Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 04. 23. 13:30
Előzmény: #1398  Törölt felhasználó
#1400
"A Nature Materials dolgozata szerint Angliában a napenergia széles körű elterjedésének legfőbb akadálya az, hogy a tudományban és a politikában egyaránt magas a támogatottsága a nukleáris energia felhasználásának. Ezt jól mutatja, hogy 2004-2005-ben az angol kutatási tanácsok mintegy hétszer akkora összeget költöttek a nukleáris fúzió kutatására, mint a napelemekkel kapcsolatos új eredmények támogatására."

Érdekes, és az egyszerű logikámmal inkább arra gondoltam volna, hogy azért (nem napenergia) mert szinte naponta esik az eső, és köd van Albionban, és amúgy is eléggé rövidek a nappalok télen...
Törölt felhasználó 2007. 04. 23. 13:20
Előzmény: #1398  Törölt felhasználó
#1399
Ja, még a rohanásban előtt, hogy ne ugorjatok, tudom, hogy a Genesis napelemeket gyárt(ana?) vagyis fog, de akkor is ez a kérdésem.... Na, itt se vagyok.

KK
Törölt felhasználó 2007. 04. 23. 13:09
Előzmény: #1396  Törölt felhasználó
#1398
(az előződ hsz-edre válaszolok, most látom az utóbbit, nem tudom elolvasni most)
Lamann, köszönöm, hasznos beszámolód, várható volt, a tartalmán egyáltalán nem lepődtem meg -:)
Igazábaól csak kérdezem miért nem látom a helyzetet érettnek arra, hogy állításként fogalmazódhasson meg mindez. Sok minden olvasgattam, sőt össze is foglalom mindjárt a Mindentudás Egyetemén elhangzott előadáson sem teljesen sikerült (pozitívan) megválaszolni a kérdést, amit anno a pannonplast topikon a bioetanollal kapcsolatban kérdeztem "magamtól" -:). Vagyishogy a gyártásához szükséges és a felhasználásakor kinyerhető energia milyen arányban áll egymással?
Ez a napelemeknél is ez kulcskérdés, gondolom, mindenütt persze-:). Szerintem, élő ember meg nem mond(hat)ja pontosan up-to-date (vagy csak én nem?-:))), hisz attól is mennyire, függ hol többé hol kevésbé, azaz melyik technológiánál mennyi támogatást, vagyis ne finomkodjak, pénzt sikerül szerezni a hatékonyság növelése érdekében történő fejlesztésekre .
Itt dől(het)egyáltalán el a létjogosultsága/szerepe/súlya az adott energiatermelésnek, és a piaci felállás is. (it projektekkel volt dolgom -:) eleddig általában, úgyhogy bocsánat, ha ...) Szóval nekem minél többet olvasok itt energiaügyileg annál több kétségem támad -:)
A mindentudás egyetemén elég érdekes, ami elhagzott, összefoglalom.
"A másik jóindulatú javaslat, hogy térjünk át olyan megújuló energiaforrásokra, mint a napenergia, a szélenergia vagy a bioenergia. Ezek valóban mind a Napból származnak, tehát megújulnak. Az pozitív érzelmi hozzáállás mellett azonban érdemes nagyságrendi becslést készíteni arról, hogy mit jelentene mindez Magyarországon." (Teljes előadás: Zoletnik S. link

Csak annyi röviden: kiszámítható, hogy napelemekkel történő energiatermeléshez legalább néhány száz km2, azaz fejenként több tíz m2 tetőfelületet jelent. Természetesen ez nem áll rendelkezésre Magyarországon. A szélenergia ... És mi van, ha nem nem süt a nap? Hogyan lehet az energiát tárolni? Jelenlegi számítások szerint például, ha vizet szeretnénk tárolni e célból, akkor a Balatont naponta kellene tölteni/leengedni.. Ma minden tudományos számításokkal alátámasztott tanulmányban a megújuló források fontosak, csak néhány 10% energiaigényt lesznek képesek pótolni.
Ha nem megújuló forrást használunk, akkor csak valamiféle anyagátalakítással termelni energiát. Azt hasznosítjuk, hogy A és B anyag valami kötéssel összekapcsolható, így a kötési energiát felhasználhatjuk. A keletkező AB anyagot nem alakíthatjuk vissza A, B-re, ui. vissza kéne adnunk az energiát. Kétféle: kémiai kötések, a másik kötéstípust az atommagkötések jelentik... Hozzáteszem, hogy itt a magfúzió volt az alaptéma. -:))) Szóval lebuktam nemcsak bioetanol, nap, demár magfúzió is -:))) De vissza, idézet:
"A kémiai kötések: például az égés (pl. A: szén, B: oxigén, AB: széndioxid) és mindenfajta más kémiai reakció. Itt az atomok elektronhéjának kötési energiája határozza meg a kinyerhető energia nagyságrendjét, ami kb. 1 elektronvolt/atom. Ebből következik, hogy fejenként 100-1000 kg/év AB anyagot kell termelnünk és ezt utána valahová biztonságosan el is kell helyezni. A másik kötéstípust az atommagkötések jelentik: itt a tipikus energia atomonként legalább 1 millió eV, ebből kifolyólag valahol 1g/fő AB anyag keletkezik naponta. Ha tehát nem akarunk fejenként egy-egy dombnyi meddőt termelni, akkor muszáj kihasználni a nukleáris energiatermelést....."
(Hazánk villamosenergia-ellátásáról és a különböző energiahordozókról bővebben hallhattunk Tombor Antal előadásában a Mindentudás Egyetemén.)

Szóval, nem értettem, mikor írtad, hogyha valakinek van még kedve egyáltalán a témához. Hogyhogy? A fentiek miatt alaptalan, butaság, hogy ne legyen/lehessen, szerintem. Másik, ha 10 projekttervből 3 megvalósul már jó vagy -:))) Na, jó túloztam kicsit. Akkor is végig kell vinni a témát, sőt ... -:) A technológiák fejlődése érdekektől függ, "hipp-hopp" történhet "ez+az" -:). Emiatt sem értem a dlph szintű fárasztó okoskodásokat, akik tudják már a mit?! Pl. egy mondatot idézek, amit fenn említettem az érdekérvényesítésról:
"A Nature Materials dolgozata szerint Angliában a napenergia széles körű elterjedésének legfőbb akadálya az, hogy a tudományban és a politikában egyaránt magas a támogatottsága a nukleáris energia felhasználásának. Ezt jól mutatja, hogy 2004-2005-ben az angol kutatási tanácsok mintegy hétszer akkora összeget költöttek a nukleáris fúzió kutatására, mint a napelemekkel kapcsolatos új eredmények támogatására." Megkeresem a teljes cikket, majd csatolom. A címe: Atomenergia helyett Napenergia?
Majd folytatom, most megyek! -:)
(Ja, annyiban értek egyet BB-vel, hogy igaz, hogy bármely céghez odamész remek ellenréveket tudnak egymás ellen -:), szerintem a globális erőviszonyokat kell tudni/sejteni inkább, hogy mibe nyomnak pénzt -:)

Most megyek, majd jövök! -:)))

KK

Törölt felhasználó 2007. 04. 23. 13:03
Előzmény: #1378  Törölt felhasználó
#1397
Aks!

Eskuszom , 9.30kor Beethoven 5-dik szimfoniajanak elso taktusai szolaltak meg benned . Ne probalj ram cafolni: Ta-da-dadam
Törölt felhasználó 2007. 04. 23. 11:24
Előzmény: #1365  Törölt felhasználó
#1396
Kedves BB24!

Remélem nem sértődsz meg, ha éjjelente nem sírom tele a párnám, amiért nem hiszel nekem. Az sem zavar különösebben, ha nem tartasz szakértőnek. Nekem pont elég, ha Mérnöki Kamara és a szaktárcák (értsd minisztériumok) annak tartanak, ezért vettek fel a tervezői és szakértői névjegyzékeikbe.

Nos, hiába vagyok szakosodott mérnök és 10 éve dolgozom a környezetvédelemben, való igaz, hogy nem értek mindenhez. A Műegyetemen megtanulja az ember, hogy minél többet tanul, annál inkább rájön, hogy milyen keveset tud.
Ezért is kérdez meg olyanokat, akik jobban értenek egy adott szakterülethez, mert ők csak azzal foglalkoznak. Nekem csak a végzettségem van meg a napelemes tervezéshez, de nincs benne tervezői/kivitelezői tapasztalatom, mivel 500 mHUF alatti beruházásokkal nem foglalkozunk (az alkalmazásra, és nem a gyártás beruházására gondolok).

Tehát én megtanultam utána járni a dolgoknak.
Ha Te ennyire értesz hozzá, akkor miért nem voltál kint a Renexpo-n (megújulós kiállítás)?

Egyébként volt legalább 5 vékonyfilmes cég saját standdal, de Mo-i referenciával egy sem.
Mert a másik amit megtanultam a kivitelezések ellenőrzésénél (műszaki ellenőrzés), hogy a rajzasztalon és az ajánlatban minden szép ("a papír mindent elbír"), de az üzemeltetésnél derülnek ki a lényeges dolgok. Ehhez pedig tapasztalat, referencia kell, amiről a Genesis-nél senki nem tud még nyilatkozni.
akpo 2007. 04. 23. 11:10
Előzmény: #1394  evelne2
#1395
Nekem mondod! :)
evelne2
evelne2 2007. 04. 23. 11:00
Előzmény: #1393  akpo
#1394
akpo hidd el, hogy van jobb!...:-)
akpo 2007. 04. 23. 10:58
Előzmény: #1392  Törölt felhasználó
#1393
Az jo. :))))
Törölt felhasználó 2007. 04. 23. 10:56
Előzmény: #1391  akpo
#1392
Éves minimum 30 Ft!:-))))))))))))))))))))))
akpo 2007. 04. 23. 10:55
Előzmény: #1390  evelne2
#1391
Ezt vki allat tenyleg veszi! Meg a vegen tartanod kellett volna Evelne. Amugy ezt a reszvenyt ugyan nem kellene elemezni technikailag es raadasul en nem is annyira ertek hozza, de a 700 ketszer megfogta, tehat van remeny egy up-ra. Hosszu tavon nem fogom tartani.
evelne2
evelne2 2007. 04. 23. 10:48
Előzmény: #1389  Törölt felhasználó
#1390
hirtelen eltüntek a vevők....
na most mi lesz???
tényleg jó ez a részvény sunsine...:-)
Törölt felhasználó 2007. 04. 23. 10:42
#1389
pénznyelő az én klónom!
skizok vagyunk mindketten:))jól kiegészítjük egymást!
Törölt felhasználó 2007. 04. 23. 10:40
#1388
én vagyokám penznyelő lelkiismerete!
Ne hazudjál mán ember!!
a pokol vár rád!! Igen!Igen!
Törölt felhasználó 2007. 04. 23. 10:26
#1387
vegye már ki valaki aztat a majd' 2000 db-ot!!!!
utána meg menetelünk tovább fölffele!!!!
drukkoljunk neki! :))
hajrá,Hajrá!! :)
Törölt felhasználó 2007. 04. 23. 10:20
#1386
kit érdekel itt BB??????menjen a részvény,ez a lényeg haver!!! azért csak jünneka vevők,evelne eladott,más meg vett.én is..pár 100db-ot.
Így tovább!
Szvsz. poziból beszélve
Törölt felhasználó 2007. 04. 23. 10:15
Előzmény: #1377  Törölt felhasználó
#1385
Az eleve gyermeteg angol mellett azért kétszer is 'k'-val írta a "projekt"-et (és akkor a "Godd night!"-ról nem is beszélek), így egy másodpercig sem volt kérdés, hogy újabb BB klónnal állunk szemben. (aki egyébként ezt a külföldről jövő kamunickes játékot eljátszotta már egyszer és akkor is azonnal lebukott - hiába no, egy ennyire karakteresen hülye személyiség nem nagyon tud sokáig másnak látszani, így szükségszerűen hamar lebukik mindig).
evelne2
evelne2 2007. 04. 23. 10:09
Előzmény: #1383  Törölt felhasználó
#1384
húúúú de nagyon veszik....:-)
Marhára, annyira veszik, hogy végre eladtam az összes pakkomat...:-)
Törölt felhasználó 2007. 04. 23. 10:03
#1383
szasztok!
erre várok már mióta!Elindult a vonat!
Remélem jó hírek jünnnek majd a jövőben.
meddig várjátok a mai nap??kik veszik ennyire????
evelne2
evelne2 2007. 04. 23. 09:41
Előzmény: #1381  akpo
#1382
a rohadástól!!!
akpo 2007. 04. 23. 09:37
Előzmény: #1378  Törölt felhasználó
#1381
De most akkor mitol emelkedik az ar?

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók