Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 08:40

Forex és sokminden más is  

na megszüntettem a kirekesztő topicot itt a másik ..



ez csak egy biztonsági topic , ami arra szolgál hogy ne érje szó a ház elejét ha a kerekedők a kereskedés közben mellet más is eszükbe jut - nyugodtan megírhatják.



mindent az éppen kialakultért a spontenaitásért , és nem a merev szabályok szerintiekért .. /abból úgy is van annyi de annyi az életünkben és a kereskedésben is



az ember nemcsak gyúr, hanem levegőt is vesz lazít is ..



"akkor jutsz el a csúcsra , ha azt könnyedén is teszed "



szóval senki ellen nem létesült ez a cucc .. ezt leszögezem, és elnézést kérek mike-tól az előbbi megszüntetett topicnak a címéért .



átjárható nyugodtan az egyikből a másikba


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 07. 19. 08:29
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#80
jó reggelt!
Éjszakára nem mertem hagyni a pozit, mert 4 óráson még feljebb vártam, de már jó lenne...
A dollár index hozta a vártat, támaszvonalamig ment, óráson nagyon szépen látni a mozgását. Persze mikor kiismerhető lesz egy csatorna, akkor odébbáll....
Most feljebb várom 41 fölé , ott majd kap egy shortot
Törölt felhasználó 2011. 07. 19. 08:24
Előzmény: #75  Törölt felhasználó
#79
Ez jó zene..
Olyan trader.. lazízás egyedüli trade napokon..
Törölt felhasználó 2011. 07. 19. 06:44
Előzmény: #77  Törölt felhasználó
#78
Jó reggelt!
Micsoda öröm, látom tegnap jó helyen volt az a tp. Jó erre ébredni :)
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 23:18
Előzmény: #75  Törölt felhasználó
#77
szevasz, rég hallottalak , még a hati topicban, ott keményebb voltál :)
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 23:14
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#76
majd egyszer megkóstolom, vmikor gyermekkoromban szedtük őket zsákba, rengeteg volt
Manapság minden állatból kevesebb van, kivéve a szúnyogot és a kullancsot, + egy kettőt az utakról
Na lezártam a shortot, holnap új nap új lehetőségekkel...
jó éjt!
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 23:11
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#75
Csiga:D

Az oldalam instrumentalis előzenéje.:)

link

(kapusizsombor)
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 23:10
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#74
a csiga az finom.. petrezselymes vajban sütkérezve .. van olyan serpenyőm is ..hoztam párisból /de mi a franknak , magam sem tudom

Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 23:07
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#73
én is ki vagyok tikkadva .. megyek lefekszem

aludjatok jól , és a az egeretek mindig kéznél legyen /s nem a dessertre gondoltam

ja... láttam egy filmet az indiai patkánybefogóról- rendelésre dolgoznak .. a szakma öröklődik apáról fiúra és megveti őket a többi kaszt - az a kajájuk is egyben.
(patkányfelsál ..hm )
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 23:03
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#72
sok a kínai + az olasz ja és a csigából is kevesebb van
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 23:01
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#71
ha kőbánya akkor még 10 deka állatnak is öt perc alatt eltünik ..

(nincs is kobor kutya már sehol se)

oda nem ér el a ez a jólét ami van

:))

apropó ..kutya .. észrevettétek hogy alig lehet látni boxert német juhászt és nagyobb testű kutyákat is alig az egész városban?

verébet is alig lehet látni .. régen csapatokban repkedtek ..most ha egy kettőt lehet néha látni
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 23:00
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#70
fél kiló a macskával együtt...

ha besötétített és úgysem jött elő, akkor vagy az egerekkel oktatják egymást vagy tényleg meglépett.
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 22:57
Előzmény: #67  Törölt felhasználó
#69
:)
jó éjt
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 22:55
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#68
Az a tengeri malac, ez hörcsög... volt vagy 20 deka az egész, szőrrel csontokkal mindennel együtt...
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 22:54
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#67
Nem rontom. Az életre nevelem. Nem kell hazudnia, de hülyeségeket ne beszéljen. És álszent dolog lenne azt mondani neki, hogy a világ őszinte és egyenes.
Nem a világ nem ilyen. A felnőttek és a szülei sem szentek. Mint ahogy ők, gyerekek sem. Ő ezt már tudja és érti. És ha beismeri neki az ember, hogy bizony ez van, akkor ő is sokkal nyíltabb a saját hibájának beismerésekor.
Ezt gondolom. :)
Most pedig megyek aludni.
Jó éjt!
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 22:53
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#66
azt már valaki megette ..

( fél kiló ingyen hús szaladgált )
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 22:46
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#65
ne rontsd el, őrülj hogy ilyen.
5 év múlva visszasírod ezt a történetet

ez a halálom várni és várni, 10 percet kap tőlem
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 22:39
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#64
Mehetne kicsit gyorsabban ez a történet most, mert már álmos vagyok.
Vadállat csalit vissza vettem. Éhezzen csak. Sehonnan egy árva zajt nem hallok... kezdek beletörődni, hogy ezt csúnyán elbactam...
Gyereknek mondtam telefonon, hogy mi van. Mondta akkor ő indul haza és megkeresi. Édes kicsi szívem, mondtam neki, hogy jobb ha nem jön. Ekkor megkérdezte, hogy mit fogunk mondani a tesóméknak? És azzal a lendülettel válaszolt is rá: anya tudod, hogy az igazság mindig jobb, mint a hazugság.
Baaaaazzzzz.... ki nyom ilyen ideológia dumákat a gyereknek?
Ez mekkora baromság.
Elmeséltem neki, hogy már bevallottam reggel a sztorit. Ekkor megnyugodott. De tuti beszélnem kell a gyerekkel a való életről.
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 22:21
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#63
egyszer használtam Pannergy-re.. meg is bántam.
soha többet.. elég a Certi tőkeáttéte.
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 22:15
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#62
olyat semmiképpen nem feltételeztem, hogy rosszat akarnál........ kinek is???? :))))
(nem kell válaszolni)
Jahh, te nyertél :)
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 22:12
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#61
Hát nem rosszra :))
18 én győztem..

Dumber
nekem csak csatornám van + 2 indim
spórolni kell, szegénység van
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 22:11
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#60
Ez igaz, persze csak akkor ha nem használsz befhitelt :)
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 22:07
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#59
Nem egészen értem mire gondolsz... :))))

Én is nyitottam még rá 16 on, tp 100 on aztán Isten vele.
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 22:07
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#58
Nem tudom megy e még lentebb a dollárindex??

H1-en rajta ül a EMA100- és az EMA200-on. ha innen nem pattan fel, akkor sehonnan
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 22:02
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#57
Háát, tényleg nem remeg a kezed, pedig néha jó volna :DD

Most én is (remélhetőleg) egy rövid pozi erejéig shortba álltam, de a dollárindex óráson még mehet egy kicsit le
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 21:54
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#56
Még meg van 1.4243... éééés nem zártam le... nnna erről beszéltem. De 100 ig még hamarosan vissza kellene mennie.
Vadállat nincs meg. :(
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 21:48
Előzmény: #46  forest_30
#55
Ezt is gyakorolni kell.

Én net és tözsdefüggő vagyok (ha már ezt kimondom akkor gyógyulok nem? :)) )
De mostanában tudok úgy csinálni mást is, hogy poziban vagyok. Nagy haladás..
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 21:48
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#54
már nincs, mennem kellett és nyerőben lezártam, 1.4080 volt a célár, nem gondoltam, hogy továbbmegy
Neked a miniszoknyád? Ja és a vadállat?
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 21:46
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#53
Jól van na.. tudom hogy tőzsdecico, de a fórum mégis FOREX :))

Egyébként szerintem más psziho kell BUX, és más FOREX-re.
Ha OTP-ne rosszkor száll be, akkor is ki lehet ülni (lehet, hogy 2 év kell, de ki lehet ülni). NEM FOGY EL A marginod.
A certi már más.. az lecsupaszít..
A forex meg kivégez.
Nagy különbség
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 21:45
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#52
:))
Csak eszembe jutott arról amit írtál. Nem mondtam, hogy azért szálltál ki. :)
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 21:44
Előzmény: #46  forest_30
#51
Távolodás a géptől... igen ez nagyon fontos lehet. Mondjuk ha m1 vagy m5 re játszik az ember nem igen van értelme, de attól felfelé már nagyon sok.
Sok lehet (legalábbis jelenleg az én agyamnak)az ingadozás és hamar jöhet a pánik. Értelmetlenül.
Ha az ember felfogja, hogy ott a stopja ami védi, akkor megnyugszik. Ha pedig a tf nek megfelelő időközönként ránéz, eltudja dönteni, hogy tud e, akar e bármit csinálni vagy nem. És közben nem kap idegbajt.
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 21:42
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#50
nem azért szálltam ki mert sokat vesztettem volna, hanem mert megváltoztak a körülmények.
A 1475-nem azért volt probléma, mivel a certit 1440-mél kiütötték volna, és más megállót 1475 alatt nem találtam, tehát már nagy lett volna a kockázat (szerintem). EMA100 akkor 1485 körül volt, alatta EMA200 1435)
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 21:39
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#49
Igen, a pszichozunk, de ez nem forex, ez tőzsde pszichológia.
Érdekes dolog ez amit írsz.
Eszembe jutott róla valami...
Pozit megnyitom, majd elkezd korrigálni a cucc (ellenem ugye), jó esetben sl kibírja, és folytatja az útját a jó irányba. Hááányszor zártam le ilyenkor pozit 10 pip nyerőkbe... csak azért mert halálra idegesített, hogy végig kellett néznem a korrekciót és csak az járt a fejemben, hogy csak menj vissza, úgy kiváglak, hogy zendülsz... ki is vágtam, ő meg ment szépen arra amerre én álltam, csak már nélkülem.
Nnnna ez az eset tipikus példája annak, hogy nem csak a számládhoz kell belőni a pozíció méretét, hanem mindaddig amíg nem tudsz a pénztől függetlenedni, a pszichédhez is. Fontos tudni szerintem, hogy mi az a határ, ami belefér még. Különben el van cseszve az egész. A számlád hiába bírja meg, ha a pszichéd nincs kész rá.
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 21:35
Előzmény: #47  forest_30
#48
Nem lotoztam.
GOLTTL volt.
számít ez?
hozzátok képest kevéssel.
Magamhoz képest pont eléggel.
bocs,.. :)

forest_30 2011. 07. 18. 21:33
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#47
Dumber, azt meg lehet kérdezni hogy mekkora lot-al voltál a goldban akkor ?
forest_30 2011. 07. 18. 21:31
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#46
Én azt vettem észre magamon, hogy nem jó a gép előtt ülni és figyelni állandóan az alakzatot-kat.
( amikor már poziban vagy )
beállítom az SMS értesítést, és elfoglalom magam valamivel.
és az esetek többségében az SMS tanúskodik arról hogy a elgondolásom jó volt, és egy picivel a már az SMS ben ráhagyott pipekkel többet keresek.
nincs "remegőkéz" közvetlenül, mert 10-15 pippel hamarabb lezártam volna.

Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 21:30
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#45
tudjátok, hogy elég jó irányba tartunk?..
Amit most itt művelünk az a forex pchicológiája.
Én nem ez az alapja mindennek?

Egy kis sztori.

Kb 3 héttel ezelőtt nyitottam egy GOLDTL-t kb 1505-nél. Lement 1500-ra, majd elkezdett korrigálni 1510-re .. itt zártam a pozit, mivel úgy éreztem lefelé fog elindulni. Kis nyerő is nyerő, ha csak mini is, és még sem bukó. Nézd meg most hol tart a GOLD.

DE.
Zárás után egy kicsit még fel ment (1514) majd elindult lefelé. Szerintem tűréshatáromig lejött. (1475 köré) Lehet itt már kiléptem volna.
Ha mégsem akkor mivel elindult felfelé és előbb utóbb megint nyerőbe lépett volna , megvizsgáltam mikor szálltam volna ki.
Hát 1535, de legkésőbb 1550.nél
Semmiképpen nem futtattam volna 1600-ig.

tehát: lehet, akkor jól döntöttem...

Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 21:23
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#44
Is - is. Holnap egész nap szabad vagyok úgyhogy akár éjszakázhatok is. A baj csak az, hogy a hörcsög 2-3 naponta kap kaját. Vagyis szombaton evett. Ha itt van egyáltalán, akkor is leghamarabb holnap lesz éhes szerintem. Némi probléma, hogy nem hallom mocorogni.... szóóóóóvaaaal, sanszos, hogy nincs a lakásban. :(
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 21:19
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#43
Az oktatóm mindig azt mondta, hogy minden esetben amikor azért zárok egy poziciót, mert elérte a pszichés szintemet, a pozi zárása után, kövessem a helyzet alakulását. Azt, hogy milyen esetben vágna ki a nyerőre húzott sl, vagy mikor lehet zárni egy pozit vagy rész pozit, vagy mikor lehet ráépíten, azt pontosan tudom. Tehát után követés. Mindig számoljam ki a meg nem nyert nyerőt. És előbb utóbb el kell, hogy jussak arra, hogy hagyom élni a pozikat és bízni fogok magamban. Ez még mindig nem megy. Azt már mondtam nektek, hogy valami ellentét feszül bennem a pozi lezárásokkal kapcsolatban. Ha a nyerőbe húzott sl kivág, azt én kudarcnak élem meg. Ha látom a jeleket amikre a tanultak szerint pozikat kellene letennem, bizonytalankodni kezdek, hogy biztosan jól látom e. Biztosan úgy van e ahogy. És ha leteszem a pozit, akkor nem azt érzem, hogy megcsináltam, és jól... egyszerűen ha így zárom le a pozit rosszul érzem magam tőle.
Rengeteg meg nem nyert nyerő úszott már el, csak azért, mert nem bíztam saját magamban, a saját elgondolásomban, és abban amit tanultam. Amikor buktáztam a forexen az elején, elmondtam neki. Akkor mentem vizsgázni és elmondtam, hogy ez van. Tudta, hogy pontosan tudom mit hibáztam, de látta, hogy lelkileg nem tudok kikecmeregni a helyzetből. Azt mondta nekem, hogy ez így van rendjén. Ahhoz hogy A ból eljussak C be keresztül kell mennem B -n is. Nem kerülhetem meg.
Amikor elmentem hozzá tanulni, azt mondtam: Istenem mekkora egy ostoba liba vagyok... ha előbb jövök ide, ha ezeket a dolgokat előbb tudom, akkor mennyi buktától megóvhattam volna magam, mert én majd most hallgatok rá és nem fogok ezekbe bele esni... ő pedig csak mosolygott és azt mondta: mindenki végig fog menni rajta.
Nem hittem. Pontosan tudtam mikről beszél, hiszen már volt tapasztalatom.
De igaza lett...
Szóval azt hiszem megkerülni nem lehet. Így vagy úgy de minden ponton végig kell menni. A mások tapasztalatai segíthetnek ugyan de nem helyettesíthetik a megtapasztalást. Előbb vagy utóbb jönni fog szépen sorban minden lépcsőfok mindenkinek.
Hogy én hol tartok? Fogalmam sincs...
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 20:41
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#42
Kezd ez a főrum 2 személyes lenni :))

Csak annyit, hogy nagyon ismerős a sztori, de csak az eleje, mert ésn még csak itt tartok. Prőbálok pár rossz lépcsőfokot kihagyni, a Te és mások történetei alapján. Félek nem lehet..

Majd az idő megoldja.
A havi fizu engem még annyit érint, hogy én 3 gyerek és még egy felnőttér felelek, 2 hitel (szerencsére a lakás nem CHF.es) a nyakamban.
A jelen nem annyira szörnyű. volt egy idő amikor a család háttérbe vonult (főleg télen a téli depi miatt), de most úgy érzem egyensúlyba kerültem.. a kereskedés is jobban megy.

De hagyjuk.. vannak jobb témák is..
Éjjel alszol vagy vadászol?

Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 20:37
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#41
Nem, nagyon érdekes dolgok ezek, írjad csak, jó olvasni, hogy egyformák vagyunk.
Az agyunk van így huzalozva, ezt hívják diszpozíciós hatásnak.
Ha ezt leküzdöd, akkor már nyerő vagy.
Nekem még 3 év után sem sikerül maradéktalanul.
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 20:25
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#40
Értem :)
A forint számlának van jó és rossz oldala is. A demóim usd ben voltak az élest forintban nyitottam meg. A szempontok között volt az is amit te is említettél.
Forintra jár az agyam. :)
Usd nél sokkal többet engedtem a poziknak. Ezért sokkal nagyobb bukókat húztam be. Sokszor csak úgy voltam vele áááhhh 20-30 pip... mééég egy kicsit na, mégis mi az (1lottal) De ha beszorzom, akkor 37600... és így tovább és így tovább. (ráadásul akkor még túl is poziztam magam rendszeresen) Szóval a számlához képest iszonyatos tereket engedtem. A nyerőt pedig hamar elvágtam. Semmi értéke nem volt a cuccnak. Nyilván volt, de nem valós. Aztán amikor éles számla lett... Ez a hozzáállás hamar pánikba torkollott amikor a forintosított összegeket láttam (sokkal inkább a nyerőknél, mint a bukóknál. Azt vettem észre irgalmatlan tűrés határom van bukó elviselés terén, de a nyerőt azt abban az időben nagyon hamar elvágtam)
Ebben közrejátszott egy iszonyatos dolog a "havi fizu" réme. Egyszerűen, az elején a béten is és amikor forexre mentem még olykor akkor is kísértett. Egyszerűen havi fizuban gondolkodtam. Ha volt egy pozin mondjuk 10-20 ezer nyerő, már remegett a kezem. És elkezdtem számolni. Mennyit is dolgozom én ezért a pénzért a munkahelyemen? És itt megvan X (kevesebb) idő alatt? Akkor lezárom. És kész, lehetett bármilyen trend, bármi, nem érdekelt. Kinyírtam a pozit. Aztán rengeteget Dt ztem, még béten, és amikor már napi szinten kerestem meg ezeket a pénzeket, ott nem stresszelt ez többé. Akkor jött a "havi fizu teljes összege" rémség. Akkor már nem ezekre a 10-20 ezrekre görcsöltem rá, hanem a 100-200 ra. És észre vettem, hogy ha elértem ezt az összeget akkor lebénultam. Nem volt felfogható, hogy ennél többet nyerjek. ÉS! Elkezdtem veszteni. Abban az időben nem tudtam többet keresni ennél. Aztán úgy döntöttem, hogy nincs ezzel semmi baj, megállok ennyinél. Köszönöm szépen én jól vagyok ezzel is. De azért a kisördög bennem volt. Ha ez így megy, akkor miért ne lehetne még? Saját magamat korlátoztam be. Azóta nem nézegetem olyan sokat az egyenlegeket. Kb tudom hol tartok, de nem rettegek tőle. Mióta nem dolgozom, fokozatosan eltűntek a havi fizu rémek. Néha egy egy bukta behúzásánál azért előjönnek még olykor.
Azt vettem észre, ahogy ez változott, a pénzhez való hozzáállásom is elkezdett változni. Ehhez azért hozzá tartozik, hogy én nagyon takarékos életmódra lettem nevelve. Azt vettem észre, hogy régebben, ha elmentem a barátnőmmel koktélozni, akkor azért szívtam a fogam rendesen, hogy azt az 5-10 ezret mennyi más "értelmes" dologra is elkölthettem volna. Egyszerűen sajnáltam a pénzt ilyen dolgokra. Ma már nem sajnálom. Elköltök 5-10 ezret egy koktélos délutánon és úgy vagyok vele, hogy lexarom. Ha akarom, holnap megkeresem. Valahogy egyre kevésbé fontos a pénz mértéke.
Most éppen margin függő vagyok. :) Ragaszkodom az 1000 % os marginomhoz. Értelme nem sok. Mert sokszor csak bámulok és állok, pedig bőven vehetnék még fel pozit, de nem, mert ha felvenném, akkor 1000% alá mennék.
Ebből hogy fogom magam kikeverni, nem tudom még... :)
Múltkor kínomba már csak röhögtem magamon, amikor beszállót láttam és számoltam a margint. Mondanom sem kell, bőven lehetett volna még pozit felvenni, de én ragaszkodom az 1000% hoz (olykor mostanában azért már megengedem magamnak, hogy egészen 900 ig lemenjek) szóval, mivel ragaszkodom a marginomhoz, ezért ahelyett, hogy ép ésszel bepozicionáltam volna a dolgot, tuti biztosra mentem. Nyitottam egy 0,01 majd egy 0,02 és egy 0,05 ös méretű pozit.
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
meg ne kérdezze valaki mi értelme volt. Ennyi fért bele ahhoz hogy megmaradjon a % om. Pfffff eszeveszett nyereséget zsebeltem be, talán 3 jegeskávé is kijönne belőle... :))
Nnnna mindegy... ezek az én hülyeségeim :)
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 19:19
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#39
hh.

Azért ,mert a múltkor sikerült lenulláznom magam a FOREX játékban.
Igy ott most szigorú szabályok mellett demo üzemmódban vagyok, de a BUX játékterén a DAXTS-TL certikkel nyomatom.
Azért nem BUXHatizom, mert alapvetően mindíg is követte a DAX nagytestvért, ellenben a kisebb likviditás miatt sokat rángatják és manipulálják. (Hol a Mollal tartják, hol az OTI val.. stb)
Leginkább SP-vel csinálnám, de az is csak a FOREX terén érhető el, így az is marad demo.
Jelenleg elég jól megy a DAX (kop-kop), és ha meglesz a tőke visszatérek a FOREX-re. A számlát már előkészítettem. (HUF alapú , a régi viszont $-os volt.) (ennek is meg-van a miértje, ami a személyes psziho része) (konkrétan a HUF számlán 200x nagyobb összeg szerepel és számomra jobban kezelhető, értelmezhető, mint SL, mint TP kijelölésében)
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 18:59
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#38
:)) Múltkori meg csak szabadság előtti kétoldali munkaundor, csak benézte a doki? :))
Sokat daxolsz, miért?

nanskrin.
Meg van még a próba vétel?
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 18:07
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#37
DAx-om is szép nyerőben..
Jó ez a mai nap.. és még szabin is vagyok.. :)
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 17:08
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#36
Bánom én, csak legyen meg. Tesómnak már reggel bevallottam, csak nagyon bánt a lelkiismeret. Valakinek mégiscsak fontos az a kis vacak, akkor is ha én nem kedvelem. És mégiscsak bíztak bennem és rám bízták. :(
Én egyelőre nem zárok még shortot.
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 17:02
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#35
lehet hosszú éjszakád lesz, a kishugomnak volt egy, az éjszaka sportolt (tekerte a kereket mégis kövér volt, rágcsált matatott) aludni nem hagyta. Csinálj sötétet, hátha előkerül. Próbálj meg nem macska módjára viselkedni, szegényt becserkészni. Egyéb tipp nincs egyelőre
asszem egy próbavételt megeresztek, a déli 0-ba kistoppolódott nélkülem, pedig szép nyerő is lehetett volna.
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 16:52
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#34
Mielőtt ide kerültek, azon viccelődtem, hogy majd vagy megetetem az orchideával a hörcsögöt, vagy fordítva és akkor le van tudva mindkét probléma egyszerre és én nem is tehetek róla :o)
Most nem annyira nevetek ezen :))
Hát na, jó egy kicsit még azért igen. Mert elképzelem és látom magam előtt. :))
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 16:49
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#33
Nincs máshol gyerek, csak nálam, azt meg csak nem einstandolják már emiatt. Az elmúlt 6 év az smafu?
Ma nincs nyeremény, még nem dolgoztam. Ami meg megy azt nem realizáltam. Úgyhogy ez a nap jelentősen veszteséges.
Orchidea Dumber segítségével megmarad. De mínusz egy hörcsög jelenleg a mai mérleg.
És még a nevét sem jegyeztem meg...
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 16:41
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#32
nem lehet, hogy összekeverted az orchideát és a hörcsögöt?!.. :)) lehet a vacogó hörcsögöt elő kell csak kotornod a ruhák közül és csak ki kell csavarnod a kádban, aztán meg is van.. :))))
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 16:40
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#31
lehet, hogy ez volt a próba, ezután vszínű gyerekre sem vigyázhatsz. Vegyél kettőt aaz egyik csak hasonlít rá megmondod unatkozott, a másikat meg nekiadod a gyermekednek. Nem értek a hörcsögökhöz, ha több féle bundában van akkor többet, a mai nyereményből futja. Ha kiment, akkor v elbujt rettegve a közelben vagy már vmelyik macska vigyáz rá. Öngyilkos állat. Bár lehet jobb a rabságnál
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 16:34
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#30
van itt a sarkon egy állatkereskedő, vegyél egy másikat.. :)) orchidea sem hiánycikk.. :PP
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 16:27
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#29
Ez még válogat is... nem eszi a répát.
Háááát elvileg jövőhét hétvégére kellene prezentálnom a virágokat meg a hörcsögöt. Végülis...némi veszteséggel csak számolniuk kellett tesóméknak engem ismerve... de pont ez a kis dög.
Ráadásul pont én mondogattam a gyereknek mielőtt elment:
Kicsim, együtt leszel a hörcsöggel majd egy hetet, most megmutathatod anyának, hogy ha lenne egy állatkád (mert persze vagy tesó vagy állatka, hát hülye meg nem vagyok), akkor hogy gondoskodnál róla. Neked kell majd etetni, gondozni, simogatni, törődni vele.
Ahhhha... ennyit a jó szülői példáról. Két nyamvadt napot nem bírtam rá vigyázni.
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 16:20
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#28
Ne idegesíts... a hörcsög a legfontosabb...
De ez egy kis genyó.
Tudod hogy szökött meg? Betámasztotta a rágó rúdjával a futó kereket. Az persze nem forgott, ez meg rámászott és ki a nagyvilágba. Azt mondják, soha nem csinált ilyet. Naná, hogy most kellett kipróbálnia. És mindjárt sikerült is. Szerinted, ha erre van esze, akkor megnyerem ezt a csatát az őszibarackommal? Szerintem már rég árkon bokron túl van. Pláne, hogy ma valaki képes volt velem megosztani azt az infót, hogy ezek a kis vacakok tudnak menni a falon. Nnnnna bazzzz szerinted ablakok? Persze, hogy mind nyitva van... Egyszer találjam meg és kinyírom, az tuti.
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 16:16
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#27
Elmondás alapján jó ahogy van, csak a víz sok.
Ha leöntötted, akkor most 3 napig ne is mesélj neki a vízről .
A 3. napon már spriccelheted.

Igen fadarab. pontosabban mulcs (fakéreg)

Hörcsög az már gázosabb... zárj be minden nyílászárőz és éheztesd ki.
Lehet kapni csőcsapdákat, dobozos csapdákat, ami elfogja az állatot de nem nyírja ki. répát bele, és várni.
hány napod van még?

Jut eszembe, hogy sikerült neki meglépnie????

Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 16:11
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#26
a tulipánhoz nem értek, de a hörcsit csináld meg vacsinak .. ubi salival
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 16:10
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#25
bangkokba a piacon reggel friss hörcsögöt és a tengeri malacot grillezve ettem , mellé csomó csilis zöldséggel .. édes pálmabort adtak hozzá /na ez az borféle nem volt valami jó.

a többi finom volt

a haver onnan hozott feleséget magának , még ma is fülig szerelmesek egymásba holott ennek már vagy 8 éve is megvan .. :))

Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 16:06
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#24
Kilépni nem lehet? Mondjuk most azonnal, pánikból? :))
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 16:05
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#23
Akkor leöntöm azt a fél liter vizet ami alatta van...
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 16:04
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#22
Ami alul, a tartóban van, az zöld. De én nem is tudom miben van ez, olyan mintha fadarabok lennének közte, de persze gondolom, totál nem az és te most tök jót röhöghetsz a tudatlanságomon...
no sebaj.... átlátszó műanyag kaspó féleségben van és az van betéve egy nagyobb rendes kaspóba.
A gyökerei felül, amik látszanak, olyanok, mintha befásultak volna. Kettő darabon meg van kb olyan 2-2 centi világoszöld izé, ami kinőtt belőle.
Uppppppssssz... remélem nem épp most mosom ki a hörcsögöt. Elindítottam a mosógépet és nem néztem át ami benne volt... Kezd ez a nap rémálom szerűvé válni. Mit csinálok, ha nem lesz meg? Gondolkodtam, hogy veszek egy másikat, hátha bejön...
De ez szerintem több sebből vérzik. Egyrészt mert rohadtul nem emlékszem hogy nézett ki ez a hörcsög. Másrészt viszont a gazdája kb úgy kezeli, mintha a gyereke lenne. Mit ne mondjak, nekem azért feltűnne, ha kicserélnék a gyerekemet...
Másrészt nem valami jó érzés belegondolni, hogy én mit csinálnék azzal, akire rábízom és engedi meglépni... pffff
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 16:02
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#21
ja.. és nem kell minden nap locsolni.
olyan mint a forex.. figyeled az indikátort (gyökér) és csak akkor lépsz poziba (locsolás) ha megfelelően jelez..
Össze vissza kényszerből nem nyitunk pozit :)
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 16:00
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#20
én úgy tanultam hogy van bevezető bonyolítás (vagy mi) jön a katarzis , majd a levezetés és végül a befejezés ..

ennyi ..

de láttam erről a neten útmutatót is valamikor a könyvírásról..
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 15:59
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#19
ne egyébként a "szakértő" szerint az orchi locsolás szabálya:

méregzöld gyökér: fejetsd el a vizet, mert kirohad
normál zöld gyökér: jól érzi magát
kezd fehéredni a gyökér: locsolásra felkészülni.

Orhidea locsolás technológája.
Fogod a növényt fehér tartóstül együtt, és csap alá teszed . Folyatod rá a vizet, majd elzárod a csapot. Megvárod, hogy kifolyik belőle a felesleges víz, és úgy vissza a helyére.
NE MARADJON ÁLLÓ VÍZ A CSERÉPBEN, mert kinyírja a növényt.
Nejem szerint az orhidea nem egy nehéz növény, csak ha úgy locsolja az ember mint egy ibolyát, akkor kigrohad. .
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 15:51
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#18
áááá
ézt még én is tudom, hogy nem jó..
na nézzük:
Milyen színű most a gyökere?
miben van a gyökere?
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 15:51
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#17
Azt mondd meg nekem, hogy az normális, hogy (ez egy átlátszó műanyag izébe van ültetve), hogy látom a gyökereit? Közte van föld, itt, ott, de szerintem nem valami sok. Nem kellene átültetni?
Mondjuk tegnap csak este kapott spriccelést, lehet az a baja?
Milyen egy macerás cucc ez...
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 15:45
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#16
Nekem azt mondták naponta locsoljam és vegyem ki a tartóból és alá a vizet.
Ezt megcsinálom reggel, majd napközben spriccelem.
Minek bíznak rám ilyeneket, amikor tudják, hogy nem az én műfajom... :((
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 15:42
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#15
na.. azt mosta, hogy lehet agyonlocsoltad.
Próbál meg, hogy kiszárítod a gyökerét, mert az orhi azt jobban tűri min a vizes gyökeret.
Mindenesetre egyszerre spricc és locsolás ne legyen !
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 15:39
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#14
höcsög témában nem , de Orhiban lehet tudok segíteni.
Nejemnek kb 200 van itthon. (más virágja nincs is :) )
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 15:38
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#13
Okééé, de azért ez csak egy pár sor. Kisebb eszmefuttatások, történések, mennek... 4-5 oldalon keresztül egy lendületből, na de azért egy könyv az könyv... Egy kerek egész.
De mondjuk megírja az ember amit gondol és akkor mi van? Mit kezd vele? Elküldözgeti mindenhova?
Nem olyan egyszerű szerintem ez a történet, hogy csak leírok néhány gondolatot és kész. :)
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 15:32
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#12
ahogy ezt a pár sort leírtad, a hörcsögről, meg a kókadt virágról!!! végig vigyorogtam az egészet :o)

Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 15:31
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#11
Hát, most mit írnék?
Van innen, meg innen shortom, onnan, meg onnan longom, azért mert.
De ezt nem akarom leírni. Ez uncsi és kit érdekel?
Ez se érdekel senkit, de legalább mosolyognak rajta páran. :)
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 15:29
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#10
Könyvet írni? Mondták már páran...
Sztorim épp lenne, fantáziám meg annál több.
Miért nem írok? Mert fogalmam sincs hogyan kell egy könyvet megírni :)
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 15:24
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#9
Májki kiebrudalt a szigggggorúan forex totyikból titeket, mi? :)))))
Húúúú, amikor ezt az otépé totyikban kezdte pár éve, volt ott aztán haddelhadd!!!
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 15:23
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
bakker, nem gondoltál arra, hogy könyvet írj! Tisztára olyan a stílusod mint Vavyan Fable-nek!!! És ezt most őszintén dícséretnek szántam!
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 15:16
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
Jaaajjj, ne is mondd...
Szombaton 4 dolgot bízott rám a tesóm, mert elmentek két hétre nyaralni.
1.Hörcsög (ami nem az övék, ők is csak vigyáznak rá.)
2. Orchidea (erre is csak vigyáznak)
3. Virág 1.
4. Virág 2.
A lelkemre kötötte, hogy az első kettőnek mindenképpen életben kell maradnia. A másik két virág az övé, úgyhogy ha sikerül kinyírnom két hét alatt, akkor benyeli. (némileg antipatikus vagyok ezekkel a cuccokkal)
Ma reggel bemegyek a nappaliba, mit látok?
1.Orchidea ezerrel lekonyult... óóóóhhh baaaazzzz, locsoltam, spricceltem, mindent ahogy kell, ez meg lekonyul... (és most még rosszabbul néz ki)
2. Nézek be a hörcsöghöz... basszus... hol az a kis dög? kocogtatom, rázogatom, beszélek hozzá... semmi... Hááááát nem meglépett?
Ha nem találom meg a hörcsögöt, 5 ember fog egyszerre az életemre törni. Az eredeti tulajok, a tesómék és a gyerekem, mert ő a héten nyaral és nem is látta a hörcsögöt.
Milyen dolog mááár? Anya 2 nap alatt elvesztette a hörcsögöt...
Pffffff...
Szóval miután ezt nyugtáztam, elmentem gyógytornázni, meg edzeni. Most értem haza, úgyhogy vadászok, meg benyomtam eur/usd - t, úgyhogy most azt bámulom felváltva az őszibarackkal, amit csalinak használok.
Méééér pont velem?????
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 13:55
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
minolta már megint valamelyik barlangban cigizik ...

(nem kell neki a pízzz )
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 13:49
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
hétfő az nekem mindig iránykereső eléggé bizonytalan cucc. ..olyan mint a péntek .

ott sem tudni mit akarnak a hétvégén .. (esetleg akkor vesznek egy bentleyt , 500 cm 3d-s smart-t a konyhába )

szokásomtól eltérően beraktam egy euchft a jorora de nyögvenyelős .. tetű

mindegy .. vagy kiüti - vagy kiüti .. ha meg mégsem megy akkor kiüti

olyan jó pozitív a hozzáállásom..

***

mit szólsz hozzá hogy egy óra alatt leszedték portfolióék a cuccot ..

figyelnek azé ezek.. mint a nagytestvér :o))
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 12:10
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
Pénzeken 1.4157 és 1.4104-en nyitott EU shortom ma 1.4027-en T/P-vel záródott.
Most még várom a DAX-ot le, de más nyitott pozim nincs.. DE majd keresek :)
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 12:07
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Na így már rendbe lesz..
Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 08:58
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
ja .. igen .aki kérdezte hogy most adja el a uróját-hoz

jártam úgy hogy vettem otp-t hajdan 6,4K ért vagy 200 db-t és tojtam sl-t rakni .. nem győztem a zsét utána rakni mert a válság miatt leszállt tudjuk hova .. mennyi idő is telt el , míg újból 6.4K lett ? (meg is undorottam a rv-től úgyhogy kiszálltam belőle , mert eleve a rv könnyebben butítható mások által is - a dev az viszont nemigen viszont nehezebb cucc az igaz )

szóval igen nehéz választ adni arra , hogy lesz e 260 a forint megint ..

98% hogy lesz .. hiszen ami fel az többnyire le is ..hacsak nem irreálisan lent-fent volt a cucc azelőtt ..
de hogy mikor ? arra nemigen tudok egyenest

Topik gazda

szoda
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek