értelmes!
sorrend, vásárlás és tőkeemelés vagy fordítva, de a lényeg a jegyzés napján meghírdetett 180 napos átlagár -25%.
jelenleg Kb: 63-66
ha nem sikeres a jegyzés jön a 6-os papír!

tehát szerinted ez nem lényeges?
Törölt felhasználó 2008. 05. 23. 16:51
Előzmény: #25943  Törölt felhasználó
#25944
Mostanában , már nem irogatok ide, de a marhaság feldühit....
Kedves Nagypalz!

Nem tudhatod, hogy mikor lesz nyilt töke emelés, ergo azt sem tudhatod, hogy mi lesz akkor a 180 napos átlag, akkor minek irsz konkrét számokat???
Ilyen marhaságot én is tudok:
Jun. második felétöl kilö 120 ig és a decemberi nyilt jegyzésre 100 ft lesz a 180 napos ergo 75-80 lesz az ár.... erröl ennyit, PEACE :-)
Törölt felhasználó 2008. 05. 23. 16:37
Előzmény: #25942  Törölt felhasználó
#25943
180 napos átlagár - 25%...

Kb 63-66 pénz..

Törölt felhasználó 2008. 05. 23. 16:14
Előzmény: #25941  Törölt felhasználó
#25942
Törölt felhasználó 2008. 05. 23. 15:48
Előzmény: #25940  Törölt felhasználó
#25941
Csak piaci ár alatt vagy felett lesz nyílt jegyzés?

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek