Topiknyitó: Törölt felhasználó 2004. 05. 26. 11:18

Freesoft részvény  

Érdeklődöm, hogy ki mit hallott erről az új dologról, Vajon érdemes belecuccolni? Lehet hasonló sikersztorit láthatunk majd, mint a Graphi és az Econet esetében? Minden esetre én a cégnek még nem láttam a mérlegét, nagyjábólsemmit nem tudok róla. Az equilibror-nál és a Concorde-nál lehet majd jegyezni, de ott sem tudtak semmit sem mondani róla. Csak annyi valószínű, hogy júliusban indul majd a jegyzés illetve utána a tőzsdei bevezetés.
Üdv,
Hotf ace
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
darius8 2009. 11. 13. 07:30
Előzmény: #6539  realmadrid
#6540
Szép Napot Mindenkinek!
Vigyázat péntek 13-a. Vírusirtókat maximumra kapcsolni:-)
Örvendetes, hogy egyre többen vagyunk a fórumban, ez is mutatja, hogy nő az érdeklődés a papír iránt.
Nagyon sokféle verzió elhangzott az árfolyam "karbantartásával" kapcsolatban. Szerény véleményem szerint a dolog kulcsa az a 150k-s pakk. Emlékezzetek rá, milyen sokszor firtattuk, hogy mi lett vele. Csak arra keresem én is a választ, hogy az értékesítéssel, miért ezt a 2100 Ft-os árszintet lőtték be? Mi a véleményetek?
realmadrid 2009. 11. 13. 06:57
Előzmény: #6537  Törölt felhasználó
#6539
Az alábbi levelet kaptam érdeklődésemre a cégtől:

Köszönjük érdeklődő levelét és gratulációját!

A FreeSoft részvények emelkedését gátló eladások mögött nem a FreeSoft Nyrt. és nem is a cég meghatározó tulajdonosai állnak. A FreeSoft Nyrt. nem vásárolt még saját részvényt, vezető tisztségviselők és a nagy befektetők minden tőzsdei tranzakciójáról tulajdonosi bejelentés formájában az előírásoknak megfelelően szintén beszámolunk, a kérdezett időszakban ilyen nem történt. A tulajdonosi bejelentéseket és a tőzsdére lépés óta megjelent összes közzétételünket megtalálhatja a FreeSoft honlapján.

Amennyiben további kérdése van, kérem nyugodtan forduljon hozzám a lenti elérhetőségek bármelyikén.



Üdvözlettel:

Antosz Titusz
operatív igazgató
Tel: 06-1-3712910
e-mail: antosz.titusz@freesoft.hu

pmks 2009. 11. 12. 23:02
Előzmény: #6537  Törölt felhasználó
#6538
ebben persze van igazság. ha fel is húzta valaki pár forinttal tény, hogy nem engedték megindulni. aztán lehet, hogy lejjebb esett vissza mintsem szükséges volt, de az már lényegtelen.
Törölt felhasználó 2009. 11. 12. 22:01
Előzmény: #6525  matgab
#6537
Az összeesküvés-elmélet mellett szólnék. Ha minden normális (tehát valaki felhúzta 2000 darabbal és visszacsorgott) akkor miért tettek be végig a felhúzás után 50-100 darabos pakkokat, szépen, egy forint különbségekkel a könyvbe? Volt hogy csak 100 db-os ajánlatok voltak bent az eladási oldalon, 1-2 forintos lépcsővel és mindig csak egy megbízóval. Ez nekem több mint gyanús, ha a könyvet akarták volna eltüntetni, kisebb "csomagokat" dobálnak be. Igaz, az is lehet hogy kitömnének mindenkit és nem akarják hogy gyanút fogjunk. ? Tudja a franc
Törölt felhasználó 2009. 11. 12. 20:50
Előzmény: #6535  realmadrid
#6536
hát ez a szerződés meg honnan jött elő?
én vártam egyet, de az nem ez volt KSZF oldalán fenn sincs!

Még mindig részvényesbarátabb mint a synergon azok egy dekát nem mozdítanák magukat hogy tájékoztassák a közönséget az elnyert pályázattal kapcsolatban
realmadrid 2009. 11. 12. 19:27
Előzmény: #6526  gilgalad
#6535
Eddig úgy tudtam hogy IT cégeknél az első két negyed a gyenge de 3. és 4. már jobb. Ha már a 3. is gyenge akkor mire számíthatunk?
Mert úgy veszem észre a kis papíroknál ugranak a gyorsjelentésre. A nagyoknál azért van kivétel mint most az Egis.
Azért a hírek arra jók a free-nél hogy van forgalom, lehet kereskedni.
tomalex 2009. 11. 12. 19:05
Előzmény: #6532  gilgalad
#6534
Vagy írd ki egy 50 ft-os írható DVD-re és áruld a hipermarket elött 500-ért. :)
tomalex 2009. 11. 12. 19:03
Előzmény: #6531  pmks
#6533
Érdemes megnézni szerintem nagyon jó film viszont nem lövöm le a poént. :)
gilgalad 2009. 11. 12. 19:02
Előzmény: #6530  tomalex
#6532
Lehet kapni 990-ért hipermarketben? Akkor megveszem azt is, és eladom 1950-ért :-)
pmks 2009. 11. 12. 19:00
Előzmény: #6530  tomalex
#6531
nem láttam. éredemes megnézni?
egyébként én csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy olykor akár egészen hétköznapi okokat is a "nagyok ármánykodásának" tud be a kisbüfik morcos hada. ettől még persze leginkább ők rángatják a madzagot, ami a kis marionett figurákat is mozgatja.:))
tomalex 2009. 11. 12. 18:52
Előzmény: #6529  pmks
#6530
B****. Ez a sok elmélet, már követni se tudom. Láttátok a Memento című filmet? Nekem ez jut eszembe erről. :)
pmks 2009. 11. 12. 18:43
Előzmény: #6528  pmks
#6529
2290-ig persze
pmks 2009. 11. 12. 18:37
Előzmény: #6525  matgab
#6528
valmi apró észrevételt had tegyek miután kicsit megvizsgáltam a kötéslistát: 14:13:52-kor volt egy 2000 db.-os vétel. ez vitte fel 2590-ig az árat. ettől kezdve csak csordogált, mígnem 15:10:10 valaki eladott - érdekes módon éppen - 2000 db.-ot. ez meg visszavitte 2151-re. ez akár arra is engedhet következtetni, hogy valaki a hír olvastán piacin belevett, de mert nem mozdult rá senki más és csak a lecsorgás veszélye nőtt végül eldobta "kis" bukóval. egészében 4 milla körüli vételről beszélünk, tehát nem valami nagy halról.
gilgalad 2009. 11. 12. 18:36
Előzmény: #6526  gilgalad
#6527
Másrészt, ha haverok kapták volna a pakkot, azt jelenteniük kellett volna. Nem jelentették...
gilgalad 2009. 11. 12. 18:34
Előzmény: #6524  matgab
#6526
Az alapok gyakorlatilag +25% nyerőben sem szálltak ki pl. az RFV-ből.

Úgy tudom Illéséket kipenderítették, így eléggé nehezen tudom elképzelni, hogy egy ilyen nagy volumenű átkötést a haverokkal játszott le, miközben az ő részvényeinek nagy részét 1650-ért vették vissza a jelenlegi vezetők + egy bef.alap. Persze, azt mondták neki, figyu Anti, keményen kirúgunk, de kapnak a haverjaid százakárhányezer részvényt a Concore-on keresztül, menj és szórakozz velük. Nem túl realisztikus!

A harmadik negyedév minden IT cégnél hagyományosan szar, emiatt nem kell duplán paráztatni.

Szóval, nem mindenben értünk egyet.
matgab 2009. 11. 12. 17:59
Előzmény: #6524  matgab
#6525
ja persze a hitel t vissza kell fizetni, ahhoz meg kell a fedezet, tehát az sem biztos, hogy mind a 150k-t el akarják adni, lehet, hogy csak 120k-t...
Ki tudja mennyit sikerült már eladni.
Tök szépen látszik, hogy itt nem le akarják mutyizni az árfolyamot, hanem néhány szereplőnek van itt olyan pakkja, ami a többi számára elérhetetlen mennyiségű, viszont ez a nagy pakkos egy bizonyos árszinten hajlandó realizálni.
Ha megvan az elvárt nyeresége kiszáll.
Ez ott lett eltolva, hogy 1650-en adták el a papírt...No de akkor senki nem akart érte ennél többet adni.
Ez van ez a tőzsde.
Itt kivételesen nem látok összeesküvéselméletet még én sem .
matgab 2009. 11. 12. 17:56
Előzmény: #6521  realmadrid
#6524
Ha lenne 10 cimborád, akikkel megvehetnél 150k free részvényt és azt mondanák, hogy vegyétek meg 1650-en a pakkot (akkor még amúgy is ott volt a részvény ára, amikor ez felmerülhetett) és tuti, hogy fél éven belül eladhatjátok 25-30%nyereséggel, akkor te mit csinálnál?

Megbeszélnénk tizen, hogy oks, felveszünk bankhitelt és megpróbáljuk eladni 2100-2300 között és ehhez mindenki tartsa magát.

Másik lehetőség, hogy az alapok elvileg 25% nyereség után realizálni szoktak, tehát ha vett a Generalin kívül olyan alap, aki csak spekaként ilyen vagy olyan okból átvette a pakkot és nem strat befektetésként kezeli, az pont itt szórja el..

Tehát ergo van itt egy kis dugó. Ehhez hozzájön majd még egy szar gyors, egy kis pánikhangulat , majd ha átment a részvény a purgatóriumon, akkor rakétázhatunk...
Aki azt akarja, hogy holnapra duplázzon, az menjen inkább kaszinóba és tegyen a feketére!

gilgalad 2009. 11. 12. 17:52
Előzmény: #6520  Törölt felhasználó
#6523
Szevasztok!

Nem lehet, hogy egy alapnak, vagy a meglévőnek tartogatják az árfolyamot, hogy aznapi piaci áron történjen meg a nagy átkötés, majd onnan indulhat az ereszd el a hajam?

Remélem most is jól érzem (ANY-nál hasonló volt...)!
realmadrid 2009. 11. 12. 17:45
Előzmény: #6521  realmadrid
#6522
Free-t lehet shortolni? Mert ha igen akkor mindig amikor eléri a 2290-et már shortolom is, biztos nyerő.
realmadrid 2009. 11. 12. 17:32
Előzmény: #6500  Magicmaan
#6521
Nem tudom ki szórja , akár sok kis büfi akár a nagyok szórakoznak egy valamit nem értek.
Miért éri meg ilyen alacsony áron eladni neki, mikor ha 1 napot várna akkor már 2600 fölött lenne az árfolyam és onnan is adhatná. Sokkal nagyobb lenne a haszna.
Ha lenne folyamatos vételi erő akkor biztos hogy kiakadna hamar + 20 %-on mert ma a hírek után párperc alatt felment 2290-re ami 180 Ft-os , 9 %-os emelkedés lényegében 5 perc alatt.
Rengeteg részvény cserélt gazdát ebben a 2100-2300 sávban , ha van hír akkor ebben sávban alig lehet részvényt venni.
Kérdés az ezek után hogy lesz több napig 100-200 milliós forgalom ha mindenkinek elmegy a kedve a részvénytől.
Nagyok nem veszik, mert látva mi megy nem hiszem hogy egy alap pl. most bele venne.
Viszont úgy néz ki nagyok adják a hírre és kitömik a kis büfiket.
Bejelentés sosincs így nem tudhatjuk végül is hogy mi történik.
Politikát nem érdemes belekeverni, a választások szerintem nem befolyásolják a keretszerződéseket.
Egy biztos ilyen hírekre még az Otp is emelkedne hisz lényegében egy teljes negyedéves nyereségét nyerte a free most.
Azért sem értem az egészet mert kicsi a közkéz de a közkézhez képest azért alacsony a forgalom (15600 db ma), tehát a részvények többségén ülnek a kicsik és nagyok egyaránt.

Q3 vagy nagyon jó és azért nyomják le az árat hogy tudjanak vásárolni a bennfentesek de akkor bejelentésnek kellene lenni, az meg nincs.
Ha Q3 rossz akkor meg öntik a kicsikre és jól kiszúrnak velünk.
Emelkedés se így, se úgy nem várható.
Majdnem mínuszban zártunk azért ez elgondolkoztató.

Na ez jó hosszú lett.

Topik gazda

hotface
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek