Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 02. 10. 23:27

Hová fajul a fórum, hová fajul M.o?  

egyszerûen elképesztõ, ami a különbözõ topicokban folyik,

részvényekrõl már alig esik szó, önjelölt politikusokkal, igazságosztókkal, beszívott, õrült handabandázókkal van tele minden

az értelmesebb hozzászólások úgyis elvesznek ezekben

nem lehetne felhagyni vele, vagy legalább csak két-három topicot kijelölni erre a célra?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 10. 04. 21:46
Törölt hozzászólás
#113
saru 2007. 02. 13. 16:18
Előzmény: #110  Törölt felhasználó
#112
csapás a politizálókra, ennyi Econet topikot !
Törölt felhasználó 2007. 02. 12. 15:29
#111
minden erőnkkel ellent kell állni az olyan újításokkal szemben, amelyek a lustaságból vagy műveletlenségből erednek. a kedvencem: "kihangsúlyoz"

egyébként a mindig helyesen: mindig.

és a kivétel nem erősíti, hanem próbára teszi a szabályt. csak helytelenül fordította valaki magyarra

Törölt felhasználó 2007. 02. 12. 14:52
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#110
csatlakozom.....
más.....a "sportriporterek"
mostanában, "top ten"-eznek és majd minden mondatukban "momentum"-oznak.....
saru 2007. 02. 12. 14:15
Előzmény: #108  Törölt felhasználó
#109
"Valojaban azonban a nyelv folyton valtozik, peldaul azert, hogy alkalmazkodjon."
"A nyelvenek szerintem van egy onmozgasa",

egyetértek !
Törölt felhasználó 2007. 02. 12. 13:57
Előzmény: #107  saru
#108
Hat ez az! Mi az, hogy 'helyes'? Ki talalja ki, ki mondja meg?

Az ember eloszor arra gondolna, hogy a nyelvtudosok az egyetemeken. De ez nem lehet igy, mert a nyelv evszazadokon keresztul megvolt nyelveszek nelkul, sot, ma sem altaluk valtozik. Legalabbis elsosorban nem altaluk.

Ha a helyesiras es -szolas pontosan meghatarozhato lenne, akkor sosem valtozna a nyelv. Valojaban azonban a nyelv folyton valtozik, peldaul azert, hogy alkalmazkodjon.

Aztan itt van az izles kerdese is. Lehet, hogy Lilianak nem tetszik a tortenet szo uj kontextusokban (anglicizmuskent) valo hasznalata, de ebbol meg nem kovetkezik, hogy az helytelen.

A nyelvenek szerintem van egy onmozgasa, es a szotarak valojaban csak az ebbol kovetkezo pillanatnyi allapotot irjak le. Azaz a helyesiras es a grammatika leiro (deskriptiv) es nem normativ tudomanyok.
saru 2007. 02. 12. 13:38
Előzmény: #105  Törölt felhasználó
#107
Szabesz !,

"Az idegen elemeket aztán igy vagy ugy, de megemesztette a nyelv."

Ez így van, ilyen esetekben már ez a magyar irodalmi nyelv és ezen írt Móricz Zs. és a többiek, mellesleg ezt használjuk mi is.

De a magyar nyelven védelmén ne a magyarkodást értsd, mert a kettőnek egymáshoz semmi köze ugyanakkor mindannyiunknak illik a magyar nyelvet helyesen írni, beszélni !

Mondok pár példát Katán és Lilia-n kívűl:

A nyelvünktől idegen a szevedő szerkezet, mert akkor németül beszélsz: betartandó helyett, be kell tartani;

Én a nadrág helyett nem tudom a gatya szót kiejteni, a lány helyett a csaj szót, stb., stb.

A

Törölt felhasználó 2007. 02. 12. 13:24
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#106
A "magasságában" mellett a másik "kedvenc" szavam: "történet."

Mindenre ezt mondják, ha az adott szó nem jut eszükbe...ennél már az IZÉ is jobb...:))
Törölt felhasználó 2007. 02. 12. 13:14
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#105
Nekem mindig problemas egy kisse ez a mi a 'magyaros' meg 'magyartalan' kerdeskor. A nyelv eddig is sokat valtozott termeszetesen, 'magatol', illetve belekerult egy csomo latin es szlav szerkezet, germanizmus, gallizmus es ujabban anglicizmus (az idegen szavakrol magukrol nem is beszelve). Az idegen elemeket aztan igy vagy ugy, de megemesztette a nyelv.

Szoval szerintem nehez barmely uj jelenseg eseteben azt mondani, hogy az magyartalan. Miert lenne feltetlenul az? Csak mert mast tanultam az iskolaban?

Vagy peldaul egy masik dolog: az hogy 'tiszticcsa' nem magyartalan, nem helytelen; ugyanaz az osszmagyar nyelvi kozosseg termelte ki, mint azt, hogy 'tisztitja'. Legfeljebb csak anno nem tetszett nehany budapesti tarsadalmi tervezonek, akik ezert aztan meg kampanyt is inditottak.
saru 2007. 02. 12. 13:05
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#104
Kata !,
egyetértek Veled !
Törölt felhasználó 2007. 02. 12. 13:00
Előzmény: #102  saru
#103
ezen nem veszünk össze,
engem jobban bosszant a 7 óra magasságában, meg a Kálvin tér magasságában, stb, főleg ha nem is a fiatalok, hanem meglett újságírók, riporterek mondják
saru 2007. 02. 12. 12:56
Előzmény: #99  Törölt felhasználó
#102
Kata !,
én maradok akkoris a midígnél, mert az irodalmi nyelvet, a hangsúlyt érezni is kell, ismerem Kata a jelenséget, amit modasz, mert ezekkel szembesülök sokszor, amikor a tinédzser titkárnő elmagyarázza ilyen esetekben, - miután a gépben megnézi a helyesírási, vagy milyen programot, - hogy újabban mit, hogyan kell írni: keltezés, pont használata, stb., de ugyanakkor köszönöm, hogy segítségadás céljából utánanéztél !
Törölt felhasználó 2007. 02. 12. 12:43
Előzmény: #99  Törölt felhasználó
#101
Mindig ezt mondom.
Törölt felhasználó 2007. 02. 12. 12:00
#100
regi jatek ez ilyenek meg olyanok vagyunk mi magyarok persze negatív jelzokkel.
en azt mondom ti magyarok lehet de mi magyarok nem.
A vegetalo szolgasorban tartott a lazadasi szintje felett hajszallal tartott ember konnyebben befolyasolhato, ha jobban el kezd gondolkodni ki is Ö 'kinek van erre szuksege' Ők a 'mennyé tescoba fizesd a kamatot aztan pofad befogod mert elveszem a hazadat' tarsadalmi reteg.
A magyar ember alapvetoen szorgalmas joszivu tisztesseges akiben van tuz,indulat es eros a szabadsagvagy.
az emberek nagyresze ilyen es persze vannak senkihaziak akiket kinevelt a regi rend meg az uj, akiknek kihalt az ontudata es penzben meri a vilagot a hazat, de boldogttalan barmennyi penze van mert olyan ertekek utan fut ami nem az ove ha megvesziszi sem tud mit kezdeni vele.
akiknek tenyleg terkep e taj, ha leraboltuk mehetunk egy hazzal tovabb.
DEEEE ez a kisebbseg
Törölt felhasználó 2007. 02. 12. 11:51
Előzmény: #98  Törölt felhasználó
#99
ha a word-be beírod, a mindiget tartja helyesnek
Törölt felhasználó 2007. 02. 12. 11:35
Előzmény: #97  saru
#98
Es ezzel a hozzaszolasoddal te sem valtoztattal az aranyon:)
saru 2007. 02. 12. 11:29
Előzmény: #96  saru
#97
eddig a google-n néztem meg, fele-fele az arány a mindig és a mindíg között...
saru 2007. 02. 12. 11:25
Előzmény: #94  Törölt felhasználó
#96
tévedési jog fenntartva!,
bár én ezt máig hosszú ível goldoltam, majd utánanézek, de köszönöm, hogy szóltál!;
esetleg ez is megváltozott az utóbbi időben?, mint mások, pl. nyolcadik ker. helyett nyolc ker. a helyes?, bár elég magyartalan, vagy 2007., év helyett 2007 év?, stb., számomra ez is magyartalannak tűnik !
üdvözöl:
Törölt felhasználó 2007. 02. 12. 11:06
Előzmény: #94  Törölt felhasználó
#95
Hát itt mindenkí bértollnokk!
Törölt felhasználó 2007. 02. 12. 11:04
Előzmény: #93  saru
#94
Ezt viszont nagyon rosszul tudod. (tudom, tudom, neked is muszáj rontani időnként).
saru 2007. 02. 12. 11:00
Előzmény: #90  Törölt felhasználó
#93
a mindig pedig helyesen szerintem mindíg !
Törölt felhasználó 2007. 02. 12. 10:54
Előzmény: #91  saru
#92
Tudom, ez volt a szándékos:)
saru 2007. 02. 12. 10:24
Előzmény: #90  Törölt felhasználó
#91
bértolnok helyesen bértollnok !
Törölt felhasználó 2007. 02. 12. 09:53
#90
Bértolnok vagyok.
A racionalitás bérelt fel. A felsorolt ismertetőjelek mindegyikével rendelkezem, így könnyen felismerhetővé váltam:
- sose követek el helyesírási hibát;
- ha véletlenül mégis, az biztosan olyan idióta, hogy akár szándékos is lehetne;
- nagyon egyoldalú vagyok, mindig csak a hülyeség ellen lépek fel;
- folyton ugyanazt mondom.
Törölt felhasználó 2007. 02. 12. 00:37
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#89
ne mondjátok már...

Kolosi Tamásnak ennyi híve lenne?
Pedig nem is politikus, csak fóbiás,GYF is,
jobboldalon is kiütött, mint a bárányhimlő...

Egyébként a bedarálást nem kedvelem..

Most a pénzünket nem darálják?
Törölt felhasználó 2007. 02. 12. 00:14
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#88
Még annyit, hogy az idióta, semmitmondó hozzászólások is bértollnokok agyszüleményei... Amikor nincsenek értelmes érveik, így próbálják gátolni a haladó eszmék elterjedését. :)))
Törölt felhasználó 2007. 02. 12. 00:06
Előzmény: #83  Törölt felhasználó
#87
hát, érdekes...csak Orbán miatt nem kellett vona arra az oldalra szavazni, nem a személy a lényeg, a szellemiség...ha ezt nem érted, érzed, akkor kár bármit is bizonygatni...én nem kizárólag hozzá kötődöm!!!!
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 23:48
Előzmény: #85  saru
#86
na egy kis helyzetelemzés nem ártana:

árfolyamnyereséget az Orbán-kormány megadóztatta (fújjolás balról) a buxi esett, v.ö Reklám: nem buksz - DAX !
Aztán a DAX, Footsee 6000-ről 3000-re korrigált, a Dow 10000-ről 6000-re !

MP megszüntette (nullás kulcs) GYF bevezette veresen és hevesen és évközben !

szerncsére a helyzet annyit változott, h megjelentek az alapok a feltörekvő piacokon
(eddig jó)
az UBS nem ajánlja a hiánnyal küszködő piacokat,
a környékünkön (is) sok a politikailag instabil ország,
az elemzők megjósolták az éveleji visszaesést,
a speki papirok táncot járnak, és felfel bukkannak mint Gütler a mellúszásban...,

ÉS A LUFI?

na ez a legfőbb kérdés - hogy a tőzsdén, részvény-áru-fémek-arany-deviza lufi van-e?
vagy csak emelkedő trend...
saru 2007. 02. 11. 23:37
Előzmény: #84  saru
#85
a beidézett szöveg Pénznyelő tollából származik !
saru 2007. 02. 11. 23:36
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#84
"Én a fentinek, mint folyamatnak örülök még akkor is, ha azt nagyon sajnálom, hogy ezek a topicok lassan teljesen olvashatatlanok lesznek (én pl. egyre inkább távolmaradok tőlük és meggondolom, mikor melyikbe írjak). Egyébként a tőzsdei fórumok egyszerűen meg tudnak tisztulni: lefeleződik a BUX és eltűnik a nagyrésze a szemétnek..."

ennek ellenére én az efféle bejegyzéseket majdhogynem többretartom, - mint a médiákban megjelenő igazi szemetet, - mert a bejegyzések zöme tartalmuktól függetlenül azért őszinte.

több évtizedes előfizetője volta pl.a Npszabadságnak is, egy hete is vettem a megszokott Tv műsorát, de kértem az eladót, hogy napilap nélkül adja, /mert nem érdekel amir írnak és hazudoznak és a kettős mércéjük, stb./

Mintegy másfél éve lemondtam a napilapot, tehát én már szabadulok a szeméttől!
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 23:32
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#83
Hát azt reméltem, hogy mind a jobbos, mind a balos beírkálók megértik hogy miről beszélek, és ezért tartottam fölöslegesnek és értelmetlennek naponta újabb és újabb topicok nyitását.
Ezzel szemben megint mi történt? Yesterday felsőbbrendűségének tudatában, két jelzővel: ostoba és/vagy jellemtelen, elintézi a dolgot, mert valaki nem azon az oldalon áll ahol ő. /Pedig ha tudná, álltunk azonos oldalon is, volt mikor én is OV-re szavaztam, kiváló politikusnak tartottam, csaka időközben én közben kiábrándultam belőle, ő meg nem./
A bértollnokokról meg annyit, mi a biztosíték, hogy a jobbos beírások nem szintén bértollnokok-e, miért kell egymást gyanúsítani, oktalanul megvádolni, nem lehet valakinek más a véleménye?
Y. nem akarlak bántani, sem minősíteni – megtetted Magad – csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy mindkét oldalon EMBEREK állnak, sajnos-sajnos egymásnak feszülve, ellenségesen farkasszemet nézve, pedig talán lehetne máshogy is.
És az emberek között, mindegy melyik oldalon is állnak, vannak tehetségesek, vannak szorgalmasak, és lusták, vannak tehetetlenek, alávalók, és becsületesek és gyávák, és önfeláldozók és igen, hülye idióták is, és mindez nem a politikai hovatartozásuktól függ.

De ezentúl már csak bubut, cefát, kardj-t, stb-stb fogom olvasni, mert ők legalább visszaadják az életkedvemet.
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 23:19
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#82
"A hejjesírási hiba ma már csak technológiai probléma.(?) :)"
Azért, ez nem egészen így van. A bértollnokok kitűnő helyesírók. Ezért ha helyesírási hibát követnek el, arról egyből látszik, hogy mesterséges. :)))
Ha pedig nem követnek el helyesírási hibát, akkor pedig könnyen újságírónak nézi őket az egyszerű honpolgár. :)
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 23:18
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#81
Ok:))
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 23:12
Előzmény: #78  BuySell
#80
eddig egy topikozó mondta, h megy tévét nézni...az üvegtigrist...én mentem megnézni az üvegzsebet..Törökbálint nincs messze a 72-es busszal eljutsz...és a polgármester eligazít...(Kellernek hívják ősz óta a p.mestert...)
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 23:08
Előzmény: #75  Törölt felhasználó
#79
ok! LÉNYEG HOGY HUMOROD VAN és így olvasd, amit én írtam...ez mindenkinek szól, aki nem tud kultúráltan fórumozni...

mégegyszer "A STÍLUS MAGA AZ EMBER" - tanulni nemlehet szvsz, de JÓMODORT ILLIK TANULNI !

vagyis DÍJAZTAM A HUMORODAT, és humorosan válaszoltam.. leb...szósok meg az előbbi 3 sort véssék az eszükbe, EZ NEM PÁRTFÜGGŐ, szerencsére nem a késdobáló kocsmában vagyunk, ahol mindenki ordít, de senki sem hallja A SAJÁT BÖMBÖLÉSÉTŐL :)))))))))))))
BuySell 2007. 02. 11. 23:07
Előzmény: #76  Törölt felhasználó
#78
Engem 5 perccel ezelőtt felbérelt a portfólió hogy ne hagyjam elsűlyedni a topikot, mert meredeken emelkedik az olvasottságuk !
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 23:05
Előzmény: #76  Törölt felhasználó
#77
A hejjesírási hiba ma már csak technológiai probléma.(?) :)
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 22:57
Előzmény: #71  saru
#76
Kanyisz! Egy bértollnok nem tud olyan profi helyesírási hibákat elkövetni, mint én.
A profi bértollnokot fel lehet ismerni a mesterséges helyesírási hibáiról is. Például..., na, nem akarok itt személyeskedni... :)))
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 22:54
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#75
nem b....tam le senkit.
Írhattam volna bárkinek, cetas véletlen áldozat.
Ezen a szinten vagyunk.
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 22:46
Előzmény: #70  Törölt felhasználó
#74
taníts formális logikát közép v nem középiskolás fokon...

de nem kell mindenkit....le...................b........ni!

senkit nem akarok minősíteni, de a baromságokat nem kedvelem...a humort viszont kedvelem !!!!!!!!
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 22:42
Előzmény: #71  saru
#73
Na,én is most olvasom először a hétvégén!
Kata!Valld be,h egy újabb politikás topikot akartál!:-)))
Zseniális!!!!:-))))))))))))
(Bár,ha így folytatódik,lassan keveredik a lelkisegély és a hasonló topikok személyeskedése a politikai topikok szardobálásával!:-))))))))
saru 2007. 02. 11. 22:42
Előzmény: #71  saru
#72
javaslat: készüljetek a holnapi Econet rallyra !
saru 2007. 02. 11. 22:37
Előzmény: #69  Monster
#71
most jöttem haza és látom. hogy egy újabb nem gazdasági topik született,
vita a vitáról, mondaná egy politigus, vagy elemző !
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 22:37
Előzmény: #67  Törölt felhasználó
#70
cetas 1. axiomája. A bértollnok arról ismerszik meg, hogy véleménye ellenkezik az itélet alkotó véleményével.
cetas 2. axiomája. Mivel a bértollnokság alávaló foglalkozás, ezért akik ilyet csinálnak erkölcstelenek.

kanyisz 1. axiomája: Az itélet alkotó én vagyok.

kanyisz empirikus megfigyelése: Cetas nem ért egyet velem.

kanyisz 1. tétele. Cetas 1. és a 2. axiomából levezethető, hogy aki nem ért egyet az itélet alkotóval erkölcstelen.

kanyisz 2. tétele Mivel kanyisz 1. axiomájából következően az itélet alkotó én vagyok és mivel empirikus megfigyeléseim alapján cetas nem ért egyet velem, ebből cetas 1. axiomáját és kanyisz 1 tételének alkalmazásával egyértelműen bizonyítható, hogy Cetas erkölcstelen erkölcstelen bértollnok.
Monster 2007. 02. 11. 22:20
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#69
Komolyan, miért kell itt lesüllyedni a polidili szintjére?
Ez olyan kiábrándító:(
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 22:16
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#68
Conquistator !

Elolvastam hsz-eid zömét, hogy képben legyek, mielőtt két-három rövid mondatot írok.
Nagyon büszke vagy valamiért magadra, kár szvsz nincs miért.

Yesterday-nek annyi köze van a tegnaphoz a nevén kívül, hogy amit mondott illene már tegnaptól felismerni. Ehelyett még ma is sokakra meglepetésként hat.

Ha meg úgy véled te lennél a holnap, felejtsd el. Nem leszel.

Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 22:03
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#67
Mindenesetre a bértollnokság alávaló foglalkozás.... Kiszolgálni a bárkit azért, mert fizet... Csak erkölcstelen emberek tesznek ilyet.
Az erkölcstelen hozzászólók alkalmasint bértopikolók... Ez a fő ismertető jegyük.
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 21:59
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#66
conqui!
add el a számítógépet is a részvények után:))))))))
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 21:10
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#65
ja amugy üvegtigris lesz a tévében!:)))
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 21:04
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#64
na csak egy napra nem figyelek oda ,és máris politikai forum lett a gazdasági oldalon!
pedig még "öszsöd" féle dolog sem történt!
de már megint ugyanaz a szerepfelállás ugy láttom!
na jó szorakozást! :)))
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 21:00
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#63
Annyit nem fizetnek a megbízói.
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 20:58
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#62
penznyelo, szász

Természetesen nem akarom megmondani, hogy kiről mit gondoljatok, nem is ezt írtam, ne forgassátok ki a szavaimat. Amúgy meg semmi közünk egymáshoz.
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 20:55
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#61
Nem baj, de akkor is kar, hogy nem tozsdezel. Inkabb a tozsden jaratnad az eszed Te is, mint azon a politikan. Nem is tudod, hogy a tozsdezes mennyire regenralja az agyi neurontranszmittereket. Viszont vigyazni kell, nehogy a gliasejtek tul eroltetostol tulszapodojanak, mert akkor futcs. De a politikatol ezt konnyebben megkaphatja barki. Na: Akkor mar inkabb csak a tozsde. Nem !?
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 20:45
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#60
Hát sajna én nem vagyok az.:)))
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 20:43
Előzmény: #58  szász
#59
En kire tennek ? Egy jo kis szokere tennek.
szász 2007. 02. 11. 20:38
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#58
kösz, de megy egyedül is
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 20:37
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#57
Mindenki őszintén köszöni, hogy felvilágosítottad őket.

JP

Mert te kire tennél???:))
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 20:37
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#56
Köszönjük, hogy segítesz eligazodni a topicok rejtelmeiben, de azt bízd rám, hogy kiről, mit gondoljak, ne te akard megmondani.
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 20:37
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#55
Na akkor Yesterday, vigyazz arra a nagyon komoly osszegedre ; -)
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 20:34
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#54
Bocs JP, de én tőzsdézem, ráadásul nagyon komoly összeggel. BTW, nem is szoktam itt politizálni, aránylag ritkán is írok, most is csak azért, hogy vegyétek észre, hogy ki is ez a conquistator.
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 20:28
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#53

Kar, hogy nem tozsdeztek is. Olyan jokat keresnek rajtatok.
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 20:26
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#52
tegnap
Ne magadból indulj ki, kérlek! Léci lécci lécci!
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 20:25
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#51
conquistator, leírnám a véleményemet a Kossuth téri tüntetésről is, de nem neked. Engem ugyanis nem fizetnek azért, hogy válaszolgassak egy bérbevett embernek. Menj csak vissza a központba, hidd el, majd megsimogatják buksi kis fejedet.
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 20:22
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#50
conquistator, egy ideig figyeltem a beírásaidat - neked sosem voltak érveid, csak előadtad itt "pártunk és kormányunk" álláspontját, miután megkaptad az eligazítást a központból. Erre azért nem kéne büszkének lenned...

Egy ultrabalos, kirekesztő, rasszista pedig ne szélsőjobbozzon le másokat. Gondolom, legszívesebben a Dunába lövetnél mindenkit, aki másként gondolkozik. Micsoda intoleráns magatartás!
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 20:19
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#49
Ez megint egy szélsőséges álláspont.

Ezzel szemben a bértopicoló véleménye:
A Fidesz kettős mércével mér: elítéli a szélsőségesek tüntetését a Hősök terén, de kinyitja ugyanezeknek a kordont a Kossuth téren.
Most akkor mi van?
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 20:17
Előzmény: #41  BuySell
#48
"Nekem elég hihetetlennek tűnik hogy valakit csak azért fizessenek hogy beírjon egy topikba."
Minden további nélkül el tudom képzelni, sőt talán nem csak az a feladata, hogy beírjon, hanem hangulatot is "keltsen"...
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 20:15
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#47
na akkor meg a tűzzel játszanak!!
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 20:12
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#46
BySell

Tavaly még intenzíven játszottam, de aztán a bennlévő zsét ki kellett vennem, mert belekezdtem egy házépítésbe.
susalinda ismert, ő személyi bizonyíték minderre

Persze azt követően is ittmaradtam, de az egyes részvényekre vonatkozó véleményemmel nem kívánok senkit befektetéseiben befolyásolni, lévén, hogy e tekintetben már csak kibic vagyok.

Igazából intenzívebben akkor kezdtem politikai topicokba írogatni, amikor az öszödi beszédet követően a szélsőjobb nemcsak az utcán, de itt is megjelent és azt a szélsőséges álláspontot, amit képviseltek, nem tudtam szó nélkül hagyni.

Azt a kifejezést, hogy bértopicoló azt követően kezdték rám ragasztani, amikor érveimre már érvekkel már tudtak egyesek reagálni s könnyebb volt személyemet támadni, mint az álláspontomat.
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 20:12
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#45
A fenét, koi, dehogy félnek. Szinte ők hívják ide őket, hogy aztán hivatkozhassanak arra, hogy a jobboldal politizálása hova is vezet. Tipikus: engedélyezik a tüntetést, majd felszólítják az ellenzéket, hogy határolódjon el a szélsőségesektől. Ocsmány, tipikus bolsevik módszer.
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 20:08
Előzmény: #41  BuySell
#44
BuySell, a modern politikai marketingesek már régen felfedezték, hogy az internet egy olyan új médium, mely egyre nagyobb hatással van és lesz az emberek véleményalkotására, pártpreferenciájára, vásárlási szokásaira etc. Hidd el, nem kevesen vannak, akiket egy párt, egy újság, egy cég, egy érdekcsoport vagy egy alapítvány kifejezetten arra alkalmaz, hogy topikoljon. Nem csak politikai ügyekben, hanem pl. környezetvédelmi témákban is, illetve minden olyan helyen, ahol a hatalomról és/vagy pénzről van szó. Nincs ebben semmi különös, csak fel kell tudni ismerni, hogy ki az, aki saját magát képviseli, s ki az, aki a kenyéradó gazdájának véleményét. Mivel általában nem a szellem arisztokratáit küldik a fórumokra, nem túl nehéz felismerni őket.
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 20:03
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#43
a neonáciktol FÉLNEK kormány tagjai!
csak a magyarral tudnak szarakodni!!!!
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 19:59
Előzmény: #41  BuySell
#42
link

A britek szerint madárinfluenzás a magyar export-baromfihús

BuySell 2007. 02. 11. 19:56
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#41
Nekem elég hihetetlennek tűnik hogy valakit csak azért fizessenek hogy beírjon egy topikba. Valakinek nagyon sok a fölös pénze akkor :)

Conqui nem belédkötni akarok, de tényleg csak politikai dolgokban nyílvánulsz meg. Részvényekkel , tőzsdével kapcsolatban csak figyeled az eseményeket és általában nem szólsz hozzá? foglalkozol tőzsdével egyáltalán? LET nick detto
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 19:41
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#40
conquistator, te pedig egy bértopikoló, vállalható saját vélemény, önálló arc nélkül. Írsz, odaadóan szolgálod a gazdáidat hűséggel, lihegve. Dolgozol a pénzedért mint egy bérrabszolga. Mondd csak, a leütések száma vagy a fórumon eltöltött idő után kapod a béredet?
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 19:28
Előzmény: #38  BuySell
#39
yesterday

Nomen est omen.
Te valóban a tegnap vagy.
BuySell 2007. 02. 11. 18:22
Előzmény: #36  Monster
#38
"Nem az embereket kéne eltakarítani mint a szemetet, hanem a fejekből kéne kitakarítani
azt a sok szemetet.

De az csak kommunikációval megy. "

DLPH ez nagyon tetszik, remekül megfoglmaztad! Épp elég példát láttunk már arra mi történik amikor az embert akarják eltakarítani....
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 18:19
Előzmény: #36  Monster
#37
Végső konklúzióm: ha az országban az utóbbi időben történtek után még valaki szimpatizál ezzel a "ballib" oldallal, az vagy nagyon jellemtelen, vagy nagyon ostoba. Aki érti, érti, aki nem, az nem.
Monster 2007. 02. 11. 17:57
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#36
Arra jutottam, hogy a legjobb módszer, ha nem reagál senki a politikai fröcsögésekre a fórumon, és akkor el fognak tűnni.
Én a magam részéről a jövőben senki semmilyen irányú politikai szösszeneteihez nem fogok hozzászólni, elegem van ebből.
Megtartom a véleményemet magamnak, oszt majd x-elek, amikor eljött az ideje:)
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 17:55
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#35
nocsak... nocsak....
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 17:53
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#34
Szintarto ne idézgess engem. Nincs lövésed mit írtam és minek.
Akkor meg minek?
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 17:47
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#33
Már bánom hogy ide írok, megszegem saját szabályaimat.

1. Hiller István azt mondta hogy szégyen hogy neonáci nagygyűlés volt a Hősök Terén , felszólít minden parlamenti pártot hogy határolódjon el tőle.
Amikor megkérdezték tőle, hogy miért nem tiltották be azt mondta, hogy az nem az Mszp feladata, hanem a kormányé.

2. Hogy létezik az hogy neonácik minden gond nélkül tudnak tüntetni, a kormánnyal elégedetlen emberek viszont nem.
(minden gond nélkül biztos nem)

Érti ezt valakit? Ez egy kurvára nem normális állapot, itt valaki vagy nagyon idióta vagy valakik nagyon idiótának vannak nézve.

Politika 2007ben részemről befejezve,
Ne nézz magyar Tv-t
Ne hallgass magyar rádiót
Ne olvass magyar újságot
Károsítja az egészséged, potenciazavart okoz, agyrákhoz vezet

link
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 17:33
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#32
Hát Kata te most be leszel sorolva mellém bértopicolónak:))

Üdv a klubban!
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 17:29
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#31
"""'"A ronda a szép, a mocskos a tiszta, a hazug a sztár, a nagyhangú a vagány, a sötét a világos és erősen annak is hiszi magát, a rossz a jó, a gyáva a túlélőtechnikás.""""
ide még befért volna a törpe, ki óriásnak képzeli magát....
Hofi jut eszembe.....
""""
-....tudod mi a különbség Isten és O.V. között???.....
- Isten nem akar O.V. lenni......""""
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 17:26
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#30
Na ez a Fórum is a Tőzsdehír sorsára kezd juttni.. Gartula.
Ide se jővők többet
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 17:25
#29
Tudtam hogy belecsapok a lecsóba, vállalom hogy kapok is a fejemre hideget meg meleget.
Egy dolog ellen tiltakozom, hogy mindenhol csak a politika folyik, meg a vagdalkozás, mindenki csak a saját nézeteit fújja, a másikét semmibe veszi. Normálisan is meg lehet beszélni a dolgokat, nem fröcsögve, kiabálva, úgy, a másik véleménye el sem jut hozzá.
Sacis ismerjük egymást évek óta személyesen tehát nem kell úgy csinálni, hogy lelepleztél meg hogy „na most aztán kibújt a szög a zsákból” .
Azt mondtam, ha most kellene választani, nem mennék el, és nem azért mert nincs véleményem, hanem mert nem látok kiutat a mostani helyzetből
GyF-fel sokmindenben egyetértek, sokmindenben nem, OV-vel meg szinte semmiben.
Igenis el kell kezdeni a változtatást, még ha sok kellemetlenséggel is jár, meg népszerűségvesztéssel, nem lehet ciklusonként igérgetni, a beígért jókból néhányat megvalósítani és újból a következő választás megnyerésére fordítani minden létező erőt és energiát.
És én hiszem, hogy GyF és Kóka igenis tele van jószándékkal, tenni akarással, lendülettel, nem a zsák megtömése a céljuk, van nekik elég. Ja, hogy közben csinálnak hibát is, meg hülyeséget, hát ki nem? / Na erre jön majd a lebugyutázás meg hogy agymosott vagyok. /
Az MSZP-nek nagy hibája, hogy tele van régi, begyepesedett káderekkel, az MDF sehol nincs egyelőre, az SZDSZ más miatt nem szimpatikus. Bár Kóka eddig az volt, míg be nem szállt a pártelnöki harcba.
Ezek után kire szavaznék, megmondaná valaki?
És amikor OV volt a miniszterelnök, nem szimpatizáltam vele de elfogadtam, és nem vonultam az utcára hőbörögni, randalírozni, tojással meg miegyébbel dobálózni sippal-dobbal-nádihegedűvel. És soha sehol le nem írtam, ki nem mondtam hogy tűnjön el a politikából, meg takarodjon, meg leszámolás meg egyebek .
Vállalom a mit leírtam, lehet hogy elfogult vagyok, de egyoldalú nem. Én megnézem az ATV-n, a Hír TV-n, az ECHO-tv-n meg az M1-en is a politikai műsorokat, és meghallgatom az Inforádiót is meg a Bolgárurat, azt hiszem elég széles és ellenirányú véleményekből rakom össze a magamét.
És szeretnék egy olyan Mo-t, ahol az emberek nem megköveznék egymást mert mást, vagy máshogy gondolnak, és helyükre kerülnének a dolgok, ne veszekedjenek testvérek, családok, közvetlen szomszédok , volt barátok egymással, hanem normálisan mondhassák el mit gondolnak, mit éreznek mindenféle minősítés, elítélés, lesajnálás nélkül. .
Na ez az én kicsike véleményem, és szerintem nagyon sok másnak is, ha valaki végiggondolja, valahol, valamiben talán kicsit nekem is igazam van.
És azt hiszem, hogy itt és most be is fejezem, nem titkolom hovatartozásomat, lehet ezekután pocskondiázni, bocs ha nem fogok rá reagálni.
És ha pocskondiázni akartam volna bármelyik oldalt, eddig is megtehettem volna akár más nick-névvel, akár a sajátommal, de eddig se tettem, és ezután sem fogom tenni.
/Ha belegondolok, hogy az a rengeteg energia, agresszivitás, ami elmegy handabandázásra, bősz politizálásra, dacos ellenállásra, egymás lejáratására, földbedöngölésére, ha az mind építő gondolatokra, tettekre menne, nem itt tartanánk. /
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 17:23
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#28
Sz'al én - mint bértopicoló - amikor bármely esemény kapcsán kifejtem - előzetesen a pártközpontban rámruházott - véleményemet, akkor - láss csodát; egyidejűleg mintegy négy-öt valódi magyar ember esik nekem és döngöl a földbe, majd ugrálnak rajtam egy párat.

Érdekes volt látni, hogy szegény Kata11 - aki mellesleg eddig ezeken a topicokon soha nem jelent meg - merte kifogásolni az eluralkodott hangnemet és a "sokszínű" témát, majd yesterday véleménye kapcsán merte azt állítani, hogy a többségben a véresszájúak vannak, ő - holott semmilyen politikai elkötelezettséget nem mutatott - rögtön be lett sorolva a ballib oldalra.

Ennyit arról, hogy ki a bértopicoló és ki nem.

szomorú igazán az az egészben, hogy itt még józanul arról sem lehet vitatkozni, hogy valaki a saját véleményét fejti-e ki, avagy "megbízásból" írogat.
Még szerencse, hogy e kérdésben yesterday - teljesen elfogulatlan szereplőként - azonnal megfelelő skatulyát tudott készíteni.
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 16:54
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#27
Tudjuk, sajnos, hogy ennek a szemétnek a kitakarítása a legnehezebb, különösen akkor, ha még ellenérdekeltek is közrejátszanak ebben...
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 16:44
Előzmény: #20  BuySell
#26
A "szemét" nagyrészének nincs részvénye, lövése sincs a tőzsdéhez, harmadolódhat bármi, el nem fognak tűnni.

Ha a "szemét"-en azt az- e fórumot zömében kitevő - pát százezret esetleg (tegyük fel) 1-2 milliót mozgató nagyhangú jövendőmondó suhancot érted, ők harmadolás nélkül is eltűnnek egy idő után, mert jóformán semmihez nem értenek, ehhez a legkevésbé.

Ha pedig csak párszázezeret mozgatnak, tökmindegy mi hova változik, törvényszerűen veszítenek, és törvényszerűen kipótolják és újra itt vannak és törvényszerűen figgyúúúúzzz-nak majd tovább.

Mert a szereplés a fontos, a beteges exhibicionizmus tarol.

A kommunikációnak ez az elferdült, tartalmatlan, semmitmondó , kiábrándító vállfaja úgy tenyészik a neten, mint a 10 napos koszos lábon a gomba.

A bértopicolókat sem hatja meg semmilyen harmadolás , közük nincs semmilyen részvényhez. Őket ezért fizetik, ebből sörözhetnek és csajozhatnak és szombaton esténként mehetnek hányásig bulizni.

Amíg egy huszonéves "TŐZSDÉS" azt hiszi, hogy attól vagány, ha egy 100 szavas hsz-ben sikerül 150 helyesírási hibát vétenie,
addíg a problémának semmi köze a tőzsdéhez és a bux harmadolódásához.

Sokkal inkább a hazánkat immár közel 20 éve sújtó semmihez nem fogható intellektuális, szellemi züllés és lezüllesztés.

A ronda a szép, a mocskos a tiszta, a hazug a sztár, a nagyhangú a vagány, a sötét a világos és erősen annak is hiszi magát, a rossz a jó, a gyáva a túlélőtechnikás.

Nem az embereket kéne eltakarítani mint a szemetet, hanem a fejekből kéne kitakarítani
azt a sok szemetet.

De az csak kommunikációval megy.

BuySell 2007. 02. 11. 16:40
Előzmény: #24  BuySell
#25
azaz megfeleződik a BUX :)
BuySell 2007. 02. 11. 16:37
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#24
de a "miket" is a "kik" írják! A "teleszemetelést" is valaki okozza.

...vagy úgy értetted ha lecsillapodik a politikai feszültség majd eltűnik az any*zás is? mert bizonyos események bizonyos hozzászólókat és stílusokat eredményeznek a fórumokon? esetleg a fórumozók nagy részének előjön ilyenkor a rossz oldala?

és ha megfeleződik a tőzsde miből gondolod hogy magasabb lesz a színvonal? mert a gyengébbjének nem marad pénze kifizetni az internet számlát ?:))
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 16:31
Előzmény: #22  BuySell
#23
Nem kikre, hanem mikre. Nem ugyanaz. A teleszemetelt topicokra, fórumokra.
BuySell 2007. 02. 11. 16:27
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#22
Szia!
lehet, hogy félreértettem ugyanis hajlamos vagyok rá :) de akkor kikre írtad hogy szemét?
nem személyeskedő vitát akarok csak úgy általában kérdem

te a fórumozók melyik részét illeted ezzel a titulussal?
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 16:23
Előzmény: #20  BuySell
#21
Én nem nézek le senkit, félreértetted.
BuySell 2007. 02. 11. 16:03
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#20
"Egyébként a tőzsdei fórumok egyszerűen meg tudnak tisztulni: lefeleződik a BUX és eltűnik a nagyrésze a szemétnek..."

nem tudom jó dolog e ilyen szinten lenézni a másikat.
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 15:09
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#19
Csatlakozom yesterdayhez, no, most szépen belecsaptál a lecsóba...! egyébként egyértelműnek tűnik az elvi hovatartozásod, hiába próbálod semlegesíteni Magad...a sorok közül mazsolázva...
Monster 2007. 02. 11. 15:05
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#18
De télleg, ott va a zindexen a polidili, a politikai fröcsögés nyugodtan mehetne oda, az az erre való játszótér...
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 14:55
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#17
csak győzzük kivárni.:)
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 13:09
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#16
Méghogy nem fejlődik Magyarország. A számítógép és internet penetráció gyors bővülésének látványos bizonyítékai ezek a fórumok. Amikor már sokan hozzáférnek, erősen romlik a színvonal...

Én a fentinek, mint folyamatnak örülök még akkor is, ha azt nagyon sajnálom, hogy ezek a topicok lassan teljesen olvashatatlanok lesznek (én pl. egyre inkább távolmaradok tőlük és meggondolom, mikor melyikbe írjak). Egyébként a tőzsdei fórumok egyszerűen meg tudnak tisztulni: lefeleződik a BUX és eltűnik a nagyrésze a szemétnek...
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 11:54
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#15
Kata, teljes mértékben egyetértek.
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 11:49
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#14
Kedves szivarozó, texasi kalapos SZELVÉNYVAGDALÓ rothadó kapitalisták !

(ez volt a sztereotipia úgy 50 éve)

HA NEKTEK EGYÉBKÉNT MINDEGY, AKKOR VEGYÉTEK KI A HASZNOT, a pénz egy fikció, ha nem fektetik be FUNDAMENTUMOKBAakkor túrista látványosság lesz mint csendesóceáni szigeteken a malomkő nagyságú kőpénzek, vagy a kagylópénz...

Gyüjtsd...ha nincs erkölcsöd, nincsenek elveid..boldog ember vagy, legalább olyan boldog, mint, aki a kocsmában hétvégén leissza magát.............
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 11:42
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#13
bocs !
Nem akartam már hozzászólni, mert a szennyes hozzászólók elveszik a kedvemet !

de ez nem országgyűlési v önkormányzati választás - ha 2-3 napig nem vagyok fent, nem veszíthetek :)))

DE AZ , HOGY A LOVAK KÖZÉ DOBNÁD A GYEPLŐT ÉS PASSZÍVITÁSODDAL A NAGYSZÁJÚAKAT SEGÍTENÉD HATALAMRA ? ej !

Vannak, akik hatalom- és vagyonféltésből szavaznak, ha esik, ha fúj...mert féltik a zsákmányt...GONDOLJ CSAK ARRA, h a csehek, a lengyelek megelégelték a múlt árnyait, nálunk már büntetett előéletűek, bírósági szakban lévő köztörvényesek is indultak - sőt nyertek...kis ügy (politikai szempontból) szemétügy, olajszőkítők és eltüntetők, piti és nem piti tolvajok és adócsalók....

HA A BECSÜLETES EMBER NEM PRÓBÁLJA MEG LEGALÁBB...akkor ne szidjon a közállapotokért senkit !
üljön otthon és ha fal veszi körül - verheti a fejét a falba...és egyszercsak nem lesz fal sem, hajléktalan lesz, mert a rezsit sem tudja kifizetni, A MILIÁRDOK MEG GYŰLNEK, aztán jön egy magyar "putyin", aki átcsoportosítja........
Igen, az orosz oligarchákon könnyű fogást találni... nálunk az egy árva CSILLEBÉRC sikerült (a nem véreszájú jobboldalnak):)))

Van, amiről mindenki tud, de vagy nem foglalkoznak vele, vagy "elévült" !

A BECSÜLETES EMBEREKNEK LEGYEN SZAVA, AKÁR JOBB- AKÁR BALOLDALON, DE LEGINKÁBB K Ö Z É P E N...(nem Kupáról beszélek>>>általában a mérsékelt és józan emberekről.

(megjegyzés Kupa kísérlet volt és balul ütött ki>>>jobboldali szavazatokat akrt balra vinni és a balosok átverték ! Ennyi)
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 11:34
Előzmény: #11  saru
#12
azert vicces latni a sok bolsizast, ballib-gyalazast itt a portfolio topikokon

foleg akkor, amikor az utobbi 12 evben (altalanositva) szoci kormany alatt ment, jobbkormany alatt nem ment a tozsde - es itt elvileg ugy mindenkinek ez lenne a lenyeg

kivancsi lennek a velemenyekre, ha most latnank megvalosulni a fidesz igerte ultra-szocialista gazdasagpolitikat, 16.000-es BUX-szal... persze a ha itt nem letezik

ugyhogy tancolj Feco, elkurtad, de amig en minden honapban 30%-ot hozok a tozsden mint januarban, nem vagyok finnyas a komcsikormanyra...
saru 2007. 02. 11. 11:06
Előzmény: #10  saru
#11
különben szűrni tudni kell , mellesleg 60 éve!, jól mondom?
saru 2007. 02. 11. 10:56
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#10
Kata !

Meglátod, majd holnap az Econet topikba percenként lesznek beírások.

Hogy mostanában több a politikai topik, ez érthető, e kérdések is foglalkoztatják a fórumosokat és az országot.

A gazdasságpolitika szerintem egy és ugyanaz, - ráadásul globálisa, - de ilyen még a sport / foci vb, stb /, zene és még sok már terület.

Én a következő témájú topikokat nyitottam az utóbbi időben: szemétlerakás, falbontás, egészségügy, mi lesz veled Mo.?, ezek Téged is érintenek, kihat mindennapjainkra is, a tőzsdére is...

Hogy felteszed a kérdést az jogos, de szerintem óhajod az ország konszolidációjával együtt fog teljesülni, de hoil van az még?
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 10:50
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
Kata,

a 80-20%-os arányt az egész magyar internet világára értettem, en bloc. Ha megnézed az ilyen szempontból legautentikusabb oldalt, az Index Polidili fórumát, link akkor láthatod.

Kik nyitják meg a topikokat? És milyen szándékkal? Gondolkodtál már rajta?

A kulturált hozzászólásokról meg csak ennyit: A "politika és társadalom ahogy én látom" című topikban conquistator nevű bértopikoló hozzászólása 2007.02.11-én 00:05-kor: "matgab, LET, koi, tata, Remélem voltatok Becsületnapi megemlékezésen ..." Igen, arról a conquistatorról beszélek, aki egyetlen egy gazdasági témához soha nem szólt hozzá.

Azt írod: "a véresszájú, gyilkos indulatokat inkább a jobbosoknál vélem felfedezni." - lapozz hat hozzászólással lejjebb conquistator: "aztán az utcai harcok elcsitultával innen is elhúztak a véresszájúak." Kérlek, vedd a fáradságot, s legalább más terminológiát használj. És ne akard magad "bölcs függetlennek" mutatni. Nem vagy az.

Azt írod: "Én elég sok embert tisztelek itt a fórumokon a szakmai hitelükért, a tudásukért, a segítőkészségükért, és sajnálom mikor egyéb oldalukról bemutatkozva meg csalódnom kell bennük." - Tehát amikor valakiről - akit korábban jó szakembernek és rendes embernek tartottál - kiderül, hogy nem osztja a te politikai nézeteidet, akkor rögtön revideálod a róla alkotott képet. Nem inkább benned van a hiba?
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 10:20
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
Yesterday, azzal én is egyetértek, hogy mindenki leírhassa a véleményét, kapjon is rá választ, de nézd meg, amint kijön egy belpolitikai hír, rögtön újabb és újabb topicokat nyitnak meg, és napról-napra dagad a számuk.
Nem lehetne egy poli-dühöngőt megnyitni, oda megírja mindenki a véleményét, esetleg javaslatát hogyan lehetne máshogy, és aki erre kiváncsi, oda be-belátogat.
A 80-20%-os aránnyal meg egyáltalán nem értek egyet, és amig a balosok csak az agitpropos szöveget nyomják, a véresszájú, gyilkos indulatokat inkább a jobbosoknál vélem felfedezni. Inkább, mondom, inkább.
Ha most kéne szavazni, biztos sehova sem szavaznék, majd ráérek mikor itt az ideje.
Én elég sok embert tisztelek itt a fórumokon a szakmai hitelükért, a tudásukért, a segítőkészségükért, és sajnálom mikor egyéb oldalukról bemutatkozva meg csalódnom kell bennük.
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 09:50
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#7
Kedves Kata, ha megfigyeled, rendszerint hétvégén kerülnek elő a politikai témák, akkor, mikor egyébként nincsenek gazdasági hírek. Az is látható, hogy a szaktopikokba (OTP, Richter, Mol, Egis etc.) általában senki nem szokott politikát keverni.

És még valami. Tudni kell, hogy a különböző médiaiskolák százával, ezrével bocsátják ki a kommunikációs szakon végzett fiatalokat, akik mivel egyéb helyen nem tudnak elhelyezkedni, meg amúgy is szerény szellemi képességekkel rendelkeznek, egy-egy párt, mozgalom fizetett bértopikolói lesznek, akik azért kapják a fizetésüket, hogy az internet világában különféle fórumokon hirdessék az igét. Hozzá kell tennem, hogy ezen a területen is óriási ballib túlsúly tapasztalható, kb. 80-20%-os arányban. E jelenség a portfolio.hu portálon is világosan látható, vannak itt is olyan személyek - ilyen pl. conquistator is -, akik a tőzsdével kapcsolatos témákhoz soha sem szólnak hozzá, viszont állandóan itt vannak, topikokat nyitnak, folyton beírogatnak, gyakran kifejezetten provokálnak, s hirdetik "pártunk és kormányunk" felsőbbrendűségét. Tulajdonképpen dolgoznak. Mint a kurvák. Azt hiszem, az ilyen emberek által leírt véleményeket határozottan külön kell választani azok hozzászólásaitól, akiket tényleg érdekel a gazdaság és a tőzsde, ezért vannak itt, befektetők vagy spekulánsok, s egyébként van véleményük a világról, a politikáról, a társadalomról, s ennek hangot is adnak.

Kifejezetten örülök annak, hogy bárki kifejtheti a véleményét az interneten - függetlenül attól, hogy egyetértek-e vele vagy sem -, hiszen a világháló pont ettől lesz a legdemokratikusabb médium, s nem pedig csak kevesek kiváltsága.
Törölt felhasználó 2007. 02. 11. 07:59
Előzmény: #5  Monster
#6
Egyetértek. Ez nem ide való.
Ugyanakkor kisz-fiúk agitprop. szövegéből sincs hiány a fórumban.
Miközben itt egymást gyepáljátok, a rezsim él és virul mint Marci Hevesen.

Monster 2007. 02. 10. 23:52
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
Asszem nem fog ártani egy portfófió tisztítás a portfolio.hu topikok között...
Törölt felhasználó 2007. 02. 10. 23:50
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#4
nemcsak a kordonbontás !
akinek nem volt esze - előtte sem, annak utána se lesz több !

egyetlen részeg rakta tele...

van, aki nem kultúráltan vitatkozik, de STILUST TANULNI NEM LEHET, legfeljebb jómodort !
bocsi
BuySell 2007. 02. 10. 23:33
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
éljen az internet társadalom..........

Törölt felhasználó 2007. 02. 10. 23:32
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
Igazad van Kata
Nézd meg, hogy ősszel volt ennek a nagy szezonja, aztán az utcai harcok elcsitultával innen is elhúztak a véresszájúak.
Most azonban, hogy a Fidesz kordont bontott ismét előbújtak és osztják az észt.

Topik gazda

Kata111
1 1 1

aktív fórumozók