Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 01. 29. 19:36
Előzmény: #41999  Törölt felhasználó
#42000
ideje=erejéig vagy idejére (egyszerre gondoltam sokmindenre):)

Törölt felhasználó 2008. 01. 29. 19:27
Előzmény: #41998  pami2
#41999
Megtorom hallgatasom eme hir ideje:

Genesis Befektetési Nyrt. ezúton hozza nyilvánosságra, hogy a Standard & Poor a cég részvénye számára CUSIP azonosító számot bocsátott ki, amely elsősorban az utóbbi időben látványosan megnőtt amerikai befektetői érdeklődésnek köszönhető. Az új azonosító birtokában lehetővé válik az észak-amerikai befektetők számára, hogy a részvény alakulását nyomon követhessék és a részvényt hazájukban a szabad piacon megvásárolhassák.
A Genesis részvény CUSIP azonosítója X3191N 106.

A CUSIP (Committee on Uniform Securities Identification Procedures) azonosító használata elsősorban az észak-amerikai tőzsdékre, az amerikai kormányzatra és a kötvénypiacra terjed ki. Elsődleges célja, hogy elősegítse az értékpapír ügyletek lebonyolítását.
A CUSIP Service Bureau-t a Standard & Poor működteti az ABA, azaz az Amerikai Bankárok Szövetsége megbízásából. A CUSIP szám egy kilenc karakteres alfanumerikus azonosító, amely az értékpapír ujjlenyomatának tekinthető. Az első hat karakter egyedileg azonosítja a vállalatot illetve kibocsátót, a következő két karakter az értékpapír típusát jelzi, míg az utolsó karakter az úgynevezett ellenőrző szám.

:D

link
pami2 2008. 01. 29. 18:27
Előzmény: #41997  pami2
#41998
amugy persze üdv
pami2 2008. 01. 29. 18:27
Előzmény: #41994  Törölt felhasználó
#41997
BB!
élnék a lehetőséggel az utolso előtti mondatodban foglaltak szerint....akár holnap.
Törölt felhasználó 2008. 01. 29. 17:56
Előzmény: #41995  Törölt felhasználó
#41996
kezdődik elölről minden megint.. na ennyit ér ez beköpös, kitiltós játék
van ennek értelme?
thx PF
Törölt felhasználó 2008. 01. 29. 17:45
Előzmény: #41989  Törölt felhasználó
#41995
No lám no lám. megjött a benfentes infó tudorja :) VÉTEL !
Törölt felhasználó 2008. 01. 29. 17:41
#41994
Üdvözletem Neked is potter!

Nem biztatlak én semmire, annyit mondon Neked, mi is most veszünk még pakkokat! Ezt meg persze, hogy elmondom akár itt is, nem gond ez. Hisz, mi egy intervallumban tervezünk! Úgy értem 2000 és 2800 Ft között vásároljuk fel a bizonytalan kezekből a részvényeket a haverokkal.
Nekünk mindegy, hogy pl. 2100-ért vagy 2400-ért kapjuk meg, úgy is hosszabb távra tervezünk. (pénz meg van dögivel) ...és nem hiszem, hogy sokat kell már várnunk a hírekik, lehet egy hetet, lehet 2-3 hetet, de szerintem hetekről lehet szó. akár napokról..

Ha venni akarsz, vedd meg, ülj bele, ha hosszabb távra tervezel!
Ha pedig rövid távra, akkor átvesszük tőled 3000 Ft fölött is)

Mentem tényleg...Üdv. Kitartás!

lighthouse 2008. 01. 29. 17:39
Előzmény: #41992  Törölt felhasználó
#41993
merc, 70-80 ezer db részvényt nem lehet szépen csendben összegyűjteni

tuti hogy nem vettek még egy darabot sem

persze az tény, hogy a 70-80 ezer db csak akkor áll ha lejegyezték a teljes mennyiséget
Törölt felhasználó 2008. 01. 29. 17:36
#41992
értelmeseket

levegőre

Nem kell naponta nézni az árfolyamot, lazítás!
Utána még észre sem veszitek, olyan hirtelen jönnek a pozitív hírek!
Törölt felhasználó 2008. 01. 29. 17:36
Előzmény: #41988  Törölt felhasználó
#41991
Üdv BB!

ha megjelentél, akkor most visszaveszem a pakkomat:)))) az tuti!
Törölt felhasználó 2008. 01. 29. 17:35
Előzmény: #41947  Törölt felhasználó
#41990
Koszi Merc a linket, majd elolvasom !

udv.
Törölt felhasználó 2008. 01. 29. 17:34
#41989
Egy megfontolandó gondolat:

Mindneki legyen kitartó, bizakodó, türelmes és optimista! Ha ez megvan, akkor nem lesz semmi gond a Genesis-szel!
Most pedig kicsit lazítson mindenki! (Vagy írogasson értelmseket)
Én is megyek ki a friss hideg levegére, meg az edzés is fontos! Sportoljatok, lazítsatok, nyomjátok a csajokat! :-))

Én mentem lefutni a napi fél órámat.

Üdv. BB
Törölt felhasználó 2008. 01. 29. 17:31
#41988
egy magasabb értelmi színvonalon
Törölt felhasználó 2008. 01. 29. 17:31
#41987
bocsi a hibákért

ide beírni

alacsonyabb színvonalon
Törölt felhasználó 2008. 01. 29. 17:29
#41986
Összefoglalva a lényeget:

1.) Türelem és kitartás! Mi ez a 2 év?? Gyorsan eltelik, nem kell állandóan az árfolyaot bámulni, naphosszakat a monitor előtt ülni! Én is csak ritkán fogok idebírni (mivel hosszabb távú befektető vagyok, de akkor sokat! :-)) Heti 1-2 alkalommal is elég hozzászólni a fórumban egy hosszabb távú befektetőnek, a kis spekik (pockok, és egyéb állati "teremtmények") hadd nyomják itt magukban a gigabukó-szöveget! :-))

Az értelmetlen, színvonaltalan vitákat úgy lehet megelőzni, hogy nem reagálunk az alacsony színvonaló, egyoldalú, rágalmazó megjegyzésekre!
Egy mgasabb értemi színvonalon lévő ember miért alacsonyodna le egy alacsonyabb színvonalon írogatóhoz?
Soha ne vitázz egy hüyével, mert az lehúz az ő színvonalára, szintjére és ebből csak ő kerülhet ki győztesen (mivel mindig is alacsony színvonaló, értelmű volt, és gyakorlott már ebben!)

A befektetők , értelmes, szakmai hozzászólok folytassanak egymással eszmecserét!
Az alacsony, alpári színvonalon írogatók meg majd magukban ellesznek, úgy sem figyel rájuk senki ezentúl!

Üdv. BB Majd még írok valami okosat!

Hajrá Genesiske! :-)
Törölt felhasználó 2008. 01. 29. 17:14
#41985
Egyszóval kedves fórumozók!

Emelkedjünk már egy kicsit magasabb színvonalra! Segítek nektek szívesen.
Természetesen tisztelet a kivételnek, azért jó pár topictársnak elég értelms, szakmai hozzászólásai vannak időközönként.
Mindnekinek könnyebb lesz, ha nincs ez az értelmetlen "2000 Ft-ig bukik kontra 2800 Ft-ig emelkedik"-vita!
Aki tényleg hosszabb távra tervez és bízik a projekt sikerében és a menedzsment szakmai tudásában is, annak ninc mitől félnie! Én is úgy vagyok ezzel, hogy persze, hogy nem tetszik a mostani árfolyam alakulása, de ahelyett, hogy siránkoznék, meg vitatkoznék inkább még beletolok jó pár milliót ilyen alacsony árfolyamon a Genibe!
További befektetőtársakat kell toborozni!
Nagyon sokan nagyobbpakkokkal ülnek a Genesisben, ők a biztos kezek! Úgy sem hagyják, hogy nagyon leessen az árfolyam.
(Beindulnak a nagyobb vételek hamarosan)
Szóval, ha valaki állandóan gigabukóról beszél, azon csak nevetni kell egy jót, hisz mindnki láthatja, amikor decemberben felhúzták 2800 Ft-ig (onnan csorgott lefelé kis forgalommal!!), akkor azon az árfolyamszinten (2700 Ft környéke) történtek a nagyobb kötések! 5000 k-s pakkokat vettek meg!
Nagyobb pakkokat már nem lehet iyen szinteken megvenni (legfeljebb többhetes unalmas gyűjtögetéssel, de ez egyre nehezebb)
Az, hogy most picike, elhanyagolható forgalom mellett lecsorgott az árfolyam 2100 Ft-ig, nem jelent semmit.
Két oka is lehet:
1.) A nagyobb pakkokkal rendelkezők tudatosan leviszik kisebb eladásokkal (netán gyűjtögetés miatt, tesztelik, hogy hány bizonytalan ember van még a Geniben)
2.) A rövidebb távú spekik (ha van még ilyen a Geniben:-)) türelmetlenségük miatt eladták!

Szerintem egy hosszabb távú befekteőnek mindkét fent említett forgatókönyv elég jó!
Hisz a bizonytalanok, akik nem 2-3-4 évben gondolkoznak kiesnek a Geniből és a többi részvény alacsonyabb (vagy, ha itt nincs eladó), fokozatosan fentebb emelve a szintet magasabb árfolyamszinteken biztos kezekbe kerül!

Szóval, akik eltökéltek a projekt mellett, az úgy is tartja a pakkokat (tovább bővítve a pakkját), aki meg nem bízik benne, úgy is eladja!
Ez így van megírva a Nagykönyvben! :-)

Folyt. köv.
Törölt felhasználó 2008. 01. 29. 17:12
Előzmény: #41983  Törölt felhasználó
#41984
bakker, ha kicsit odafigyelek, 2199Ft-ból rendbetehettem volna a mai nap végét
Törölt felhasználó 2008. 01. 29. 16:59
Előzmény: #41981  Törölt felhasználó
#41983
Rényi is ezt mondta, szépen csendben összegyűjtik...

Amúgy kösz a gratulációt, de még nem vagyunk kész az oldallal, azért nem is reklámoztuk, csak pár "lelkes" itteni user belinkelte ide . Több verzió is létezik még.

Egy dologra biztosan jó lesz a blog, több mindenbe lehet majd belekötni. Több szó, több lovagolni való...
Törölt felhasználó 2008. 01. 29. 16:57
#41982
Sziasztok!

BigBroki a hosszú "kényszerpihenő" után ismét visszatért! :-) Engem kemény fából faragtak ám! Megjavultam, és szerintem ez a topic lesz hamarosan a legszakmaibb fórum itt a portfolio.hu-n!

Az utóbbi pár nap fórumos "termést" átnéztem nagyjából és eléggé megdöbbentem, hogy milyen alacsony színvonalra süllyedtek itt a beszélgetések.
Ezen minél előbb változtatni kell!

Természetesen ebben a topicban bárki elmondhatja a véleményét, de csakis a szabályokat betartva! Mivel egy demokratikus jogállamban törvények és szabályok vannak, melyeket mindenkinek el kell(ene) fogadni, mert enélkül csak káosz és zűrzavar lesz mindenhol!
Akár itt a fórumokban, akár a közlekedésben (mindeki tapasztalhatja ezt saját bőrén - sajnos), egyszóval az élet minen területén!

Az meg nehezen mondható szakmai eszmecserének, ha pl. a pocokfélék elkezdikitt lesajnálni a Genesis-t, negatív dolgokat beírni, erre pedig a másik oldalról jönnek a megcáfolások, és a végén ebből egy durva vita, értelmetlen konfliktus alakul ki sok esetben. Ez teljesen fölösleges időpocsékolás!

Folyt. köv.
Törölt felhasználó 2008. 01. 29. 16:50
Előzmény: #41975  Törölt felhasználó
#41981
Gratula Merc, nagyon jó lesz, vagyis már most az, klasszul strukturált, jól átlátható az oldal.
Meglesz ennek a jutalma meglásd! :)

Mennyi lett a záró?

Remélem lassan jön valami kedvező hír, mert unom már, hogy hiába vettem folyamatosan, mégis már jócskán bukóban vagyok.
Ezzel a pár milliós forgalommal jól le tudják nyomni az árfolyamot megint. Nem lenne jó áttérni a befektetőből spekulánsi stratégiába, és minden 2800 körül kiszorni, és újra kivárni a 2000 Ft-ot, majd megint várni, várni!

A várvavárt switzerek is lehet veszegetik sunyiban, és nem lesz itt kitépés. Nincs erre valami törvényi dolog, ami kimondja a jegyzéstől meddig kell megvenniük?

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek