Topiknyitó: saru 2007. 01. 22. 09:36

Egészségügyi reform  

Korábban Horn Gy.-nak az volt a véleménye, hogy a "reformok" megvalósíthatóak, ha a kórháztörvényt sikerül tető alá hozni, ezen fog eldőlni a kérdés !
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 22:14
Előzmény: #299  Törölt felhasználó
#300
DLPH
Te lőtted a Tevepalotát?
Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 21:39
Előzmény: #296  Törölt felhasználó
#299
Örömmel olvasom, hogy a szekta parasztvakítása ezúttal nem jött be.
Sokszor olvastam elkeseredetten a burkoltan nemzetellenes gőzhengert a fórumokon. Azt kérdeztem magamtól, nincs itt egy tisztességes magyar ember? Sok helyen nem volt... Azt is tapasztaltam, hogy hülyének tettetett ál-jobbos szövegeket produkáltak. Kifinomult módszer, nem mondom. :(
Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 21:32
Előzmény: #297  Törölt felhasználó
#298
Akkor ezt megbeszéltük :)) Kinai kizárva.
Nem jön Conquistator meg-ki-el-szétmagyarázni a történéseket?
Akkor én leléptem. Lehet, csak arra vár.
Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 21:30
Előzmény: #296  Törölt felhasználó
#297
persze hogy megvan, de jelenleg Kinai etteremkent uzemel es az uzemeltetoje hat.........Na jo hagyjuk.
En azert szeretem a kavet, mert Kaposvaron van a kavezasnak is egy kellemes hangulata.
Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 21:25
Előzmény: #295  Törölt felhasználó
#296
OFF

Nem, Bp.
De ott születtem.
A kávé sanszos, napirenden tarthatjuk.
Mondjuk ha még megvan a színházzal szembeni hajdan volt I.oszt. étterem, és annak presszórésze :)))
Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 21:23
Előzmény: #293  Törölt felhasználó
#295
csak nem te is kaposvari vagy?
ha igen es nem banod, egyszer osszefuthatnank vhol egy kavera.
csuloktata 2007. 02. 20. 21:18
Előzmény: #289  csuloktata
#294
Más
Reggel hallottam az info rádióban, hogy k épviselőinknek és az ott "dolzóknak" is kell a jövőben vizitdíjat fizetni, eddig mentesek voltak!!!

Beszarás, kurvára átérezhetik az áldott nép gondjait, ha magukat mentesítik. Gondolom szolidárisak a rászorultakkal. Csak egy újság bekavart (nem népszopi), ezért most más hajlandóak fizetni.

Mocskok
Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 21:18
Előzmény: #292  Törölt felhasználó
#293
Mert a leggyönyörűbb város a világon :)))
Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 21:17
#292
miert kerdezted hogz kaposvari vagyok?
Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 21:15
Előzmény: #289  csuloktata
#291
Conquistator engedélyezem, hogy ezt most elmagyarázd nekünk.
Szólhatsz bátran! ( De csak lényegretörően)
Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 21:14
Előzmény: #289  csuloktata
#290
nem kell tisztelni az amit masok tesznek, ha nem erte sz vele egyet, de aki nem tiszeli a masikat, az mennyire melto a tiszteletre. Ha valoban lopnak, remelem eljarast fognak kezdemenyezni.
csuloktata 2007. 02. 20. 21:11
Előzmény: #286  Törölt felhasználó
#289
Eü reform erről szól. A következő lépés, amikor Lampert tolvaj MONDOM TOLVAJ Mónika piaci áron átadja tulajdoni hányadát a bolsi szadesz által engedéezett magánpénztárak egyikének. Ki fogje ezt megfizetni? A tisztelt beteg.
Mónika mit csinált? Becsületesen kiválló üzleti érzékeével vagyonosodott, mint KURVA. TOLVAJ FERENC.
Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 21:09
Előzmény: #287  Törölt felhasználó
#288
igen
Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 21:06
Előzmény: #286  Törölt felhasználó
#287
Kaposvár?
Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 21:04
#286
Na mit hallottam ma:
Kis városom, nem is olyan kis kórházában a mai napon összehívták a dolgozókat. A korházat ezentúl egy kft fogja üzemeltetni. A kft egyik tulaja Lampert Mónika. Az összes dolgozónak megszünik a közalkalmazotti jogviszonya, végkielégítést kapnak és a kft foglalkoztatja őket tovább, már akire még igényt tartanak. Indul a biznisz szociéknál, most költöttek a kórházra 2 milliárdot címzett támogatással, most meg beleülnek a készbe.
Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 21:00
Előzmény: #284  csuloktata
#285
talan ugyan azert, amiert a "narancsbuktasoknak" nem?
csuloktata 2007. 02. 20. 20:57
Előzmény: #283  Törölt felhasználó
#284
Brunhold!

Egyet kell értenem DLPH- val. Mit sugallnak?
Aztt hogy a mi bűnünk a te bűnöd is, fogd be a szád kacsintsunk össze, oszt jól van. Mindenki jól járt.
Csak az nem igaz.
Ez a régi BOLSEVIK ideológia. A tetteknek, döntéseknek legyen felelőse, ne kenjük az ellenzékre (mert nem konstruktív), és főleg ne kenjük a szavazókra (mert eddig miért nem pofázott, neki is betömtük a száját)!

Egy jár az agyukban, a hatalom, már most azzal foglalkozik, hogy a 2010(!)- es választtást hogy csalhatnák el. Aki a váalsztási győzelmét narancsos buktával önnepli, az mennyire toleráns? Mennyire tiszteli ellenzéskét?
Mit jelent ezeknek a nemzet, az országunk?
semmit. Csak a következő választást kell megnyerni, de miért is???
Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 20:38
Előzmény: #282  Törölt felhasználó
#283
Brunhold. Igazad van. Kivéve a parazita kategóriát. A munkájának hozadéka, a Te zsebed kiürítése is.

Nekem ekkora nyomorgó tömeg ,nincstelen ,kifosztott , megnyomorított szerencsétlen becsületes ember között nem fűlik a fogam az ilyen fajta ember tiszteletére.
Sajnálom. Minden más esetben tökéletesen igazad van.
És letolvajozott. Nem semmi....
Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 20:32
Előzmény: #281  Törölt felhasználó
#282
kedves delphi,

nem vedek senkit, de mindenkinek azert kijar a tisztelet es a magan eletenek tiszteletben hagyasa.
Fuggetlenul mit irogatunk, felelosek vagyunk azert, hogy a masik embert VELEMENYET kritizaljuk, nem a szemelyt.
Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 20:27
Előzmény: #277  Törölt felhasználó
#281
Conquistator !

Döbbenetes. Most letagadod hogy tolvajnak neveztél. Konstellációkra utalgatsz itt.
Ott van te szerencsétlen lejjeb pár sorral.
Mi akarsz letagadni? Ami ott van lent?

Szerinted vicceltem mi?
Nem lesz ennek jó vége........

Tudom mit csinálsz , miért csinálod, tudom hogy mennyiért.

Gerinctelen embernek tartalak. És ostoba vagy, ha nem szállsz le rólam. Engem te ne fűzz, és ne győzködj.
Neked nagy falat vagyok, jobban teszed ha elhiszed és elkerülsz.

Göbbels és bandája kitalálta ,
1937-1943 -ig működtette, fél Németországot be is hülyítette ezzel.

Most kenyéradó gazdáid tökéletesítették és nyomják a propagandagépezetet ezerrel.
Fél Magyarországot meg is hülyítették.

Ennek a gépezetnek vagy te egy jól kitalált fogaskereke.

Mindenhol felbukkansz, lököd a hivatalos irányelv szerinti legújabb hazug , mismásoló szövegedet.

Ma este többek közt épp azon dolgozol, hogy elfogadtasd itt a fórumban mindenkivel, hogy a politikus= hazug, tehát ez a gazember főnököd nem is rossz ember, mert hiszen minden politikus természetes, hogy hazudik.
Az ég kék kérem, a fű zöld, a politikus hazug. Az élet szerves része.

Ezt a pofátlan hülyítést !

Egy zsoldos bértopicoló vagy, jobb bérért, mint sok tisztességes kétkezi munkás, akik nem a hazug pofázásukkal keresik a betevőt, tartják el családjukat, gyermekeiket.
De neked az sincs és nem is lesz. Normális nő egy magadfajta férfit nem szerethet.
Legfeljebb vásárolhatsz magadnak a sarkon alkalmanként egyet. Ha prémiumot kapsz, esetleg kettőt is.

Idejársz manipulálni a fiatalságot ?
Ebből élsz? Jobban mint a tisztességes kétkezi melósok? Milyen ember vagy te?

Hogy nem sül le a képedről a bőr!

Az ország nyomorog,
a koldusok ott fagynak meg kint az utcán,
a műkaják ára az egekben,
a szerencsétlen beteg öregek a nyugdíjukat gyógyellátásra költik,
a termőföldeket a külföldiek felvásárolják,
az államadósság a képtelenség felső határát súrolja,
te meg idejársz megmagyarázni , hogy ez így helyes.

Sőt : szeretnivalóan reformer dolog.

Mondom : kerülj el.

Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 20:20
Előzmény: #278  Törölt felhasználó
#280
nem kell válaszolni mert ez a kelepce hogy állandoan válaszoltok!:)))
sülyesztöbe az egésszel! :)))
Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 20:16
Előzmény: #276  Törölt felhasználó
#279
nem tudom volt e kozuletetek valaki is katona?

Ha tudtatok, hogy a felettesetek egy nagy ....""£"$
Akkor nevezhettetek e ot annak masok elott?
Ha igen akkor a felettesetek szemebe is megmondtatok?

En magyar vagyok, es tisztelem azt az embert aki a miniszterelnokunk, meg akkor is ha nem ertek vele egyett. Megvalasztottak es ezzel tisztelnem kell azokat is akik ra szavaztak. Meg akkor is ha masok szerint csalas tortent.
Aki tud tisztelni, azt melto arra hogy ot is tiszteljek.
Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 20:14
Előzmény: #277  Törölt felhasználó
#278
a tolvajlásnak vannak finomabb szinonímái is: pl. összekiszezte, összeházasodta, összeanyósozta- összeügyeskedték...és még sorolhatnánk tovább...így megfelel?
Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 19:57
Előzmény: #276  Törölt felhasználó
#277
Mellesleg a "tolvaj" kifejezést próbáld meg az utána következő mondattal együtt értelmezni.
Háha sikerül a valódi értelmet megtalálnod.
Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 19:56
Előzmény: #275  Törölt felhasználó
#276
Melyik topicban DLPH?

Még mindig fennáll a kérdésem: te szbadon nevezheted Gyurcsányt tolvajnak?
Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 19:30
Előzmény: #273  Törölt felhasználó
#275
Tapsifüles !

Valaki hazudott neked amikor azt mondta, hogy ez egy olyan demokrácia, ahol engem szabadon tolvajnak nevezhetsz.

Már az összes topicban elhajtottak a búsba.
És nem azért mert "baloldali" vagy. Hanem azért, amilyen ember.

Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 19:29
Előzmény: #273  Törölt felhasználó
#274
Conquistator-nak igaza van abban, hogy
gy. fecó a beteg elme és társai szétlopták az országot.
ezen kívül máshoz nemértenek.
ezzel egyetértek.
Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 19:19
Előzmény: #271  Törölt felhasználó
#273
DLPH

1. Először is azt gondolom, nem te vagy itt a moderátor.
2. Én úgy tudtam, hogy ez egy demokrácia és mindenki szabadon kifejtheti a véleményét - még te is
3. Mások véleménye miatt nem én fenyegetőztem veréssel.
4. Aki elhúzhat a francba, az lehet akár te is, hisezn ez egy gazdasági pénzügyi fórum, ahol te szidod folyton és rendületlenül a baloldali kormányt , a kormányt adó pártokat, azok tagjait és a kormányzati intézkedéseket.
5. Töröld meg a véres szád, mert lecsöppen a padlóra és össekoszolsz magad körül mindent.
adam 2007. 02. 20. 13:17
Előzmény: #270  Törölt felhasználó
#272
A konkrét dologról beszélj,hogyan ferditik el a hireket.Aztán azon lehet vitatkozni ki vádolhat meg kit most nem ez itt a lényeg.Egy kőzszolgálati média ilyen ordasan ferdit.
Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 13:02
Előzmény: #270  Törölt felhasználó
#271
Mi kavarsz itt állandóan ha nem a fizetésedért?
Menj egy politikai fórumba. Ez pénzügyi.

Ezzel a hozzáállással inkább oda se ,mert gyorsan a valagadba rúgnak.
Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 12:54
Előzmény: #267  Törölt felhasználó
#270
Úgy látszik itt csak nektek lehet másokat lopással és hazugsággal vádolni...
Ez az ultra-demokrácia!
adam 2007. 02. 20. 12:50
Előzmény: #268  adam
#269
link
És már át is vették a kamú hirt és idézik szép mi?
adam 2007. 02. 20. 12:44
Előzmény: #267  Törölt felhasználó
#268
link
Most olvastam a hirt,MtI elvileg kőzszolgálati és ekkora hazugságot lehozni hát nem semmi.Tudni illik azért pereli be mert azt mondta kokány,hogy orbán 15-én polgárhábórura készül csak helyette irták ezt.
Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 12:27
Előzmény: #266  matgab
#267
Ahh! Beperel? Egyem a szívét !
De jó lenne. Megspórolná, hogy rájöjjek ki ez a manus.
matgab 2007. 02. 20. 12:14
Előzmény: #265  Törölt felhasználó
#266
DLPH, még a végén figyeld meg ő fog beperelni súlyos testi sértéssel való fenyegetés miatt...

Ezért tart itt ez az ország, mert az ilyen embereket, mint conqui. nem kezeli olyan módon a társadalom, ahogy az megilletné őket...
Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 11:47
Előzmény: #264  Törölt felhasználó
#265
"Elloptad haver! Különböző indokolatlan jövedelemnövekedésen és támogatáson keresztül. "

Ide figyelj pöcsös !

Ha még egyszer egy nyilvános fórumon tolvajnak nevezel, nekem mingdegy a világ melyik sarkából "dolgozol" otthon vagy nyilvános állomáson,elkaplak komám és szart is kiverem belőled !

Ez ugye elég érthető és konkrét?

Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 08:38
Előzmény: #262  Törölt felhasználó
#264
"Hazugság. Szemenszedett. Ennek egyszerű oka, hogy nem igaz. "

De igaz!

"Igen, egyszer volt ez így, 1998-2002 között. "

Minden ciklusban így volt, járj utána.

"Mivel velejéig eladósította az országot, (hogy az a pénz hová lett majd te kedves koszorús költő barátom megmondod) "

Meg hát. Elloptad haver! Különböző indokolatlan jövedelemnövekedésen és támogatáson keresztül.

"urai azt mondták neki : koma, a lóvét begyűjteni, ez itt ez EU, itt nem lóghattok ki , az utolsó sem mindegy HOGYAN utolsó "

Ha te is látod, hogy milyen kényszerhelyzetbe van, a kormány, mi a f@sznak mugatsz ellene?

"Alternatívát? VAN testvérem."

Ne haragudj, nem találom. Adsz valami támpontot hozzá?

"Még a hülye is tudja, hogy a
ROSZ NEM JOBB MINT A SEMMI. "

De a jó jobb mint a semmi.

Minen kérdésedre válaszoltam?
Törölt felhasználó 2007. 02. 19. 23:50
Előzmény: #261  Törölt felhasználó
#263
Kérdés:
Ha egy 5 perc alatt egy a jelenlegit megközelítő megoldást dobunk össze mi hozzá nem értők, akkor min dolgozott az államapparátus és a tisztelt kormányunk több hónapon át???
Törölt felhasználó 2007. 02. 19. 23:38
Előzmény: #261  Törölt felhasználó
#262
Levakarhatatlan ez az ipse.

Miket hordasz már megint össze?

"1990 óta minden ellenzék számonkéri az aktuális kormányt, hol maradnak a reformok az ellátórendszerek átalakítása kapcsán. "

Hazugság. Szemenszedett. Ennek egyszerű oka, hogy nem igaz.

"Mindenkori kormány hezitál, látja a nehézségeket, meg azt, hogy minden változtatásba csak belebukni lehet. Ellenzék örül, hogy így mindig talál fogást a kormányon"

Igen, egyszer volt ez így, 1998-2002 között.

"Fletó jött, látott és ... aszonta, uram királyom, életem, halálom stb. én az ellátórendszereket átalakítom.
Megkezdte. "

Igen. Mivel velejéig eladósította az országot, (hogy az a pénz hová lett majd te kedves koszorús költő barátom megmondod)
ezért urai azt mondták neki : koma, a lóvét begyűjteni, ez itt ez EU, itt nem lóghattok ki , az utolsó sem mindegy HOGYAN utolsó

ezért a te Fletódnak nem maradt más hátra, ebbe is bele kellett nyúlnia, hogy 60 év társadalombiztosítási, nyugdíj és egészségügyi vagyonára egszerúen azt mondja : NOHA VOLT, MÁR NINCS.
Úgyhogy reform kell, ( megsarcolni mindenkit gátlástalanul)

"Kormány ismét szerényen: talán ha alternatívát.... esetleg... "

Szerényen. Hm. Te hülye vagy?

Alternatívát? VAN testvérem.

Nem ? Nincs? Nem tudod hogy van? Nem hallottál róla? Akkor járj utána.

Ez nem alternatíva amúgy, hanem az egyetlen megoldás. PONT A NEGÁLTJA ANNAK amit a te Fletód és 'liberális' pajtásai tesznek.

"Hát ezért mondom én azt, hogy bármit tesz is a kormány az egészségügyben s később a társadalombiztosításban valamint a nyugdíjrendszer kapcsán, az csak jobb lehet, mint a semmi. "

A valami nem feltétlen jobb a semminél. Filozófálgatunk? Ilyen szarul?

Még a hülye is tudja, hogy a
ROSZ NEM JOBB MINT A SEMMI.

Esetleg bizonyítsam vagy belátható?

Törölt felhasználó 2007. 02. 19. 20:29
Előzmény: #260  Törölt felhasználó
#261
Mindenre igaz, de egészségügyre kiváltképp:

1990 óta minden ellenzék számonkéri az aktuális kormányt, hol maradnak a reformok az ellátórendszerek átalakítása kapcsán.
Mindenkori kormány hezitál, látja a nehézségeket, meg azt, hogy minden változtatásba csak belebukni lehet. Ellenzék örül, hogy így mindig talál fogást a kormányon.
És ez így ment ... volna idétlen időkig - ha nem jön Fletó.
Fletó jött, látott és ... aszonta, uram királyom, életem, halálom stb. én az ellátórendszereket átalakítom.
Megkezdte.
Mire aktuális ellenzék felhördül és artikulátlanul üvölt, hogy a kormány tönkreteszi az egészségügyet, megöli a betegeket. (lásd még: "halálhörgés, siralom zajlik már helyettek...")
Nemzet Orvosának útját holtak teteme borítja. (Lásd még: "Bú s kétség mellette,
Vérözön lábainál,
S lángtenger felette.")
Nos itt tartunk.

Most jön a mi lenne, ha...
Mi lenne ha a kormány meghátrálna és más megoldást keresne. Azt nem mondom, hogy az ellenzékét, mert annak nincs. De mondjuk egy másik sajátot.
Reakció?
Aktuális ellenzék felhördül és artikulátlanul üvölt, hogy a kormány tönkreteszi az egészségügyet, megöli a betegeket. (lásd még: "halálhörgés, siralom zajlik már helyettek...")
Nemzet Orvosának útját holtak teteme borítja. (Lásd még: "Bú s kétség mellette,
Vérözön lábainál,
S lángtenger felette.")

S ezen túl még kommunikációban: a kormánynak nincs koncepciója, kapkod öszevissza, hol ezt akarja, hol azt. Monnyon le.
Kormány ismét szerényen: talán ha alternatívát.... esetleg...
Ellenzék: az nem a mi dógunk. A mi dógunk az, hogy megmutassuk a népnek - ezt így nem szabad.

Hát ezért mondom én azt, hogy bármit tesz is a kormány az egészségügyben s később a társadalombiztosításban valamint a nyugdíjrendszer kapcsán, az csak jobb lehet, mint a semmi. Az ellenzék meg csak jártassa a pofáját, nek valóban az a dóga.
Törölt felhasználó 2007. 02. 19. 17:51
Előzmény: #254  saru
#260
A joobbnak az lenne az érdeke, hogy húzzák halassszák, oszt akkor meg azért ugatna. Na :::DD
Le kell zavarn, mert a puding próbája az evés, valamint a szoclib esélye a 2010 es választás nyerésre..
Törölt felhasználó 2007. 02. 19. 17:51
Előzmény: #256  watson
#259
Látom nem tudsz hozzászólni az üvegzseb, járulékcsalás és törvény változásokhoz, mert csak az egészségügyre reagálsz.

Kérdés:
Ha egy 5 perc alatt egy a jelenlegit megközelítő megoldást dobunk össze mi hozzá nem értők, akkor min dolgozott az államapparátus és a tisztelt kormányunk több hónapon át???

A döntést nem a végrehajtó szerveknek kell létrehozniuk, a menedzsmentet arra tartjuk hogy döntsön. (esetünkben a törvényhozás).
Ez a tili toli az álságosságát mutatja a dolgoknak, hogy elmondhassák hogy mi nyitottak voltunk az alternatívákra, de hát nem lett eredménye, ezért az lesz amit mi mondunk.
Törölt felhasználó 2007. 02. 19. 16:47
Előzmény: #257  Törölt felhasználó
#258
Ezt és így csak diktatórikusan lehet, ahogyan azt gyurcsány megmondta és teszi is!

Ezt és így..., de...
Törölt felhasználó 2007. 02. 19. 16:34
#257
Belem kiröhögöm azokra a nyilatkozatokra - főleg ellenzéki másrészt érintett intézmények vezetői -, amelyek szerint nem volt meg a bezárni szándékolt kórházakkal, intézményekkel a szükséges egyeztetés.

Akkor játszuk le:
Egyeztetés.
Szereplők: kormánytag
intézményvezető/kórház-illetve iskola-igazgató
slepp
Kormánytag: - A kormány/minisztérium által megbízott szakértők szerint ezt a kórházat/intézményt/iskolát be kell zárni.
Intézmény, kórház-, iskola-igazgató: - Szerintünk nem kell bezárni.
- Szerintünk be kell, mert kevés a beteg, gyerek, stb.
- De szerintünk meg nem kell, mert
1. ez országos hírű vagy
2. mert úgy a szívünkhöz nőtt vagy
3. mert hol fogunk mi dolgozni ezután vagy
4. mert a Nemzet Orvosa, Pedagógusa stb. mondta, hogy ezt nem kell.

Egyeztetés lezárva.
watson
watson 2007. 02. 19. 12:03
Előzmény: #253  Törölt felhasználó
#256
egészségügy:
elfmge, nehéz megítélni, hogy mi történik, mert kevés az infónk, de illik feltételezni hogy jószándékúak a próbálkozások, ahogy te is jószándékkal változtatnál ha ott lennél.
Szerintem a brain storming megvolt amire gondolsz és le is egyeztették számos fórumon, azonban egyrészt végre is kell hajtani, másrészt az átlagemberbe belenevelték az "állambácsi megoldja" effektet, amitől kellően rühell mindenfajta változtatást, pláne ha még az ő böre is veszélybe kerülhet, mert ugye arról van szó hogy több az ágy és a közalkalmazott mint amire szükség van.
Szóval a híradásokból azt lehet tudni, hogy megyékre (régiókra) lebontva kihozták, hogy mennyi az annyi, és a megyében egyezzenek meg hogy hol mennyi maradjon. Persze ha mindenki kapaszkodik a székéhez akkor elsőkörben javasol a miniszter.
Javasol és nem dönt, erre tüntetnek...
... gondolom ezt értelmezik és akkor Szegeden csökkentenek többet. De egy szava sem lehetne azoknak akik a miniszterre bízták a döntést elhárítva magukról a felelőséget ahelyett hogy döntenének.
Jó kis párbeszéd...
Törölt felhasználó 2007. 02. 19. 11:44
Előzmény: #254  saru
#255
Másképpen pedig az a tévhit vezette ezt a kormányzati döntést, hogy a hódmezővásárhelyi kórháztól 15 perc alatt el lehet jutni a szegedi kórházig. Mentővel még ennél is gyorsabban.
De vajon hány perc többlet is ez valójában?
saru 2007. 02. 19. 11:13
Előzmény: #253  Törölt felhasználó
#254
a tegnap késő esti híradóban / HÍR TV / bejátszották a hódmezővásárhelyi 15 ezres kórházellenes tüntetés pillanatképeit, ahol az egyik szónok népírtásnak nevezte, ami történik és a résztvevők jelezték, hogy a végsőkig el fognak menni !

csak megjegyzem, hogy Horn Gy. is rendkívül erőltetettnek és feleslegesen gyorsnak tartotta az ún. reformok tervezett végrehajtását !

Törölt felhasználó 2007. 02. 19. 09:43
Előzmény: #250  watson
#253
Üvegzseb téma:
Számtalan olyan mód van amivel adózott és legális módon lehet kilopni a pénzt úgy hogy arra semmilyen jogi (büntető, polgári) oroslat nincs.
Mondok példát: 1., tanácsadás, evás cégbe ahonnan felveszi a sógor a zsetont (apehnek elszámol vagyonosodás alapján), majd ad kölcsön a szegény sógornak (molnár) aki a saját vagyonosodásába még be is írhatná a kölcsönt. 2., Ingatlan eladás amit aztán visszabérel az állami intézmény (erre ugye volt is példa Gyf esetén, pedig aztán nem szorul rá...)

Járulékcsalás: Természetesen a balekok fizetik a járulékokat, amiben minden magyar adófizető benne van (ilyen olyan arányban, a balekfaktor a befizetéssel fordítottan arányos)
A kérdésed költői volt, de igen. Sőt én is hülye voltam pár évig (a minimálbér erejéig ;) )

Törvény változások:
Próbálkozások mennek, de amíg az etika olyan mo-n amilyen, addig nincs orvosság.
Annyi változott hogy strómann kell a cég elejére ha valaki fél az esetleges következménytől, vagy átírja a vagyontárgyait a gyerekére (örökösödési illeték ellen is ez megy). Egy csomó vezetői példa hiányzik, de ugye egyik oldalról sincs meg, mert mindegyik még a milliárdos is megcsinálja a maga trükkjeit. Ki kell halni egy generációnak mire változik valamit a helyzet.

Egészségügy:
Mint észrevetted sarkítottam, lehet ezen finomítani...
Kb a szolidaritást biztosítaná ha a tb pénzekből a piacon az állam megvásárolná részükre a biztosítást, az ámenetet úgyszintén ha a járulékból az azt fizetőknek szintén először az állam vásárolná meg a biztosítást, és fokozatosan vonulna ki.
Nem kellene vizitdjjakkal, gyógyszerártámogatással, kórházbezárásokkal foglalkozni. Azt majd a piac kialakítja, az üzleti biztosítók leszervezik a szerződéseket. Amelyik kórház nem tud leszerződni az úgyis bezár...
A jelenlegi megoldás, egy ész nélküli fejvesztett kavarás, aminek a vége ugyanez, csak a mókusvakítás megy.
Kb 5 perc brainstorminggal jobbat lehetett volna összedobni (tokos, sokanmások, szerénységem javaslatai)
Törölt felhasználó 2007. 02. 19. 08:18
#252
én azt nem értem, hogy miért csak a munkajövedelmek után van tb::?????
Törölt felhasználó 2007. 02. 19. 06:24
Előzmény: #245  tokos.
#251
"A véleményem szerint azért a járulékbehajtás hatékonyságán lenne még mit javítani..."

Igaz, remélem lépnek is (a többiztosítós rendszerre való átállás ezt eleve megoldaná, biztosító nem ad ingyen semmit)

A baj ezzel az, hogy ha ez megjelenne többletként végre, akkor a hiányt kellene belőle csökkenteni, azt amit ma adókból pótolunk ki.
watson
watson 2007. 02. 19. 02:09
Előzmény: #249  Törölt felhasználó
#250
elfmage, a dolgok mindig egyszerűbbek mint gondolnád. Ha tudod hogy lop valaki miért nem buktatod le? Nem kéne rágalmazni tudás nélkül!
Adót csalsz és a sógorod nevére veszel belőle házat? Ejnye, ejnye. Nem félsz hogy a sógorod megbukik a vagyonosodási vizsgálaton?... (azért ne szívd mellre, csak gondolj bele hogy hogy beszélsz másokról!)
Egyébként minden minisztériumi pénz bankszámlákról megy, amelyekbe tudomásom szerint bármelyik parlamenti képviselő beletekinthet, ha veszi a fáradságot.

járulékcsalás: szerinted ki fizeti meg a Kaja Ibrahimnak lepasszolt cégek Fideszes munkavállalóinak a járulékait ha nem a többi tisztességes adózó?
Lehet hogy hülye vagyok hogy eddig minden járulékot megfizettem?

Észrevetted hogy úgy változnak a törvények, hogy ne legyenek járulékcsalók (2006-os gt., járulékbevallási szabályok, a vagyonosodási vizsgálatok bizonyítási terhe... stb), hogy ne nekünk kelljen fizetni a csalók járulékait?

egészségügy: nem rossz, de sántít egy kicsit a teljes megszüntetéssel kapcsolatos megjegyzésed, mert sem a szolidaritást, sem az átmenet alatti szolgáltatást nem tudná kezelni. Ennyivel azért jobb a jelenlegi megoldás.
Törölt felhasználó 2007. 02. 18. 23:47
Előzmény: #247  watson
#249
"Ha Lajosnak külön haszna lenne a dologból, akkor megbukna a vagyonosodási vizsgálaton meg le is csuknák.
Ha rámutatsz olyan vagyonelemre amit nem tud megvenni a fizujából, akkor te is kezdeményezheted a vizsgálatot."

Szerinted a sógor-koma-iskolatárs-gyerekhaverja-stb vagyonát mikor fogod látni?
Majd visszaadnak molnár úr családjának némi pénzt ha már nem kell nyilatkozatot tennie...
Ennyire ne legyél már naív!!!

A járulékcsalás valóban általános.
Erre azonban nem az a megoldás hogy aki fizet azét még jobban megemeljük, akinek pedig ellátás kéne (az esetleg ledolgozott, járulékolt évek után) azt megsarcoljuk.

Gyakorlatilag szétverik az egészségügyet.
Az hogy ebből esetleg évek alatt valami lehet, azt nem vitatom.
Ennyi erővel az összes kórházat-rendelőt le lehetne bontani, azt kimondani: emberek a tb kassza kiürült akinek ellátás kell az fizessen érte.
Azonnal megszerveződne az egész ellátás (kb ugyanennyi idő alatt) a piaci biztosítók által (borsos pénzekért, és a jelenlegi nyugdíjas korosztály kiszorulásával, de úgyis ők "ették meg" a tb vagyonát)
Törölt felhasználó 2007. 02. 18. 23:33
Előzmény: #247  watson
#248
hogy ki vezérli ezt a herdálást, majd a választások után derül ki, ha új kormány jön és nem maradnak...

egyébként NEM VAGYOK ELVAKULT A PÁRTOKAT TEKINTVE ! nem vagyok párttag...

viszont, amit elherdálnak az soha nem lesz többé nemzeti vagyon...
egy rokonunk - 70 éves nyugdijas - már nem tudja kiváltani a 3 havi gyógyszerét!
vagyis már biztos, h 900 forintot ráfizet, és akkor még a gyogyók támogatásának csökkenését nem vettem figyelembe !

igaz ! aki életképtelen, az liberálisék szerint életképtelen, darwin is megmondta...kóka is?

vagy a magánvéleményetek?

mármint molnáré és szoc-lib topikolóké?
watson
watson 2007. 02. 18. 22:41
Előzmény: #244  Törölt felhasználó
#247
rapista, ne vádaskodj!
"mindenki magából indul ki"

Ha Lajosnak külön haszna lenne a dologból, akkor megbukna a vagyonosodási vizsgálaton meg le is csuknák.
Ha rámutatsz olyan vagyonelemre amit nem tud megvenni a fizujából, akkor te is kezdeményezheted a vizsgálatot.

tokos, egyetértünk.
Egyébként ezért vezették be idéntől, hogy havonta kell a járulékokat bevallani.
Egy példa (hogy rapista is nézzen szét odahaza):
Kaja Ibrahimnek több 100milliós járuléktartozással pont a Fideszközeli cégeket adták el. Akkor még több éves járuléktartozásal meg lehetett ezt tenni büntetlenül. Azok az emberek persze akik után nem fizettek, egészségügyi és nyugdíjszoilgáltatásokat kaptak, kapnak.
Úgy hallottam hogy összességében országos szinten 500ezer ilyen ember is lehet akik után elcsalták a járulékot.
Elismered végre, hogy ez lopás, és ez nem pártfüggő.
Szerintem pont az ilyen változtatások visznek előre.
Törölt felhasználó 2007. 02. 18. 22:34
Előzmény: #245  tokos.
#246
tokos !
IGAZ!!!!!!
tokos. 2007. 02. 18. 22:32
Előzmény: #232  Törölt felhasználó
#245
"Több pénz nincs."

A véleményem szerint azért a járulékbehajtás hatékonyságán lenne még mit javítani...
Törölt felhasználó 2007. 02. 18. 22:22
Előzmény: #242  watson
#244
érdekes?
te kit tartasz IGAZMONDÓNAK e hazában ?

abból az irányból....hazugságról szólni? nagy merészség !
Törölt felhasználó 2007. 02. 18. 22:19
Előzmény: #242  watson
#243
lajos beledurrantott a nulláslisztbe !

csak éppen ÉRZÉKETLEN, mint ha novokaint nyelt volna!

és nem is önzetlenül tette, megfizetik neki a lobbisták...majd megnézem, amikor kaszinó lesz lipóton...frakkban lesz-e vagy szmokingban és milyen autóval érkezik...........
watson
watson 2007. 02. 18. 22:14
Előzmény: #241  Törölt felhasználó
#242
rapista,
"MÉG EGYETLEN MINISZTER NEM VÁLLALTA A FELELŐSSÉGET........PEDIG A KORMÁNY FELELŐS A PARLAMENTNEK.............?"
Akkor szerinted ez pártfüggő? Szerintem pont azt írod, hogy nem az.

Itt van ez a Molnár gyerek aki úgy tűnik észrevette a felelősségét és tesz is azért hogy megszüntesse ezt az OEP hiányos helyzetet.
De ettől függetlenül tudomásul kell venni hogy hogyan működik az OEP, és nem kéne hazugságban tartani a népet hogy ez vagy az lopja ki.
Törölt felhasználó 2007. 02. 18. 22:04
Előzmény: #239  watson
#241
amit lebombáztak, azt a szüleink, nagyszüleink visszaépítették, nem túl magas fizetésért

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek