Topikgazda: Törölt felhasználó 2005. 03. 31. 12:33

Gyurcsány becsengetett - "nem" az árfolyamnyereség-adó ra, "igen" a négypilléres nyugdíjrendszerre?  

Ugrás a cikkhez
A miniszterelnök 10 órakor csengetéssel szimbolikusan elindította a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) kereskedését, röviden dicsérte annak működését és eredményeit, majd választolt néhány újságírói kérdésre. Gyurcsány Ferenc ma is megismételte, hogy továbbra is erősnek tartja a forintot, és magasnak a jegybanki kamatszintet. A miniszterelnök szavai szerint a hosszútávú érdekek figyelembe vétele szempontjéból az árfolyam-nyereség adó bevezetése nem lenne helyes, ugyanakkor komolyabban is célszerű foglalkozni a négypilléres nyugdíjrendszer kérdésével-

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=52470
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2005. 04. 01. 11:33
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#11
Hasonlo rendszer van itt Nemetorszagban is es oszinten ezt varnam otthon is. Termszetesen itt is mint kiegeszito nyudijkent megy. Nagy hajra volt decemberig mert az idei evtol mar adozni kell az ebbol kapott nyugdij utan. Akar minden evben eldontheted hogy milyen alapba fektessek a megtakaritasod eleg szeles a valasztek. Persze minden informaciot megadnak hozamokrol es a kockazatokrol.
Reszv eny-, ingatlan-, nyersanyagalapoktol kezdve a penzalapokig sajat magad felelossege hogy hogy alakitod a portfoliod. Ja es sajat szamladon tudod nyomon kovetni a leendo nyugdijad erteket egy osszegben vagy havi bontasban. Termeszetesen te dontod el hogy mennyit fizetsz be havonta es az osszeg alapjan garantalnak egy minimum hozamot.
elemes
elemes 2005. 04. 01. 11:27
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
Praktikusan hitelt lehet felvenni, fedezetként felajánlva a megtakarítástokat.
Törölt felhasználó 2005. 04. 01. 10:52
Előzmény: #8  elemes
#9
Annyiban különbözik, hogy Te (a tulajdonos) döntöd el hogy hova fektetsz.
Kivenni nem veheted (csak nyugdíjasként), de te gazdálkodhatsz vele...
Remélhetőleg ez is adókedvezményes és nagyon kevés díjjal terhelt lesz mert akkor értelme is lesz (meg már most lehet tudni hogyan szedi ki a pénzét onnan nyugdíj előtt...)
elemes
elemes 2005. 04. 01. 04:28
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#8
Lemaradtam mint szódás a lovát.
.
Miben is különbözik ez a negyedik pillér az önyuptól (önkéntes nyugdíjpénztár)?
Törölt felhasználó 2005. 03. 31. 17:22
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
Tényleg kéne valamit tenni, hogy az emberek ne csak karácsonytól -karácsonyig gondolkodjanak és ezerrel veszik fel az egyébbként szvsz nagy átb@sz...,hiteleket. Befektetés meg annyi hogy veszek egy új TV-t v. autót/hitelre/aminek tutkó lemegy az értéke.A holnapra nem gondol senki pedig magyarország a minimálbérből elők országa!Az árf.nyer adót meg el kéne felejteni szvsz egy kis időre!Igaz így az opciós fejesek is jobban járnak!De ha még ezen is adó lesz akkor nem nagyon fognak az emberek érdeklődni a tőzsde iránt.Most úgy is sokan megégették magukat megint!
Törölt felhasználó 2005. 03. 31. 16:20
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
Szerintem megfelelő szabályozás(!) mellett van értelme az újabb pillérnek.
Az emberek hitelt hitelre halmoznak, és ahogy mostanában Bokros fogalmazott, a jövőt élik fel előre.
Nagyon sokan minimálbérre vannak bejelentve, így még normális nyugdíjpénztári befizetésük sincsen.
Csak pár évre terveznek előre, és leginkább a napi likviditási gondokkal vannak elfoglalva. Tehát kérdéses, hogy egyáltalán ki mozdulna rá egy ilyen lehetőségre?
A megtakarítási számla létezésétől ugyan még senki nem fog tudni portfóliót kezelni, de legalább adódna egy lehetőség, hogy elkezdje.
Ezért fontos, hogy milyen módon lenne ösztönözve, és a befektetési szolgáltatók milyen terméket tudnának erre kifejleszteni. Amúgy az öngondoskodást min. középiskolai szinten kéne oktatni.
Amire a riporter az ESTE-ben utalt az azért furcsa, mert ki más vezesse a számlákat, ha nem a bankok?
Persze, hogy lenne belőle bevételük, de ingyen nem nagyon adnak szolgáltatást. Hacsak az állam át nem vállalja a díjakat ösztönzés képpen... :))
Törölt felhasználó 2005. 03. 31. 13:59
Előzmény: #4  zsosz
#5
nyilván nem, ahogy az ESTÉ-ben is előjött a riportban egyszer-kétszer :)
Jól járnának a hitelintézetek is, de valamilyen utat kellene engedni az öngondoskodásnak, önrendelkezésnek is. Engem kezdettől felháborít, hogy a SAJÁT keresetemet, amiért én dolgoztam meg, köteles vagyok egy magánnyugdíj bandára rábízni, ahelyett, hogy én dönthetném el, hogy mibe fektetnék nyugdíjas koromig...
zsosz
zsosz 2005. 03. 31. 13:32
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
Talán a tőzsde témája, ahol jelenleg pozitív számomra a szocik (most épp Gyurcsány) hozzáállása.De nehogy azt képzeljem már,hogy ez miattam, miattunk kisbefektetőkért van!
Törölt felhasználó 2005. 03. 31. 12:49
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
a lényeghez: ez a negyedik pilléres bigyó tényleg nem hülyeség.
Támogatom.
Törölt felhasználó 2005. 03. 31. 12:48
Előzmény: #1  portfolio
#2
10 órakor nem késett el kicsit a becsengetéssel? :)
Remélem nem törlik a 10 óra előtti kötéseket! :)

Topik gazda

Laurion
Laurion
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek