Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 02. 10. 23:27

Hová fajul a fórum, hová fajul M.o?  

egyszerûen elképesztõ, ami a különbözõ topicokban folyik,

részvényekrõl már alig esik szó, önjelölt politikusokkal, igazságosztókkal, beszívott, õrült handabandázókkal van tele minden

az értelmesebb hozzászólások úgyis elvesznek ezekben

nem lehetne felhagyni vele, vagy legalább csak két-három topicot kijelölni erre a célra?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 10. 04. 21:46
Törölt hozzászólás
#113
saru 2007. 02. 13. 16:18
Előzmény: #110  Törölt felhasználó
#112
csapás a politizálókra, ennyi Econet topikot !
Törölt felhasználó 2007. 02. 12. 15:29
#111
minden erőnkkel ellent kell állni az olyan újításokkal szemben, amelyek a lustaságból vagy műveletlenségből erednek. a kedvencem: "kihangsúlyoz"

egyébként a mindig helyesen: mindig.

és a kivétel nem erősíti, hanem próbára teszi a szabályt. csak helytelenül fordította valaki magyarra

Törölt felhasználó 2007. 02. 12. 14:52
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#110
csatlakozom.....
más.....a "sportriporterek"
mostanában, "top ten"-eznek és majd minden mondatukban "momentum"-oznak.....
saru 2007. 02. 12. 14:15
Előzmény: #108  Törölt felhasználó
#109
"Valojaban azonban a nyelv folyton valtozik, peldaul azert, hogy alkalmazkodjon."
"A nyelvenek szerintem van egy onmozgasa",

egyetértek !
Törölt felhasználó 2007. 02. 12. 13:57
Előzmény: #107  saru
#108
Hat ez az! Mi az, hogy 'helyes'? Ki talalja ki, ki mondja meg?

Az ember eloszor arra gondolna, hogy a nyelvtudosok az egyetemeken. De ez nem lehet igy, mert a nyelv evszazadokon keresztul megvolt nyelveszek nelkul, sot, ma sem altaluk valtozik. Legalabbis elsosorban nem altaluk.

Ha a helyesiras es -szolas pontosan meghatarozhato lenne, akkor sosem valtozna a nyelv. Valojaban azonban a nyelv folyton valtozik, peldaul azert, hogy alkalmazkodjon.

Aztan itt van az izles kerdese is. Lehet, hogy Lilianak nem tetszik a tortenet szo uj kontextusokban (anglicizmuskent) valo hasznalata, de ebbol meg nem kovetkezik, hogy az helytelen.

A nyelvenek szerintem van egy onmozgasa, es a szotarak valojaban csak az ebbol kovetkezo pillanatnyi allapotot irjak le. Azaz a helyesiras es a grammatika leiro (deskriptiv) es nem normativ tudomanyok.
saru 2007. 02. 12. 13:38
Előzmény: #105  Törölt felhasználó
#107
Szabesz !,

"Az idegen elemeket aztán igy vagy ugy, de megemesztette a nyelv."

Ez így van, ilyen esetekben már ez a magyar irodalmi nyelv és ezen írt Móricz Zs. és a többiek, mellesleg ezt használjuk mi is.

De a magyar nyelven védelmén ne a magyarkodást értsd, mert a kettőnek egymáshoz semmi köze ugyanakkor mindannyiunknak illik a magyar nyelvet helyesen írni, beszélni !

Mondok pár példát Katán és Lilia-n kívűl:

A nyelvünktől idegen a szevedő szerkezet, mert akkor németül beszélsz: betartandó helyett, be kell tartani;

Én a nadrág helyett nem tudom a gatya szót kiejteni, a lány helyett a csaj szót, stb., stb.

A

Törölt felhasználó 2007. 02. 12. 13:24
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#106
A "magasságában" mellett a másik "kedvenc" szavam: "történet."

Mindenre ezt mondják, ha az adott szó nem jut eszükbe...ennél már az IZÉ is jobb...:))
Törölt felhasználó 2007. 02. 12. 13:14
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#105
Nekem mindig problemas egy kisse ez a mi a 'magyaros' meg 'magyartalan' kerdeskor. A nyelv eddig is sokat valtozott termeszetesen, 'magatol', illetve belekerult egy csomo latin es szlav szerkezet, germanizmus, gallizmus es ujabban anglicizmus (az idegen szavakrol magukrol nem is beszelve). Az idegen elemeket aztan igy vagy ugy, de megemesztette a nyelv.

Szoval szerintem nehez barmely uj jelenseg eseteben azt mondani, hogy az magyartalan. Miert lenne feltetlenul az? Csak mert mast tanultam az iskolaban?

Vagy peldaul egy masik dolog: az hogy 'tiszticcsa' nem magyartalan, nem helytelen; ugyanaz az osszmagyar nyelvi kozosseg termelte ki, mint azt, hogy 'tisztitja'. Legfeljebb csak anno nem tetszett nehany budapesti tarsadalmi tervezonek, akik ezert aztan meg kampanyt is inditottak.
saru 2007. 02. 12. 13:05
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#104
Kata !,
egyetértek Veled !
Törölt felhasználó 2007. 02. 12. 13:00
Előzmény: #102  saru
#103
ezen nem veszünk össze,
engem jobban bosszant a 7 óra magasságában, meg a Kálvin tér magasságában, stb, főleg ha nem is a fiatalok, hanem meglett újságírók, riporterek mondják
saru 2007. 02. 12. 12:56
Előzmény: #99  Törölt felhasználó
#102
Kata !,
én maradok akkoris a midígnél, mert az irodalmi nyelvet, a hangsúlyt érezni is kell, ismerem Kata a jelenséget, amit modasz, mert ezekkel szembesülök sokszor, amikor a tinédzser titkárnő elmagyarázza ilyen esetekben, - miután a gépben megnézi a helyesírási, vagy milyen programot, - hogy újabban mit, hogyan kell írni: keltezés, pont használata, stb., de ugyanakkor köszönöm, hogy segítségadás céljából utánanéztél !
Törölt felhasználó 2007. 02. 12. 12:43
Előzmény: #99  Törölt felhasználó
#101
Mindig ezt mondom.
Törölt felhasználó 2007. 02. 12. 12:00
#100
regi jatek ez ilyenek meg olyanok vagyunk mi magyarok persze negatív jelzokkel.
en azt mondom ti magyarok lehet de mi magyarok nem.
A vegetalo szolgasorban tartott a lazadasi szintje felett hajszallal tartott ember konnyebben befolyasolhato, ha jobban el kezd gondolkodni ki is Ö 'kinek van erre szuksege' Ők a 'mennyé tescoba fizesd a kamatot aztan pofad befogod mert elveszem a hazadat' tarsadalmi reteg.
A magyar ember alapvetoen szorgalmas joszivu tisztesseges akiben van tuz,indulat es eros a szabadsagvagy.
az emberek nagyresze ilyen es persze vannak senkihaziak akiket kinevelt a regi rend meg az uj, akiknek kihalt az ontudata es penzben meri a vilagot a hazat, de boldogttalan barmennyi penze van mert olyan ertekek utan fut ami nem az ove ha megvesziszi sem tud mit kezdeni vele.
akiknek tenyleg terkep e taj, ha leraboltuk mehetunk egy hazzal tovabb.
DEEEE ez a kisebbseg
Törölt felhasználó 2007. 02. 12. 11:51
Előzmény: #98  Törölt felhasználó
#99
ha a word-be beírod, a mindiget tartja helyesnek
Törölt felhasználó 2007. 02. 12. 11:35
Előzmény: #97  saru
#98
Es ezzel a hozzaszolasoddal te sem valtoztattal az aranyon:)
saru 2007. 02. 12. 11:29
Előzmény: #96  saru
#97
eddig a google-n néztem meg, fele-fele az arány a mindig és a mindíg között...
saru 2007. 02. 12. 11:25
Előzmény: #94  Törölt felhasználó
#96
tévedési jog fenntartva!,
bár én ezt máig hosszú ível goldoltam, majd utánanézek, de köszönöm, hogy szóltál!;
esetleg ez is megváltozott az utóbbi időben?, mint mások, pl. nyolcadik ker. helyett nyolc ker. a helyes?, bár elég magyartalan, vagy 2007., év helyett 2007 év?, stb., számomra ez is magyartalannak tűnik !
üdvözöl:
Törölt felhasználó 2007. 02. 12. 11:06
Előzmény: #94  Törölt felhasználó
#95
Hát itt mindenkí bértollnokk!
Törölt felhasználó 2007. 02. 12. 11:04
Előzmény: #93  saru
#94
Ezt viszont nagyon rosszul tudod. (tudom, tudom, neked is muszáj rontani időnként).
saru 2007. 02. 12. 11:00
Előzmény: #90  Törölt felhasználó
#93
a mindig pedig helyesen szerintem mindíg !
Törölt felhasználó 2007. 02. 12. 10:54
Előzmény: #91  saru
#92
Tudom, ez volt a szándékos:)
saru 2007. 02. 12. 10:24
Előzmény: #90  Törölt felhasználó
#91
bértolnok helyesen bértollnok !
Törölt felhasználó 2007. 02. 12. 09:53
#90
Bértolnok vagyok.
A racionalitás bérelt fel. A felsorolt ismertetőjelek mindegyikével rendelkezem, így könnyen felismerhetővé váltam:
- sose követek el helyesírási hibát;
- ha véletlenül mégis, az biztosan olyan idióta, hogy akár szándékos is lehetne;
- nagyon egyoldalú vagyok, mindig csak a hülyeség ellen lépek fel;
- folyton ugyanazt mondom.
Törölt felhasználó 2007. 02. 12. 00:37
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#89
ne mondjátok már...

Kolosi Tamásnak ennyi híve lenne?
Pedig nem is politikus, csak fóbiás,GYF is,
jobboldalon is kiütött, mint a bárányhimlő...

Egyébként a bedarálást nem kedvelem..

Most a pénzünket nem darálják?
Törölt felhasználó 2007. 02. 12. 00:14
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#88
Még annyit, hogy az idióta, semmitmondó hozzászólások is bértollnokok agyszüleményei... Amikor nincsenek értelmes érveik, így próbálják gátolni a haladó eszmék elterjedését. :)))
Törölt felhasználó 2007. 02. 12. 00:06
Előzmény: #83  Törölt felhasználó
#87
hát, érdekes...csak Orbán miatt nem kellett vona arra az oldalra szavazni, nem a személy a lényeg, a szellemiség...ha ezt nem érted, érzed, akkor kár bármit is bizonygatni...én nem kizárólag hozzá kötődöm!!!!
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 23:48
Előzmény: #85  saru
#86
na egy kis helyzetelemzés nem ártana:

árfolyamnyereséget az Orbán-kormány megadóztatta (fújjolás balról) a buxi esett, v.ö Reklám: nem buksz - DAX !
Aztán a DAX, Footsee 6000-ről 3000-re korrigált, a Dow 10000-ről 6000-re !

MP megszüntette (nullás kulcs) GYF bevezette veresen és hevesen és évközben !

szerncsére a helyzet annyit változott, h megjelentek az alapok a feltörekvő piacokon
(eddig jó)
az UBS nem ajánlja a hiánnyal küszködő piacokat,
a környékünkön (is) sok a politikailag instabil ország,
az elemzők megjósolták az éveleji visszaesést,
a speki papirok táncot járnak, és felfel bukkannak mint Gütler a mellúszásban...,

ÉS A LUFI?

na ez a legfőbb kérdés - hogy a tőzsdén, részvény-áru-fémek-arany-deviza lufi van-e?
vagy csak emelkedő trend...
saru 2007. 02. 11. 23:37
Előzmény: #84  saru
#85
a beidézett szöveg Pénznyelő tollából származik !
saru 2007. 02. 11. 23:36
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#84
"Én a fentinek, mint folyamatnak örülök még akkor is, ha azt nagyon sajnálom, hogy ezek a topicok lassan teljesen olvashatatlanok lesznek (én pl. egyre inkább távolmaradok tőlük és meggondolom, mikor melyikbe írjak). Egyébként a tőzsdei fórumok egyszerűen meg tudnak tisztulni: lefeleződik a BUX és eltűnik a nagyrésze a szemétnek..."

ennek ellenére én az efféle bejegyzéseket majdhogynem többretartom, - mint a médiákban megjelenő igazi szemetet, - mert a bejegyzések zöme tartalmuktól függetlenül azért őszinte.

több évtizedes előfizetője volta pl.a Npszabadságnak is, egy hete is vettem a megszokott Tv műsorát, de kértem az eladót, hogy napilap nélkül adja, /mert nem érdekel amir írnak és hazudoznak és a kettős mércéjük, stb./

Mintegy másfél éve lemondtam a napilapot, tehát én már szabadulok a szeméttől!
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 23:32
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#83
Hát azt reméltem, hogy mind a jobbos, mind a balos beírkálók megértik hogy miről beszélek, és ezért tartottam fölöslegesnek és értelmetlennek naponta újabb és újabb topicok nyitását.
Ezzel szemben megint mi történt? Yesterday felsőbbrendűségének tudatában, két jelzővel: ostoba és/vagy jellemtelen, elintézi a dolgot, mert valaki nem azon az oldalon áll ahol ő. /Pedig ha tudná, álltunk azonos oldalon is, volt mikor én is OV-re szavaztam, kiváló politikusnak tartottam, csaka időközben én közben kiábrándultam belőle, ő meg nem./
A bértollnokokról meg annyit, mi a biztosíték, hogy a jobbos beírások nem szintén bértollnokok-e, miért kell egymást gyanúsítani, oktalanul megvádolni, nem lehet valakinek más a véleménye?
Y. nem akarlak bántani, sem minősíteni – megtetted Magad – csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy mindkét oldalon EMBEREK állnak, sajnos-sajnos egymásnak feszülve, ellenségesen farkasszemet nézve, pedig talán lehetne máshogy is.
És az emberek között, mindegy melyik oldalon is állnak, vannak tehetségesek, vannak szorgalmasak, és lusták, vannak tehetetlenek, alávalók, és becsületesek és gyávák, és önfeláldozók és igen, hülye idióták is, és mindez nem a politikai hovatartozásuktól függ.

De ezentúl már csak bubut, cefát, kardj-t, stb-stb fogom olvasni, mert ők legalább visszaadják az életkedvemet.
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 23:19
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#82
"A hejjesírási hiba ma már csak technológiai probléma.(?) :)"
Azért, ez nem egészen így van. A bértollnokok kitűnő helyesírók. Ezért ha helyesírási hibát követnek el, arról egyből látszik, hogy mesterséges. :)))
Ha pedig nem követnek el helyesírási hibát, akkor pedig könnyen újságírónak nézi őket az egyszerű honpolgár. :)
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 23:18
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#81
Ok:))

Topik gazda

Kata111
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek