Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 12. 20. 14:09
Előzmény: #38419  exmnbs1
#38420
Melyik linkre gondolsz?
exmnbs1 2007. 12. 20. 13:40
Előzmény: #38411  Törölt felhasználó
#38419
Gudakes láttad siemens linkjét? Ott a válasz
exmnbs1 2007. 12. 20. 13:38
Előzmény: #38406  Törölt felhasználó
#38418
Konvertálható kötvényt tankönyvem szerint akkor szokás kibocsátani, ha a management az árfolyamot alacsonynak gondolja. Átválthatóság miatt kamat kedvezőbb mint kötvényé. Ha az árfolyam alacsony marad nem váltják át részvényre
Törölt felhasználó 2007. 12. 20. 13:33
Előzmény: #38415  Törölt felhasználó
#38417
Majd elválik mi lesz.
De legalább a 2850 rövidtávon is logikusnak tűnne szerintem.
Törölt felhasználó 2007. 12. 20. 13:32
Előzmény: #38410  Törölt felhasználó
#38416
A trendlines.hu éredkesmódon hajlandó volt megismerkedni a céggel, és egész más véleményre jutott.
Nagyon nagy szükség van ezekre e roadshowkra, és hogy ne csak mi "lelkesedők" menjünk el, hanem azok is akik írnak róla.
Törölt felhasználó 2007. 12. 20. 13:30
Előzmény: #38413  Törölt felhasználó
#38415
Miért mi van?

Reggel vettem 2800, mikor nem ment fel, el is dobtam azonnal, ha nem teszem kb 5%-ot bukhattam volna. 2850-nél feljebb rövid távon biztos nem megy. És ha meg lesz a tőkeemelés e körüli áron utána mi lesz? Újabb oldalazás? Nem rossze ez a papír első körben már hozott 70 %-ot, akkor a tőkemelési áron adtam el, utána leesett.
Törölt felhasználó 2007. 12. 20. 13:30
Előzmény: #38413  Törölt felhasználó
#38414
Ha kibírja nap végéig ez a szint,akkor megránthatják fölfelé,szerintem mindenki arra vár lejjebb öntik-e a végére.
Törölt felhasználó 2007. 12. 20. 13:26
Előzmény: #38412  Törölt felhasználó
#38413
remélem 2700-on zár legalább,hátha holnapra tudják még értelmezni egy páran..
Sokaknak még nem jutott el a felfogásáig mi van..
Törölt felhasználó 2007. 12. 20. 13:25
Előzmény: #38411  Törölt felhasználó
#38412
Akkor majd az fog menni hogy nincs megrendelésük,csődbe fog menni,bizonytalanok a rendelések,leégett a gyár,merénylet volt és felrobbant,meg hogy a nap 20 év múlva leáll..:-))
:-D
Törölt felhasználó 2007. 12. 20. 13:22
Előzmény: #38409  Törölt felhasználó
#38411
Ez az elemzés is mutatja ezt a magyar fafejséget!!!!
"Számunkra a tegnapi bejelentésnek egy mondani valója van pusztán: valaki letette a voksát a Genesis tervei mellett, és hajlandó vele együttműködni. Ennyi. Az hogy kiről van szó, mekkora társaság, alapkezelő-e vagy mi, nem annyira fontos, hiszen ez még csak az első lépése a társaság (roadshow-kon is) előrevetített terveinek."

Tehát valaki megszánta azt a szerencsétrlec, kujtorgó céget és hozzávágot 40 milloó eurót, csak menjen már innen odébb!!!! :)
Tényleg nincs jelentősége, semmiség. Csak az első befektető...

Ez egy akkora ostobaság, olyxan mint amikor megtörtént a tőkeemelés, mindenki parázatattak a nagytudásúak: sikertelen jegyzés volt, mert a Fund tette bele a pénzt. Igaz vállalta azt amire ígéretet tett és akkora tőkét emeltek amekkora kellett, de az is lényegtelen, ment a fintorgás!
De könyörgöm: miért kell egy ilyen hírt is lehúzni???
Nem lehet valamit bizakodóan fogadni?

Ha a termelés megindul mindhárom gyárban akkor mi lesz a kétkedők mantrája? Mert akkor is lesz az biztos!
Törölt felhasználó 2007. 12. 20. 13:14
Előzmény: #38409  Törölt felhasználó
#38410
"A bejelentés alapvetően pozitív tartalmat hordoz a befektetőknek. Úgy tűnik a 2 héttel ezelőtti Trendlines.hu-Genesis Energy Roadshow-n is hangoztatott 100 millió eurót meghaladó forrás egy harmadára már megvan a jelentkező. És ha egy megvan, ha valaki letette a voksát a Társaság mellett, akkor a többi is jönni fog. Az átváltoztatható kötvények társaságok általi kibocsátása hazai szinten nem igazán gyakori jelenség, ám ha a MOL vezetőit kérdeznénk meg, mit szólnának ismét egy ilyen lehetőséghez, biztosan nem lennének elutasítóak. Ők ugyanis jelentős profitra tettek szert azzal, hogy annó régen ilyen lehetőséget választottak, fizetségként. Persze ehhez az is kellett hogy a MOL növekedjen, haladjon előre a fejlődés útján."

ez előző (is) trendlines.hu
Törölt felhasználó 2007. 12. 20. 13:09
Előzmény: #38408  Törölt felhasználó
#38409
és ez már megvolt?

"Genesis részvény elemzés

[2007.12.20.]

A charton néhány fontosabb szint van feltüntetve, egy célár, ami elérhető, nem kifejezetten csak a sokak által már ismert tegnapi bejelentés hatására. Az okot ami kizárólag a technikai elemzés szabályaira van alapozva, a charton jelöltük. Számunkra a tegnapi bejelentésnek egy mondani valója van pusztán: valaki letette a voksát a Genesis tervei mellett, és hajlandó vele együttműködni. Ennyi. Az hogy kiről van szó, mekkora társaság, alapkezelő-e vagy mi, nem annyira fontos, hiszen ez még csak az első lépése a társaság (roadshow-kon is) előrevetített terveinek.
Amennyiben az első befektetőt követi majd több is, nos azok lesznek azok a jelek, amik esetleg a hazai befektetők előtt is megnyitják a kaput. Csak akkor már lehet késő lesz, bár biztonságosabb megoldás, az igaz. Kár hogy mi magyarok csak arra figyelünk fel, amire már külföldiek lecsaptak. És főleg akkor, amikor már csak követők tudunk lenni, s nem elsők. A részvény eddigi kockázata, mint erősen spekulatív részvény, némileg csökkent, ám továbbra is érdemes a piaci információkat figyelembe venni bármilyen irányú döntésünk meghozatalánál.

Ez még mindig csak hit kérdése, egy Koncepcióban!

Támasz:2.145 Ft, 2.350 Ft Ellenállás:2.640 Ft, 2.850 Ft, 3.200 Ft "
Törölt felhasználó 2007. 12. 20. 13:04
Előzmény: #38406  Törölt felhasználó
#38408
Tisztára mint keleten...:-)
Úgy beállt a kereskedés erre a sávra,hogy középen csak egy nagy egyenes vonal van kialakulóban..:-))
Törölt felhasználó 2007. 12. 20. 13:03
Előzmény: #38406  Törölt felhasználó
#38407
Bár gondolom öneröként funkcionálhat itt a banknak elég 60 m euro fedezetre ( 40 m eruot ad) azzal meg gondolom nem foglalkozik hogy ha mégse épülne gyár 40 m erurot hogy adja vissza a genesis ennek az uj tulajnak......
De innen is látszik hogy itt már nincs vissza ut itt már termelni kell nincs mese mert akkor lesz jo a genesisnek is
Törölt felhasználó 2007. 12. 20. 12:49
Előzmény: #38404  Törölt felhasználó
#38406
sziasztok!
jo hirek nagyon! :-)
csak egy dolgot nem értek vagyis világositsatok fel ... nem akarok károgni de ez kétely bennem még...
Kötvény az egy hitel... mi ugy tanultuk suliba annak van kamata.. a genesis bocsájt ki kötvényt amit megvesz ez a cég és azt át lehet konvertálni genesis részvénybe.. ez vana tözsdeforum oldalon is.. tehát az uj nagy befektetö nem vállal kozckázatot mert a kötvény értéket ugyis vissza kell adni majd neki ha lesz gyár ha nem .. igy minimalizálta a kockázatot ö mindenképpen nyerni fog..
A genesis pedig akkor ha tényleg megvalosul a beruházás és indul a termelés ( méginkább érdekeltek benne nagy a tét)
na mármost
azt nem tudom hogy ez önrésznek minösul e a kötvény vagy nem.. ha banknál hitelért megy a genesis... mert eddig van 20 m euro saját vagyonuk 40 m euro kötvény lesz és gondolom még 40 m euro banki kölcsönt szeretnének felvenni... de mivel ugy tanultuk hogy a kötvény nincs ingyen ezek szerint az is hitel részt képez ami már elég nagy hányad.. 80 m euro hitel akkor nem tudom ilyen aránnyal is biztos ad a hitelt a bank továbbá hogy önrésznek veszi e a bank vagy nem a kötvényt is.. ( gondolom jol át van ez gondolva biztos kapnak hitelt igy is rá nem felesleges ez a céco)
Tulajdonosi strukturánál is majd jo volna rákérdezni hova tunk 1,2 mdb részvény.. kinek melyik tulajnak ment át vagy kinek lett eladva..
Elnézést mégegyszer ha károgonak tünik az irásom de tanácstalan vagyok hogy a kötvény saját részt képez e itt majd vagy nem.. ( Mol nál is volt valami kötvényes konstrukcioja de akkor még nem tözsdéztem nem tudom hogy van ez)
Törölt felhasználó 2007. 12. 20. 12:48
Előzmény: #38404  Törölt felhasználó
#38405
Na merre mozdul el?
Szerintem hamarosan nagy mozgás lesz,kérdés csak az merre...
De jól látszik mikor gyűlnének a vevők,valahogy mindíg megpakolják a 2700-et.
Törölt felhasználó 2007. 12. 20. 12:31
Előzmény: #38398  Törölt felhasználó
#38404
A road show-n többször elhangzott, hogy akcerelált (gyorsított) beruházás is elképzelhető, ami azt jelenti, ha meg tudják oldani, akkor nem lesz fél év csúszás az újabb gyárak, ill. gyártósorok telepítése között. Ha ezt már most merik hangoztatni, (úgy ahogy a kötvénykibocsátási formáról is tudtunk páran a vájtfülüek közül már szeptemberben), az azt jelenti, jóval előréb látnak, mint azt bárki is gondolná. Amióta én követem az eseményeket, azt látom, hogy sokkal előrébb tart a projekt, mit azt mi az adott pillanatban fel tudjuk fogni. Persze mindig adódhat gigszer, ezért sem tudunk meg mindent rögtön, hogy ne legyen csalódás, ha mégsem végleges az, amiről a vezetés már tud.

Mire várunk most? Első a közgyűlés, utána jöhet a bank hitel, ami lényegében már zsebben van, aztán jöhetnek az engedély megadások és hasonlóak, illetve az Applied Materials szerződés, aztán go... :-) Meg persze az újabb nagy befektetők...
Februárig sok hír jöhet.

Törölt felhasználó 2007. 12. 20. 12:26
Előzmény: #38400  Törölt felhasználó
#38403
attiati:

link
exmnbs1 2007. 12. 20. 12:26
Előzmény: #38400  Törölt felhasználó
#38402
Terv 3 hete: spanyol ügyvéd nem adta be valamiért, ma: folyik a tervezés
Törölt felhasználó 2007. 12. 20. 12:25
Előzmény: #38400  Törölt felhasználó
#38401
És még ez nem a vége. Kanadai szál még nincs elvarrva. Szerintem lesz még az idén hasonló bejelentés...

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek